Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Michael Schumacher
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Iulian8
De unde sti tu sorin L ca schummi e ingamfat si arogant??? ai stat tu de vorba cu el? ai stat vreodata la mai putin de 1000 km de el??? l-ai auzit vreodata vorbind arogant ? si de ce crezi ca e arogant? ca a castigat 6 titluri mondiale? cred ca te inseli f mult in spusele tale care de fapt isi au radacinile intr-o frustrare f mare pe care o ai, dar nu vreau sa ma intind asupra subiectului , iar faptul ca 'pilotul' tau preferat a pierdut te face sa adopti strategia arhicunoscuta a romanului cu capra vecinului ca deh asa suntem noi romanii.
imi pare rau ca unii dintre noi nu stiu sa aprecieze adevaratele valori din sporturile auto. si asa cum am mai zis , eu am tot respectul pt toti cei care au ajuns in F1, chiar si pt cei de la echipele mai mici pt ca e totusi mare lucru sa ajungi pilot in F1.
RCS
Vreau sa-ti spun ca la ora actuala nu am nici un pilot favorit in F1. Faptul ca as fi dorit sa castige x si nu y nu inseamna ca sunt un fan al respectivului. Chestia ,,sa moara si capra vecinului'' si ca asa suntem noi romanii, nu-si gaseste rostul in discutia noastra. Legat de pilotul meu favorit, da am avut unul in persoana lui D.HILL, iar la ora actuala (chiar daca ma repet) nu am nici un favorit. Eu unul as propune un ,,pact de neagresiune'', in sensul ca pana la inceputul lui F1 2004, sa nu mai atacam un pilot sau altul, urmand ca la inceputul lui F1 2004 sa deschidem un subiect la sectiunea sport al forumului cu titlul ,,F1-2004'' in care sa discutam strict la obiect (adica F1) fara alte discutii inutile pe seama lui x sau y din F1. Ce zici de propunere? Sau daca ai tu o alta propunere in acest sens, nu ma supar! Pana atunci, numai bine !
Iulian8
sorine: nu cred ca tre sa facem vreun pact de neagresiune din simplul fapt ca n-a existat nici o agresiune, eu nu am vb de rau pe nici un pilot din F1 ci am marea mea admiratie pt oricare din ei insa daca faptul face ca schummi sa fie cel mai bun , imi permit sa fac comentarii la adresa lui dar si a celorlalti. acum sezonul 2003 e incheiat, putem dormi linistiti pana in martie cand incepe sezonul 2004 iar asa cum ai zis la inceputul sezonului sa deschidem un nou subiect legat strict de ceea ce se va intampla in urmatoarele curse. dar pana atunci oricine va vrea e liber sa isi expuna orice gand in actualul forum. bafta.
RCS
O.K !
Roberto
Pt.Sorin,si toata ceata: Fratilor,hai sa ne uitam la acesti piloti,d.p.d.v. al spotului si nu al psiho-socialului.
Hai sa spunem ca sunt avocatul lui Scumi in cazul asta ,su spun asa: ce legatura are faptul ca e ingamfat,arogant,bla-bla cu rezultatele sale?
Nu credeti ca toate "fumurile " astea nu te mai ajuta atunci cand esti in masina la 300 km/H?
Cine poate sa-mi spuna care e legatura dintre infumurare si succes/victorie/competitivitate?
Nu de alta , dar as adopta si eu reteta asta.
Asa k hai sa judecam pilotii pt rezultate, si nu pt. cum se comporta ei in afara circuitului,ok?
P.S. Si chiar, cine poate spune cu SIGURANTA ca M.S. e infumurat.Pt. k are fata aia,sau.........?
Roberto
Felicitari!
Desi sunt un super fan M.S., nu cred k e cel mai tare din parcare.......
pacat k a murit Senna.....ca daca ar fi trait, sa vezi atunci dueluri pe pista!
Remember Senna vs. Prost : magnifici!
Oricum, M.S. a demonstrat ca varsta e doar un motiv pt necompetitivitate.
Cat despre perseverenta si munca, va fi intotdeauna No.1!
Ciao!
Iulian8
ok, de acord insa toti au fost tari la vremea lor. nu putem sa stim ce contracte ar fi prins senna si nici sa raportam anul 2003 la 1993.
acu e vremea lu scummi si momentan el e cel mai tare , cred ca va mai trece totusi multa vreme pana ce va mai fi unu care sa ia 6 titluri mondiale...
Iulian8
apropo de gagici, ai vazut ce gagica are raikonen? e fosta miss scandinavia...cool
Vlad9
Ai dreptate. Este cel mai bun, insa asa cum a intrecut recordurile altora pot si altii sa-i bata recordurile.
Esti de acord cu mine ?
M i h a i
Eu nu sunt fan Schumacher si nu-l sufar pentru uimitoarea lipsa de faiplay de care a dat dovada acrosandu-i pe Damon Hill si mai apoi pe Jack Villeneuve piloti cu care s-a aflat in lupta directa pentru titlu. E un criminal nu un sportiv si nu are ce cauta in Marele Circ
M i h a i
Cornele sunt cu tine HUUUO sCHUMACHER. Sa ne amintim cum a intrat pur si simplu in Damon Hill si mai apoi in Jack Villneuve cand s-a aflat in lupta directa pentru titlu cu acestia. daca mai adaugam asta la celelalte smecherii atunci "HUUUO sCHUMACHER" e o exclamatie neexagerata si chiar potrivita pentru acest trisor german

