Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina mea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 1
Pages: 1, 2, 3, 4
DORU
O grila sport de la Milotec am si eu, adevarat.
Nu am insa acele faruri aftermarket, ci doar setul de proiectoare hella din bara.
Au fost legate direct la baterie, cu o siguranta de protectie. Se aprind odata cu proiectoarele ceata OEM din faruri, nu au pozitie separata.
Montajul s-a facut la dealer Skoda AVIA, acum 3 ani.
ionel106985
Multumesc . Sper in 2 - 3 saptamani sa intru in posesia lor si sa le montez . mErci pentru raspuns .
Si inca ceva . Ai pusa ceva o foilie protectoare ca sa nu se sparga . Am inteles ca ar exista asa ceva ?.....
DORU
Exista folie protectoare pt farurile OEM ale masinii, chiar originala Skoda, se poate lua de la reprezentanta. Insa pt cele aftermarket nu stiu sa fie.
ionel106985
Zilele acestea am vopsit etrierii cu rosu imola si am schimbat lchidul de frana . Total cheltuieli 210 ROn Am sa revin cu poze.
DORU
Ne-ai uitat cu pozele ? smile.gif
ionel106985
Nu am uitat pozele dar nu mai ajunge timpul.
Ma apropii de 65.000 km si trebuie sa fac revizie . Avand in vedere ca franele nu mai sunt asa ferme si placutele sunt originale ma gandesc sa le schimb. Un set de placute fata spate mai bune ce imi recomandati .
Citesc pe diferite forumuri ca Skoda Octavia tour nu are calculator de lumini, dar la mine când s-a ars becul la frâna spate ma anunțat in bord (am Maxi DOT). Am pus xenoane si iar am eroare pe faza scurta . Sa inteleg ca am calculator pentru lumini ?
Am dat comanda pe Superskoda si săptămâna care vine pana miercuri trebuie sa vina pachetul cu grila sport cu proiectoare. Azi îmi vine ornamentul carbon pentru stâlpii de la uși .
O zi buna .
ionel106985
Azi au ajuns proiectoarele . Comanda data pe 17.05.2010 si pe 04.06.2010 a ajuns. Se pare ca s-au miscat bine cehii.
DORU
Placutele frana pe care le recomand sunt ferodo premier.

Poti pune link catre produsele comandate la cehi ?

Octavia 1U cu Maxi-Dot are un "semi"-calculator de lumini sa-i zicem asa. wink.gif
ionel106985
Acesta esle linkul Comanda cehi.
Am cercetat mai cu atentie grilele. Vin bine in locasurile lor stanga respectiv dreapa si greu se mai scot inapoi. Mi se pare un pic mai larga gaura din grile, fata de dimensiunea proiectoarelor. Mai ramane undeva la 1/2 cm .Cred ca este pentru a regla proiectoarele ... Proiectoarele su o sticla groasa si par rezistente . grilele sunt putin mai slabute dar merg. IN rest e ok .
ionel106985
Placutele de frana Skoda Ocavia Tour 1,9 TDI 2007 au senzor ? Multumesc .
DORU
Verifica la cea din stanga daca are un fir ce iese din ea. Raspunsul e clar. In principiu au senzor, dar merita verificat.
ionel106985
Am montat si eu proiectoarele in bara si le-am legat sa se aprinda concomitent cu proiectoarele din far.
Pentru Doru ; tu ai vopsit marginile de la grile unde vin proiectoarele ? Din poza asa reiese. Merci .
DORU
"Cercul" de plastic in care intra si se monteaza proiectoarele a ramas negru (nevopsit) la mine. Doar grilele le-am vopsit. wink.gif
ionel106985
Am in plan o Navigatie/dvd 2 din pentru skodita. Una originala e cam scumpa. Aceasta http://www.carmultimedia.ro/skoda6528.html ce spuneti se potriveste ?
DORU
Solicita info clar de aici: http://www.carmultimedia.ro/contact.html
ionel106985
Da merci . Eu vreau sa stiu parerea celor care au montat asa ceva . De sunat am sunat si ei spun ca se potriveste dar nu prea sunt sigur. Pe acest forum mi se pare ce doar noi doi mai miscam ceva . Cred ca ar fi o idee sa migram si noi pe alte meleaguri ..
DORU
Mai sunt Daniel si JFK... Poti posta si pe skoda-club.ro, acolo agitatia e mai mare smile.gif)

Eu raman activ si aici, din respect pt colegii mei si eventualii posesori aflati in impas.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.