Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Audi A3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi > A3
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Iulian HondaFan
inca
Iulian HondaFan
ultima
G e o r g e
arata foarte bine. intr-adevar biggrin.gif
sa o stapanesti sanatos wink.gif
HalbaSus
Felicitari beer.gif

Superba masinuta (bine, eu o spun cu subiectivism, ca in 25 ajunge si a mea in vama... deci in noiembrie probabil pun si eu poze). Culoarea e superba... jantele la fel... Sa o stapaniti sanatosi (am inteles ca nu e proprietatea ta "exclusiva" - deh, ce mai e exclusiv al nostru intr-o casnicie ? biggrin.gif ).

Referitor la pret: aveti dreptate... nu merita, gandit la rece, dar cine mai gandeste la rece cand e vorba de femei si masini :angel: ...
Iulian HondaFan
trebuie sa ajustez pozele ca au iesit cam scofalcite...

Halba tu urmezi cu impresii, poze...
Iulian HondaFan
revin cu pozele
Iulian HondaFan
alta
Iulian HondaFan
si spatele
cosmin45741
felicitari iulian "audi fan".... f. frumoasa masina
robert
GEORGE:"statul castiga mai mult decat producatorul !!!"
Buna asta!Mare dreptate ai!Uite ca niciodata nu m-am gandit asa.Chiar asa e.Nenorocitii dracu te omoara cu taxe,accize,impozite.De cand cumperi o masina platesti intr-una bani la stat.Pai la masina mea,SH cei drept, fabricata 2002,am scos din buzunar 1600 euro numai taxe vamale,ma rog, sub orice forma ar fi ele.Bani platiti degeaba.Si stiti care e culmea?Te rogi de ei si te trateaza foarte urat chiar si cand trebuie sa le dai bani.Plus spaga la vama,plus 50E comisionarului din vama,plus traduceri,constatari vamale,RAR,numere,politie,taxa talon,taxa inmatriculare,etc etc.Te usuca!La o masina noua e si mai grav,mai ales daca e japoneza si o platesti cash.E crima!
Scuze va rog pentru off-topic!!!
Iulian HondaFan
inca una:
Iulian HondaFan
consumul pana in prezent 24-25mpg ( 9.5-10l%)in aceleasi imprejurari in care GTI-ul consuma 27-28mpg (8.5-8.8l%)...
cosmin45741
eu tot nu inteleg de ce nu-ti schimbi nick-ul sau logo-ul in "iulian audi fan"...
chiar iti place mai mult civicul decat a3-ul???
Iulian HondaFan
imi place A3 la nebunie si mai mult decat Civicul... cred insa ca VAG cam minte cu consumul publicat de 10.3l% in oras si 6.2 in afara. voi vedea dupa 10-15000km.

deja am 2000km( 1200mile) si are abia 10zile de cand ne-a intrat pe mana. tre' sa ne potolim.

dar imi place marca si spiritul Honda cel mai mult. am fost si sunt un fan VAG in secundar asa cum sunt, tot un secundar un fan Subaru si Toyota.
Andrei Suzuki
Si cred ca ceea ce a patit pe forumul VW e un motiv in plus sa nu isi schimbe nick-ul. biggrin.gif
G e o r g e
detalii...

am citit, am raspuns ...

mi se pare cam ... nici nu stiu cum sa-i spun ... atitudinea celor de acolo
cosmin45741
pai ma gandeam ca la banii care i-a dat pe a3 putea sa-si ia aproape orice honda, daca a ales audi a avut el motivele lui, totusi cum poti sa fii un fan inrait honda si sa conduci altceva (in fine are in familie, daca am inteles bine, dar conduce sotia biggrin.gif )???
f1anatic
Cind vii la Chiucago pt Caracatitza (primele 4 discuri sint gata) ...facem o liniutza...sau macar pretindem ca facem una...asa de ochii lumii...si tragem o poza...

CUm de ai facut atitea mile in asa putzine zile ?

