Help - Search - Members - Calendar
Full Version: help..chiar nu stiu ce masina sa mi iau
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pages: 1, 2, 3
malin34426
SI sti ce e mai interesant? ca valoarea ei creste mereu, daca are grija de ea.
aylin20
QUOTE (malin34426 @ Jun 11 2009, 11:58 PM) *
SI sti ce e mai interesant? ca valoarea ei creste mereu, daca are grija de ea.

ce masina e?
tocmai ma uitam la un ford torino,mi se pare foarte frumoasa.
malin34426
Opel GT. Cu banii tai iti iei mercedes coupe din 70 restaurat sau chiar un Corvette. Da un ochi printre masinile de epoca restaurate, Austin Hailey, Fiat Dino, TRW, Morgan. Si cu banii care iti raman iti cmperi o masina de umblat toamna si iarna si atunci cand nu vrei sa iesi cu bijuteria. Asculta-mi sfatul si peste 10 ani imi vei multumi. Acum le gasesti chiar la preturi bune.
DORU
QUOTE (aylin20 @ Jun 9 2009, 09:35 PM) *
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata.. ma gandeam la urm variante :slk, A5 s line ,z4 ,porsche boxter,pot depasi putin bugetul .da ti mi si mie o parere.stiu ca sunt fata ,dar imi plac masinile mai nervoase..thx
toata ziua am stat cu ochii pe internet si nu am ajuns la nici o concluzie:(


Iti recomand o Skoda SH pana in 2004 si de restul de bani, vezi lumea. O vei vedea "ca la 20 ani", e drept, dar macar ramai cu amintiri pe-o viata ! thumbsup.gif
admin
Caterham

Click to view attachment

Btw, acu vreo 3 ani am vazut una prin Bucuresti:)

P.S. Si eu sunt de parere ca 200 cai la o varsta cand nu ai exp e prea mult. Trebuie sa stii chiar daca nu-ti place sa auzi asta ca daca ii scapi 1 secunda de sub control ti se termina "norocul" instant. Am un amic care si-a luat o masina puternica, s-a urcat in ea, a plecat, dupa ce a dat coltul am auzit o bufitura. A purtat cam un an guler d'ala de plastic sa nu-i cada capu:)
20krpm
QUOTE (hdi @ Jun 11 2009, 04:43 PM) *
Parintii ce te-au sfatuit sa iei sau le este indiferent?

examenul?... smile.gif <-- banned.gif
admin


WAAAW!

Ia uite ce am gasit unsure.gif
malin34426
QUOTE (admin @ Jun 11 2009, 06:26 PM) *
WAAAW!

Ia uite ce am gasit unsure.gif

vezi ca e unul alb cabrio la 19900



http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2
Diesel
Corvette e masina de barbati, mai ales modelul ala. SL-urile din epoca de aur merita din plin, dar nu ca masina de toata ziua.
admin
QUOTE (malin34426 @ Jun 12 2009, 12:31 AM) *
QUOTE (admin @ Jun 11 2009, 06:26 PM) *
WAAAW!

Ia uite ce am gasit unsure.gif

vezi ca e unul alb cabrio la 19900



http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2



O masina d'asta face de la distanta orice model de masina noua care se produce la ora actuala, cel putin in opinia mea!!!
malin34426
QUOTE (Diesel @ Jun 11 2009, 06:34 PM) *
Corvette e masina de barbati, mai ales modelul ala. SL-urile din epoca de aur merita din plin, dar nu ca masina de toata ziua.

asta e de barbati: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2
sfatul era sa ia linga o masina de outsummer.
AZAZEL
cand veti intelege ca masinile ce le propuneti o parte dintre voi nu sunt masini de fitze de dorobanti , asa cum isi doreste aylin.
uitati-va si voi in jurul vostru cand mergeti pe strada si vedeti ce este la moda intre oamenii care nu au grija zilei de maine. asta isi doreste aylin(sa fie in ton cu moda) insa masina aia trebuie sa fie cea mai cea.
faceti recomandari in functie de cele expuse de mine mai sus.
guerilla
bre aza, da de ce sa nu fie aylin o trendsetter-ita si sa stea cu gloata?
eu m-as bucura sa vad ca incep cei cu bani sa isi cumpere masini frumoase, "culte".
asa poate se scoate si taxa 36182451.gif 36182451.gif si apucam sa ne luam si noi tongue.gif
Diesel
Chiar ea a afirmat ca nu sta la cafele pe Dorobanti. Lasa-ne sa speram ca nu toti oamenii cu bani din Bucuresti stau pe Dorobanti si nu se incoloneaza toti in acelasi trend.

