Help - Search - Members - Calendar
Full Version: help..chiar nu stiu ce masina sa mi iau
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pages: 1, 2, 3
aylin20
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata.. ma gandeam la urm variante :slk, A5 s line ,z4 ,porsche boxter,pot depasi putin bugetul .da ti mi si mie o parere.stiu ca sunt fata ,dar imi plac masinile mai nervoase..thx
toata ziua am stat cu ochii pe internet si nu am ajuns la nici o concluzie:(
ing_catalinul
QUOTE (aylin20 @ Jun 9 2009, 09:35 PM) *
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata.. ma gandeam la urm variante :slk, A5 s line ,z4 ,porsche boxter,pot depasi putin bugetul .da ti mi si mie o parere.stiu ca sunt fata ,dar imi plac masinile mai nervoase..thx
toata ziua am stat cu ochii pe internet si nu am ajuns la nici o concluzie:(



Iti recomand Chevorlet Aveo, cu vreo 12.000 euro, ai cam tot ce-ti trebuie, in limita a 94 de caluti cuminti, si-ti mai raman cam 35.000 euro, macar de citro smile.gif teehee.gif

Daca te "jeneaza" sa circuli cu o masina sub 30.000 euro, alege AUDI, ca e cea mai tare dintrte cele enumerate mai sus . PAREREA MEA !
Rebel
Aylin20 Bine ai venit pe forumul nostru! biggrin.gif

Cred ca ar fi benefic daca ne-ai da ceva mai multe amanunte:
Care este destinatia masinii (placere, serviciu sau amandoua)?
Sa fie doar masina de vara, de iarna? Ambele?
Doresti transmisie integrala, fata sau spate? mergi la schi?
Doresti berlina in 4 usi sau un Coupe? Sa fie Convertible?



Din cele enumerate de tine vad ca ar fi vorba de un Coupe.
Ca temperament as alege probabil Z4 sau Boxerul insa la ambele exista dezavantajul capotei care este mare iar vizibilitatea este afectata mai ales in cazul persoanelor de o inaltime mai mica.
Insa pentru o domnisoara cred ca ar fi mai potrivit un SLK sau un A5.

se muta la VERSUS
simpson
QUOTE (aylin20 @ Jun 9 2009, 08:35 PM) *
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata...


La naiba !

la 20 de ani vrei sa conduci masini de 300 de cai ? Ce te califica pe tine sa iti doresti asa ceva, chiar daca cineva are posibilitatea sa te sponsorizeze ?
Mai bine nu te chinui sa raspunzi. Acu 2 zile unu ca tine a arat cu un Ferrari pe cāmp la iesire din Sibiu. Insa a acrosat inca 2 masini intre timp.
C Z R
Ai ma ce naiba doar nu o sa-ti iei masina la doar 45.000 de euroi, ce naiba te faci de ras in fata pretenilor!?? Mai pune si tu ceva si cumpara si tu un Q7, un Slr, un bugatti, un ferarri, lambo, bentley, etc. ceva, macar SH ca sa faci impresie. Nu te lasa frate, e rai aia care spune: ca la ce-ti trebuie? asa vrea muschii tai, ce the hell?
klm
Cata rautate!!! Mesajele astea ar trebui copiate prin "Rusinea de a fi roman".
Cred ca nu putini dintre noi si-ar dori sa aiba dilema ta wink.gif asa ca, daca as avea banii aia de cheltuit pe o masina as merge (din ce ai enumerat) spre SLK (pentru ca Z4 "mai nervos" nu se incadreaza decat SH). Totusi daca vrei ceva nervos rau poti opta pentru Evo rosu (pe care il poti asorta cu o freza blonda insa nu te vei putea ruja in timp ce conduci smile.gif).
Rebel
Oare nu ar fi mai bine sa nu mai tragem concluzii asa directe ce nu au (cel putin pentru moment) o baza temeinica si sa dam dovada de putina curtoazie si bun simt?

