Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pastrare numere la schimbarea masinii
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Aurelian102562
Buna ziua!
Am numere preferentiale la masina actuala pe care intentionez s-o vand in cateva zile. Spuneti-mi, va rog, daca pot pastra aceste numere pana cand imi va veni masina noua, pe care deja am comandat-o, dar pe care mai trebuie s-o astept inca cel putin 2 luni de acum incolo. Care este procedura? Se pot rezerva numerele pentru o anumita perioada de timp? Limitata sau cat vreau eu?
Multumesc!
DORU
Nr inmatriculare se pot rezerva contra unei taxe. Ai grija, chitanta sa fie pe numele viitorului proprietar al masinii, altfel rezervarea nu are valoare.
CatalinKRK
Problema cred ca e ca nu mai radiezi masina si numerele vechi se transmit noului proprietar...Nu stiu care e procedura in astfel de cazuri.
Aurelian102562
QUOTE(DORU)
Nr inmatriculare se pot rezerva contra unei taxe. Ai grija, chitanta sa fie pe numele viitorului proprietar al masinii, altfel rezervarea nu are valoare.


Multumesc pt raspuns! Nicio problema, totul e pe numele meu. Banuiam ca se poate rezerva, dar nu stiam pe cat timp, si ma temeam sa nu fie acest termen mai scurt decat termenul pana la care primesc noua masina. Intre timp am aflat de pe alt forum, rezervarea se face pe un an, asa ca m-am linistit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.