Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalnire Japoneze Oltenia & Muntenia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4
_Constantin_
O scriu cu litere mari sa vada toata lumea : MERSUL CU VITEZA ESTE PERICULOS SI NU RECOMAND CA CINEVA SA INCERCE ASA CEVA PE DRUMURILE PUBLICE. PENTRU ASA CEVA EXISTA CIRUCITE. Eu ma refeream la faptul ca entuziasmul intalnirii ne purta, la figurat, cu sute de kmh. thumbsup.gif
vio
bravo smile.gif si io recomand sub 150 de km/h sa nu mergeti nu are rost smile.gif))
22nst
QUOTE(Legionaru' @ Nov 1 2007, 12:01 AM) *
Domnule moderator, cenzurati-va declaratiile!Doar reprezentati acum legiuitorul."Viteze ilegale"
Vreau sa vad cat de mic poate fi consumul la masina asta. Craiova - Pitesti. Ce ziceti, reusesc?


buc-iasi (400km) 5.6 l/100km smile.gif (maxim 110-120km/h)
_Constantin_
Eu mai mic de atat nu am reusit.
22nst
pe 7 km? biggrin.gif eu am facut pe 400km
_Constantin_
Desi la dimensiuni similare ( btw de 1 luna sunt la regim si de la 132 am ajuns la 124 biggrin.gif , multumesc) eu am un picior foarte agitat, acei 7 km au fost cei mai tristi din viata mea.
22nst
124 kg... bun... eu ma mentin la 135 kg biggrin.gif
mai am scos eu si un 5.2 l/100 pe 25 km dar nu mai mult de 80km/h
dar nu ma suparati ca la pitesti vin singur, mai dar jos din greutatile de prin masina si scot 5 l/100km biggrin.gif
drabisan
Ma, io simbata vin la costum si la cravata!
Ne intilnim cu un moderator si va rog sa-i aratati respectul cuvenit!
S O R I N
Eu o sa vin in costum cravata si adidasi..... laugh.gif
guerilla
QUOTE(drabisan @ Nov 1 2007, 05:28 PM) *
Ma, io simbata vin la costum si la cravata!



QUOTE(S O R I N @ Nov 1 2007, 05:35 PM) *
Eu o sa vin in costum cravata si adidasi..... laugh.gif


sorine, ia niste incaltari si pentru drabisan, ca e pacat sa umble descult pe ploaia asta biggrin.gif eventual tot asa, niste bascheti, ca sa fiti in pas cu moda biggrin.gif
Watcher
Guys intalnirea e de dimineata pana seara da, nu se doarme la Pitesti.
S O R I N
QUOTE(guerilla @ Nov 1 2007, 03:57 PM) *
QUOTE(drabisan @ Nov 1 2007, 05:28 PM) *
Ma, io simbata vin la costum si la cravata!



QUOTE(S O R I N @ Nov 1 2007, 05:35 PM) *
Eu o sa vin in costum cravata si adidasi..... laugh.gif


sorine, ia niste incaltari si pentru drabisan, ca e pacat sa umble descult pe ploaia asta biggrin.gif eventual tot asa, niste bascheti, ca sa fiti in pas cu moda biggrin.gif


Pe noi "ne iubeste " femeile.... whistling.gif
Legionaru'
Nu se doarme la Pitesti.
drabisan
QUOTE(guerilla @ Nov 1 2007, 04:57 PM) *
QUOTE(drabisan @ Nov 1 2007, 05:28 PM) *
Ma, io simbata vin la costum si la cravata!



QUOTE(S O R I N @ Nov 1 2007, 05:35 PM) *
Eu o sa vin in costum cravata si adidasi..... laugh.gif


sorine, ia niste incaltari si pentru drabisan, ca e pacat sa umble descult pe ploaia asta biggrin.gif eventual tot asa, niste bascheti, ca sa fiti in pas cu moda biggrin.gif


Guerilla, multam de grija, dar m-am razgindit: vin in trening, cu adidasi albi si sosete albe! (cu muzica asezonata si cu tedeiul stau mai prost). Daca nu ma primiti vi-l las pe Vio si plec la bucale unsure.gif
drabisan
QUOTE(Legionaru' @ Nov 1 2007, 08:16 PM) *
Nu se doarme la Pitesti.