Daca aveti ceva benefic de adaugat la intrebarile puse, va rog, cu toata politetea pe care ar trebui sa o dovediti in discutia cu domnisoara, puneti-le aici.
Daca nu, sa ne abtinem de la comentarii rautacioase. Vorbim de altii ca sunt nu stiu cum, dar cred ca multi avem nevoie de o oglinda...
C Z R
Nu stiu cum sunt altii, dar cand ca ma uit in oglinda si apoi in curtea mea parca as vedea oportunitatea aproprierii unui mercedes Es klasse dizal sau un MELEU(mai bine nu, ca are vecinu ), dar totusi ma gandesc ca traind in tara masinii care face omul asta inseamna sa ma transform un tdi-st cocalar si asta este impotriva ratiunii si pertinentei ce mi-o spune barna din ochii mei. Asta da paradox ionescian, chiar kafkian, sau camuscian, habar n-am ,ca daca stiam ajungeam liiceantruc.
HalbaSus
Sustin cele spuse de colegul Rebel, nu mai aruncati misto-uri gratuite doar pentru ca cineva vrea sa isi cumpere o masina mai scumpa. Eu inteleg ca va roade invidia dar nu trebuie sa va manifestati public, la naiba in puii mei.

Referitor la versus:
Daca este singura masina (nu doar una de week-end) atunci eu as recomanda A5-ul, cea mai incapatoare, cea mai confortabila, majoritatea versiunilor vin cu tractiune integrala deci nu vei avea probleme nici iarna. In plus mai arata si foarte bine. Din pacata la 45.000 nu iti poti dota foarte foarte bine masina daca iei o motorizare mai maricica (3.2 FSI sau 3.0 TDI), dar vezi ca pe criza asta dealerii sunt dispusi la concesii destul de mari, mai ales daca au masini pe stoc.
20krpm
36182451.gif dragi moderatori, voi de trolls ati mai auzit? smile.gif
C Z R
Halba, ma simt cu tantarul pe sapca, si declar public: nu mai pot de atata pizma, mi s-a ridicat la dovleac(m-ai prins!).
Eu totusi zic sa mergi pe porsche( dintre masinile enumerate de tine), esti tanara si da bine, ca exemplu, iti aduc aminte ca o fomeie de succes cum e Mihaela Radulescu-Tiganu a avut una si uite ce departe a ajuns , il detine chiar si pe Otil, asa ca fa alegerea corecta.
f1anatic
Eu am auzit de trolls. Si am citit si mesajul original in care autorul enunta ca este FATA

QUOTE (aylin20 @ Jun 9 2009 @ 09:35 PM)
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata.. ma gandeam la urm variante :slk, A5 s line ,z4 ,porsche boxter,pot depasi putin bugetul .da ti mi si mie o parere.stiu ca sunt fata ,dar imi plac masinile mai nervoase..thx
toata ziua am stat cu ochii pe internet si nu am ajuns la nici o concluzie:(


Oricum pt mine inseamna 2 lucruri. Daca se continua cu raspunsurile rautacioase; se inchide. Daca OP nu mai raspunde si nu interactioneaza cu cei care ii raspund serios, iar se inchide. Iar daca vrea cu adevarat masina, cineva ii va putea da totusi raspunsuri calificate. Eu nu pot atita vreme cit oricine care doreste sfaturi pt achizitionarea unei masini nu se oboseste sa citeasca si sa respecte un minim de instructiuni.
http://masini.ro/forum/content/Versus/2083...nui-autoturism/
AZAZEL
pt un A5 2.0tfsi quattro cu 211 cp cred ca ii ajung banii sa bifeze si niste optionale si sa-si echipeze masina binisor.

dar ce face ea cu 211cp si quattro? probabil nu va reusi niciodata sa foloseasca acea masina la adevaratul ei potential. ar putea sa-si ia varianta de 2.0tfsi si 180 cp fara quattro si i-ar ramane bani sa bifeze 20 -30 de optionale.
admin
Dodge Challanger si garantat o sa iesi in evidenta, daca asta e scopul....eu sigur te voi remarca:))
aylin20
QUOTE (simpson @ Jun 10 2009, 04:49 PM) *
QUOTE (aylin20 @ Jun 9 2009, 08:35 PM) *
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata...


La naiba !

la 20 de ani vrei sa conduci masini de 300 de cai ? Ce te califica pe tine sa iti doresti asa ceva, chiar daca cineva are posibilitatea sa te sponsorizeze ?
Mai bine nu te chinui sa raspunzi. Acu 2 zile unu ca tine a arat cu un Ferrari pe cāmp la iesire din Sibiu. Insa a acrosat inca 2 masini intre timp.