Consumul...e mult...e putzin...e ce te asteptai ?
Iulian HondaFan
la VWforum... am incercat. mie imi plac anumite modele VW, imi place fenomenul Golf si Bettle... dar pt. unii nu exista nimic altceva pe lume si nu poti discuta nimic fara a fi faultat. in fine, daca ei vor sa fie numai intre ei e OK.


decizia sa iau o masina noua a fost relativ rapida, nevasta dupa ce am batut-o la cap a zis OK. m-am dus si am facut un test cu Subaru Legacy limited (2.5T, 250CP ca al lui F1anatic plus piele si alte cateva optiuni). Mi-a placut, dar cum am spus nu stiu daca AWD imi e absolut necesar si consumul e mai mare. Alta problema este ca Subaru se devalorizeaza mai abrupt decat Acura si Audi. Subaru nu are de cateva luni nici o oferta promotionala, desi 1-2 luni in vara a avut chiar 0% dobanda.

apoi m-am dus la Acura. am cerut sa fac test drive cu un TSX ( echivalentul de lux al Accord 2.4l VTEC din Europa)si un TL ( TL e facut de Honda America si e echivalentul de lux al Accord american) ambele manuale. nu aveau, au zis ca or sa caute si ma suna. nu s-a intamplat nimic. ulterior am mers a 2-a oara si am facut test cu un TL ( 3.2l V6 258CP) dar nu mi s-a parut mai convingator dinamic decat A3-ul si era si cu vreo 3000$ mai scump plus ca nu ofereau nici o dobanda promotionala. Audi la A3 a dat 2.9% dobanda + revizii gratuite pana la 50K mile =80k km si/sau 4 ani ( lucru neoferit de Acura sau Subaru). cei 3000$ in plus la TL erau justificati insa prin prezenta mai multor optiuni (xenon, sistem DVD audio Panasonic cotat exceptional plus cele de mai jos).

TL-ul automatic are o suspensie mai moale si in general se misca mai lalau decat A3-ul, plus ca nu e mai rapid desi e semnificativ mai puternic. in plus varianta manuala ar fi avut ( pe langa o suspensie mai reusita) si diferential autoblocabil si frane Brembo ultra-performante. le-am spus din nou ca daca imi gasesc un TL manual il iau (fara sa il mai testez, am zis ca merg pe mana Car&Driver care l-au plasat inaintea A4 quattro 3.2l V6 care oricum sarea de 40K). au zis din nou ca ma suna. nu au mai dat nici un semn de viata nici pana in ziua de azi.

Dupa ce am iesit de la dealerul Acura (prima vizita) la 100m pe partea opusa a strazii e dealerul de Audi. Am intrat. Am cerut sa vad un A3 si un A4 FWD 2.0TFSI manual. A4 nu aveau manual decat 3.2l Quattro cu multi zurgalai dar la 40.500K ( poate il lasau la 39K). Am dat o tura, mi-a placut dar bugetul era de 35K max. Am testat apoi 3 variante de A3 ( toate 2.0T) varianta lux cu DSG si varianta Sport manuala si DSG. DSG-ul mi-a placut din prima si am hotarat sa stau cu el. din cele 7-8 A3-uri care le aveau nu am putut gasi cu optiunile dorite de mine. initial am zis sa iau unul lux rosu dar ma enerva si sistemul Open Sky care, dupa mine e facut cam fara cap. asa ca le-am zis sa imi caute un A3 sport cu DSG si obligatoriu cu pachetul de iarna si cu cu un pachet care includea oglinda electrocromatica, senzori de lumina si ploaie si deschizator automat de usa de garaj (Homelink i se zice aici) si daca se poate si cu xenon si Bose. tipul de la Audi ( un francez-american ori quebechez) a fost f amabil, a cautat, m-a sunat cu ce a gasit, si am ales masina actuala ( nici una nu avea Bose si Xenon insa).

intre timp am fost a doua oara la Acura cum am povestit mai sus... la aia a ramas ca martzi-martzi. dupa alte cateva zile am primit telefonul de la Audi cu oferta lor finala. Asa toate astrele au lucrat pentru A3 si am ramas cu ei. le-a luat 3 zile sa imi aduca masina de la un dealer din zona Chicago. serviciul a fost ireprosabil.