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-01-08 08:30 ]
vivian
GOOOOOOOOOOO MONTOIA !
vivian
SA fi avut SENNA masina DE AZI A LUI SHUMY!!!! am fi avut parte de MARE spectacol!!!
Cristi1
Este cel mai bun ..si daca asa a vrut natura atunci de ce sa-l mai comentam noi..
BRAVO !
Radu_
e tare, e adevarat, dar eu il am la inima pe kimi
Cristi2
domnu mihai, faza cu hill a fost clasata ca incident de cursa.
deoarece am vazut cursa, sustin acelasi punct de vedere. mai ales ca in acele timpuri schumi nu era de loc iubit de mai-marii f1 in frunte cu bernie, fiind chiar suspendat o cursa pe motive puerile.
intr-adevar, acrosajul cu jac a fost o pata pe blazonul neamtului, dar a primit pedeapsa pentru asta si si-a cerut scuze public, afirmand ca e singurul lucru pe care nu l-ar repeta in cariera lui.

dar sa nu-l uitam pe senna, care in razboiul lui cu prost a folosit nu o data arma acrosajui.
fiti cinstiti si puneti-va in locul pilotilor, cand stii ca esti la un pas de castigarea cursei, sau si mai mult, a campionatului, esti in stare d eaproape orice.

sa nu uitam ca si schumi a fost oprit in castigarea primului titlu cu ferrari de catre coulthard, fapt recunoscut chiar de catre scotian. vezi spa 1998, pe ploaie.
Iulian8
credeti sincer ca ar arata mai bine f1 fara schummi?
Rai
Schummi are locul lui in F1,si nu cred ca ar F1 ar fii mai buna fara el.Daca se va retrage sa o faca singur e adevarat nu are adversar deocamdata biggrin.gif .
Adrian28391
Si eu sunt fan M.S. deci pentru cei fani Sena:Oameni buni, nu se pot compara cei doi M.S. cu Sena pentru ca Sena a concurat in primu rand acu mai bine de zece ani si atunci el era in apogeul carierei lui, daca vreti o comparatie puteti zice Sena de atunci cu M.S. de acum cand are si el experienta si binenteles pe aceleasi masini. Ar fi foarte interesant. Am mai vazut pe unii care ziceau ca vezi doamne marea revelatie Montoya ii va pune bete in roate lui M.S. , deci aia habar nu au de F1. Montoya e un idiot dupa parerea mea, tot ce face e sa se laude si sa conduca agresiv dar total neinteresant, dupa parerea mea Montoya este un tip complexat si mie nu-mi plac tipi complexati. Si cred intradevar ca F1 ar fi mai buna fara M.S. E clar net superior tuturor ceorlalti si eu zic ca ar fi bine sa iasa, chiar ma enerveaza, el s-o fi bucurand cand mai castiga?nu s-a plictisit? mai sunt si altii tineri care vor... (kimi-preferatul meu, allonso, button, chiar si sato...)
Echo
Eu nu ma mai uit la F1 si motivul principal e Schumacher. Nu mai exista spectacol, doar o afurisita de parada. Nu am nimic cu omu' ce-i a lui ii a lui, tot respectu, da' nimeni sa nu-i faca fata, sa-i creeze ceva probleme? Mai bine ma uit la NASCAR. :cry:
Alex26444
QUOTE(M i h a i)
Eu nu sunt fan Schumacher si nu-l sufar pentru uimitoarea lipsa de faiplay de care a dat dovada acrosandu-i pe Damon Hill si mai apoi pe Jack Villeneuve piloti cu care s-a aflat in lupta directa pentru titlu. E un criminal nu un sportiv si nu are ce cauta in Marele Circ


