Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru: poze & video
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Zetics
... de unde deducem ca BMW e secsi iar Subaru are oo ... teehee.gif
bobita
Ca tot s-a cam dus zapada,pun si eu niste poze facute cu o saptamina inainte de Paste.
Am incercat, impreuna cu un prieten, proaspat posesor de Forester, sa urcam pe Rarau, la cabana.N-am reusit sa ajungem chiar pina sus, in ciuda dotarii suplimentare cu lopeti,lanturi si sufe, am dat de o zona cu zapada f mare si n-am avut timp suficient sa o trecem.Se facuse deja ora 4 iar Andrei,baiatul meu,intreba din 5 in 5 min cind mergem la restaurant ca lui ii este foame biggrin.gif So, ne-am intors cu chiu cu vai, in sensul ca am intors masina destul de greu, si ne-am oprit la Cimpulung la un pastrav!
A se observa pozele cu lopeti, am vazut ca sint foarte apreciate pe forum tongue.gif
Si da, Foresterul albastru e acelasi cu cel de la Madaras...Ce sa-i fac daca se simte bine impotmolit in zapezi laugh.gif

Bob
hdi
Pana acum am vazut numai poze super cu Foresterul albastru. Nici astea nu fac exceptie.
Dupa ce l-am vazut pe baietelul lui Pista intr-o poza constat ca atat el cat si Andrei sunt "barbati bine". Sa va traiasca!
bobita
QUOTE (hdi @ Apr 29 2009, 04:21 PM) *
Pana acum am vazut numai poze super cu Foresterul albastru. Nici astea nu fac exceptie.
Dupa ce l-am vazut pe baietelul lui Pista intr-o poza constat ca atat el cat si Andrei sunt "barbati bine". Sa va traiasca!


Multumesc, asemenea! yes.gif

De acu vor urma poze de prin noroaie teehee.gif
pista
Frumoase poze Bob! thumbsup.gif
Cred ca era nevoie de cai suplimentari sa ajungeti mai departe. Cai adevarati, vii. laugh.gif
Erai cu noile cauciucuri pe masina ? Care sunt impresiile pe zapada si drum forestier ?

Multumesc Gabi, sa aveti si voi parte numai de bucurii cu fetita. Va avea fratior, surioara ?
Mircea104901
Faine poze Bob smile.gif
Pacat ca n-am fost si eu prin zona smile.gif

BTW: ati fost la Euroring??
bobita
QUOTE (Mircea104901 @ Apr 30 2009, 03:00 PM) *
Faine poze Bob smile.gif
Pacat ca n-am fost si eu prin zona smile.gif

BTW: ati fost la Euroring??


Pai poate facem o iesire prin Calimani luna ce vine, ce zici?Nu stiu daca o sa mai gasim zapada, dar drumul e super fain.
Am fost la euroring, vezi topicul de la intilniri, a fost interesant... drive.gif
bobita
QUOTE (pista @ Apr 30 2009, 06:20 AM) *
Frumoase poze Bob! thumbsup.gif
Cred ca era nevoie de cai suplimentari sa ajungeti mai departe. Cai adevarati, vii. laugh.gif
Erai cu noile cauciucuri pe masina ? Care sunt impresiile pe zapada si drum forestier ?



Multumesc Pista.
Daca mai aveam ceva timp, reuseam sa trecem, nu era prea mare portiunea,da nici un cal nu ar fi stricat biggrin.gif
Da, eram cu noile cauciucuri.Pe forestier sint super,atit cit mi-am dat seama atunci, nu am mai mers dar urmeaza.Pe zapada par a fi ok, dar parca nu ca cele de iarna.Pe asfalt ai vazut cum merg laugh.gif , singura rezerva o am pe asfalt ud, inca nu am apucat sa-mi dau seama cum sint.
hdi
QUOTE (pista @ Apr 30 2009, 08:20 AM) *
Multumesc Gabi, sa aveti si voi parte numai de bucurii cu fetita. Va avea fratior, surioara ?


Slabe sperante pentru fratior/surioara. E tentant insa toate la timpul lor....Abi are aproape 8 ani; n-ar avea nicio treaba unul cu celalalt.


Tocmai am terminat de vazut de vreo 10 min un film cu masini in care apare si acest STI. Ghici ce film...Puteti sa faceti misto cat vreti ...
andrei5130
QUOTE (hdi @ May 1 2009, 01:17 AM) *
QUOTE (pista @ Apr 30 2009, 08:20 AM) *
Multumesc Gabi, sa aveti si voi parte numai de bucurii cu fetita. Va avea fratior, surioara ?


Slabe sperante pentru fratior/surioara. E tentant insa toate la timpul lor....Abi are aproape 8 ani; n-ar avea nicio treaba unul cu celalalt.