nu inteleg de ce atatea comentarii rautacioase,doar pt ca sunt fata? ah si stiu si ce sa fac cu "atatia cai ". btw ma "sponsorizeaza" parintii.
da,o sa fie singura masina,de aia ma tot gandeam cea cu 2 locuri nu e f practica. multumesc pt sfaturi.
ideea e ca nu o sa o maii schimb ceva vreme si vreau sa fiu f multumita de masina.
aylin20
nu sunt fana decaptabila.chiar deloc,neaparat hidramata . am condus o vreme buna un cl 63 amg,am ramas cu sechele:P si akm parca nimic nu se compara cu masina aia.dar asta e ,fiecare cat isi permite.
cum si voi barbatii vreti masini cat mai tari ,la fel vor si fetele:)
anyway thx a lot for advice
nu vreau sa par nush cum.doar am vrut niste pareri pt ca nu aveam cui sa cer.
krondet
intrebarea de baza - UNDE o va folosi?
in interurbanul plin de gropi sau in extraurban, pe highway sau offroad?
de aici pleaca sugestiile - Q7/X6/Touareg sau ceva jos (SLK, un bmw cabrio), etc.
Details....details
aylin20
ma gandeam sa nu o iau noua,ci din germania cu maxim 10 000 de km. e relativ noua nu?

in oras. la variantele enumerate ma gandeam eu,in lipsa de alte idei..smile.gif
malin34426
Iarta-mi parerea daca te deranjeaza dar, mi se pare o prostie sa investesti atatia bani intr-o masina noua sau de un an doi, in zilele astea, este un gest snob. .Daca chiar vrei sa investesti inteligent banii astia atunci cumpara cu 35-40 000 euro un coupe de colectie (restaurat si dupa care sigur lumea va intoarce capul), si cu 5000 una care sa o freci zilnic in oras.
Banuiesc ca daca ai banii astia, ai sigur si o casa cu garaj mare.
f1anatic
La primul comentariu rautacios facut DUPA acest mesaj al meu, iese urit. V-am mai rugat sa va controlati reactiile. Troll NE-Troll rezumati-va la a da sfaturile cerute sau intrebati la modul ajutator: unde foloseste masina, cite persoane va avea; se duce la drum lung cu ea etc.

De ce trebuie sa fie gest de snob daca atita a alocat fata pt o masina ? Pt ca e dublu cit isi permit majoritatea ? Sau cum ? Ii esti contoar tu la contul din banca ?


aylin20 - te rog citeste-mi mesajul precedent: am dat un link. Foloseste link-ul ca ghid si spune-ne mai multe despre ce masina vrei. Inclusiv ce alte masini pe care le-ai condus si ti-au placut.

Totusi, daca ai anumite cerinte si consideri necesar sa dechizi o noua rubrica, te rugam sa fii cit mai exact in priviinta cerintelor. Un minim de informatii ar trebui sa includa:
- Masina Noua sau Second Hand
- Bugetul disponibil
- Motorizarea dorita (nr. de cilindri, benzina sau motorina, consum mic sau nu conteaza, etc)
- Dotari speciale (clima, airbag-uri, navigatie, etc)
- Considerente speciale: 7 copii mici sau 4 ciini (necesita spatiu); cabana pe virful muntelui (necesita AWD); putere si viteza (pt cursele ilegale - si iti promit ca vom alerta autoritatile imediat); modificari pt. persoane cu handicap; garantie pe viata; cost de asigurare redus; etc.
- Citeva modele de masini care iti plac si de la carese poate pleca cu o discutie constructiva.

aylin20
QUOTE (f1anatic @ Jun 11 2009, 06:38 PM) *
La primul comentariu rautacios facut DUPA acest mesaj al meu, iese urit. V-am mai rugat sa va controlati reactiile. Troll NE-Troll rezumati-va la a da sfaturile cerute sau intrebati la modul ajutator: unde foloseste masina, cite persoane va avea; se duce la drum lung cu ea etc.

De ce trebuie sa fie gest de snob daca atita a alocat fata pt o masina ? Pt ca e dublu cit isi permit majoritatea ? Sau cum ? Ii esti contoar tu la contul din banca ?


aylin20 - te rog citeste-mi mesajul precedent: am dat un link. Foloseste link-ul ca ghid si spune-ne mai multe despre ce masina vrei. Inclusiv ce alte masini pe care le-ai condus si ti-au placut.

