Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NEW Grand Vitara - recensamant
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Grand Vitara
Pages: 1, 2, 3, 4
GST
Au mai rasarit cateva inca una alba si una neagra din cate am vazut cu nr de buc. Oricum ma bucur ca nu sunt asa multe:) am vazut la santa fe-uri in oras de m-am plictisit, prea multa lume si-a luat... ma bucur ca am renuntat la ideea de santa fe si am trecut la GV biggrin.gif
stie careva cat sta in vama la curtici si cat timp mai trece pana imi dau aia cheile ? trebuie sa sune zilele astea sa imi spuna ca masina e in vama... sad.gif
Choixalacreme
Depinde. Cam o saptamana, cred.
Nu mai ai mult :-)
Cum vor fi numerele, ai aflat?
Choixalacreme
inca una alba - perlata, DDIS, condusa de o "ea".
Si tot cu minunatul lacatzel chinezesc balanganitor la roata din spate.
Chiar nu a gasit nimeni ceva mai elegant ?
GST
Nu am aflat nimic de numere...o sa vad cand ajunge ce o sa fac... lacatelul acela ce tine? capacu la roata de rezerva ? nu se poate monta un buton ceva, o clema...ca daca e sa fure roata nu cred ca stau ei in lacatelul acela...plus ca e cam inestetic...
Choixalacreme
Lacatul blocheaza incuietoarea care blocheaza capacul rotii de rezerva.
Fiind de plastic, capacul oricum nu e foarte rezistent, din fericire insa roata propriuzisa este incuiata pe usa din spate , nu e doar prinsa in 3 suruburi chioare.

Problema e ca incuietoarea aceasta minunata a capacului o poate deschide orice copil, cu lacatul pus nu poate.

Eu nu mi-am batut capul cum se poate pune ceva mai elegant, imi aduc aminte numai din cand in cand ca merg cu un lacat atarnat de masina.
GST
smile.gif) am vazut azi o Dacie 1310 cu lacatel in spate... smile.gif))
edit: vineri sau cel tarziu luni ma duc sa ridic masinutaaaaaaa biggrin.gif:D:D:D:D:D
Choixalacreme
Felicitari GST, aproape ai invins ;-)
Choixalacreme
Hai GST, da-ne odata vestea frate :-)
GST
Stiti cum se intampla cand abea asteptati sa primiti "ceva" si tot mai apar elemente neprevazute si mai trebuie sa astepti inca putin.... mdea...Trebuie semnat un contract cu un anumit asigurator...am primit lista cu ei dar nu si conditiile contractuale...deci nu pot sa aleg ceva pana nu vad si eu un contract ceva :bash: iar ma duc pe jos maine dimineatza :minigun: :boxing:
Choixalacreme
Sa inteleg ca a sosit, dar nu este asigurata?
Sa ne spui cand o scoti din cutie, da :-)
GST
da, nu e asigurata si din aceasta cauza firma de leasing nu a virat banii la b&s...Azi am terminat cu asigurarea...sa vad cand termina ei hartzogaraia si sa imi dea acel mult asteptat telefon: "Hai ! " smile.gif)
Dar o veste buna: Masina a venit de saptamana trecuta si are toate dotarile pe ea...nu au "uitat" nimic smile.gif acum ma intereseaza un bull-bar din tzeava nu din plastic pt ea. sa vad pe unde gasesc.
Choixalacreme
QUOTE(GST)
Dar o veste buna: Masina a venit de saptamana trecuta si are toate dotarile pe ea...nu au "uitat" nimic smile.gif acum ma intereseaza un bull-bar din tzeava nu din plastic pt ea. sa vad pe unde gasesc.


Mai nou, si a mea are tot :-)
bull-bar caut si eu, astept sa vad ce gasesti.

Bafta
GST
Bau....inca una neagra biggrin.gif
Choixalacreme
sa o stapanesti sanatos.

Da-mi te rog un msg. privat cu telefonul tau sa te intreb cateva lucruri, poti?

Bafta !
Arheopterix
Azi a fost o zi de Grand Vitara: Pache protopopescu 11.30 una neagra cu o tanara (care vorbea la mobil).
Alta gri pe Popa Nan.
Inca una neagra tot prin zona.
GST
Damn....nu sunt singuru cu GV neagra...sad.gif
biggrin.gif la cat mai putine GV sa nu ajunga ca Santa Fe biggrin.gif:D:D :angel:
Choixalacreme
Ce noroc pe mine ca Rosie in 5 usi e doar una blush.gif
Arheopterix
Una 3 usi,argintie metalizat,praguri super de inox.Pacat ca era in fata cimitirului din Pipera blush.gif
GST
WANTED !!!!
GV alba cu o frumoasa bruneta la volan studenta la ASE.
Poate ne intalnim candva sa le facem cunostinta wink.gif chiar vreau sa vad cum arata o GV alba langa una neagra smile.gif
Rog respectiva domnisoara sa ma contacteze. biggrin.gif
S O R I N
Hai ca ma duc sa caut o peruca neagra si iti las numarul de telefon

dupa..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

L.E : glumesc bineinteles .... blush.gif
Choixalacreme
:-))

Sorin fiind mai inalt, propun sa iti spunem in ziua aia "Monica".

:-))
GST
Choixalacreme, astept sa ne intalnim sa ne clarificam unele chestii legate de masini... smile.gif
Sau poate punem de o intalnire sambata sau duminica ca a trecut ceva timp smile.gif
Ce ziceti ??? biggrin.gif
Choixalacreme
Fireste, cu placere. Plus ca si eu am de clarificat una/alta.
Sambata asta doar dupa ora 14.
Duminica inca nu stiu sigur, poate se merge la Ski .
Dar oricand poti intr-o dupa-amiaza, telefonul meu il ai.
S O R I N
QUOTE(Choixalacreme)
:-))

Sorin fiind mai inalt, propun sa iti spunem in ziua aia "Monica".

