Help - Search - Members - Calendar
Full Version: salata de...F1
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
klm
CITAT(AZAZEL @ Sep 3 2010, 02:26 PM) *
vettel a innebunit:
"I know how good we are - I will take the title,"

O gramada de nebuni: MSC la inceputul sezonului, Alonso zice asta de fiecare data, acum si Vettel... poate ca este un aspect care separa campionii de restul pilotilor.
Diesel
QUOTE (AZAZEL @ Sep 3 2010, 03:26 PM) *
vettel a innebunit:

"I know how good we are - I will take the title,"


AZAZEL
cateva randuri scrise de sir stirling moss:

http://en.espnf1.com/f1/motorsport/story/27557.html
James Kilowatt
Il roade invidia, marele aproape campion se ia de marele campion laugh.gif

Vettel si Webber s-au busit intre ei, sunt coechipieri si in fruntea clasamentului si nu se face atata tam-tam. MSC si BAR aproape s-au busit, sunt doi loseri din fundu' clasamentului, adversari, si se mananca tone de c... pe tema asta
AZAZEL
pana la urma, heidfeld si de la rosa vor face schimb de joburi.
sunt curios cum se va misca heidfeld pe traseu.
AZAZEL
mi se pare foarte tare aceasta analiza button versus hamilton facuta de mark hughes de la bbc:

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport...one/8995626.stm
Oana


mult prea tineri...
Oana
ce-i cu linistea asta pe aici? ia sa ne dezmortim putin...

FIA a premiat castigatorii din acest an, in cadrul binecunoscutei gale de la monaco. merita urmarita introducerea prezentatorului, care a ras cam singur de glumele lui. alonso a cam inghitit in sec.


foarte bine realizat filmul de prezentare.

serious_sam
QUOTE (Oana @ Dec 13 2010, 04:24 PM) *
alonso a cam inghitit in sec.


Da` pe alticineva nu ai gasit ? Inteleg ca Bernie nu are nimic interesant de comentat despre noul "campion" ,dar nici voi ?? whistling.gif
roadempire
Red Bull Racing ironizează ordinele de echipa dictate de Ferrari în Germania în felicitarea dedicată sărbătorilor de iarnă.
AZAZEL
un poll pe site-ul ITV:

Which of the top teams do you think has the strongest driver pairing?
Red Bull
21.61 % (324)
McLaren
52.23 % (783)
Ferrari
12.74 % (191)
Mercedes
12.27 % (184)
Renault
1.13 % (17)


AZAZEL
am impresia ca vettel nu isi va prelungi contractul cu red bull dupa 2012.
sunt tot felul de speculatii cu mercedes si ferrari si probabil acolo va ajunge incepand cu 2013.

chiar el intrebat ceva in italiana de un reporter a raspuns ca:
"I'll speak Italian when I go to Ferrari "

as vrea sa il vad la mercedes, ca sa arate inca o data ce ii poate pielea asa cum a facut cand era la torro rosso, desi cred ca la ferrari ar vrea sa ajunga.
Oana
tot din categoria "mult prea tineri"

rolleyes.gif
Oana
nico rosberg isi prezinta volanul...

Seri
Am tot vazut poza asta de o gramada de ori, dar eram ferm convins ca e un trucaj.
De fapt poza e reala. Masina e Ferrari 399 din sezonul 1999, cand si-a rupt Schumi picioarele. Accidentul din imagine s-a petrecut pe Laguna Seca in 2004, la volan aflandu-se Federico Kroymans, importatorul Ferrari si Maserati pentru Olanda. Cand a scapat masina de sub control avea aproximativ 100 km/h. Pilotul nu a fost ranit.

Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment
Lucian107416
QUOTE (klm @ Sep 4 2010, 05:17 PM) *
QUOTE (AZAZEL @ Sep 3 2010, 02:26 PM) *
vettel a innebunit:
"I know how good we are - I will take the title,"

O gramada de nebuni: MSC la inceputul sezonului, Alonso zice asta de fiecare data, acum si Vettel... poate ca este un aspect care separa campionii de restul pilotilor.

Am senzatia ca replicile astea ar trebui copiate si in sectiunea "Bancuri&Glume". Tari, nu ?
Oana
testati-va cunostintele F1:
http://www.sporcle.com/games/beau99/f190_09

eu am scos 187 si am ratat un singur pilot din perioada 2000 - 2009... trulli rolleyes.gif
Alex-F1
QUOTE (Seri @ Apr 8 2011, 02:06 PM) *
Cand a scapat masina de sub control avea aproximativ 100 km/h


Ciudat....daca avea 100 km/h cand a scapat-o de sub control, inseamna ca in momentul impactului (fiindca ma gandesc ca a existat un impact, nu?) avea sub 100 km/h, iar pt. viteza aia, sa se rupa masina in doua e chiar prea de tot!!!!
Oana
se pare totusi ca la impact a avut viteaza asta... chiar si asa, cum a fost posibil ca masina sa se rupa in doua, ramane o necunoscuta. Keith Collantine incearca sa dea niste explicatii.
roadempire
O poza de antologie .....1986
Alex-F1
Cool thumbsup.gif
Oana
grecia va avea circuit de formula 1... in curand vom ramane singura tara care nu a avut si nici nu o sa aibe vreodata asa ceva angry.gif
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/259531/...eek-f1-circuit/
Diesel
This is Spartaaaaaaaa!!!