CORRRRRRRRRECT MAN!!!!!!! :cheers: :joker: Perfect de acord cu tine! Bineinteles ca plecarea lui Schumi chiar maine din F1 ar fi cel mai bun lucru care s-ar putea intampla....eu ii doresc drum bun si cale batuta inca de pe-acuma laugh.gif Poate sa se apuce de ping-pong laugh.gif Si ca talent Schumi e pistol cu apa pe langa Senna......chiar si acum daca ar fi trait Senna (si ar fi avut aceeasi masina cu Schumi), l-ar fi mancat pe paine pe Schumi cu fulgi cu tot :blackeye: "Unde esti tu Senna Doamne?"....... Macar pt. o cursa ia-ti o invoire din ceruri si vino sa-i arati increzutului de neamt cum se conduce.... :oops:

Hai pa
ALEX
Cristi2
mai, voi stiti ca cei doi chiar au concurat impreuna ???
cunoasteti rezultatele ??
:roll:
Cristi2
QUOTE(M i h a i)
Cornele sunt cu tine HUUUO sCHUMACHER. Sa ne amintim cum a intrat pur si simplu in Damon Hill si mai apoi in Jack Villneuve cand s-a aflat in lupta directa pentru titlu cu acestia. daca mai adaugam asta la celelalte smecherii atunci "HUUUO sCHUMACHER" e o exclamatie neexagerata si chiar potrivita pentru acest trisor german<BR><BR><font size=-1>[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-01-08 08:30 ]</font>



calde cuvinte, si chiar potrivite, mai ales pentru un moderator !!
James Kilowatt
Mie imi place Schumi, chiar daca nu mi-au placut magariile pe care le-a facut uneori. Insa e rau si agresiv, si dispus sa incerce si sa riste multe. Iar barichello daca ar fi mai bun, l-ar bate mai des in calificari. Si a devenit campion mondial cu Benetton, care la vremea respectiva nu erau chiar cei mai buni, deci omul are o valoare indiscutabila. Nu doar masina castiga pentru el...
Oricum, parerea mea este ca e nevoie de piloti agresivi sau chiar magari, pentru ca altfel formula 1 risca sa piarda din spectacol.
Pe mine mai tare decat Schumi ma enerveaza FIA. Isi baga nasul peste tot, schimba regulile, nu mai lasa prea multa libertate de miscare la echipe. E adevarat, se castiga spectacol, prin faptul ca echipele devin mai apropiate ca valoare, insa se perde din performanta si progres tehnic...
Viorel5
Sunt uimit de majoritatea comentariilor in care se vorbeste urat despre Schumi. Oameni buni :ESTE CEL MAI BUN PILOT DE f1 DIN TOATE TIMPURILE , fara el formula 1 ar fi cu siguranta mult mai saraca.
Cred ca si de la pensie va fi mai rapid decat ceilalti piloti laugh.gif
Ar trebuii sa-i admiram mai mult atat pe Michael cat si echipa Ferrari pt ceea ce fac si pt noi telespectatorii si fanii lor
krysty
threadurile HUO Schumi si Michael Schumacher au fost unite deoarece subiectul discutiei e acelasi.
guerilla
mda... cam multe discutii pentru maria sa Schumi. cand va pleca de la ferrari poate ca va fi altceva. dar acum, cand are o masina cu muuuuuuult superioara celorlalti nu dovedeste ca e cel mai bun pilot, ca e mai bun ca baricheliosul, ci doar ca e "primul" pilot al scuderiei italiene.
laugh.gif
Rai
Shumi a facut o masina buna una e sa fi pilot bun si alta e sa stii sa faci o masina sa o setezi si el se cam pricepe asta il face sa fie tot timpul in fata si la ora actuala nu stiu cine o sa fie mai bun.Sper ca la anul sa avem alti rivali si eu m-am plictisit de F1 anul accesta dar asta e. :roll:
James Kilowatt
Eu nu cred ca Schumi castiga doar pentru ca se pricepe la masini. E bun, e tehnic, e obraznic, si constant pe deasupra, plus inspirat cu strategia la boxe. Mie imi plac pilotii obraznici, nu cred ca doar tehnica aduce spectacol. Si cand a castigat titlul cu benetton, nu avea cea mai buna masina din lume... Daca vreti un pilot care a castigat datorita masinii, atunci uitati-va la Damon Hill. A reusit sa castige cand a ramas fara nici un contracanditat... Nici Hakkinen nu-i neaparat mai breaz....
sandman
sper sa nu mai castige nici o cursa, ca deja a distrus spectacolul. si e mult prea infumurat. acuma isi revine mclaren si la anu cu montoya, nimeni nu mai are nici o sansa.
James Kilowatt
Eu sunt de parere ca spectacolul a fost distrus de FIA, cu restrictii peste restrictii... e adevarat, a fost sporita securitatea, insa spectacolul a avut de pierdut. Viteze mai mici, circuite redesenate cu mai multe sicane si mai putine locuri de depasiri, pneuri cu aderenta mai scazuta, si altele....
Mi mi se pare mai infumurat de exemplu David Coulthard decat Schumi.... e un vesnic wannabe care a facut intotdeauna scandal ca nu e primul pilot... desi kimi e mai bun decat el. Nici ralf nu e mai breaz...
f1anatic
QUOTE(MR28673)
Mi mi se pare mai infumurat de exemplu David Coulthard decat Schumi.... e un vesnic wannabe care a facut intotdeauna scandal ca nu e primul pilot... desi kimi e mai bun decat el. Nici ralf nu e mai breaz...