Tocmai am terminat de vazut de vreo 10 min un film cu masini in care apare si acest STI. Ghici ce film...Puteti sa faceti misto cat vreti ...

dragut filmul l-am cautat sa ma uit la el mai mult din cauza STI-ului wink.gif
hdi
Azi am fost cu masina pe camp. Nu-i nimic de povestit decat ca pe drumul ala de pamant am reusit sa merg cu vreo 100km/h ridicand un nor de praf in urma mea devil.gif
G e o r g e
QUOTE (andrei5130 @ May 1 2009, 10:03 AM) *
QUOTE (hdi @ May 1 2009, 01:17 AM) *
QUOTE (pista @ Apr 30 2009, 08:20 AM) *
Multumesc Gabi, sa aveti si voi parte numai de bucurii cu fetita. Va avea fratior, surioara ?


Slabe sperante pentru fratior/surioara. E tentant insa toate la timpul lor....Abi are aproape 8 ani; n-ar avea nicio treaba unul cu celalalt.


Tocmai am terminat de vazut de vreo 10 min un film cu masini in care apare si acest STI. Ghici ce film...Puteti sa faceti misto cat vreti ...

dragut filmul l-am cautat sa ma uit la el mai mult din cauza STI-ului wink.gif

ce film ?
hdi
QUOTE (G e o r g e @ May 3 2009, 05:32 PM) *
ce film ?



The Fast & The Furious - ultimul (nu stiu cum ii zice).
pista
Azi am fost cu masina pe deal, la cca. 13,6 km distanta de casa noastra.
La coborare am trecut pe langa o limuzina Passat B5 ? cu o soferita mandra la volan. M-a oprit si a intrebat daca poate urca pana in sus pe deal cu masina ei. Am zis ca poate incerca drumul fiind uscat, dar atentie cu garda la sol ca sunt bolovani si drumul e ingust. Ea s-a uitat dispretuitor la break-ul meu si foarte hotarata a zis ca Passatul are garda la sol la fel cu OBK. Dupa ce a vazut infatisarea mea neincrezatoare a mai repetat de vreo doua ori. I-am urat succes si am continuat drumul meu mai departe.
Cateva poze:
Click to view attachment Click to view attachment
Click to view attachment Click to view attachment
Click to view attachment Click to view attachment
Click to view attachment Click to view attachment
iulian_1976
QUOTE (pista @ Apr 30 2009, 06:20 AM) *
Frumoase poze Bob! thumbsup.gif
Cred ca era nevoie de cai suplimentari sa ajungeti mai departe. Cai adevarati, vii. laugh.gif


Subscriu reusite poze.

...era nevoie de un troliu si lanturi.
Totusi OBK nu este un tot-teren thumbsup.gif
bobita
QUOTE (iulian_1976 @ May 4 2009, 01:24 AM) *
QUOTE (pista @ Apr 30 2009, 06:20 AM) *
Frumoase poze Bob! thumbsup.gif
Cred ca era nevoie de cai suplimentari sa ajungeti mai departe. Cai adevarati, vii. laugh.gif


Subscriu reusite poze.

...era nevoie de un troliu si lanturi.
Totusi OBK nu este un tot-teren thumbsup.gif



Multumesc.
Am mai zis, nu aveam nevoie decide putin mai mult timp.Portiunea care ne-a oprit nu era f mare.Lanturi aveam dar nu ai ce face cu ele daca ramii pe burta, ceea ce sa si intimplat.Iar troliu e deja alta poveste...mai bine iau jimny nevestii, ca tot isi doreste, si ma mai dau si eu cu el din cind in cind pe unde nu pot trece cu foresteru
andrei5130
cu parere de rau pun numai linckul nu mai posed rabdarea necesara sa le postez si aici ...



http://masini.ro/forum/index.php?s=&sh...st&p=315119
Mircea104901
Ce parere aveti? Eu zic ca e "meserias" teehee.gif

http://www.youtube.com/watch?v=KN22Dn8Dqo8...ature=rec-HM-r2
G e o r g e
QUOTE (Mircea104901 @ May 5 2009, 01:59 PM) *
Ce parere aveti? Eu zic ca e "meserias" teehee.gif

http://www.youtube.com/watch?v=KN22Dn8Dqo8...ature=rec-HM-r2

unde e subaru in filmul asta ?
Mircea104901
No Subaru there rolleyes.gif
Doar un filmuletz funny smile.gif .... cu scop educativ, genul "don't do it"
subidriver
QUOTE (bobita @ Apr 30 2009, 04:38 PM) *
Pai poate facem o iesire prin Calimani luna ce vine, ce zici?Nu stiu daca o sa mai gasim zapada, dar drumul e super fain.


