IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Relatiile cu parintii

This topic is about Relatiile cu parintii, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Relatiile cu parintii, sau cum ne mai intelegem cu cei ce ne-au dat viata?
Alex-F1
post Jun 1 2009, 08:14 PM
Post #1


THE GODFATHER
******

Group: Membri
Posts: 3.845
Joined: 8-August 04
From: Timisoara
Member No.: 30.528



Spunandu-i adevarului pe nume, cu totii am avut, de-a lungul timpului, probleme - mai mari sau mai mici, mai putine sau mai multe - de comunicare cu parintii nostri. Am putea spune chiar ca e normal, fiindca avem varste diferite, am crescut in epoci diferite, avem personalitati/firi diferite etc., dar toate trebuie sa se mentina in limitele omenesti, iar pana la urma {teoria spune ca} suntem fara doar si poate datori sa-i respectam si sa-i cinstim pana cand inchid ochii pe veci. Multi dintre noi sunt acum la randul lor parinti si poate vad cu alti ochi unele aspecte ale relatiei copil - parinte. Nici nu stiu ce sa va invit sa discutam.....orice pe tema asta. Povestiti fiecare ce credeti ca merita povestit. Cum a fost in copilarie/adolescenta? Dar mai tarziu? Dar acum? Dar viitorul cum se arata? Care ar fi cele mai mari calitati ale parintilor vostri? Dar chestiile care nu va plac la ei? Cat de des va vedeti acum cu ei? S-au schimbat ei de-a lungul anilor? Ati fost/sunteti o familie fericita? Ce realizari/greseli credeti ca au facut in educatia voastra? Discutii la liber si fara obligatii.....fiecare da din casa cat crede ca e cazul.... wink.gif


--------------------
VW Passat 1.9 TDI sedan 155 CP / 378 Nm pe dyno

>>> RACING IS IN MY BLOOD <<< (dar nu cu Passat-ul)

"Cei cu adevarat cunoscatori, nu vor putea uita faptul ca, masinile bune, fiabile si mai ales corecte fata de client, la banii platiti pt. ele, nu se mai fac din 2004 la 95% din brandurile lumii" (by DORU, 2009)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:54 PM