parerea proprie este ca cele 4 masini TSX, TL, A3 si Legacy GT Limited sunt de valori f apropiate, fiecare are plusuri si minusuri. daca TL manual ar fi fost disponibil l-as fi luat.

singura indoiala la TL ar fi fost ca mai sunt vreo 3 medici in oras cu TL si ar fi fost ciudat in parcare la spital sa apar si eu cu al 4-lea. Asa ca am zis ca A3 e si original... pana cand chiar cu 1 zi inainte sa ma duc sa il ridic vad la spalatorie un alt A3 nou nout si negru ( dar nemetalizat)... damn! oricum 2 intr-un oras de 100k locuitori nu e chiar rau...
Iulian HondaFan
QUOTE(f1anatic)
Cind vii la Chiucago pt Caracatitza (primele 4 discuri sint gata) ...facem o liniutza...sau macar pretindem ca facem una...asa de ochii lumii...si tragem o poza...

CUm de ai facut atitea mile in asa putzine zile ?

Consumul...e mult...e putzin...e ce te asteptai ?


consumul e mai mult decat ma asteptam ( dupa datele EPA ar trebui sa fie mai mic decat la GTI 1.8T). se poate sa mai scada dar nu cred ca va ajunge sub al GTI-ului. cred ca la consum DSG-ul papa ceva. in frana de motor turatia scade mult mai repede decat scadea la GTI in timp ce cu Civicul intr-a 5-a la peste 100km/h merg in frana de motor de ma satur...

DSG-ul merita insa ca performanta, schimbarile de viteza in acceleratie sunt super... abia astept sa sar de 1500mile sa incep sa o forjez putin.

A3 asta e o sugativa mica dar il iert ca mi-e simpatic...

milele s-au facut usor, am dat ture zi si noapte biggrin.gif .

poate vin la Chicago in primul week-end din noiembrie. ce faci atunci?
HalbaSus
Chiar vroiam sa te intreb cat e rodajul la A3-ul tau... 1500 de mile... 2400 de km... uf uf... trebuie sa imi programez niste drumuri mai lungi ca la sfarsitul saptamanii viitoare vine masina band.gif

QUOTE
pana cand chiar cu 1 zi inainte sa ma duc sa il ridic vad la spalatorie un alt A3 nou nout si negru ( dar nemetalizat)... damn! oricum 2 intr-un oras de 100k locuitori nu e chiar rau...


La voi sunt asa rare A3-urile ? Si la noi sunt semnificativ mai rare decat A4, A6 si chiar A8... (cei care isi iau Audi prefera masinile mari se pare...) dar deja sunt in oras 2 rosii (dintre care una e masina personala a dealerului - ma rog, a angajatului) si una e neagra ca a ta.

Referitor la vwforum, sunt de acord cu tine, eu m-am inscris (cu greu, pt ca nici nu vroiau sa-mi accepte inscrierea) pt ca urma sa am A3 si am zis ca daca sunt 2 VAG-uri in familie ar trebui sa ma informez si eu de pe un forum de specialitate... dar sunt de-a dreptul talibani nu doar fundamentalisti biggrin.gif
Iulian HondaFan
A3 sunt f. rare. abia au fost lansate prin iunie 2005 si pana in Septembrie inclusiv s-au vandut numai 3500 in toata USA...

sa vina odata si al tau sa facem o conferintza pe teme de specialitate biggrin.gif
G e o r g e
offtopic . mi-a fost sters mesajul de pe VWForum !

halal ... :evil:
Andrei Suzuki
Era de asteptat...
Eu sunt curios ce parere are Voinea despre asta.
G e o r g e
QUOTE(Vlad MHL @ Oct 2 2005, 11:07 AM)
...
4. daca nu esti sigur ca VAG este peste japozene, te rog sa imi spui un echivalent al acestei masini atat din punct de vedere al motorului cat si al luxului.
wink.gif

QUOTE(george)
deoarece primul mesaj mi-a fost sters , il scriu din nou !