Recitind un pic, daca vrei acoperis din fibra de carbon si jante de 20"... asta suna a ricer... incearca Mazda RX-8 smile.gif

Am un prieten care si-a luat A5 la cateva luni de la aparitia modelului iar acum se enerveaza de fiecare data cand vede alt A5 pe strada.
HalbaSus
Mazda RX8 ? Chiar crezi ca o domnisoara vrea sa-si duca masina la service la fiecare 8.000 de km (si sa completeze uleiul intre revizii ?).
Masina de epoca: ideea e buna, financiar renteaza, dar problema e ca o masina de epoca (chiar si cu 100 cp) e mai greu de condus decat un bolid modern de 500 cp. Deci eu as scoate-o de pe lista.

QUOTE
Am un prieten care si-a luat A5 la cateva luni de la aparitia modelului iar acum se enerveaza de fiecare data cand vede alt A5 pe strada.


Chestia cu exclusivismul e greu de obtinut, mai ales in Bucuresti, probabil orice masina vei lua in maxim 2 luni vei vedea una similara pe strada. Si da, asta e valabil chiar daca iti iei Rolls Royce sau Ferrari. Poti in schimb sa iti configurezi masina in asa fel incat sa nu fie chiar identica cu celelalte modele de pe strada (niste jante, o trapa panoramica, o culoare mai speciala (care probabil va costa in plus vreo 2000 si ceva de euro), etc)

Ahhh... daca vrei o masina cu adevarat "fresh" si totodata o masina care sa iti ofere macar partial senzatia din CL eu zic sa te uiti la un E500 Coupe. Da, stiu ca e 66.000 de euro DDP dar are 388 cp si e frumoasa de mori, in plus ai sanse sa ai putina exclusivitate macar cateva luni. Vezi daca se poate negocia bugetul pentru masina.

laurentiu
Aylin, iti recomand sa nu iei in considerare unele comenturi reutacioase.
Anyway eu iti mai recoman ceva:
http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDeta...mp;pageNumber=1

Mie imi place forte mult si parerea mea e sa te uiti si la ea. Iti recomand eventual sa mergi si pana la un showroom sa o analizezi putin smile.gif
StefanVVTi
QUOTE (HalbaSus @ Jun 11 2009, 09:39 PM) *
Lexus SC este o copie ieftina dupa mercedes SL... o copie nereusita as spune. Uita-l. Mai ales ca la banii aia poti cauta si un SL (za real stuff).

Daca va fi singura masina recomandarile mele ar fi:
- scoate Z4 si boxter de pe lista (ai noroc daca iti incape o poseta mai mare in ele).
- nu ai nevoie de 4 usi decat daca ai multi prieteni/prietene si tii la comfortul lor.

Recomandarile mele ar fi:
- Audi A5 2.0 TFSI quattro (da, ai nevoie de 211 cp si tractiune integrala)
- BMW seria 3 coupe (preferabil cu tractiune integrala)
- Porsche 911 SH (nu stiu daca iti iese unul sub 10.000 km)

Totusi ca sa nu fiu acuzat ca dau doar variante scumpe iata si cateva alternative ieftine dar la fel de fun, chick, performante, etc... iar daca o vei folosi mai mult in oras probabil sunt o alegere mai buna:
- mini cooper s
- fiat 500 abarth
- alfa mito (parca si asta are (sau va avea in curand) o versiune dopata)
Au de toate, design, agilitate, stabilitate, acceleratie, tot ce vrei... iar datorita greutatii reduse nu ai nevoie de peste 200 cp.

Sunt niste masini care in oras vor fi mai rapide decat un CL63AMG (ca tot ai pomenit de el), vor fi mult mai usor de parcat si tot odata vor fi foarte "cute" si "sexy"... dar fara sa atraga reactii de genul celor pe care le-ai vazut pe acest forum (adica vei fi doar admirata, nu si invidiata wink.gif ).

