IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

As vrea niste sfaturi pentru iarna

This topic is about As vrea niste sfaturi pentru iarna, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> As vrea niste sfaturi pentru iarna
TheCube
post Nov 9 2004, 03:21 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 191
Joined: 2-April 04
From: Bucuresti
Member No.: 23.312



N-am condus niciodata iarna o masina cu ABS, insa iarna asta nu mai scap smile.gif Unii recomanda folosirea franei de motor, chiar daca masina are ABS. Mie mi se pare absolut inutil, atata timp cat prin frana de motor se evita blocarea rotilor, iar ABS-ul tocmai asta face.
Bineinteles, asta nu inseamna ca trebuie sa conduci ca si cum ar fi vara, insa vreau sa stiu daca pot renunta la frana de motor.

In al doilea rand, dupa achizitia masinii am cam ramas fara bani pentru gume de iarna. Cat de importante sunt acestea? Intr-un cuvant, e absolut necesar de facut un efort pentru niste anvelope de iarna, sau, conducand cu grija si mai ales prin oras, se poate renunta la ele?

Si, in fine, am fost la service sa verific antigelul si, in urma masurarii densitatii cei de acolo au ajuns la concluzia ca rezista pana la -25 de grade. E suficient? Din cate tin eu minte, anul trecut s-a trecut sub aceasta temperatura...

Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 11:27 AM