Da' de unde stii tu ma cite "prietene" nu avem noi in Pitesti?
Scrii pe forum, sa vada toata lumea...
Acuma tre' sa ma intorc in Buc...Naspiosule!
Legionaru'
Nu se doarme, se petrece. Asta am vrut sa spun dar s-a luat curentul! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
vio
adica ti sa luat curentu ???? ?lasa done' zaibaru ala o data .. cred ca de la ala se trage =))
_Constantin_
Eu azi mi-am inchiriat tuxido si o sa vin imbracat asa. O sa mai fiu in masina cu 3 persoane( niste cantareti de la Filarmonica) care o sa-mi anunte sosirea in diversele locatii de pe drum si din Pitesti. yucky.gif
drabisan
QUOTE(vio70407 @ Nov 2 2007, 12:40 AM) *
adica ti sa luat curentu ???? ?lasa done' zaibaru ala o data .. cred ca de la ala se trage =))


Nu mai spune ma din casa!
Hai ca mai e putin si e simbata!
Legionaru'
Un ultim anunt cu toate datele problemei:



Pitesti
Parcare Toyota (intrare autostrada catre Bucuresti)
Ora 12
guerilla
mah da voi cu aia de la toyota pitesti ati vorbit? biggrin.gif ca poate pun aia cainii pe voi ca or crede ca faceti greva laugh.gif
Legionaru'
Venise unul data trecuta sa ne goneasca!
Andrei Suzuki
Baietii,in caz ca ajung si eu,primiti pe cineva..non Toyota (dar tot cu "japonezoaica"? biggrin.gif).
Si asa trebuia sa vorbesc cu SOrin,asa poate ii si arat cate ceva. biggrin.gif
S O R I N
Te asteptam. yes.gif
_Constantin_
Daaaaaaa, cat mai multa lume. Nu cred ca dorm iar la noapte.
Andrei Suzuki
Ok.Ne vedem maine atunci. Numai sa-mi explicati si mie pe unde ne intalnim.Am citit ceva de Toyota,la intrarea in oras? E pe drumul principal sau trebuie facut undeva stanga,dreapta.
Si inca o intrebare: astia din Bucuresti la cat plecati? Adica..daca plec pe la 10 jumate sa zicem,de pe la 1 Mai e bine sau e prea tarziu?
Constantine,dabia astept sa te luminez cu xenoanele. smile.gif)
drabisan
Foarte probabil sa fie un mic dop in Militari spre iesire, si sigur o sa pierzi 5 minute la Lujerului. Eu, de la Politehnica, o sa plec pe la 10:45, ca dupa ce ies pe A1 nu cred sa fac mai mult de 45-50 de minute.
22nst
eu (din otopeni) m-am gandit sa plec pe la 10:30... sper sa ajug intr-o ora maxim la iesirea pe a2, si in functie de timpul ramas imi calculez viteza biggrin.gif
Andrei Suzuki
Am inteles.Poate ne intalnim,accidental pe drum. biggrin.gif
Deci e bine pe la 10jumate sa plec din Buc,dupa care blana pana la Pitesti. In seara asta dorm la prietena mea,ca e oarecum mai aproape de iesirea spre A1.
Eu o sa mai iau cu mine in masina un alt coleg forumist, pe r4mp,ca sa fie gasca mai mare. biggrin.gif Sa nu uitati aparatele foto acasa.
DRAGOS
Ma enervez pe zi ce trece ca nu mai vine odata varsta aia a majoratului sa pot sa-mi iau si eu carnetu sa particip si eu. angry.gif

in fine..distractie placuta si sa faceti cat mai multe poze sa vedem si noi smile.gif thumbsup.gif
22nst
a aparut o problemuta mica... sper sa nu-mi afecteze cu ceva plimbarea la pitesti... am spus asta, in caz ca nu ajung.
vio
tia facut Dark Side vraji ceva ???