Ce parere mai avem despre Jenson Button atunci ? Asta recent a declarat ca este cel mai bun pilot din lume si ca poate bate pe oricine....si nici nu a invins o cursa inca ? Iar Coulthard este vesnicul wanna-be care in fiecare an se vede cistigatorul campionatului. Eu cred ca schumi este printre cei mai putin infumuratzi...cel putzin in aparentza nu face comentarii idioate genul: "anul acesta este anul meu, sintem increzatori in victoria in campionat" etc. Iar cind face comentarii mai dure are si de ce precum si o istorie convingatoare in spatele la asemenea afirmatzii.

Care pilot multzumeste echipei de fiecare data...care pilot stie pe totzi angajatzii echipei de curse pe nume (si sint vreo 200 ), care pilot ia masa de Craciun cu echipa ? Poate zicetzi ca ala ea Hakkinen ? sau Raikonen ? sau Hill ? Villeneuve maybe ? Oh...sa nu ne hazardam...vorbeam de Montoya bineintzeles !


Si isngura vinovata pt spectacolul acesta jalnic este FIA. Sa termine cu prostiile ...si sa revina la un singur constructor de cauciucuri, (vor sa reduca vitezele - sa devina cauciucurile mai tari !!!) si sa termine cu realimentarea la boxe. Asa, lumea va face unul - max. 2 pitstopuri, benzina va fi mai mult sau mai putzin la fel in toate masinile iar de depasit, va trebui sa se intimple pe pista.

Eu unul zic ca Sucks Mosely sa demisioneze...si taman cind vroia...pt Octombrie...uite ca mai sta un an.
ciprian7
Sunt de acord ca FIA a stricat tot spectacolul din F1!
Ganditi-va la idiotenia cu calificarile . Masinile slabe nu vor avea niciodata sansa sa plece din pollposition, oricat de buni ar fi pilotii.
Nu mai conteaza ce satari are masina, daca motorul nu duce, nu ai nici o sansa.
Pe vechiul sistem aveai mai multe sanse de a incerca sa bati timpul primului clasat, acum daca faci o singura greseala s-a terminat, pleci ultimul ! Asta daca dupa tine nu exista altul care sa greseasca mai mult!
maky30924
..am voie sa comentez si eu?? mie mi se pare cam plictisitoare vizionarea formulei 1..īnainte ,ma uitam cu placere.Acum deja paraca e īn reluare.De fiecare data(aproape ) cīstiga Schumacher..nu mai e nimic palpitant.Eram cīndva Damon Hill fan,cu multi ani īn urma..
Gociu75
Momentan Ferrari are o masina prea buna, iar Schumi este un pilot de exceptie, asa ca nu vad cine ar putea sa-l invinga cel putin 1-2 ani. Williams au masina mai slaba, de Mercedes ce sa zic, BAR e in crestere dar se pare ca l-au pierdut pe Button. Asa ca stati si mai admirati pe taica Schumi ca pur si simplu e prea bun.
James Kilowatt
QUOTE(maky30924)
..am voie sa comentez si eu?? mie mi se pare cam plictisitoare vizionarea formulei 1..īnainte ,ma uitam cu placere.Acum deja paraca e īn reluare.De fiecare data(aproape ) cīstiga Schumacher..nu mai e nimic palpitant.Eram cīndva Damon Hill fan,cu multi ani īn urma..