+1! Seria 3 coupe este o masina superba, insa nici A5-ul nu-i de aruncat! thumbsup.gif
FAR EASTERN
Aylin, daca-mi permiti sa fiu off topic, eu cred ca macar o sa te alegi macar cu sapca si tricou de la masini.ro... wink.gif

Cat despre masina... sa... alegi bine! thumbsup.gif
V_I_C_T_O_R
Eu sper ca este evident pentru cei care vor sa vada, ca aceasta aylin este doar un perosnaj inventat, al carei cont a fost creat doar pentru a face un topic care sa atraga artificial cat mai multe reply-uri. Primu beculet s-a aprins cand am vazut ca "aylin" foloseste prescuratrea la second hand cu sh, lucru care pentru o persoana intrata prima data pe un forum mi se pare foarte dubios. Pe urma poza din profil laugh.gif , prea tare, atunci mi-am dat seama ca e putreda treaba. Si nu in ultimul rand nu cred ca o fata cu fitze de 20 de ani de bani gata, care-si permite sa-si cumpere (adica parintii) o masina de 45.000 de euro, sta pe forum sa-si caute masina.

Imi cer mii de scuze pentru offtopic dar cred ca faceam galbenare daca nu scriam... laugh.gif
Alex-F1
Nici un Jaguar XK® n-ar fi de lepadat.... whistling.gif

offtopic.gif Victore, de la tine chiar nu ma asteptam sa te aprinzi asa laugh.gif Oricum, pt. mine nici unul din "beculetele" tale nu {prea} sunt relevante......poza din profil ar putea fi chiar a ei, te-ai gandit la asta? blink.gif
simpson
Chiar si daca individul ar fi avut banii in buzunar, eu as refuza sa ii dau sfaturi despre ce bolizi sa conduca la 20 de ani. Din pacate suntem in Romania iar tinerii au parte de educatie smecherelii si a non-valorii iar o astfel de atitudine nu are cum sa prevesteasca nimic bun pe sosele. Pt mine, pt noi toti. Cred ca ne putem permite sa ne erijam in niste formatori de minima educatie a bunului simt,chiar si automobilistic. Si cred ca si administratorii ar trebui sa isi permita sa fie mai moderati in astfel de cazuri si sa nu incurajeze "luarea in serios" si "tratamentul egal". Mai mult ca sigur in topicul de fata cineva a dorit si a reusit sa isi bata joc de noi (uitati-va la poza de la profil) ,dar chiar daca ar fi fost pe bune, eu personal nu pot sa recomand [CENZURAT] o masina cu care sa faca prapad.

am cenzurat mesajul, iti inteleg oarecum frustrarea dar te rog sa-ti controlezi limbajul..
FAR EASTERN
Mergand pe rationamentul tau, adica ea fiind "individ", putem presupune ca nu are 20 de ani(sau 21), ci ... 36 sau 44...

l.e. curios cum de acest subiect a readus in "activitate" colegi care n-au prea activat lately...
V_I_C_T_O_R
QUOTE (FAR EASTERN @ Jun 12 2009, 09:42 AM) *
Mergand pe rationamentul tau, adica ea fiind "individ", putem presupune ca nu are 20 de ani(sau 21), ci ... 36 sau 44...


Poa sa aiba ca mintea se pare ca tot la 20 e banned.gif
Mircea104901
@Victor, @Simpson thumbsup.gif

@aylin20 chiar nu ai prieteni/prietene cu care sa te sfatuiesti verbal? doar pe net se mai comunica in sec 21? bine au zis sociologii ....

Oricum ai da-o: ori postul e facut la misto (nu stiu cati din cei ce dau sfaturi aici ar face treaba asta si ar accepta serios vreun sfat de la persoane pe care nu le cunoaste, deci ce incredere poti sa ai?. Plus ca daca sunt multi, tot cam atatea variante vei avea, deci nu vei obtine un rezultat concret)
- ori postul e pus la misto, si nu va conta oricum ce se scrie aici, isi va luat tot ce are in cap.

