Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Parlament bicameral sau unicameral ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Politica
Pages: 1, 2, 3, 4
klm
Un articol din Los Angeles Times care prezinta cam aceeasi perceptie.
air_wolf
eu as interzice povestea cu drobul de sare precum zi zicale de genul "capul plecat, sabia nu-l taie", "daca primesti o palma, intinde si celalat obraz". le-aa inlocui cu altele: "daca primesti o palma, da doi pumni si un sut in schimb" si "capul plecat, pare ca o suge".
ne-am obisnuit cu alifie si fara alifie. de asta ne calca toti in picioare. biggrin.gif
klm
Cum se poate altfel atat timp cat imnul national este Desteapta-te, romane, Miorita este o capodopera a creatiei populare iar indoctrinarea/oizarea religioasa ortodoxa se face inca din frageda pruncie?!
adrian_flavius
QUOTE (James Kilowatt @ Oct 23 2009, 10:37 PM) *
...Nici Bill Gates n-a terminat ASE-ul. Nici concurentul lui de la Apple, Steve Jobs. De fapt, nu stiu vre-un nume mare iesit din ASE desi e drept ca stiu putini...


George Soros a terminat ASE-ul...summa cum laudae...era doctor in economie inainte sa se apuce de investitii...iar atunci cand a facut-o, a pus in aplicare 2 legi pe care a incercat sa le structureze/generalizeze: legea reflexivitatii pietelor financiare si legea failibilitatii pietelor finanaciare (ambele se aplica in cazul operatorilor din piete...)...aceste 2 legi fac apel foarte mult la o cercetare multidisciplinara, implicand si sociologia, si psihologia, si economia, si modele econometrice...printre altele, dl Soros este un foarte bun matematician...
FAR EASTERN
QUOTE (klm @ Oct 28 2009, 11:24 AM) *
Cum se poate altfel atat timp cat imnul national este Desteapta-te, romane



Macar de s-ar canta pe o melodie energica... gen... Rammstein???? whistling.gif
DORU
Air_wolf, indemnurile tale dau idei nebanuite ! biggrin.gif Cand voi lua o palma, am sa dau raspuns scurt de mortiera data viitoare, bine ? banana.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.