AMR cam 12 ore , un pic mai putin
22nst
hihhi... vio... hihihi... verymad.gif
mai sunt cateva ore smile.gif
ma pregatesc de plecare smile.gif URAAA!!! thumbsup.gif
drabisan
PRIMU'!
Nu am prea multe de spus: ADEVARAT DE TOT!
De parca ne-am cunoaste de ani de zile asa e...
Mentiune speciala pentru gazde, Sorin si fratele lui!

Sper sa nu se supere cel mai nou moderator ca l-am tinut in mistouri toata ziua wink.gif

Poze vor pune meseriasii care nu au realizat dimineata ca au doua perechi de acumulatori descarcati!

Gasca... arigato.gif
22nst
al 2-lea smile.gif

voi pune si poze un pic mai tarziu smile.gif
mi-a placut mult, baieti, sunteti superi tari si mi-a facut placere sa stam impreuna smile.gif

apropo, mamaaa ce merge avensisul asta al meu biggrin.gif
m-am intors cu o viteza medie de 144 km/h (am mers cam cu 180) biggrin.gif consumul la dus a fost 8,6 l/100km iar la intoarcere a ajuns la 9.9 l/100km biggrin.gif
drabisan
E clar! Ai grija ca s-a luat! Acum intri in categoria bolnav dupa ture! NU EXISTA TRATAMENT!
Iti dai seama cum ar fi mers daca aveai inca gumele de vara? wink.gif
22nst
si cateva poze smile.gif

restul de poze si la revolutia maxima le dau doritorilor pe yahoo messenger smile.gif
(pe privat id-ul de mess)
22nst
QUOTE(drabisan @ Nov 3 2007, 08:59 PM) *
E clar! Ai grija ca s-a luat! Acum intri in categoria bolnav dupa ture! NU EXISTA TRATAMENT!
Iti dai seama cum ar fi mers daca aveai inca gumele de vara? wink.gif


sa stii ca asa-i smile.gif
ce bou am fost ca m-am grabit cu rotile astea... of... si ce autostrada liberaaa biggrin.gif
Andrei Suzuki
Aveti pretentii sa nu apara nr de inmatriculare?

EDIT: cine mai are poze sa ma adauge si pe mine in lista la mess,sa facem schimb. YM:aanndrrei
22nst
eu nu am nici o treaba cu numarul dar m-am gandit ca este mai bine asa smile.gif
drabisan
QUOTE(Andrei Suzuki @ Nov 3 2007, 10:02 PM) *
Aveti pretentii sa nu apara nr de inmatriculare?


Noi nu, poate 23nst... wink.gif
Andrei Suzuki
Poze.

Impresii de azi: totul a fost la superlativ (mai putin drumul de intoarcere).
Pt o asemenea gasca sa fiu al naibii de nu merita sa iti iei Toyota.Dar din fericire am obs ca nu e neaparat nevoie. biggrin.gif Cu prima ocazie sper sa repetam figura.

Ah,si multumiri lui Sorin (si fratelui sau) pt ospitalitate (mai ales de la restaurant) si pt ca ne-au dat sansa sa ne dam cu 2 super masini.

Si-alta dataaa,si-alta dataaaa, o s-o faceem si mai si mai lataaa. band.gif
22nst
daa.... asa-i multumim sorin si bineinteles fratelui sau care ne-a plimbat cu superbul lexus smile.gif se obs ca am pus mai multe poze cu el biggrin.gif adevarata masina smile.gif
la 6000 rpm vorbeam in soapte in masina thumbsup.gif
mike.omega
yes.gif Tot respectul pentru initiativa si pentru faptul ca avem inca o intalnire reusita smile.gif
_Constantin_
Al 4-lea vine si Domnul Moderator. Ce sa mai ... ca de obicei. Ma bucur ca am avut ocazia sa-l cunosc pe Andrei ( super baiat) si sa multumesc si eu inca o data fratelui SORIN care de fiecare data a fost o gazda de nota 20. Din pasiunea pentru aceasta marca s-au nascut prietenii frumoase si durabile si observ ca intalnirile devin din ce in ce mai mari lucru care ma bucura fantastic. Totul a fost la superlativ. Masinile, oamenii, vremea, totul. Ce s-a intamplat pe drum e irelevant, nu o sa spun consumuri si nici cate Passat am depasit pentru ca gandul imi era numai la urmatoarea intalnire. Din pacate nu va fi Craiova din motive de securitate. biggrin.gif

PS: iar s-au impuscat asta seara cu ocazia meciului U Craiova - Dinamo 1-1 ( desi Craiova a condus pana in minutul 80) verymad.gif
PS2: inca astept pozele de la vio biggrin.gif, stiu eu de ce ....