Numa' bine, si orice-ti vei lua(daca-ti vei lua) sa o stapanesti sanatoasa si sa o conduci fara incidente! Valabil pentru toti cei care vor sa-si cumpere o masina biggrin.gif
HalbaSus
1. In acest moment e irelevant daca aylin e o fata de 20 de ani, sau un baiat de 15 care vrea sa se distreze. Suntem pe un forum auto, intrebarea care s-a pus (in mod serios, ipotetic sau "la misto") este "ce ati recomanda unei fete de 20 de ani in bugetul de 45.000 de euro"
2. Raspunsurile de genul: "ia o masina mai ieftina" "la 20 de ani nu poti avea o asemenea masina" etc... sunt... mhm... ignorante. Daca eu as avea suficienti bani (sa zicem ca as fi castigat la loterie) cu siguranta nu i-as lua fiicei mele un logan, sau o skoda sh... Si da, probabil ca i-as recomanda un coupe (ca o sa aiba timp suficient de berline/SUV-uri si monovolume cand o sa aiba 40 de ani). Iar in privinta puterii... ce sa zic, daca ar fi luat o dacie berlina sau un matiz cu siguranta nu ati fi avut nimic de obiectat. Eu unul as prefera sa stiu ca fiica mea este intr-un A5 de 200 de cp decat intr-o dacie berlina sau un matiz care la primul impact cu o bicicleta se dezmembreaza.

Nu va obliga nimeni sa postati aici, nu va obliga nimeni sa o credeti pe aylin, dar sunteti obligati sa va purtati civilizat. Aici nu e combat !
Mircea104901
QUOTE (HalbaSus @ Jun 12 2009, 06:56 AM) *
"ce ati recomanda unei fete de 20 de ani in bugetul de 45.000 de euro"


1. Obligatoriu masina noua (mai multe considerente).
2. Mini Cooper (oricare), VW Beetle, SLK, Alfa MiTo, Impreza, Civic 3D, Celica, MR2, A3, Seria 3 (coupe sau sedan), Megane Coupe, Opel Corsa, etc...

Motorizare: hmm.. greu de spus. Cunosc fete(putine, e drept) care conduc mai bine decat multi barbati. Daca dau parintii banii, ei ar trebui sa aiba un cuvant de spus(presupunand ca stiu ce fel de soferita au). Daca e independenta(si-o cumpara pe banii ei), treaba ei, stie ea mai bine ce vrea. Daca o ia pe banii prietenului, atunci sa-i recomande prietenul(in functie de cat vrea sa o tina biggrin.gif ).
aylin20
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Jun 12 2009, 11:56 AM) *
Eu sper ca este evident pentru cei care vor sa vada, ca aceasta aylin este doar un perosnaj inventat, al carei cont a fost creat doar pentru a face un topic care sa atraga artificial cat mai multe reply-uri. Primu beculet s-a aprins cand am vazut ca "aylin" foloseste prescuratrea la second hand cu sh, lucru care pentru o persoana intrata prima data pe un forum mi se pare foarte dubios. Pe urma poza din profil laugh.gif , prea tare, atunci mi-am dat seama ca e putreda treaba. Si nu in ultimul rand nu cred ca o fata cu fitze de 20 de ani de bani gata, care-si permite sa-si cumpere (adica parintii) o masina de 45.000 de euro, sta pe forum sa-si caute masina.

Imi cer mii de scuze pentru offtopic dar cred ca faceam galbenare daca nu scriam... laugh.gif

doar ca prescurtez? prim oara pe un forum dar folosesc internetul,messenger smile.gif pur si simplu cautam pe internet modele si am intrat si am vazut forumul.sincer nici nu credeam ca o sa mi raspunda cineva. o sa fac o poza cand voi lua masina sa ma vezi:) asa fictiva cum sunt:P
aylin20
[quote name='simpson' date='Jun 12 2009, 12:34 PM' post='321974']
Chiar si daca individul ar fi avut banii in buzunar, eu as refuza sa ii dau sfaturi despre ce bolizi sa conduca la 20 de ani. Din pacate suntem in Romania iar tinerii au parte de educatie smecherelii si a non-valorii iar o astfel de atitudine nu are cum sa prevesteasca nimic bun pe sosele. Pt mine, pt noi toti. Cred ca ne putem permite sa ne erijam in niste formatori de minima educatie a bunului simt,chiar si automobilistic. Si cred ca si administratorii ar trebui sa isi permita sa fie mai moderati in astfel de cazuri si sa nu incurajeze "luarea in serios" si "tratamentul egal". Mai mult ca sigur in topicul de fata cineva a dorit si a reusit sa isi bata joc de noi (uitati-va la poza de la profil) ,dar chiar daca ar fi fost pe bune, eu personal nu pot sa recomand [CENZURAT] o masina cu care sa faca prapad.