subaru legacy . peste la tren de rulare , spatiu interior . motorul nou lansat 2.0R 180cp aspirat , bate motoarele aspirate de la VAG la cp/l .
calitatea materialelor este cel putin la fel de buna , iar pretul ... pretul este sub cel al unui A3 !

cam asa suna mesajul meu original . sunt ontopic raspunzand intrebarii unui moderator .

atitudinea voastra lasa de dorit totusi !


voinea cica se intereseaza de cateva ore ce si cum :-/ greu sa caute in cosul de gunoi .
f1anatic
Stai o sec...AUDI 3 cu DSG este AWD ? sau este FWD ? (DSG este cutia de viteza...dar despre trenul de rulare ...nu stiu daca e FWD sau AWD - quatro)
Andrei Suzuki
E FWD.Cica nu e DSG cu AWD (quattro).
Iulian HondaFan
al meu e FWD. in Europa este un A3 2.0TFSI Quattro dar numai manual. In USA singura varianta A3 este 2.0TFSI FWD manual sau cu DSG.

Tot in Euro exista si un A3 VR6 3.2l Quattro DSG/manual 250CP, 0-100km/h in 6.2-6.3sec dar incepe de la 33k euro... si nici nu e asa de rapid cat te-ai astepta la 250CP cu AWD.

declar cu mana pe inima biggrin.gif ca daca era sa iau AWD as fi luat Legacy GT.
f1anatic
Ok esti iertat ! Bine ca nu ai luat Infiniti G35 ca nu mai vorbeam cu tine !

Primul week-end din Nov. Pai e ziua prietenei mele pe 5 (Simbata)...insa nu stiu daca le termin pine atunci. Sint un pic ingramadit de scoala, munca, si alte responsabilitatzi gen scoala si munca. Itzi dau de stire cind le am gata...dar daca am promis...am promis si le vei avea...
Iulian HondaFan
Infiniti G35 AWD cam sare de 35K si consuma mai mult decat Legacy, desi are avantajul tractiunii de baza pe spate.

daca se poate eu sunt liber si in week-end-ul 12-13nov si 19-20nov si lucrez in week-end-ul de Thanksgiving.
f1anatic
QUOTE(Iulian HondaFan)
Infiniti G35 AWD cam sare de 35K si consuma mai mult decat Legacy, desi are avantajul tractiunii de baza pe spate.

daca se poate eu sunt liber si in week-end-ul 12-13nov si 19-20nov si lucrez in week-end-ul de Thanksgiving.


Cred ca suna mai bine 12-13 Nov.

Oricum...meseriasa masina. Sa o stapinesti sanatos. Eu tot nu intzeleg 1200 mile in 10 zile...e MULT ! Dar poate imi aratzi si mie de ce este asa de placut de condus. Eu sincer nu stiu multe despre DSG.

Pe noi ne-a tentat AWD-ul si performantza si calitatea Japoneza - de asta Subaru. In primul rind AWD: Ne-am uitat si la Ford 500...dar era prea mare, prea grea, prea slab motorizata si...prea Ford TAurus ca sa mai cumparam inca una.
HalbaSus
George, pai nu ti-e rusine sa zici ca exista ceva mai bun decat VAG ? Poate ar accepta ca Bentley si Lambo sunt ceva mai bune... dar o japoneza ??? biggrin.gif

Si tu esti suby-holic dar ei sunt de-a dreptul fundamentalisti cum zicea si iulian.... am renuntat si eu foarte repede la acel forum..

Din cate stiu eu quattro-ul de pe A3 nu este AWD mecanic ci este defapt sistemul 4-motion... despre care s-au auzit multe.... dar nu de bine... deci nu cred ca ar fi meritat A3-ul quattro... si eu m-am gandit la unul quattro dar am renuntat la el destul de repede.

