IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Pastrare numere la schimbarea masinii

This topic is about Pastrare numere la schimbarea masinii, the author, Aurelian102562, wrote about: Buna ziua! Am numere preferentiale la masina actuala pe care intentionez s-o vand in cateva zile. Spuneti-mi, va rog, daca pot pastra aceste numere pa ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Pastrare numere la schimbarea masinii
Aurelian102562
post Apr 17 2007, 09:03 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 15
Joined: 25-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.555



Buna ziua!
Am numere preferentiale la masina actuala pe care intentionez s-o vand in cateva zile. Spuneti-mi, va rog, daca pot pastra aceste numere pana cand imi va veni masina noua, pe care deja am comandat-o, dar pe care mai trebuie s-o astept inca cel putin 2 luni de acum incolo. Care este procedura? Se pot rezerva numerele pentru o anumita perioada de timp? Limitata sau cat vreau eu?
Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Apr 17 2007, 11:55 AM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Nr inmatriculare se pot rezerva contra unei taxe. Ai grija, chitanta sa fie pe numele viitorului proprietar al masinii, altfel rezervarea nu are valoare.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CatalinKRK
post Apr 17 2007, 12:08 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 246
Joined: 9-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 76.054



Problema cred ca e ca nu mai radiezi masina si numerele vechi se transmit noului proprietar...Nu stiu care e procedura in astfel de cazuri.


--------------------
Ford Mondeo 2003, 2.0 TDCi, 115 CP +20%/30%
I focking hate pikeys (a.k.a. aia din partidul ala PeNaL)!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aurelian102562
post Apr 17 2007, 01:45 PM
Post #4


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 15
Joined: 25-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.555



QUOTE(DORU)
Nr inmatriculare se pot rezerva contra unei taxe. Ai grija, chitanta sa fie pe numele viitorului proprietar al masinii, altfel rezervarea nu are valoare.


Multumesc pt raspuns! Nicio problema, totul e pe numele meu. Banuiam ca se poate rezerva, dar nu stiam pe cat timp, si ma temeam sa nu fie acest termen mai scurt decat termenul pana la care primesc noua masina. Intre timp am aflat de pe alt forum, rezervarea se face pe un an, asa ca m-am linistit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 06:55 PM