am cenzurat mesajul, iti inteleg oarecum frustrarea dar te rog sa-ti controlezi limbajul..
[/quote
o sa mi cumpar o dacia 1310,sau si mai bine sa merg cu tramvaiul:) e ok asa nu? poate tu nu ai incredere in cat de bine conduci.. poti sa fi kamikaze si cu o dacie sau un matiz.alea nu merg cu maxim 20/h tongue.gif
pmhoria
Parerea mea sincera:
- ia-ti un Golf 5 GTI sau chiar 6 daca a aparut si doteaza-l cat de mult poti.
- cu restul de bani plimba-te cu masina prin toate capitalele europei.
Eu asta as face cu banii aceia.
DRAGOS
Eu as zice SLK, daca nu inra nou, sh cu maxim 10k km smile.gif argumentele le-au spus colegii mai sus, in principiu sunt aceleasi.

PS: mi-ar fi placut si mie sa am dilema asta laugh.gif bafta! thumbsup.gif
yir
Si un Infinity EX35 sau poate EX37 ar putea fi luat in considerare.
AZAZEL
aylin,
tu esti tipa din poza?

tataroiaca/turcoiaca la origine?
aylin20
QUOTE (AZAZEL @ Jun 12 2009, 06:13 PM) *
aylin,
tu esti tipa din poza?

tataroiaca/turcoiaca la origine?

da,eu sunt.ca ma crede lumea barbat smile.gif)
mariusdruta
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Jun 12 2009, 10:56 AM) *
Eu sper ca este evident pentru cei care vor sa vada, ca aceasta aylin este doar un perosnaj inventat, al carei cont a fost creat doar pentru a face un topic care sa atraga artificial cat mai multe reply-uri. Primu beculet s-a aprins cand am vazut ca "aylin" foloseste prescuratrea la second hand cu sh, lucru care pentru o persoana intrata prima data pe un forum mi se pare foarte dubios. Pe urma poza din profil laugh.gif , prea tare, atunci mi-am dat seama ca e putreda treaba. Si nu in ultimul rand nu cred ca o fata cu fitze de 20 de ani de bani gata, care-si permite sa-si cumpere (adica parintii) o masina de 45.000 de euro, sta pe forum sa-si caute masina.

Imi cer mii de scuze pentru offtopic dar cred ca faceam galbenare daca nu scriam... laugh.gif



Sunt de acord cu Victor. Si fara suparare, as spune ca personajul care posteaza (inclusiv pozele de profil, prima deja inlocuita) este chiar mai stupid dacat ipotetica fata cu fitze de bani gata. Refuz sa-mi fie insultata inteligenta si as sugera celor care gandesc la fel sa sanctioneze acest topic prin ignorarea lui.
O atitudine un pic ciudata si a unor moderatori.
Jenant pentru un forum care a mentinut de bine de rau o anumita decenta.
mike.omega
Te tine careva legat si noi nu stim? Internetul este atat de larg incat sigur gasesti site-uri mai bune si mai interesante de vizitat. Nu iti place dai click pe X-ul rosu si nu te mai plangi atata! E ca si cum ai schimba canalul la TV!

Ce e ciudat in atitudinea noastra? ca luam apararea unui membru(membre chiar smile.gif ) care a pus o intrebare simpla si la obiect? Si cand au sarit repede sacalii sa o puna la zid ce trebuia sa facem? sa va incurajam? Hai sa nu ne mai ofticam atat si sa avem incredere si in persoanele tinere care au permis. De multe ori au reflexe muult mai bune decat multi soferi de pe strada wink.gif
aylin20
QUOTE (mariusdruta @ Jun 12 2009, 06:45 PM) *
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Jun 12 2009, 10:56 AM) *
Eu sper ca este evident pentru cei care vor sa vada, ca aceasta aylin este doar un perosnaj inventat, al carei cont a fost creat doar pentru a face un topic care sa atraga artificial cat mai multe reply-uri. Primu beculet s-a aprins cand am vazut ca "aylin" foloseste prescuratrea la second hand cu sh, lucru care pentru o persoana intrata prima data pe un forum mi se pare foarte dubios. Pe urma poza din profil laugh.gif , prea tare, atunci mi-am dat seama ca e putreda treaba. Si nu in ultimul rand nu cred ca o fata cu fitze de 20 de ani de bani gata, care-si permite sa-si cumpere (adica parintii) o masina de 45.000 de euro, sta pe forum sa-si caute masina.

