IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ce masina sa fie de maxim 12mii euro?

This topic is about Ce masina sa fie de maxim 12mii euro?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Ce masina sa fie de maxim 12mii euro?
vali61007
post Nov 15 2005, 12:58 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 15-November 05
From: Bucuresti
Member No.: 61.000



Salut. Sunt nou pe aici asa ca imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie.
Urmeaza sa imi cumpar o masina si dispun de un maxim 12mii euro.

Masina va fi folosita doar prin Bucuresti si cam o data la 2-3 saptamani iesire la munte, mare, etc., deci preconizez ca nu voi face mai mult de 13-15 mii de km pe an.

Nu am preferinte de marca, motorizare diesel/benzina, noua sau sh, cai multi sau putini, spatiu, confort, etc.
Cel mai important lucru pentru mine este cheltuiala ulterioara pe care o voi avea cu masina achizitionata pentru ca oricum fac un efort foarte mare ca sa o cumpar, asa ca v-as ruga daca se poate sa ma ajutati in decizia luata, eventual sa-mi spuneti cam care ar fi costurile anuale de intretinere (revizii, etc.) pentru diferite modele pe care le-as putea lua cu un maxim de 12 mii euro.
Dupa cum am spus iau in calcul si masini SH care sa aibe un maxim de 100 mii km.


Deci ca sa rezum ... ce sa-mi iau ca sa ma coste cat mai putin intretinerea dar sa aiba si un pret de revanzare relativ bun dupa maxim 4-5 ani? Si cam cat ar costa aceasta intretinere pe an pentru diferite marci?

Multumesc mult si astept ajutorul vostru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 11th May 2024 - 02:11 PM