IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Metode neconventionale de tratament

This topic is about Metode neconventionale de tratament, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Metode neconventionale de tratament, Bioenergie, Piramida, etc.
FAR EASTERN
post May 19 2009, 07:54 PM
Post #1


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Ce ziceti de ast(e)a http://www.viatasienergie.ro/index.php?act...3&limba2=ro ?

Omuletul(de fapt este un mare fizician, recunoscut pe plan international) a inventat niste "chestii" interesante. L-am descoperit in emisiunea lui Condurateanu de pe EtnoTV, Taifasuri. Daca sunteti curiosi sa-l auziti, din 2 in 2 saptamani, martea la ora 17...


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
FAR EASTERN
post May 23 2009, 10:24 PM
Post #2


Tree Hugger
******

Group: Membri
Posts: 3.097
Joined: 30-January 08
From: Botosani, RO
Member No.: 116.228



Hmm, ia uite JK ce a facut guvernul vostru & co. "
"În anul 2001, Ancu Dincă, deja un nume cu rezonanță internațională, este invitat la Salonul Mondial de Inovații Cercetări și Noi Tehnologii de la Bruxelles - EUREKA - unde primește medalia de argint pentru invenția Dispozitiv de Neutralizare a Radiațiilor Nocive. După alte mii de bolnavi vindecați în întreaga lume, Ancu Dincă este solicitat să participe la Salonul Internațional de Invenții de la Geneva unde primește medalia de aur pentru Dispozitivul de Încărcare și Echilibrare Energetică a Organismului Uman.

În septembrie 2003 la Petroșani în cadrul Salonului de Invenții în Domeniul Georesurselor - Inventica ROPET - fizicianul este medaliat cu aur pentru DNRN-1 - Dispozitivul de neutralizare a radiațiilor nocive produse de telefonul mobil, DNRN-2 - Dispozitivul de neutralizare a radiațiilor nocive produse de computere, DNRN-5 - Dispozitivul pentru prelungirea duratei de conservare și îmbunătățire a calitatii alimentelor din frigider, DEA - Dispozitivul de Energizare a apei, DIEE - Dispozitivul de încărcare și echilibrare energetică a organismului uman. În cadrul aceluiași Salon, Compania Națională MINVEST Deva îi acordă atestatul pentru invenția DIEE - Dispozitiv de încărcare și echilibrare energetică a organismului uman. La Salonul Mondial de Inovații, Cercetări și Noi Tehnologii din Belgia, fizicianul Ancu Dincă primește Diploma pentru Invenție și Crucea de Cavaler din partea guvernului Belgiei ca recunoaștere a meritelor în revoluționarea medicinei moderne. În cadrul aceluiași Salon, delegații Republicii Moldova îi acordă diploma și medalia de argint pentru DNRN-5 - Dispozitivul pentru prelungirea duratei de conservare și îmbunătățire a calității alimentelor din frigider.

În anul 2004 la cel de al 4-lea Salon Internațional de Invenții și Investiții desfășurat la Moscova în perioada 25-28 februarie obține medalia de aur pentru Dispozitivul de neutralizare a radiațiilor nocive produse de telefoanele mobile și medalia de argint pentru Dispozitivul de încărcare și echilibrare energetică a organismului uman. Tot în anul 2004, Societatea de Inventică din România îi acordă în cadrul Salonului Invențiilor desfășurat la Cluj-Napoca în perioada 3-6 martie Diploma de excelență pentru invenția Dispozitiv de neutralizare a câmpului nociv produs de pilonii de retransmisie telefonică.
În martie 2004 revista Lumea Misterelor îi acordă o diplomă la categoria "Invenții". În cadrul expoziției Internaționale de Invenții Genius-Europe desfășurate la Budapesta la începutul lunii mai 2004, fizicianul este recompensat cu diploma și cupa de cristal din partea ÖKOCENTRUM. În cadrul Salonului Internațional al Invențiilor, Cercetării și Transferului Tehnologic, Inventica 2004, Societatea inventatorilor din România îi acordă Diploma și Premiul de popularitate-OSCAR.
În acelasi an, Forumul Inventatorilor Români îi acordă Diploma de excelență și Ordinul tehnico-științific și cultural "Leonardo da Vinci" precum și medalia de aur pentru promovarea și dezvoltarea activităților tehnico-științifice și culturale, pentru întreaga sa activitate. În cadrul Conferinței Internaționale de Medicină Populară, Remedii Naturale și Su Jok desfășurată la Deva în perioada 23-25 iulie 2004, Asociația Umanitară nonprofit Societatea europeană pentru Tehnică Radiantă și Armonie Spirituală SETRAS - Deva, i-a acordat o Diplomă cu ocazia participării la aceasta conferință.

La Sevastopol, în perioada 24-26 septembrie 2004, s-a desfășurat a 7-a ediție a Congresului de Valeologie și Enovaleologie, la care Ancu Dincă a fost răsplătit cu diploma de excelență și premiul pentru "O nouă tehnologie".
În februarie 2005, la Irkutsk (Federația Rusă) s-a desfășurat un Salon Internațional de Inventică, iar fizicianul Ancu Dincă a fost premiat pentru întreaga sa activitate.
În septembrie 2005 la Sevastopol, la Salonul Internațional de Invenții "Timpuri Noi" Ancu Dincă este răsplătit cu un premiu special din partea unei companii de automobile, care a verificat efectul dispozitivelor de neutralizare. Juriul Salonului a premiat două invenții cu medalii de aur și trei invenții cu medalii de argint.
În data de 17 noiembrie 2005 la Bruxelles, fizicianul primește în cadru festiv Diploma și Crucea de Ofițer din partea guvernului Belgiei pentru recunoașterea meritelor sale.
La conferința ESMO 2006 care a avut loc la Albuquerque, New Mexico, SUA, lucrarea susținută de Ancu Dincă în fața a peste 100 de delegații reprezentând peste 60 de state de pe întregul mapamondul a fost singura aplaudată în plen. Demonstrațiile practice efectuate într-o locuință au relevat efectele negative produse de liniile de medie tensiune din apropiere, precum și neutralizarea acestor efecte folosind dispozitivele Ancu Dincă.