Mie nu mi-a placut Damon Hill... a reusit sa fie campion atunci cand a ramas fara concurenta reala, pe cea mai buna masina de atunci. Schumacher plecase la Ferrari, care erau la furat rau de tot, dupa ce il batuse de-i sunase apa-n cap cu Benetton, iar Senna murise....
maky30924
QUOTE(MR28673)
Mie nu mi-a placut Damon Hill... ....



nu conteaza..mie mi-a placut ! smile.gif
James Kilowatt
de data asta ai dreptate si nu te contrazic.... chiar nu conteaza ! laugh.gif
Viorel5
Michael s-a incoronat pt a saptea oara cu titlul de campion mondial al F1, pt a cincea oara consecutiv cu Ferrari _FELICITARI_ si la mai mare!
Ferrari de asemenea si-a acontat al saselea titlu consecutiv la constructori si nu pare sa renunte la suprematia mondiala.
laugh.gif Personal sunt f bucuros si astept cu interes lupta de anul viitor dintre Ferrari si Mclaren Mercedes, Michael S. si Rubens B. pe de o parte si Kimmi R. si J.P.Montoya pe de alta parte promit niste dueluri de zile mari.
Vom vedea.
Salutare :arrow:
eddie
Inaintea unei curse.....
eddie
Cu un avion de vanatoare supersonic !
EMaiL40336
ce s-a intamplat fratilor de nu mai abordati subiectul asta..... v-ati speriat asa tare de cursele de anul asta si de noul regulament...??? :ban:
ciprian7
Chiar nu pot sa-mi dau seama. Ar fi interesant sa continuati comentariile, mai ales ca acum exista si subiecte. Dupa primele curse care au fost dezastruoase a venit si comeback-ul in forta. Mi-a placut ce am vazut la Imola... Incredibil. Sincer, cred ca exista rezerve suficiente pentru o revenire in top. Ramane de vazut! Ce ziceti ? :boxing:
Cristi2
eu unul cred ca Schumi a demonstrat ceea ce a a vut de demonstrat.
cursa de la Imola spune totul.
din pacate, in Spania ma astept maxim la un podium.
mai avem de asteptat, dar daca Alonso castiga acesta cursa, titlul se indeparteaza din ce in ce mai mult.
oricum, atunci cand voi vedea un pilot care cucereste macar 4 titluri, mai vorbim.
AZAZEL
FETELOR!!!!!!!!!

oare nu pricepeti nimic!!!!!!!!!!???????????

oare este atat de greu?????????????!!!!!!!!!11

oare nu isi da nimeni dintre voi seama ca titlurile mondiale castigate de schumacher (sper ca asa se scrie) sunt castigate cu efortul in proportie de 80% al masinii si restul este efortul pilotului?!!!!!

bineinteles ca voi auzi raspunsuri de genul ca neamtul s-a plictisit si ca s-a saturat sa castige.

dar de ce s-a plictisit brusc anul acesta si nu s-a plictisit inca de anul trecut???

deci din punctul meu de vedere ; neamtul trage la fel de tare dar atat poate masina!!!

mai lasat-o moale cu schumacher ca mi se face greata!!!!

in spatele lui sunt sutele de milioane de dolari, si unii dintre cei mai buni tehnicieni din lume!!!!!

s-ar putea sa primesc raspunsuri de genul ca schumacher a castigat campionate si pt benetton.