Totusi, daca ai anumite cerinte si consideri necesar sa dechizi o noua rubrica, te rugam sa fii cit mai exact in priviinta cerintelor. Un minim de informatii ar trebui sa includa:
- Masina Noua sau Second Hand
- Bugetul disponibil
- Motorizarea dorita (nr. de cilindri, benzina sau motorina, consum mic sau nu conteaza, etc)
- Dotari speciale (clima, airbag-uri, navigatie, etc)
- Considerente speciale: 7 copii mici sau 4 ciini (necesita spatiu); cabana pe virful muntelui (necesita AWD); putere si viteza (pt cursele ilegale - si iti promit ca vom alerta autoritatile imediat); modificari pt. persoane cu handicap; garantie pe viata; cost de asigurare redus; etc.
- Citeva modele de masini care iti plac si de la carese poate pleca cu o discutie constructiva.




e prima oara cand folosesc un forum, si m am lecuit:)
..ar trebui sa merg cu transportul in comun,sau o dacia 1310 ca sa nu fiu snoaba nu?
-masina noua sau sh doar pana in 10000 km mai degraba, doar pt simplu fapt ca la masina noua pierzi 20 % in mom in care iesi cu ea din magazin.
-45000 e
-cu minim 200 cai,la restul nu ma pricep
- masina va fi doar a mea,deci fara caini ,copii si etc,doar un chiuahua ,dar nu se pune problema.ar fi doar prob plecatului din buc,bagaje in cazul in care e cu 2 locuri
- modelele enumerate mai sus,dar si altele.sincer eu imi doresc range rover sport dar din pacate nu se poate.de aia ma tot gandesc la alte variante,dar stiti cum e cand se pune pata pe un model,restu parca nu ti mai plac.
thx


QUOTE (f1anatic @ Jun 10 2009, 07:48 PM) *
Eu am auzit de trolls. Si am citit si mesajul original in care autorul enunta ca este FATA

QUOTE (aylin20 @ Jun 9 2009 @ 09:35 PM)
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata.. ma gandeam la urm variante :slk, A5 s line ,z4 ,porsche boxter,pot depasi putin bugetul .da ti mi si mie o parere.stiu ca sunt fata ,dar imi plac masinile mai nervoase..thx
toata ziua am stat cu ochii pe internet si nu am ajuns la nici o concluzie:(


Oricum pt mine inseamna 2 lucruri. Daca se continua cu raspunsurile rautacioase; se inchide. Daca OP nu mai raspunde si nu interactioneaza cu cei care ii raspund serios, iar se inchide. Iar daca vrea cu adevarat masina, cineva ii va putea da totusi raspunsuri calificate. Eu nu pot atita vreme cit oricine care doreste sfaturi pt achizitionarea unei masini nu se oboseste sa citeasca si sa respecte un minim de instructiuni.
http://masini.ro/forum/content/Versus/2083...nui-autoturism/

am citit instructiunile ,sorry acum am vazut link-ul
laurentiu
CITAT(aylin20 @ Jun 9 2009, 03:35 PM) *
trb sa ma incadrez in 45mii euro si chiar sunt foarte nehotarata.. ma gandeam la urm variante :slk, A5 s line ,z4 ,porsche boxter,pot depasi putin bugetul .da ti mi si mie o parere.stiu ca sunt fata ,dar imi plac masinile mai nervoase..thx
toata ziua am stat cu ochii pe internet si nu am ajuns la nici o concluzie:(


Luandu-ma dupa exemplelel date de tine inteleg ca vrei ceva spotiv, coupe, consumul nu este neaparat o prioritate (la fel nici motorizarea).
In acest sens eu iti recomand asa ceva:
http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDeta...mp;pageNumber=2

Este o masina foarte buna, pe care nu o vezi la tot pasul si care sigur te va scoate in evidenta. In general este o masina reusita care are cam tot ce vrei (piele de cea mai buna calitate, bord cu insertii din lemn, are hard top, adica acoperisul de din tabla, navigatie, cutie automata...).
Scuze de edit, tocmai am vazut ca ai postat in timp ce scriam. Eu inteleg ca nu esti hotarata, dar intre ce ai scris in primul post si ce ai scris acum e o diferenta mare de masini. Primele sunt coupe/cabrio sportive, iar Range e 4x4 sportiv si nu inteleg totusi care ar fi motivul sa iti cumperi daca din cate zici nu ai nevoie de el. Oricum si Range este o masina buna.
aylin20
nu m am gandit niciodata la lexus pt ca am fost acum cateva luni la reprezentanta si am ramas marcata de preturi,nu credeam ca e accesibil,chiar e f frumoasa
smile.gif

nu m am gandit niciodata la lexus pt ca am fost acum cateva luni la reprezentanta si am ramas marcata de preturi,nu credeam ca e accesibil,chiar e f frumoasa
smile.gif
James Kilowatt
Lexusul e oricum o masina mult mai deosebita decat Range Rover, fie el si sport. Denumirea aia "sport" nu inseamna nimic sportiv. Motorul V8 scoate suta in 9s, nu e rau insa e departe de o masina sport.
Poate incape in buget si un S3 sau S4. Sunt mai discrete insa mult mai sportive decat Range Rover.
C Z R
QUOTE (James Kilowatt @ Jun 11 2009, 09:31 PM) *
Lexusul e oricum o masina mult mai deosebita decat Range Rover