A3-ul meu a ajuns in tara dar din pacate masina o sa o am abia weekendul viitor... :bash:
G e o r g e
am luat warning de la mister Vlad MHL ca mi-am permis sa raspund in topicul ala . sa-mi fie rusie !

cand iti vine tractorasul halba ? biggrin.gif


QUOTE(Vlad MHL @ Oct 27 2005, 11:01 AM)
...
5. nu ne face tu noua teorie si vorbeste frumos despre aceasta comunitate unde ai fost acceptat si fara masina VAG...
*



conform REGULAMENTULUI vostru !
QUOTE
1. Forumul vwforum.ro este deschis tuturor persoanelor, indiferent de nationalitate, sex, religie, clasa sociala etc.

adica sunt tolerat ? blink.gif

chiar ca m-ai terminat cu fraza asta . chiar sunt curios ce va spune adminul vostru .

bai nene m-a termina omul asta ! blink.gif
stefan_ieu
Daca tot ati luat-o aici pe offtopic si ati inceput sa discutati despre vwforum hai sa va raspund si eu :

Citat din George care raspundea la : spune ceva peste A3 !

QUOTE(george @ Oct 26 2005, 09:03 PM)
subaru legacy . peste la tren de rulare , spatiu interior . motorul nou lansat 2.0R 180cp aspirat , bate motoarele aspirate de la VAG la cp/l .
calitatea materialelor este cel putin la fel de buna , iar pretul ... pretul este sub cel al unui A3 !
*


Si atunci de ce Iulian, un mare admirator al japonezelor, un om care traieste intr-o tara in care japonezele sunt mult mai bine vazute decat europenele, un participant activ pe un forum pe care japonezele sunt vazute ca fiind la ani lumina distanta fata de VAG si una peste alta un om foarte bine informat si care face alegeri doar dupa ce se documenteaza temeinic in prealabil, cum a ales el A3 ? Nu sunt eu priceput la masini, nu am o experianta foarte vasta, dar trebuie sa recunosti ca in contextul prezentat de mine (si care e adevarat, nu?) alegerea lui Iulian nu poate decat sa ne puna pe ganduri.


Si pentru Iulian : Ai incercat sa te duci pe un forum opel si sa porti discutii de genul celor pe care le-ai purtat pe vwforum? Dar pe reno? Dar pe bmw, dar, dar, dar.... Parerea mea este ca ai dat dovada de o lipsa de diplomatie care s-a intors impotriva ta. Ai intrat acolo si primele tare "actiuni" au fost sa incepi sa ridici in slavi masinile japoneze in fata VAG-ului si sa povestesti despre suprematia SUA fata de Europa. Ori asa ceva, parerea mea, nu era normal. Era de asteptat o astfel de reactie. Dupa cum ai vazut, in mare parte eu eram de acord cu tine, dar nu asta conteaza acum. De rezultatul la care s-a ajuns eu va consider vinovati in egala masura pe tine si pe Vlad. Pe Vlad pentru vehementa si uneori impulsivitatea de care a dat dovada si pe tine de lispa totala de diplomatie si orgoliul pe care l-ai pus in joc. Restul moderatorilor au fost absolut ok fata de tine.
Andrei Suzuki
Stefan,eu nu m-am bagat in acest conflict.Doar am citit.Deci nu ii tin partea nici lui Iulian,nici Acelui Vlad,dar,nu te supara,cand cineva te intreaba (ironic) daca masinile VAG sunt cele mai bune din lume tu sa afirmi sus si tare ca asa este,ca nu e nimic mai bun....e mai mult decat exagerat.O fi Iulian cu japonezele,dar nici ceea ce a zis Vlad nu mi se pare normal.
stefan_ieu
Andrei, daca recitesti ce am scris vei vedea ca sunt de acord cu tine, adica reactia lui Vlad mi s-a parut si mie exagerata. Ce am spus este faptul ca Iulian stia ca intra intr-o comunitate de admiratori VAG si putea foarte usor sa prevada ca vor fi si astfel de reactii. Si, repet, cred ca astfel de reactii ar fi starnit pe orice forum pe care s-ar fi dus.
Iulian HondaFan
persoane cu convingeri sumare si putine sunt peste tot. ce e surprinzator este ca si moderatorii sunt acolo partinitori. dar un forum cred ca devine cu atat mai interesant si util cu cat permite exprimarea de idei diferite.

alegerea mea am mai explicat-o si nu revin. sunt f. multumit de alegerea facuta dar nu as fi fost nefericit nici cu Subaru sau Acura.

replicile mele pro-USA au venit in contextul in care cineva facuse o afirmatie de genul " americanii sunt niste marlani si nu stiu sa aprecieze masinile europene"...

