IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ce masina sa imi iau cu 5000-6000 de E?

This topic is about Ce masina sa imi iau cu 5000-6000 de E?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Ce masina sa imi iau cu 5000-6000 de E?
sorin1987
post Feb 1 2009, 03:59 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 1-February 09
Member No.: 119.146



Salutare! Peste cateva luni voi merge sa imi cumpar prima masina. Pt ca sunt la inceput si pt ca nici nu am suficienti bani voi opta pt o masina SH.
Acum intervin dilemele..... Cand imi voi lua masina voi avea in jur de 6000 E....si...din ce am vazut pe net si prin targuri...pot opta pentru 2 variante:
Fie imi cumpar o masina ceva mai noua (2004-2005) dar ceva mai putin impresionanta ca nume (Renault Laguna, Opel Astra si asa mai departe) sau imi pot cumpara o masina mai veche dar cu nume (am gasit in 6000 de E cateva masini Audi A4 de prin '98 - '99 si chiar cateva Ford Mondeo de prin 2000).
Intrebarea mea este: Se merita sa iti iei un Audi A4 sau un Ford Mondeo, masini bune, dar care sunt de prin 99 sau 2000 si care au in jur de 150 000 km in bord si chiar mai mult ? Sau ar trebui sa ma gandesc la o masina ceva mai modesta ca dotari si traditie dar sa fie ceva mai noua?
Trebuie sa mentionez ca as vrea o masina care sa nu aiba sub 100 de cai dar nici sa consume exagerat....eu zic ca o masina pe undeva pe la 120 de cai e tocmai buna.....voi ce ziceti legat de dilema mea ?
Sincer, inclin catre Audi sau Ford Mondeo mai vechi un pic.....astept raspunsuri de la posesori de astfel de masini....cum se comporta daca au 9 sau 10 ani vechime ?
Multumesc! Astept raspunsurile voastre!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 10th May 2024 - 08:13 AM