Pfff. "deosebita" nu are grade de comparatie, ma dor ochii, sincer.
Si nu stiu de este deosebit lexusul fata de Range rover, doar pentru ca Range-ul este condusa de fete pline de succesuri ca EBA?
Mie unul imi place sinceritatea Dvs. D-ra, asa ca va urez sa alegeti masina apeland numai la pertinenta Dvs. simtire.
guerilla
aylin, cati kilometri ai la activ ca sofer?
200 cai nu-i cam mult?!? la 22 ani si experienta ioc, 200 cai sub talpa pot insemna cativa raniti, morti, daune, din vina ta.

HalbaSus
Lexus SC este o copie ieftina dupa mercedes SL... o copie nereusita as spune. Uita-l. Mai ales ca la banii aia poti cauta si un SL (za real stuff).

Daca va fi singura masina recomandarile mele ar fi:
- scoate Z4 si boxter de pe lista (ai noroc daca iti incape o poseta mai mare in ele).
- nu ai nevoie de 4 usi decat daca ai multi prieteni/prietene si tii la comfortul lor.

Recomandarile mele ar fi:
- Audi A5 2.0 TFSI quattro (da, ai nevoie de 211 cp si tractiune integrala)
- BMW seria 3 coupe (preferabil cu tractiune integrala)
- Porsche 911 SH (nu stiu daca iti iese unul sub 10.000 km)

Totusi ca sa nu fiu acuzat ca dau doar variante scumpe iata si cateva alternative ieftine dar la fel de fun, chick, performante, etc... iar daca o vei folosi mai mult in oras probabil sunt o alegere mai buna:
- mini cooper s
- fiat 500 abarth
- alfa mito (parca si asta are (sau va avea in curand) o versiune dopata)
Au de toate, design, agilitate, stabilitate, acceleratie, tot ce vrei... iar datorita greutatii reduse nu ai nevoie de peste 200 cp.

Sunt niste masini care in oras vor fi mai rapide decat un CL63AMG (ca tot ai pomenit de el), vor fi mult mai usor de parcat si tot odata vor fi foarte "cute" si "sexy"... dar fara sa atraga reactii de genul celor pe care le-ai vazut pe acest forum (adica vei fi doar admirata, nu si invidiata wink.gif ).
hdi
Parintii ce te-au sfatuit sa iei sau le este indiferent?
aylin20
QUOTE (guerilla @ Jun 11 2009, 10:25 PM) *
aylin, cati kilometri ai la activ ca sofer?
200 cai nu-i cam mult?!? la 22 ani si experienta ioc, 200 cai sub talpa pot insemna cativa raniti, morti, daune, din vina ta.

am avut si 525 cai putere "sub talpa" stai linistit.si nu am avut nici un accident desi toata lumea spune ca totusi conduc destul de agresiv pt o fata. wink.gif

QUOTE (hdi @ Jun 11 2009, 10:43 PM) *
Parintii ce te-au sfatuit sa iei sau le este indiferent?

le este indiferent. mi au zis doar sa ma gandesc bine ca o sa raman cu ea macar 3 ani ,4 cred. mama ca sa mi iau ceva de fata,2 locuri.tata ceva mare,suv smile.gif)
guerilla
QUOTE (aylin20 @ Jun 11 2009, 09:48 PM) *
QUOTE (guerilla @ Jun 11 2009, 10:25 PM) *
aylin, cati kilometri ai la activ ca sofer?
200 cai nu-i cam mult?!? la 22 ani si experienta ioc, 200 cai sub talpa pot insemna cativa raniti, morti, daune, din vina ta.