asa este : in 1995 a fost campion mondial cu benetton renault 9 victorii din 17 curse. coechiperul jonny Herbert a avut 2 victorii in acelasi sezon.
toti marii tehniceni din acea perioada benetton au plecat la ferrari. motorul renault a fost campion mondial multi ani la rand in acea perioada.
concluzia ; in 1995 avea tot cea mai buna masina din lume.

a fost campion mondial si in 1994 cu Benetton ford 7 victorii din 16.
atunci in 1994 a avut un motor suficient de performant ( cu un an inainte senna avea 5 victorii cu Mc laren ford in conditiile in care erau pe traseu masinile williams renault una din ele condusa de Prost- care a devenit si campion mondial in 1993- 8 victorii)

schumacher a devenit campion in 1994 datorita mortii lui senna de la williams (in etapa 4), si datorita faptului ca in cursa finala de la adelaide australia l-a scos in decor pe Damon Hill care intre timp devenise pilot principal williams castigand 7 etape in 1994. in etapa finala hill avea 1 punct in minus si conducea cursa in fata neamtului . atunci acesta din urma preferand un abandon din ambele parti a facut si ceva in acest sens.

intr-adevar in 1994 nu a avut ceam mai buna masina dar a beneficiat de pe urma mortii lui senna si in plus si de pe urma JIGODIEI DIN TRUPUL SAU. in acel moment nu mai era in activitate nici unul din marii piloti.

ASA CA

LASATI-O MAI MOALE!!!
AZAZEL
HAIDETI SA VEDEM CE FACE MEAMTUL AZI IN ANGLIA!!!!

va zic eu face : o branza!!!!!

de ce ????!!!

pt ca nu are masina!!!!!!!!!


pariez ca RAIKKONEN va termina in fata lui schumacher, chiar daca primul pleaca mai din spate.


de ce va termina raikkonen mai in fata ???????????

pt ca are o masina mai buna!!!!!!!!!


asa ca lasati-ma in pace !!!!!!!!!!

cel mai mult cantareste intr-o cursa MASINA!!!

asta daca nu are vreo problema tehnica majora.
AZAZEL
exact cum magandeam: nu a facut nimic. a mers ca o mamaie.

bineinteles ca este masina vinovata. si eu recunosc acest lucru.

dar nu mai am chef sa aud ca schumacher castiga in anii trecuti ca era el mare si tare. castiga pt ca avea masina buna.

fara o masina performanta nu faci nimic.

exact ca in viata de zi cu zi
Sebastian-58
Iar eu ma bucur ca anul asta nu e Schumacher cu masina cea mai tare, ca m-am plictisit sa-l tot vad, cel mai bine ar fi sa se retraga, nu cred ca mai castiga vreo cursa pe bune (adica fara sa i se strice masina vreunuia din fata lui)...
Iar ca si pilot, eu zic ca Alonso, Kimi sau Trulli sunt mai buni decat el, doar ca ei pana acum nu au avut masini competitive...
Macar anul asta Formula 1 este mai interesanta...
Viorel5
Michael a beneficiat intradevar de o masina ff buna la Ferrari intre anii 2000-2004 dar nu trebuie sa uitam ca el se afla la Ferrari din 1996 si ca abia dupa 5 ani de lucru au reusit sa faca o masina imbatabila.

Este ff adevarat ca masina reprezinta 75-80% dintr-o victorie dar pt o masina buna este nevoie de un pilot de geniu asa cum este Michael.

In Ungaria Michael a stors monopostul dar mai mult de un poll si o pozitie secunda nu a reusit.
Nu este mult (pt un septuplu campion mondial) dar nici putin in conditiile mai vitrege in care se afla scuderia italiana.

Cat despre retragerea- pe care tot mai multi o doresc -campionului german eu sunt sigur ca nu se va intampla inainte de a mai castiga un titlu mondial cu Ferrari pt a inchide definitiv gura contestatarilor.

Anul acesta mai avem 6 curse interesante, in care totul este posibil; probabil ca MS va arbitra duelul dintre Kimmi si Alonso dar...nu se stie nicidata cu Schumacher arigato.gif
James Kilowatt
Poate le vine si ideea stralucita celor de la ferrari sa faca ceva cu pneurile, si poate revin in top. Anul viitor care mai e miscarea pe frontul asta, stie cineva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.