Imi cer mii de scuze pentru offtopic dar cred ca faceam galbenare daca nu scriam... laugh.gif



Sunt de acord cu Victor. Si fara suparare, as spune ca personajul care posteaza (inclusiv pozele de profil, prima deja inlocuita) este chiar mai stupid dacat ipotetica fata cu fitze de bani gata. Refuz sa-mi fie insultata inteligenta si as sugera celor care gandesc la fel sa sanctioneze acest topic prin ignorarea lui.
O atitudine un pic ciudata si a unor moderatori.
Jenant pentru un forum care a mentinut de bine de rau o anumita decenta.

multumesc celor care mi au raspuns,celorlalti rautaciosi ,sunteti doar niste complexati.nimeni nu are fite,am cerut pur si simplu un sfat. si chiar nu am de gand sa mai raspund ..
admin
QUOTE (aylin20 @ Jun 12 2009, 08:56 PM) *
QUOTE (mariusdruta @ Jun 12 2009, 06:45 PM) *
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Jun 12 2009, 10:56 AM) *
Eu sper ca este evident pentru cei care vor sa vada, ca aceasta aylin este doar un perosnaj inventat, al carei cont a fost creat doar pentru a face un topic care sa atraga artificial cat mai multe reply-uri. Primu beculet s-a aprins cand am vazut ca "aylin" foloseste prescuratrea la second hand cu sh, lucru care pentru o persoana intrata prima data pe un forum mi se pare foarte dubios. Pe urma poza din profil laugh.gif , prea tare, atunci mi-am dat seama ca e putreda treaba. Si nu in ultimul rand nu cred ca o fata cu fitze de 20 de ani de bani gata, care-si permite sa-si cumpere (adica parintii) o masina de 45.000 de euro, sta pe forum sa-si caute masina.

Imi cer mii de scuze pentru offtopic dar cred ca faceam galbenare daca nu scriam... laugh.gif



Sunt de acord cu Victor. Si fara suparare, as spune ca personajul care posteaza (inclusiv pozele de profil, prima deja inlocuita) este chiar mai stupid dacat ipotetica fata cu fitze de bani gata. Refuz sa-mi fie insultata inteligenta si as sugera celor care gandesc la fel sa sanctioneze acest topic prin ignorarea lui.
O atitudine un pic ciudata si a unor moderatori.
Jenant pentru un forum care a mentinut de bine de rau o anumita decenta.

multumesc celor care mi au raspuns,celorlalti rautaciosi ,sunteti doar niste complexati.nimeni nu are fite,am cerut pur si simplu un sfat. si chiar nu am de gand sa mai raspund ..




La inceputul lui iulie iesim toti la o bere, poti sa vi si tu cu noua masina sa le dai peste nas la complexati:)
admin
Cu acest subiect Aylin20 a castigat cel de-al treilea premiu saptamanal, un set tricou-sapca inscriptionate cu masini.ro . FELICITARI!!!

http://masini.ro/forum/content/Concursuri/...curs-masini-ro/
HalbaSus
Felicitari ! Vezi ca nu e dracul chiar asa de negru nici pe forumul asta ?

Pana la urma la ce te-ai hotarat ? sau ce masini au ramas in "shortlist" ?
pista
CITAT(admin @ Jun 15 2009, 03:46 PM) *
Cu acest subiect Aylin20 a castigat cel de-al treilea premiu saptamanal, un set tricou-sapca inscriptionate cu masini.ro . FELICITARI!!!

http://masini.ro/forum/content/Concursuri/...curs-masini-ro/


Daca aylin20 nu va revendica premiul saptamanal, propun sa primeasca Diesel. smile.gif
Diesel
laugh.gif merci, acum ca ma gandesc... ar fi niste chestii bune pentru o intalnire

Dar mult mai interesant ar fi ca Admin sa inmaneze personal premiul domnisoarei Aylin biggrin.gif
FAR EASTERN
DA! Caz in care am vrea niste poze mai bune. Serios! dry.gif
getodac
QUOTE (simpson @ Jun 12 2009, 09:34 AM) *
Chiar si daca individul ar fi avut banii in buzunar, eu as refuza sa ii dau sfaturi despre ce bolizi sa conduca la 20 de ani. Din pacate suntem in Romania iar tinerii au parte de educatie smecherelii si a non-valorii iar o astfel de atitudine nu are cum sa prevesteasca nimic bun pe sosele. Pt mine, pt noi toti. Cred ca ne putem permite sa ne erijam in niste formatori de minima educatie a bunului simt,chiar si automobilistic. Si cred ca si administratorii ar trebui sa isi permita sa fie mai moderati in astfel de cazuri si sa nu incurajeze "luarea in serios" si "tratamentul egal".