am avut si 525 cai putere "sub talpa" stai linistit.si nu am avut nici un accident desi toata lumea spune ca totusi conduc destul de agresiv pt o fata. wink.gif



pai atunci ia un caterham si ai de toate: sportivitate, look, zgomot, individualitate.
aylin20
QUOTE (guerilla @ Jun 11 2009, 10:51 PM) *
QUOTE (aylin20 @ Jun 11 2009, 09:48 PM) *
QUOTE (guerilla @ Jun 11 2009, 10:25 PM) *
aylin, cati kilometri ai la activ ca sofer?
200 cai nu-i cam mult?!? la 22 ani si experienta ioc, 200 cai sub talpa pot insemna cativa raniti, morti, daune, din vina ta.

am avut si 525 cai putere "sub talpa" stai linistit.si nu am avut nici un accident desi toata lumea spune ca totusi conduc destul de agresiv pt o fata. wink.gif



pai atunci ia un caterham si ai de toate: sportivitate, look, zgomot, individualitate.

sincer,nush ce e.nu am auzit niciodata:))
guerilla
e masina care a fost interzisa din aproape toate competitiile auto datorita timpilor foarte mici biggrin.gif
acum concureaza doar prin competitii monomarca si oldtimere.
british racing car whistling.gif
aylin20
QUOTE (guerilla @ Jun 11 2009, 10:57 PM) *
e masina care a fost interzisa din aproape toate competitiile auto datorita timpilor foarte mici biggrin.gif
acum concureaza doar prin competitii monomarca si oldtimere.
british racing car whistling.gif

smile.gif got it.. chiar am crezut ca o sa mi fie de ajutor forumul.si imi este ,doar ca nu ma asteptam la replici rautacioase. nu prea am pe cine intreba,decat fete care abia daca stiu marcile..si chiar sunt zapacita de cap..mie mi se pusese pata pe range,inca sper smile.gif oricum thx 4 help
guerilla
in afara de a te baga in grupul "succesurilor" un RR nu-ti aduce nimic.
daca vrei ceva mare si sa mergi si pe aratura - Jeep Wrangler Rubicon in 2 usi e perfect
daca vrei sa mergi decent in oras - Mini S Works, 500 Abarth, Alfa Mito, Impreza STI
daca vrei super comfort - audi, bmw, mercedes iti pot oferi solutii bune in bugetul tau.

RR - o struto camila si atat. e o vorba, daca intri in albie te mananca porcii. daca iti iei RR intri in grupu ala.... iti doresti asta? smile.gif
aylin20
QUOTE (guerilla @ Jun 11 2009, 11:04 PM) *
in afara de a te baga in grupul "succesurilor" un RR nu-ti aduce nimic.
daca vrei ceva mare si sa mergi si pe aratura - Jeep Wrangler Rubicon in 2 usi e perfect
daca vrei sa mergi decent in oras - Mini S Works, 500 Abarth, Alfa Mito, Impreza STI
daca vrei super comfort - audi, bmw, mercedes iti pot oferi solutii bune in bugetul tau.

RR - o struto camila si atat. e o vorba, daca intri in albie te mananca porcii. daca iti iei RR intri in grupu ala.... iti doresti asta? smile.gif

nu,nu stiam ca daca ai range intrii intr-un grup anume. imi placea pt ca prietenul meu are. nu sunt fata de dorobanti tongue.gif

ms
AZAZEL
lexusul ala este penal de urat.
o fi masina buna, accesorizata, fiabila insa daca e muma padurii, nu face doi lei din punctul meu de vedere.

Aylin, mergi si te uita dupa un A5 2.0tfsi 211cp. 6,5 sec pana la 100km/h iar daca o iei cu o cutie S-tronic cu dublu ambreiaj ajunge la 100 kn 6.2 sec. cred ca este cea mai rapida masina din tot ce inseamna masini coupe sport la aproximativ aceiasi cai putere. daca o gasesti sh pana in 10.000 km o iei in 45.000 km doldora de optiuni. daca o vrei noua cu quattro si s-tronic o iei cheala in banii aia.
mike.omega
Eu mi-as luat Un Mini Cooper by John Cooper Works, 210CP(masina e foarte usoara), rosie cu 2 dungi albe smile.gif
aylin20
QUOTE (AZAZEL @ Jun 11 2009, 10:12 PM) *
lexusul ala este penal de urat.
o fi masina buna, accesorizata, fiabila insa daca e muma padurii, nu face doi lei din punctul meu de vedere.

