Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Michael Schumacher
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Alex-F1
QUOTE(Alex-F1)
pacat ca locurile castigate de omul tau au fost {ca in majoritatea cazurilor} gratis, fara pic de lupta, nimic


Na acuma repede ati sarit in sus....nu cititi si voi chiar mot a mot....ati inteles voi bine ce vroiam sa spun....in general mult peste 50% din locurile castigate de Schumi in timpul curselor nu au fost castigate prin lupta directa, roata la roata pe circuit, ci prin alte faze, care dau o palma grea spectacolului pe care ar trebui sa-l ofere pilotii pe pista! La cursa asta de exemplu nu era mai fain sa fi fost ca anu trecut si sa nu fi avut pilotii voie sa schimbe pneurile? Ce tare ar fi fost....plecau toti cu gume intermediare sa zicem si apoi vedeam care era mai tare in a tine masina pe pista spre sfarsitul cursei... bicycle.gif
f1anatic
QUOTE(Alex-F1)
! La cursa asta de exemplu nu era mai fain sa fi fost ca anu trecut si sa nu fi avut pilotii voie sa schimbe pneurile? Ce tare ar fi fost....plecau toti cu gume intermediare sa zicem si apoi vedeam care era mai tare in a tine masina pe pista spre sfarsitul cursei... bicycle.gif


Daca ai stii ceva despre F1 ti-ai da seama ce aberatie spui. Motivele pt. care s-a renuntat este pt. ca reprezinta un pericol pt. viata pilotului.

Tu de ce iti schimbi cauciucurile la masina cind se tocesc ? Ai merge cu cauciucuri de vara iarna ? Sau cu cauciucuri de iarna vara ? NU Iar orice ar face-o iti spun eu ca ajunge la spital sau la morga. Problema nu ar fi DACA ci CIND.

Odata ce nu mai au apa...cauciucurile de ploaie se deterioreaza RAPID. Odata ce sint in spatele safety car, cauciucurile de uscat se racesc...si nu mai au aderenta. Oricit ai fi de Alex...la F1 mai ai de invatat. Si asta nu are nimic de-aface cu Schumacher...cred ca cele mai spectaculoase incidente cu cauciucurile anul trecut au fost cu Michelin, si McLaren. Sa inteleg ca ai uitat de cursa din USA. No problem. Nici nu ma asteptam.
Alex-F1
Mmmda....ma asteptam sa rastalmacesti din nou cateva cuvinte scrise de mine.....whatever....daca m-ar intreba cineva ce ma enerveaza cel mai tare la tine, stii ce i-as raspunde? Ca prea o faci pe desteptul cu toata lumea....asta e adevarul man, se pare ca nu te poti abtine.....se vede cristal clear de la o posta....si bag mana-n foc ca n-as fi singurul de pe-aici care are aceasta parere despre tine.... replicile tale de mai jos sunt graitoare in acest sens:
- "Daca ai stii ceva despre F1 ti-ai da seama ce aberatie spui"
- "Oricit ai fi de Alex...la F1 mai ai de invatat"
- "Sa inteleg ca ai uitat de cursa din USA. No problem. Nici nu ma asteptam"
Tu chiar esti atat de naiv incat crezi ca io nu cunosc chestiile tehnice despre cauciucuri care le-ai scris in postul de mai sus? Daca crezi asta, e nasol man, iti zic io....asta inseamna ca esti unul dintre cei multi (din pacate) care cred ca numa ei sunt destepti, iar restul e prosti... :bash: Daca nu crezi asta, atunci pus si simplu iti face placere sa faci pe desteptul....da-ti zic io ca la mine nu tine....cu mine n-o face nimeni pe desteptul, oricat s-ar stradui...pur si simplu nu ma impresioneaza deloc...asa ca fa-ne amandoura un serviciu si nu te mai obosi sa-mi dai mie lectii de F1.... arigato.gif
f1anatic
Prin calitatea exprimarii, ideile si argumentele folosite si lipsa de perspectiva, ai demonstrat ca ti-ai insusit doar superficial tainele Formulei Unu si ca mai ai multe de aprofundat.
Alex-F1
Ok bro....asa sa fie cum spui tu.....continua sa faci pe desteptul si pe superiorul si vei vedea ca in cele din urma ti se va infunda....
AZAZEL
oricat de putin l-as suferi eu pe MS, cred ca anul asta atat el cat si ferrari vor iesi campioni.

si , f important cursa trecuta nu a fost castigata de MS ci, din diverse motive a fost pierduta de cei de la renault.
a3des
Eu nu m-as grabi sa declar campion pe unul la pe altul deoarece urmatoare curse sunt predispuse la ploaie si ai vazut ce harababura iese. MS este vulnerabil pe ploaie, atat prin prisma "Bridgestone" cat si prin prisma faptului ca greseste pe pista uda, fapt demonstrat in mai multe curse. Am crezut ca pleznesc de ras la o cursa, cand il auzeam me Mikidutza ala de la TVR declarand cu o voce grava ca "MS este imperial pe ploaie" si in secundele urmatoare MS derapeaza si se izbeste de parapet biggrin.gif
f1anatic
QUOTE(a3des)
Eu nu m-as grabi sa declar campion pe unul la pe altul deoarece urmatoare curse sunt predispuse la ploaie si ai vazut ce harababura iese. MS este vulnerabil pe ploaie, atat prin prisma "Bridgestone" cat si prin prisma faptului ca greseste pe pista uda, fapt demonstrat in mai multe curse. Am crezut ca pleznesc de ras la o cursa, cand il auzeam me Mikidutza ala de la TVR declarand cu o voce grava ca "MS este imperial pe ploaie" si in secundele urmatoare MS derapeaza si se izbeste de parapet biggrin.gif