...ulterior a deviat la nivelul de incultura al americanilor ( lucru mi se pare inexact; prosti sunt peste tot si sunt multi tare si aici dar pe ansamblu America are si zeci de milioane de oameni excelent educati si daca ne referim la cine cumpara masini de lux atunci cred ca americanii respectivi sunt persoane care stiu ce fac si ce aleg. cel putin la fel de mult ca si omologii lor europeni).

...unii chiar au afirmat ca si militar America e o gogoasa. si ca economic mai are un pic si va da faliment ori ca nivelul de viata este asa de scazut ca nici nu si-ar putea permite masini germane. ceea ce e din nou inexact.
Andrei Suzuki
QUOTE(stefan_ieu)
. Ce am spus este faptul ca Iulian stia ca intra intr-o comunitate de admiratori VAG si putea foarte usor sa prevada ca vor fi si astfel de reactii. Si, repet, cred ca astfel de reactii ar fi starnit pe orice forum pe care s-ar fi dus.


Tocmai de aceea am spus ca nu ii tin partea lui Iulian.Defapt,nu ma bag...Oricum,un moderator nu ar trebui sa reactioneze asa.
HalbaSus
Da' cu mine ce-au avut ? Eu aveam masina VAG la semnatura, nu am zis niciodata nimic de japoneze... dar am fost admonestat destul de repede pt abateri minore... unii moderatori au dat dovada de o totala lipsa de umor.. (a se vedea reactiile lor cand am folosit "probleme gogule ?" sau iulian a folosit "bey"....) cred ca moderatorii de pe acest forum (desi nu sunt perfecti, si am avut unele dispute si cu ei) nu ar trece la represarii daca m-as adresa "altfel".

Cred ca e evident ca imi iau vacanta permanenta de pe acel forum, nu din cauza orgoliului ci pt ca atmosfera mi s-a parut naspa rau de tot... si nu doar in "zonele de conflict" ca sa zic asa, a topicurilor mentionate pana acum... E prea "Vwanatic" forumul acela... si viziunile unora sunt prea inguste si conservatoare... poate ca si alte forumuri "pe marci" sunt la fel... si poate ca Iulian nu trebuia sa-si expuna parerile pe un forum unde putea banui ca nimeni nu le va intelege... dar atunci se mai pune intrebarea: "de ce sa stau pe acel forum?"...
stefan_ieu
@Iulian : si acum ai deschis discutia despre unul dintre cele doua subiecte ale tale preferate. Nu trebuie sa ma convingi de nimic (mai ales ca intr-o oare-care masura sunt de acord cu tine), dar tot ai luat-o pe aceiasi directie. De-aia ti-am spus ca esti lipsit de diplomatie si de-aia te consider si pe tine vinovat de ce s-a intamplat acolo (nu ca ar conta foarte mult parerea mea ca persoana, dar cred ca ar putea sa te intereseze o opinie cat de cat impartiala).
Referitor la alegere, nu conteaza motivele, ci doar rezultatul. Iar acest rezultat nu este neaparat datorat unui adevar universal valabil. Ce am vrut sa-i subliniez lui George este faptul ca intr-un context in care el si-ar fi pus toti banii (exagerez putin, dar este evident ce vreau sa spun) ca vei alege o masina non-VAG tu ai ales A3. Asta arata ca poate ar trebui sa se gandeasca de mai multe ori inainte sa dea raspunsuri atat de categorice ca cel pe care l-a dat el. In acel context pentru tine cea mai buna masina a fost A3. Atat. Punct. Nu conteaza ca te-a impresionat culoarea masinii, bustul domnisoarei care a intermediat vanzarea sau performantele masini. Asta am vrut sa spun.