Daca te mai bate gandul de o iesire in Calimani sau chiar Rarau, te rog sa ma anunti si pe mine sau posteaza la intalniri, ca de cand m-am mutat mai spre Bucovina nu am mai iesit pe nicaieri.
bobita
QUOTE (subidriver @ May 11 2009, 08:00 AM) *
QUOTE (bobita @ Apr 30 2009, 04:38 PM) *
Pai poate facem o iesire prin Calimani luna ce vine, ce zici?Nu stiu daca o sa mai gasim zapada, dar drumul e super fain.


Daca te mai bate gandul de o iesire in Calimani sau chiar Rarau, te rog sa ma anunti si pe mine sau posteaza la intalniri, ca de cand m-am mutat mai spre Bucovina nu am mai iesit pe nicaieri.



A....te-ai mutat pin la urma.super.
Uichendul viitor sint in delta la pozat, dar celalat poate iesim undeva.
andrei5130
inca 2 poze
hdi
Pozele sunt de spectacol. Nu-mi aduc aminte sa fi vazut ceva similar cu OBK pe net; poate filmarea aia cu rusii pe drumul de tancuri...
Andrei, sunt impresionat. Nu cred ca as fi avut curaj sa bag masina pe acolo. thumbsup.gif . Acum stiu ca se poate arigato.gif
Cand ai chef, poate ne povestesti cate ceva despre cum simti tu masina asta. De ce limite ale ei te-ai lovit pana acum, care sunt capacitatile pe care crezi ca inca nu le-ai valorificat, etc. Stii tu mai bine....
hdi
Outback boxer diesel la Giro d'Italia.
Este masina de insotire a unei echipe franceze: http://www.equipebouyguestelecom.fr/cyclisme/partners.shtml
andrei5130
nu foarte departe de adevar
andrei5130
am venit cu prospaturi, de data sata ceva mai artistice insa nu pe coclauri ci in curte la tara si la plimbare, de data asta pe jos whistling.gif
hdi
QUOTE (andrei5130 @ May 31 2009, 10:40 PM) *
am venit cu prospaturi, de data sata ceva mai artistice insa nu pe coclauri ci in curte la tara si la plimbare, de data asta pe jos whistling.gif


Foarte frumoase! Tu te descoperi incetul cu incetul.....
Ai vazut ca scrie ceva pe bara antiruliu, nu? O fi de bine? rolleyes.gif
andrei5130
QUOTE (hdi @ Jun 1 2009, 12:24 AM) *
QUOTE (andrei5130 @ May 31 2009, 10:40 PM) *
am venit cu prospaturi, de data sata ceva mai artistice insa nu pe coclauri ci in curte la tara si la plimbare, de data asta pe jos whistling.gif


Foarte frumoase! Tu te descoperi incetul cu incetul.....
Ai vazut ca scrie ceva pe bara antiruliu, nu? O fi de bine? rolleyes.gif

nu am avut timp sa vad ce e cu codu ala ... da ma documentez
bakero
He he...iata jantele mele aurii...nu stiu ce parere aveti,dar mie imi plac.imi lipsesc capacele din mijloc,dar le-am comandat...tre' sa ma acomodez putin cu ele acum,din cauza ca anvelopele sunt de 225/45 si se simte tot.mai ales ca am bagat azot.
hdi
Si eu voiam jante aurii.
Ala e Oil Terminal?
G e o r g e
frumos ... esti pe drumul cel bun wink.gif
andrei5130
sa le stapanesti sanatos
bobita
Jantele is frumoase, dar, parerea mea,la dimensiunea lor, nu prea merg pe foresteru asta...Si cu cauciucurile alea parca ai avea numa roti de alea mici de rezerva ...
In general mi se pare cam mare spatiul pentru roti la foresteru asta, la mine, cind aveam cauciucurile de vara uzatem aveam aceeasi senzatie.Acu , cu 215/65/16 e alta treaba....Dar, probabil, pe euroring, statea mai bine masina ta decit a mea biggrin.gif
Zetics
In acest caz, Bakero chiar nu ai dimensiunile care trebuie la roti!

Ca sa te apropii cat de cat dimensiunile originale are rotilor, trebuia sa iti iei 225/50R17, si tot ai fi avut circumferinta mai mica cu 1.1%. Acum diferenta fata de 215/60R16 este de 4.5%!!! (In minus, de unde si senzatia de roti prea mici... pentru ca chiar sunt prea mici)
hdi
Alt clip cu nebunu'. Freshshshshshshshshsh!!!!!
Uitati-va in HD. La sfarsit spune si ce anvelope mananca bestia.

Zetics
Wrong post, please delete.
pista
Bakero, jantele de Impreza se potrivesc la Forester ca dimensiune, in schimb cauciucurile 225/45 R17 mai putin. Nu e cel mai indicat pentru teren accidentat.
Pe Forester XT am vazut cauciucuri 225/55 R17.