Aylin, mergi si te uita dupa un A5 2.0tfsi 211cp. 6,5 sec pana la 100km/h iar daca o iei cu o cutie S-tronic cu dublu ambreiaj ajunge la 100 kn 6.2 sec. cred ca este cea mai rapida masina din tot ce inseamna masini coupe sport la aproximativ aceiasi cai putere. daca o gasesti sh pana in 10.000 km o iei in 45.000 km doldora de optiuni. daca o vrei noua cu quattro si s-tronic o iei cheala in banii aia.

da,dk range-ul iese din discutie,o sa vad sapt viitoare ,spre a5 tind cel mai mult. plus ca vreau sa i pun jenti de 20 si carbon pe plafon si la oglinzi. sper sa reusesc sa iau s,macar caroseria:)
T u d o r
Lasand in urma cateva replici rautacioase si misogine, hai sa incerc sa-ti dau si eu cateva idei.

Daca ai tinut un SLR pe strada nu cred ca vei avea probleme cu nici o masina normala.

So...In primul rand coupe. Daca nu iei asa ceva la varsta asta mai tarziu iti va fi mai greu, apare familie, etc.

SH. Sh gasesti o gramada, pana la urma care-ti va placea mai mult aia ar trebui sa fie cea aleasa. Tu n-ai nici o preferinta care sa se incadreze in buget? Lexus SC nu e o masina de curse dar are prestanta, motorul ala e facut pentru a nu-l auzi si pentru a trage constant si curat. E deosebita cu siguranta in Romania.

Cu toate astea, daca as fi fata si as avea suma asta eu as cumpara un Porsche Cayman sau un Audi TT.

Daca vrei noua, trebuie sa cobori nitel pretentiile. o masina frumoasa e Alfa Brera, care se incadreaza in banii tai.
aylin20
QUOTE (AZAZEL @ Jun 11 2009, 10:12 PM) *
lexusul ala este penal de urat.
o fi masina buna, accesorizata, fiabila insa daca e muma padurii, nu face doi lei din punctul meu de vedere.

Aylin, mergi si te uita dupa un A5 2.0tfsi 211cp. 6,5 sec pana la 100km/h iar daca o iei cu o cutie S-tronic cu dublu ambreiaj ajunge la 100 kn 6.2 sec. cred ca este cea mai rapida masina din tot ce inseamna masini coupe sport la aproximativ aceiasi cai putere. daca o gasesti sh pana in 10.000 km o iei in 45.000 km doldora de optiuni. daca o vrei noua cu quattro si s-tronic o iei cheala in banii aia.

da,dk range-ul iese din discutie,o sa vad sapt viitoare ,spre a5 tind cel mai mult. plus ca vreau sa i pun jenti de 20 si carbon pe plafon si la oglinzi. sper sa reusesc sa iau s,macar caroseria:)
Diesel
Daca vrei o masina care sa arate bine si sa iasa un pic in evidenta: Alfa Romeo Brera cu motor V6 de 3.2 litri si 260cp. Obligatoriu rosie.

Sau de pe piata sh, Porsche 911 CarreraS, sau 4S dupa gust. Cu interior din piele rosie si vopsea neagra, sau orice combinatie obscena de culori.
AZAZEL
hai sa fim seriosi cu jantele de 20. asta presupune anvelope de 255/30 ceea ce inseamna ca dupa o saptamana le faci patrate de la drumurile romanesti.

eu zic ca sunt suficiente jantele de 19 inch (eu nu mi-as lua mai mult de 18 inch cu anvelope de 245/40), iar alea de 19 inch au anvelope de 255/35. atat jantele cat si anvelopele sunt mari, respectiv late ca o zi de post.

vezi ca sunt unele super misto de 19 cu design Y. uite-le mai jos
Click to view attachment


in realitate arata mai bine ca in poze
aylin20
audi tt nu mi place ,dar porsche-ul acela chiar arata bine. ai dreptate,suv pot sa mi iau mai tarziu ... ms

QUOTE (AZAZEL @ Jun 11 2009, 10:25 PM) *
hai sa fim seriosi cu jantele de 20. asta presupune anvelope de 255/30 ceea ce inseamna ca dupa o saptamana le faci patrate de la drumurile romanesti.

eu zic ca sunt suficiente jantele de 19 inch (eu nu mi-as lua mai mult de 18 inch cu anvelope de 245/40), iar alea de 19 inch au anvelope de 255/35. atat jantele cat si anvelopele sunt mari, respectiv late ca o zi de post.

vezi ca sunt unele super misto de 19 cu design Y. uite-le mai jos
Click to view attachment


in realitate arata mai bine ca in poze

nu m am gandt la asta.mi a zis un prieten ca sa mi o fac asa,ca o sa arate bine,dar de realitate nu mi a zis:))
mike.omega
Deja am inceput sa sterg comentariile inutile! Hai sa nu ne facem de rusine mai mult decat am facut-o pana acum!