1) Nu stiam ca in Romania s-a vazut cursa din China desfasurata in conditii de uscat
2) In China pe ploaie, la calificari, Michael s-a calificat pe 6. Urmatoarea masina pe Bridgestone a fost pe locul 16.

3) Si eu pleznesc de ris la fiecare comentariu pe care il faci. Dar vezi, ma amuzi...drept pentru care te pastrez aproape de mine. De asta si sint pe forumul asta...ca sa ma destind, sa imi scada tensiunea, sa zimbesc si eu...sa uit de problemele si grijile vietii de zi cu zi. Cu alte cuvinte, parerile tale, ca de altfel si ale lui Alex, imi fac viata mai frumoasa, mai placuta. Ma fac sa rid, si eu apreciez asta la oameni. E o calitate sociala deosebita. Keep up the good job boys !
f1anatic
Juan Pablo Montoya are primul test pe circuit cu masina NASCAR. Este destul de incet pe circuit si cind se intoarce la boxe, se lamenteaza mecanicului sef:
"Hey Mike, crezi ca putem marca locul unde trebuie sa frinam pentru curbe ? In Formula Unu era foarte usor: cu totii ne tineam dupa masina rosie!"
Leone
f1anatic, nu e adevarat bancul, pt ca dc s-ar fi tinut dupa masina rosie ar fi scos si ei ceva timpi mai decenti pe circuit! biggrin.gif
a3des
Aplauze pentru domnul moderator. :clapping: :clapping: :clapping:
De unde ai tras concluzia ca s-a vazut o cursa pe uscat? Iar ai fumat prea mult in weekend?
Ma bucur ca te amuza faptul ca maretul MS este "imperial pe ploaie". Dar ce sa faci, nu poti sa excelezi la toate, mai ales pe ploaie. :notworthy:
||
||
||____
--------
Oana
QUOTE(f1anatic)
2) In China pe ploaie, la calificari, Michael s-a calificat pe 6. Urmatoarea masina pe Bridgestone a fost pe locul 16.

urmatoarea masina cu incaltari Bridgestone a fost pe 13...Felipe Massa..si chiar daca nu-l luam in considerare (datorita retrogradarii), urmatoarea a fost pe 15...Mark Webber...
stiu ca nimeni nu are cum sa retina tot clasamentul, de fapt nici nu cred ca se merita sa-ti pui memoria la treaba, dar nu m-am putut abtine sa nu te corectez...
f1anatic
QUOTE(oana87995)
de fapt nici nu cred ca se merita sa-ti pui memoria la treaba, dar nu m-am putut abtine sa nu te corectez...


Meteahna profesionala ? Fire rebela ? Pasiuni Anti-Schumcheresti ? Bookeeping rat ? Nu ma deranjeaza sa fiu corectat dar cind mi se precizeaza de o anumita persoana ca nu s-a putut abtine sa NU xxx incep sa o iau serios si personal.
Oana
QUOTE(a3des)
MS este vulnerabil pe ploaie, atat prin prisma "Bridgestone" cat si prin prisma faptului ca greseste pe pista uda, fapt demonstrat in mai multe curse.

e adevarat ca toti gresesc pe ploaie...dar Schumacher a gresit cel mai putin dintre toti...si tre sa fiu de acord cu alexandrescu, chiar este imperial pe ploaie...ca nu a mai fost atat de bun ca in anii trecuti, e "meritul" cauciucurilor...eu zic sa revezi sezoanele trecute...
Oana
QUOTE(f1anatic)
Nu ma deranjeaza sa fiu corectat dar cind mi se precizeaza de o anumita persoana ca nu s-a putut abtine sa NU xxx incep sa o iau serios si personal.

de ce ai luat numai jumatate din fraza? ca asa da, ai putea crede ca e ceva personal, dar eu te rog sa recitesti: "stiu ca NIMENI nu are cum sa retina tot clasamentul, de fapt nici nu cred ca se merita sa-ti pui (IN GENERAL, NU DOAR TU) memoria la treaba, dar nu m-am putut abtine sa nu te corectez..."
asa e limba romana, cu mai multe intelesuri...
a3des
OT: La chicago se citeste putin altfel limba romana, asa pentru amuzamentul personal al unui moderator.

Oana, tu chiar iti amintesti de ultimele curse ale lui MS pe ploaie sau vorbim de doua persoane diferite?
Cristi2
eu credeam ca cel mai mult vor avea de suferit fanii lui MS, dupa retragere.
analizand un pic, mi-am schimbat parerea : cel mai mult vor suferi inamicii lui.
biggrin.gif
Oana
QUOTE(a3des)
Oana, tu chiar iti amintesti de ultimele curse ale lui MS pe ploaie sau vorbim de doua persoane diferite?