Mike ... multumim frumos si speram sa facem ceva putin mai mare undeva mai accesibil pentru toata tara.
vio
iote ca ajunsei si io acasa biggrin.gif o dadui pe perfect simplu biggrin.gif Super Super Super thumbsup.gif Multzumin Sorin si fratelui tau 10 ++ .

Nebunie curata ...a fost un fel de intalnire Toyota & japanesse .... cu ocazia asta a vazut si legiune cum se aude Torolla si cum merge , sper sa ii fi placut.

Costache o sa pun si poze am doar cateva acum si nu am cu ce sa le posteditez si o sa o las pe maine de dim mai bine .daca la ducere am mers chiar si cu peste 200 km/h nu cu mult dar a fost . la intoarecere relaxare . maxim 120 asa in depasiri mai rapide ca sa zic .
Watcher
Am plecat de dimineata de acasa la ora 0900 si am ajuns acasa la 2200. A fost criminal.
Si ca sa fie totul si mai rau:
1) pe la 1100 l-am vazut pe 23NST plecand catre Pitesti - toata ziua mi-a stat in gat ca nu am putut sa merg
2) acum citesc ca a fost misto ninja.gif
S O R I N
Placerea a fost de partea mea si ma bucur ca v a placut..... thumbsup.gif
Legionaru'
Eu acum am ajuns! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Respect maxim pentru Sorin si Bogdan ( Ivan brothers)!
M-am plimbat cu GS-ul.Superbitate de masina.
M-am plimbat ce Torolla lui Vio.E o jigodie masina aia.Iti spune ca are 1.4 si 97CP dar...................tre sa ai rezerve de putere ca sa ii faci fata.
Intalnirea a fost foarte reusita.Noutatea a fost Andrei.Japonez de-al nostru.Asta spune tot.
Ne-am simtit extraordinar.Bogdan,fratele lui Sorin, a venit initial pentru o jumatate de ora dar a sfarsit prin a pleca dupa vreo 6 ore ca trebuia sa mearga la o nunta.Un tip de toata isprava.
Unii au mai incurcat drumul de intoarcere dar totul a fost ok! whistling.gif

Intalnire de neuitat!
Andrei Suzuki
Cum am zis,peste vreo 3 sapt..o luna o facem din nou. Sa imi vina si mie masina,sa am si eu cu ce sa ma laud,nu asa. biggrin.gif
DIn pacate pt mine drumul la intoarcere a fost cam naspa pt ca inainte de podul ala in constructie,in fata mea era o masina care a trecut peste o bucata de plastic, o parte dintr-o bara,nu stiu,si mi-a aruncat-o fix in bot.Pe moment am zis ca am trecut peste ea,desi s-a auzit destul de tare bubuitura. Pe autostrada a trebuit sa pun o frana tare de la 180 si s-a auzit un zogmot uratttt. Prima idee a fost ca nu mai am placuta de frana pe stanga si ca e fier pe fier.Normal ca am incetinit pana pe la 80,am pus iar frana,nimic. Am accelerat pana pe la 170,am pus frana usor,nimic. Am pus frana TARE (nu era nimeni in spate) iar a facut. Cand ajung la stop in Militari tot se uita lumea la masina mea si aratau cu degetu. Acum,stiu ca masina e superba,da chiar in halu asta? smile.gif) Cand ajung acasa,ce sa vad. Numarul,cu tot cu suport se mai tinea intr-un singur surub,cel din stanga fiind rupt,probabil de la impact. Probabil ca la viteza,din cauza ca se lasa botul,numarul atingea de asfalt. Asa ca acu tre sa caut suporti de numar ca stau cu el in geam (l-am rupt de tot aseara,de frica sa nu-l pierd).

Oricum,asta e un nimic,avand in vedere cum a fost ziua de ieri. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.