Aylin, rugaminte: Daca se poate sa scrii fara k, sh si alte chestii, cu punctuatie, cam ca prin clasa a 8-a asa tongue.gif E un sfat doar!
malin34426
QUOTE (mike.omega @ Jun 11 2009, 05:37 PM) *
Deja am inceput sa sterg comentariile inutile! Hai sa nu ne facem de rusine mai mult decat am facut-o pana acum!

Aylin, rugaminte: Daca se poate sa scrii fara k, sh si alte chestii, cu punctuatie, cam ca prin clasa a 8-a asa tongue.gif E un sfat doar!

MIke , era un sfat inteligent , spus in alte cuvinte. Imi aduci aminte de ce nu am mai intrat mult timp pe forumul vostru. Cert este ca sunteti puerili. cu doar o mie de euro poate face o lista de 5 msini care sa le inchirieze pt o zi doua , pe fiecare si sa vada care ii place. De fapt ii place sa faca misto de voi numai ca nu ati inteles inca.
aylin20
QUOTE (mike.omega @ Jun 11 2009, 11:37 PM) *
Deja am inceput sa sterg comentariile inutile! Hai sa nu ne facem de rusine mai mult decat am facut-o pana acum!

Aylin, rugaminte: Daca se poate sa scrii fara k, sh si alte chestii, cu punctuatie, cam ca prin clasa a 8-a asa tongue.gif E un sfat doar!

nu ti am inteles mesajul.cine se face de rusine? si care i problema cu scrisul meu?
mike.omega
Si strugurii sunt acri, asta stiam deja smile.gif Daca tu crezi ca domnisoara vrea sa ne pacaleasca de ce scrii aici? Vrei sa ne ajuti sa scoatem piatra din lac, poate e deja uscata biggrin.gif

@Aylin: ideea era ca ne-am facut noi(la modul general) de rusine prin raspunsurile date in acest topic wink.gif
Eu sper sa-ti gasesti masina care iti place si sper sa testezi cat mai multe inainte de a lua o decizie!
aylin20
QUOTE (mike.omega @ Jun 11 2009, 11:37 PM) *
Deja am inceput sa sterg comentariile inutile! Hai sa nu ne facem de rusine mai mult decat am facut-o pana acum!

Aylin, rugaminte: Daca se poate sa scrii fara k, sh si alte chestii, cu punctuatie, cam ca prin clasa a 8-a asa tongue.gif E un sfat doar!

cred ca e prima si ultima oara cand mai folosesc un forum.. nu stiu exact cum functioneaza dar daca tu te ocupi,poti sa stergi post-ul meul.ca imi sunt suficiente sfaturile si le multumesc celor care mi le-au dat.

QUOTE (mike.omega @ Jun 11 2009, 11:49 PM) *
Si strugurii sunt acri, asta stiam deja smile.gif Daca tu crezi ca domnisoara vrea sa ne pacaleasca de ce scrii aici? Vrei sa ne ajuti sa scoatem piatra din lac, poate e deja uscata biggrin.gif

@Aylin: ideea era ca ne-am facut noi(la modul general) de rusine prin raspunsurile date in acest topic wink.gif
Eu sper sa-ti gasesti masina care iti place si sper sa testezi cat mai multe inainte de a lua o decizie!

mersi frumos..m am gandit ca e mai bine sa intreb aici,decat la reprezentante unde toti incearca sa te convinga sa ii alegi.mai ales pe criza asta.
am inteles gresit.sorry:)
malin34426
Aylin, baiatul meu cel mare a vrut la fel o masina mai "tare". L-am convins si i-am dat un coupe din76. Toti colegii lui au masini mai noi sau noi. Ghici a cui este cea mai apreciata si la care se uita toti in parcare?
aylin20
QUOTE (malin34426 @ Jun 11 2009, 11:53 PM) *
Aylin, baiatul meu cel mare a vrut la fel o masina mai "tare". L-am convins si i-am dat un coupe din76. Toti colegii lui au masini mai noi sau noi. Ghici a cui este cea mai apreciata si la care se uita toti in parcare?

banuiesc:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.