Hdi, e tare clipul. Nu stiu ce senzatii pot fi in scaunul de copilot.
andrei5130
nu mai merge filmu ;(
bakero
Mda..si mie mi se par cam mici,doar ca la 225/50 imi ating gumele de amotizoare,in partea din spate.mi-am comandat distantieri de 5mm,de la wolfrace,astea-s cele mai mici.daca pun 225/50 tre sa pun distantieri de la sparco de 16mm,si mi se pare mult,plus ca ma senzatia ca la un damb ceva,roata poate atinge aripa....deci,asta e.cred ca cele mai bune sunt 235/50R18 dar...nu incap! thumbsup.gif
asta e.oricum jantele astea le tin doar pana in septembrie,dupa care pun la loc 215/60R16 cu anvelope vredestein quatrac.
hdi
completare
bobita
QUOTE (bakero @ Jun 2 2009, 09:38 PM) *
.mi-am comandat distantieri de 5mm,de la wolfrace,a


Zi-mi ,te rog, mai multe despre, ma intereseaza si pe mine.Multumesc
bakero
QUOTE (bobita @ Jun 3 2009, 05:41 AM) *
QUOTE (bakero @ Jun 2 2009, 09:38 PM) *
.mi-am comandat distantieri de 5mm,de la wolfrace,a


Zi-mi ,te rog, mai multe despre, ma intereseaza si pe mine.Multumesc


I-am comandat de la un magazin din Constanta.Sunt cei mai mici pe care ii aveau.daca vrei mai mari,gasesti.sunt de toate dimensiunile...daca vrei iti dau numarul tipului si vb cu el...
bakero
QUOTE (hdi @ Jun 1 2009, 09:11 PM) *
Si eu voiam jante aurii.
Ala e Oil Terminal?


Nu.sunt niste rezervoare vechi.n-am vrut sa fac poze "pi bulivar" unde stau,si m-am dus in spatele blocului whistling.gif ...da,asa este,ma desparte un pod de zona industriala rolleyes.gif

QUOTE (pista @ Jun 2 2009, 05:23 PM) *
Bakero, jantele de Impreza se potrivesc la Forester ca dimensiune, in schimb cauciucurile 225/45 R17 mai putin. Nu e cel mai indicat pentru teren accidentat.
Pe Forester XT am vazut cauciucuri 225/55 R17.

Hdi, e tare clipul. Nu stiu ce senzatii pot fi in scaunul de copilot.


M-am informat.XT are 215/55R17.
stiu ca nu-s bune in teren accidentat,dar asta e.nici cauciucurile de vara nu-s indicate.ieri eram cat pe ce sa raman in nisip dry.gif
bine...era afanat.dar nu conteaza...cu gumele "stock" nu ramaneam
hdi
daca mai vreti...

bakero
QUOTE (bakero @ Jun 4 2009, 11:39 AM) *
QUOTE (bobita @ Jun 3 2009, 05:41 AM) *
QUOTE (bakero @ Jun 2 2009, 09:38 PM) *
.mi-am comandat distantieri de 5mm,de la wolfrace,a


Zi-mi ,te rog, mai multe despre, ma intereseaza si pe mine.Multumesc


I-am comandat de la un magazin din Constanta.Sunt cei mai mici pe care ii aveau.daca vrei mai mari,gasesti.sunt de toate dimensiunile...daca vrei iti dau numarul tipului si vb cu el...


nu merg.am incercat sa-i montez si nu merg.daca pun mai mari,imi iese roata in afara si al o groapa ceva,risc sa atinga aripa.las-o asa,sau daca vrei neaparat....
bobita
QUOTE (bakero @ Jun 8 2009, 12:10 AM) *
QUOTE (bakero @ Jun 4 2009, 11:39 AM) *
QUOTE (bobita @ Jun 3 2009, 05:41 AM) *
QUOTE (bakero @ Jun 2 2009, 09:38 PM) *
.mi-am comandat distantieri de 5mm,de la wolfrace,a


Zi-mi ,te rog, mai multe despre, ma intereseaza si pe mine.Multumesc


I-am comandat de la un magazin din Constanta.Sunt cei mai mici pe care ii aveau.daca vrei mai mari,gasesti.sunt de toate dimensiunile...daca vrei iti dau numarul tipului si vb cu el...


nu merg.am incercat sa-i montez si nu merg.daca pun mai mari,imi iese roata in afara si al o groapa ceva,risc sa atinga aripa.las-o asa,sau daca vrei neaparat....


Multumesc de info, nu stiu cum naiba da nu vazusem postul anterior, chiar ma gindeam sa mai intreb, poate n-ai vazut tu... blush.gif
mirmax
nimic nu se compara cu subaru
sound XT
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.