:-))


Daca o prind vreodata pe strada pe domnisoara de care vorbea GST fac

ce fac si o opresc numai sa vad cum o cheama...mai stii poate chiar ii zice

Moni.....bineinteles ii voi lua si nr de telefon pt voi ca sa puteti schimba

impresii despre masina cu ea.... devil.gif
Arheopterix
Baieti,
Nu veniti la un paint ball in Baneasa dum.dim?
Andrei Suzuki
Sunt invitati doar astia cu GV? biggrin.gif
Arheopterix
Nici eu nu am GV...
GST
Venim la Paint ball, dar cand si unde.... Eu chiar as vrea sa vin ca nu am mai fost de ceva vreme....deci, cu cea mai mare placere smile.gif
Arheopterix
Trimiteti pm,uri .
Cine e interesat si vorbim maine.
V-a fi duminica 10.30 zona baneasa.
Florin50070
GV Bandit
Florin50070
Ce ziceti ? Chiar ca arata ca un bandit smile.gif
Florin50070
Oricum, nu e pentru recensamantul asta
GST
eu sincer asa as vrea sa fac GV biggrin.gif
GST
Alta varianta...pt Dakar banuiesc smile.gif
GST
Mai merge cineva la paintball ???
Florin50070
QUOTE(GST)
eu sincer asa as vrea sa fac GV biggrin.gif


Pai doar putina ambitie si "ceva" $ si ai rezolvat problema. Materialul de baza il ai smile.gif
Arheopterix
Unul negru cu numere provizorii in Baneasa.
In alata ordine de idei,a luat nota destul de slaba la crash test.
Choixalacreme
GV a luat 4 stele din 5, la fel ca majoritatea celorlalte (RAV4, Tucson, Outlander, X-Trail, CRV-ul)

Le gasiti aici:
http://www.euroncap.com/images/results/Sma...20Datasheet.pdf

In alta ordine de idei, aveti mai jos preturile unei revizii:

Pret Unitar Buc Pret
filtru aer 74 1 74
Mobil 75w90 35 2 70
filtru ulei 130 1 130
filtru clima 90 1 90
Mobil 5w30, FAP 60 6 360
f. motorina 120 1 120
TOTAL Piese 844 RON

Manopera 180 RON
GST
Am zis sa nu deschid un topic nou si sa scriu aici ce problema am...
Urmatoarea intrebare se adreseaza tuturor posesorilor de GV:
Daca plecati de pe loc va deplasati cu viteza 1 la ~1300 rpm si luati piciorul de pe acceleratie vi se aude vre-un zgomot ciudat de sub masina? parca s-ar lovii 2 fiare...
La inceput am zis ca e reductorul si ca poate asa e conceputa masina(care e cam brutala daca pot sa zic asa, schimbatoru merge greu si parca agata tot timpul..) dar am inceput sa acord mai multa atentie acestui zgomot si mi se pare un pic ciudat sa se auda in halul asta....
Masina este plecata timp de 2 saptamani prin Grecia, deci o comparatie iese din discutie. daca exista vre-un binevoitor sa ne intalnim sa aud si la altele acel zgomot il rog frumos sa ma contacteze aici sau pe yahoo messenger id: ghoztyz
arigato.gif
Choixalacreme
Eu.
Stii unde ma gasesti ;-)
GST
Acum ceva timp cand s-a pus intrebarea "Cate GV sunt in bucuresti ? " Erau cat sa le numeri la o mana....dar acum cate or fii ? smile.gif
Eu stiu in jur de 8... a mea, a D-lui Choixalacreme, inca 2 negre :boxing: :angel: , una alba (cu o studenta frumoasa de care inca nu am dat sad.gif ) 2 gri si parca vazusem si una verde... Sunt sigur ca mai sunt dar nu le-am prins eu smile.gif
Choixalacreme
Vai multumesc. Nu atat pentru listare, cat pentru "Domnul" :-)
PS:
S-a intors din Grecia zgomotul?
GST
Da s-a intors, dar am fost ocupat si nu am avut timp sa ma mai interesez de el... poate iesim diseara mai multi la o plimbarica pe racoare si asa poate aflu si eu ce e cu zgomotul ala... smile.gif
Choixalacreme
Am pierdut vre-o intalnire?
Nu de alta dar macar sa stiu ce zgomote mai aud si altii.
Mojito
A mai aparut una.
A mea.
Benzina
140 CP
Cutie de viteze automata
Choixalacreme
Bravo, felicitari.
Ce culoare? Unde o vedem si noi :-)
gtache
Salutare, cu Choixalacreme am mai virbit, si cu GST... Am si eu de vreo 5 luni GV 5 usi bej. Numai ca eu am ceva probleme cu filtrul de particule... Deci se aprinde acel bec de la bord cam 1 data pe saptamana, la aprox 200 km de mers in oras. chiar nu pateste nimeni asta ? Ca am fost la service la BS cu ea pana acum de vreo 6 ori ... ?
Mojito
QUOTE(Choixalacreme @ Feb 5 2008, 05:20 PM) *
Bravo, felicitari.
Ce culoare? Unde o vedem si noi :-)


In primul scuze pentru intirzierea raspunsului.
N-am prea fost prin zona.
Neagra.
Constanta.
coq
Salut

de saptamana viitoare si eu... GV 1,9 ddis albastru, Bucuresti...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.