Bine punctat, nu exista saptamana sa nu vezi la tv cate o tragedie in care mor oameni nevinovati din cauza unor tineri teribilisti care se cred Montoya si conduc masini cu cel putin 200 cp la 20 ani, fara experienta, una peste alta fata nu are nici o vina singura ei vina este ca are parinti inconstienti.

@ailyn nu e nimic personal doar parerea, una peste alta felicitari pt tricou si sapca si sa ne ti la curent cu achizitia poate ne vindecam de complexe whistling.gif
V_I_C_T_O_R
QUOTE (aylin20 @ Jun 12 2009, 06:56 PM) *
QUOTE (mariusdruta @ Jun 12 2009, 06:45 PM) *
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Jun 12 2009, 10:56 AM) *
Eu sper ca este evident pentru cei care vor sa vada, ca aceasta aylin este doar un perosnaj inventat, al carei cont a fost creat doar pentru a face un topic care sa atraga artificial cat mai multe reply-uri. Primu beculet s-a aprins cand am vazut ca "aylin" foloseste prescuratrea la second hand cu sh, lucru care pentru o persoana intrata prima data pe un forum mi se pare foarte dubios. Pe urma poza din profil laugh.gif , prea tare, atunci mi-am dat seama ca e putreda treaba. Si nu in ultimul rand nu cred ca o fata cu fitze de 20 de ani de bani gata, care-si permite sa-si cumpere (adica parintii) o masina de 45.000 de euro, sta pe forum sa-si caute masina.

Imi cer mii de scuze pentru offtopic dar cred ca faceam galbenare daca nu scriam... laugh.gif



Sunt de acord cu Victor. Si fara suparare, as spune ca personajul care posteaza (inclusiv pozele de profil, prima deja inlocuita) este chiar mai stupid dacat ipotetica fata cu fitze de bani gata. Refuz sa-mi fie insultata inteligenta si as sugera celor care gandesc la fel sa sanctioneze acest topic prin ignorarea lui.
O atitudine un pic ciudata si a unor moderatori.
Jenant pentru un forum care a mentinut de bine de rau o anumita decenta.

multumesc celor care mi au raspuns,celorlalti rautaciosi ,sunteti doar niste complexati.nimeni nu are fite,am cerut pur si simplu un sfat. si chiar nu am de gand sa mai raspund ..


Mda, multumesc pentru "compliment". Insist ca premiul sa se inmaneze personal lui aylin si dorim si niste poze de la eveniment + copie dupa buletin laugh.gif

Aylin, daca m-am inselat, imi fac mea culpa si-ti doresc noroc la alegerea uneia dintre masinile amintite, oricare ar fi ea thumbsup.gif

@Mike, de ce nu ai fost la fel de vehement si atunci cand ati facut varza topicul colegului hdi si l-ati si mutat pe combat. De ce nu ati apasat si voi X-ul rosu daca nu v-a placut ce cititi? Era cumva obscen? Incalca vreo regula a forumului? Nu cred... dry.gif



Dany_s
dar daca esti asa innebunita dupa RR Sport, de ce nu ieie unul si gata? Daca tot au praintii posibilitatea, n-are rost sa iei altceva pt ca o sa stai dupa cu regrete tot timpul. Sigur gasesti lejer SH la banii astia cate vrei.

Daca nu, eu zic ca, ca sa fie si practica, si destul de puternica, nici prea mare, nici mica etc ar fi un SUV de lux mic...adica Q5, GLK, EX, XC60
andrei5130
A fii sau a nu fii...