În februarie 2007 a participat la Congresul Internațional de Imunologie desfășurat la Glasgow unde a fost prezentată cercetarea efectuată împreună cu cadre specializate referitoare la efectul dispozitivelor asupra interleukinei si celulelor T.

În octombrie 2007 a fost organizată pentru prima dată o masă rotundă cu tema "Efectul Ancu Dincă" sub egida unei instituții de învățământ superior de prestigiu din România - Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară Cluj - Napoca. La aceasta au participat specialiști în domeniul științelor agricole și ai medicinii veterinare, precum și medici specialiști de medicină umană. Succesul reportat de această întrunire a fost obținut datorită rezultatelor experimentale deosebite. Astfel, s-au efectuat cercetări asupra apei, a viermilor de mătase, a sângelui animal, a germinației grâului etc.

În octombrie 2008 s-a organizat a doua masă rotundă având ca tema "Modulatorii bio-fito-dinamici" sub egida Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca. Față de anul trecut temele au fost mult mai variate, accentul fiind pus pe tematica medicală, cercetările din domeniul agricol urmând a se finaliza până la următoarea masă rotundă."

O fi dat shpaga???? La toti?

This post has been edited by FAR EASTERN: May 23 2009, 10:24 PM


--------------------
prius - adv. mai intai, de mai inainte
GREEN ENGINE OF THE YEAR 2008
QUOTE (f1anatic @ Oct 16 2006, 10:16 PM) *
Daca chiar vrei sa salvezi planeta...cumpara un Prius sau Civic ...

<< Drive safely! Girls preffer you in one piece!>>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
- FAR EASTERN   Metode neconventionale de tratament   May 19 2009, 07:54 PM
- - ozz86651   Nu.   May 19 2009, 11:15 PM
- - mike.omega   Ai mah! Pe bune acu! Voi chiar credeti in ...   May 20 2009, 05:33 AM
- - FAR EASTERN   O fi sau n-o fi... Mythbusters au facut niste exp...   May 20 2009, 08:31 AM
- - Diesel   Am vazut aseara la Fitze cu Dezbracatu cum o blond...   May 20 2009, 09:39 AM
- - FAR EASTERN   NU.   May 20 2009, 10:03 AM
- - pmhoria   Metode neconventionale ar fi chestiile de genul ta...   May 20 2009, 10:46 AM
- - ozz86651   Domle: acupunctora, homeopatia, presonpunctura, en...   May 23 2009, 07:44 AM
|- - Alex-F1   QUOTE (ozz86651 @ May 23 2009, 02:44 AM) ...   May 23 2009, 09:10 AM
- - FAR EASTERN   Hai, chiar de acupunctura nu ma asteptam sa zici c...   May 23 2009, 08:34 AM
- - G e o r g e   vrei sa scapi de stres ... ia o masina rapida si t...   May 23 2009, 08:42 AM
- - James Kilowatt   QUOTE (ozz86651 @ May 23 2009, 01:44 AM) ...   May 23 2009, 05:52 PM
- - ozz86651   QUOTE Hai, chiar de acupunctura nu ma asteptam sa ...   May 23 2009, 08:59 PM
- - T u d o r   Eu nu sunt tocmai de acord cu tine Ozz. Poate nu d...   May 23 2009, 10:08 PM
- - James Kilowatt   QUOTE (ozz86651 @ May 23 2009, 02:59 PM) ...   May 23 2009, 10:18 PM
- - FAR EASTERN   Hmm, ia uite JK ce a facut guvernul vostru & c...   May 23 2009, 10:24 PM
- - James Kilowatt   Simplul fapt ca e vorba de guvernul Belgiei suna a...   May 23 2009, 10:35 PM
|- - Alex-F1   QUOTE (James Kilowatt @ May 23 2009, 04:3...   May 24 2009, 12:35 AM
- - ozz86651   @FE: Nu vad nici un detaliu in articol despre felu...   May 23 2009, 10:52 PM
- - T u d o r   Asa e, nu tin loc dar nici toate reactiile adverse...   May 23 2009, 11:18 PM
- - ozz86651   E ceva adevar - 10% - si mult marketing - 90% - in...   May 23 2009, 11:36 PM
- - James Kilowatt   @Ozz Unii incearca sa inteleaga si sa stimuleze co...   May 24 2009, 09:16 AM
- - ozz86651   Si partea trista e ca cu cit e mai scump cu atit m...   May 24 2009, 09:47 AM
- - T u d o r   Poate ca toate leacurile astea or fi slabe si de m...   May 24 2009, 10:13 AM
- - James Kilowatt   Eu sunt foarte slab la istorie, si in ignoranta me...   May 24 2009, 05:36 PM
- - T u d o r   Dap, am citit si studiat oleaca si ce am spus mai ...   May 24 2009, 06:02 PM
- - StefanVVTi   QUOTE (G e o r g e @ May 23 2009, 09:42 A...   May 24 2009, 08:25 PM


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 07:00 PM