Las ca cica si noi vom avea circuit omologat FIA la Tărlungeni, Brasov smile.gif
Seri
Grand Prix - The Killer Years
f1anatic
http://www.redbullusa.com/cs/Satellite/en_...021243071792929
Tom Cruise Jumps Into an F1 Car
Seri
Cum se vede lumea din cockpit:
20krpm
cool. numa ca nu e "first time ever" cum spune producatorul clipului. in ultima, sau penultima lui cursa cu red bull, david couldthard a avut o camera montata in casca, in partea de jos in dreptul barbiei. din pacate in cursa respectiva a iesit de pe circuit in primul viraj, si in concluzie p* driver's view pentru restul cursei. ar fi foarte misto daca lucas di grassi ar imprumuta casca lui si altor soferi care alearga, din cind in cind...
pejte
Mai greu cu imprumutatul unei astfel de casti: " I had to drive with only one eye open as the camera was blocking my other eye, quite tricky"

Din pacate camera montata pe camera lui DC era mult prea jos pusa.

Diesel
Era un pic mai sus de nivelul ochiului, pentru ca in retrovizoare i se vad rotile din spate (priveliste interesanta dealtfel). Nu prea s-a grabit cu masina, dar experienta a fost foarte misto.
20krpm
QUOTE (pejte @ Oct 23 2011, 12:37 AM) *
Din pacate camera montata pe camera lui DC era mult prea jos pusa.

yeah, si ca sa demonteze tot ansamblul ala cu camerele din virful masinii si sa-l monteze pe casca soferului e o chestie de regulament... ia sa ne gindim cum miscarea din cap a soferului poate sa creeze mai putin drag, sau mai mult downforce. yeah. yeah. no. yeah... no.
20krpm
new jersey a pus mina pe o cursa de F1 in 2013. cred ca va fi la o saptamina distanta de cursa din montreal, deci in miezul verii, si vor lasa loc toamna pentru cursa lui tavo hellmund din austin. destul de repede s-a intimplat toata povestea: de-abia ieri incepuse sa se discute prin presa despre cursa respectiva, nici n-am avut vreme sa-mi exprim indoiala ca asa ceva o sa se intimple, si cind colo uite-asa, gata, pof. incet-incet, americanii incep sa-i depaseasca pe asiatici. woo-hoo.
azazel1
desi nu mentioneaza cand, se pare ca trulli a primit mai demult o oferta de la ferrari.
el precizeaza totusi ca asta se intampla atunci cand el era la toyota.
cel mai probabil asta s-a intamplat la finalul lui 2005 cand barichello a fost inlocuit si a venit massa in locul lui.
in 2005, trulli a fost al doilea om dupa alonso in ceea ce priveste rezultatele in calificari si atunci omul chiar stralucea.

Jarno Trulli has revealed he was offered a seat at Ferrari some years ago.
After fifteen consecutive seasons in formula one, the 37-year-old Italian has lost his Caterham race seat to the well-backed Russian Vitaly Petrov.

2004 Monaco grand prix winner Trulli, 37, drove since 1997 for Minardi, Prost, Jordan, Renault and Caterham's former guise Lotus.

Writing in his New York Times blog, correspondent Brad Spurgeon said Trulli was made the Ferrari offer while he was racing for Toyota between 2005 and 2009.

Trulli reportedly told Italy's Autosprint magazine that Ferrari team principal Stefano Domenicali's predecessor, the now FIA president Jean Todt, made him the offer.

"Nobody knows this, but at this point I think I can publicly thank Jean Todt for having been one of the few top team managers to consider me during my career," he said.

"I won't tell you when exactly -- I was racing for Toyota and I was doing very well. But I had signed a rather long contract with the Japanese, and in my career I've always honoured my commitments.

"In 15 years of F1 I've never needed lawyers," added Trulli.

Trulli left Renault for Toyota at the end of the 2004 season, driving for the carmaker until it pulled out of formula one at the end of 2009.

Rubens Barrichello left Ferrari at the end of 2005, replaced by Felipe Massa. Michael Schumacher retired a year later, replaced by Kimi Raikkonen.

At Ferrari, Frenchman Todt handed over to Domenicali at the end of 2007.


Read more: http://www.worldcarfans.com/112022241461/t...r#ixzz1n7FkuK6W
Seri
Pilotul (sau pilota?) de teste Maria de Villota a suferit un accident grav in timpul unei sesiuni de teste pentru Marussia. A scapat masina de sub control si s-a infipt sub un camion de-al echipei. In urma accidentului a suferit leziuni puternice la cap, iar medicii nu au mai putut sa-i salveze ochiul drept.

http://www.autoevolution.com/news/marussia...rash-46969.html
http://www.autoblog.com/2012/07/05/f1-driv...ye-after-crash/

Sa speram ca nu o sa ramana cu sechele prea grave! confused.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.