@HalbaSus : moderatorul respectiv (s_c) este poate cel mai impartial si corect moderator pe care l-am intalnit pe forumurile (putine) pe care am intrat. Singurul lui "defect" este ca uneori e prea exigent. In cazurile respective spiritele erau destul de incinse si prin afirmatiile de acel gen discutia putea sa ia o turnura si mai nasoala. Cred ca de-aia v-a atentionat. Moderatori fanatici sunt si pe alte forumuri (de exemplu vezi cate plangeri - majoritatea nefondate, dar nu asta conteaza - s-au inregistrat aici la adresa lui George).
Iar spiritele se aprind de multe ori si aici, pe un forum care nu este dedicat unei anumite marci, cand cineva "se ia" de o anumita masina. De-aia am spus ca era de astepta ca acolo sa se ajunga la acel rezultat de cand a pornit Iulian discutia.


Faptul ca nu sunteti de acord cu ideile de pe vwforum este cu totul alta mancare de peste. Si inteleg pe deplin decizia de a nu mai intra acolo in conditiile in care nu sunteti de acord cu continutul acelui forum. Dar nici nu era normal ca toata acea comunitate sa-si schimbe imediat opiniile pentru ca venit Iulian cu idei noi (bune, rele, nu conteaza).
Eu nu scriu acum aici pentru a lua apararea celor de pe vwforum si nici ca sa va conving sa reveniti acolo. Doar incerc sa va explic faptul ca reactia de acolo nu este una anormala (in sensul ca era de asteptat), chiar daca pe alocuri contine si greseli. Atat si nimic mai mult. Oricum, cred ca e destul offtopic acum aici si nu are rost sa mai discutam pe tema asta.
HalbaSus
perfect de acord cu tine... nu l-am acuzat pe acel moderator ca ar fi partinitor, ci doar ca nu prea are simtul umorului si e prea tipicar/exigent...
guerilla
bey... probleme gogule? smile.gif
halba, ai fost de milioane. biggrin.gif
Iulian HondaFan
@stefan_ieu:

problema e de tolerantza. nici aici nu suntem toti de acord, dar poti spune si de una si de alta. am intervenit in fortza doar pentru ca mi s-a parut ca baietii sunt cu muuult in afara realitatii. nu am atacat pe nimeni personal. majoritatea posturilor de pe acel topic au fost cu date economice, sociale, etc.

similar au iesit scantei cand am pus rezultate ale studiilor de fiabilitate... asta a fost cand am plecat prima data in primavara de acolo. probabil ca voi mai testa atmosfera in cateva luni. a fost dealtfel amuzant pentru mine pana la un punct de la care atat de muta ostilitate se rasfrange si asupra mea.

si exista 2 feluri de suporteri: cei indarjiti si cei care pot recunoaste ca si marcile concurente pot avea avantaje sau ca la un moment sau altul masini mai bune. nimeni nu castiga tot timpul si cateodata trebuie sa stii sa pierzi elegant.

@halba: problemele tale au fost 3:

1) ai Opel si ai spus ceva de bine despre el biggrin.gif .
2) nu ai manifestat incredere neabatuta in calitatile masinilor VAG
3) ai postat pe topic dupamine cand toata lumea era deja wallbash.gif enervata blink.gif .
Andrei Suzuki
Eu cred ca acest subiect ar trebui inchis.Ce-a fost a fost.
HalbaSus
Andrei: mai palavragim si noi pana imi vine si mie A3-ul... desi suntem off-topic de mult...
G e o r g e
chiar asa cand vine ? biggrin.gif
Andrei Suzuki
Bine,atunci ca sa nu mai fim off-topic: Iulian,tu te-ai uitat cumva daca ti-a mancat ulei?Si daca da,cat? laugh.gif laugh.gif
G e o r g e
la TDI manaca , manaca si la TFSI ? tongue.gif
Andrei Suzuki
Orice e posibil.Doar e fier...chiar daca e 30k USD...
G e o r g e
da... halatul ... cat e halatu' ... halatu' cat e ? ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.