Ca sa nu fiu acuzat dinnou de Subarism nu am sa recomand Impreza WRX, conteaza foarte mult daca ti la pretul revanzarii, la confort se pare ca tii, recomandarea mea ca si altor cativa este sa iti faci o lista cu masinile pe care ti-le doresti si sa te duci sa le inchiriezi daca nu poti sa le iei peste weekend de la reprezentanta numai asa iti vei putea face o idee pertinenta, poti sa fi convinsa ca intotdeauna au sa fie masini mai tari ca ata si de cele mai multe ori va fi a vecinului sau a vre unui prieten, alege masina cu inima si tine cont de siguranta, atata timp cat esti cu capul pe umeri la volan poti sa ai sub capota 500 hp si nu are importanta ca esti fata, cunosc femei care conduc mai bine ca mine (my ex) fara se depuna vr-un efort...

... nu uita o masina te cucereste la prima vedere, fie ea si un simplu trabant, degeaba incerci sa te convingi ca iti place daca nu simti asa, eu masina am aleso dupa un test drive din gresala am plecat dupa un Forester si m-am ales cu un Outbeck (Subaru eviden), daca nu conteaza ce spun altii sigur nu vei avea probleme in a alege, inspirate din ce iti spun ceilalti dar alege ceea ce vrei...


P.S. fa un test si cu un STI macar din curiozitate
klm
Cred ca am fost prima persoana care am luat apararea aylinei si dupa 3 pagini vad ca tot apar rautati (o sa le numesc) normale.
CITAT(James Kilowatt @ Jun 11 2009, 08:31 PM) *
Lexusul e oricum o masina mult mai deosebita decat Range Rover, fie el si sport.

Aici te contrazic, Range Rover arata extraordinar, mare, puternica, masculina in contrast cu orice Lexus care (o fi el bun, nu zic nu) insa nu exprima nimic.
CITAT(guerilla @ Jun 11 2009, 10:04 PM) *
daca vrei sa mergi decent in oras - [...] Impreza STI

STI pentru oras?! Din cate am citit eu este destul de incomfortabila...
CITAT(simpson @ Jun 12 2009, 11:34 AM) *
Chiar si daca individul ar fi avut banii in buzunar, eu as refuza sa ii dau sfaturi despre ce bolizi sa conduca la 20 de ani. Din pacate suntem in Romania iar tinerii au parte de educatie smecherelii si a non-valorii iar o astfel de atitudine nu are cum sa prevesteasca nimic bun pe sosele.

Nimeni nu te obliga sa le dai insa vad ca, impreuna cu alti colegi de forum, dati altceva: dovada de proasta crestere.
CITAT(pmhoria @ Jun 12 2009, 03:08 PM) *
Parerea mea sincera:
- ia-ti un Golf 5 GTI sau chiar 6 daca a aparut si doteaza-l cat de mult poti.
- cu restul de bani plimba-te cu masina prin toate capitalele europei.
Eu asta as face cu banii aceia.

Oricat de mult ai dota un Golf nu se va apropia ca imagine, calitate, prestanta, sentiment de o masina de 50k euro iar daca parintii ii dau banii aia pentru o masina atunci fii sigur ca n-o sa-i refuze alte cateva mii pentru excursii prin Europa.
aylin, a mai fost un topic oarecum asemanator in care tot o domnisoara isi dorea un SL500; daca nu iti cer prea mult, te-as ruga sa revii macar cu detalii despre alegerea ta precum si cu niste fotografii.
HalbaSus
Si ar mai fi un element pe care trebuie sa-l luati in considerare, suma de 45.000 euro este "sponsorizare pt masina", adica poate sa-si ia masina in acest buget. In acest buget incape si golful si A5-ul... Dar nu cred ca oferta e: "ia de-aici 45.000 euro si vezi ce faci cu ei"... In asemenea conditii eu as lua o masina de 50.000 biggrin.gif
Alex-F1
Uite topicul, nu e topicul ninja.gif Uatever, cam rai, dom'le, cam rai! confused.gif Acuma ati suparat-o asa tare pe dom'soara, ca nu va mai scrie aici, iar noi nu vom mai afla ce masina si-a luat! sad.gif Buna ideea lui Victor cu poza + copie dupa buletin la inmanarea premiului!!!! laugh.gif Daca toata treaba se va dovedi a fi reala, cred ca le va pica fatza unora.... ohmy.gif As indrazni s-o invit pe colega de forum "Aylin" sa ne onoreze cu un post si in acest topic: http://masini.ro/forum/content-page/11378/...aveti/page/240/ biggrin.gif Bafta in continuare! thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.