China (Shanghai) sezon 2006 - sau cursa asta nu a fost castigata de Schumacher, ci a fost pierduta de Renault?
f1anatic
QUOTE(a3des)
OT: La chicago se citeste putin altfel limba romana, asa pentru amuzamentul personal al unui moderator.

Oana, tu chiar iti amintesti de ultimele curse ale lui MS pe ploaie sau vorbim de doua persoane diferite?


La Chicago, mult stimabile, se citeste in Engleza. Pentru a se putea intelege omenirea intre ei.

Nu iti mai chinui rabdarile. Spune-ne tu ce curse iti amintesti pe ploaie...

Schumacher nu e mai presus de legile fizicii si nici Ferrari nu merge pe sine. Au fost si curse pe ploaie cind nu i-a mers...in 1996 la Monaco sau in Brazilia acum vreo 3 ani.

Uite, ca ajutori de moderator si cum aveti la dispozitie resurse nebanuite si timp suficient - pentru ca pierdeti vremea pe forum - tu si cu Alex ati putea face o statistica a tuturor curselor pe ploaie intre 1992 si 2006 si cine le-a invins.

Intre timp va spun eu ce curse a invins Michael pe ploaie...curse care sint considerate printre cele mai memorabile. Asta asa...ce imi aduc aminte intre 2 inghitituri de mincare.

1992 Belgia -
1995 Belgia - (s-a calificat 16 si a ajuns primul dupa vreo 20 de ture)
1996 Spania
1997 Monaco
2000 Silverstone
2000 Japonia
2002 Spa
2003 USA
2006 Shanghai

De fapt nu va obositi. Nu ne intereseaza refuzul vostru. Iar lista am pus-o pentru Oana pentru ca voi tot nu ati sti ce sa faceti cu ea.
a3des
Nu prea am timp intre 2 imbucaturi ca tine, dar sa nu mergem mai departe de Hungaroring cu imperialismul pe ploaie.

Ce inseamna "Nu iti mai chinui rabdarile?". Poate in engleza in care se intelege omenirea acolo suna bine, dar in romana noastra dulce pe care o moderezi tu nu suna bine. Trust me.
f1anatic
QUOTE(a3des)
Nu prea am timp intre 2 imbucaturi ca tine, dar sa nu mergem mai departe de Hungaroring cu imperialismul pe ploaie.

Ce inseamna "Nu iti mai chinui rabdarile?". Poate in engleza in care se intelege omenirea acolo suna bine, dar in romana noastra dulce pe care o moderezi tu nu suna bine. Trust me.


Dragul nostru,

De ce sa nu mergem mai departe de Hungaroring ? Si apoi ce s-a intimplat la Hungaroring ? Ne amintesti si noua motivele pt. care protagonistii au abandonat ?

Noi nu moderam limba romana. Aia e pentru Pruteanu si/sau pentru cetatenii spatiului mioritic. Noi moderam numai comportamentul si limbajul abuziv.
Oana
a3des...parerea mea este ca exagerezi din nou...schumacher chiar este bun pe ploaie si nu trebuie sa-ti spuna cineva ca e bun, pur si simplu trebuie sa urmaresti cursele si iti vei da singur seama de asta...mai sunt si alte curse pe ploaie in care michael a castigat, in plus fata de ce a postat f1anatic, dar nu cred ca are rost sa le insir pentru ca tu pur si simplu vrei sa ignori toate aceste aspecte...
si afirmatia lui alexandrescu a fost un citat din ziar...presa din lumea intreaga il considera "rain king" sau "rain master"...si da, nu te poti baza pe ce zice alexandrescu...dar chiar toti jurnalistii din lumea asta sunt nebuni?
faza pe care ai povestit-o tu (ca a gresit imediat dupa ce l-a laudat ca este imperial pe ploaie) este amuzanta...dar atat...de aici si pana la a spune ca schumacher nu e bun pe ploaie, e drum lung...
a3des
Voi doi aveti dreptate.

Noi.

PS: f1 nu ai cum sa moderezi limba romana ca pentru asta trebuie sa o stapanesti, chiar daca nu este o prioritate in lumea civilizata.
f1anatic
QUOTE(a3des)
Voi doi aveti dreptate.

Noi.

PS: f1 nu ai cum sa moderezi limba romana ca pentru asta trebuie sa o stapanesti, chiar daca nu este o prioritate in lumea civilizata.


Nu te osteni cu explicatiile! Am alte prioritati.
Oana
imi pare rau ca nu exista si voice ca m-ati fi auzit cantand imnul...
Alless86081
Schumi are clasa... Indiferent de pe ce loc pleaca, el poate face minuni... Insa l-a ajutat si masina, sincer... Parerea mea este ca Ferrari sunt cele mai bune in acest moment... Dar, desi toate acestea sunt in avantajul lui, cred ca ar putea face minuni si la alt monopost:
nu numai ca are experienta, dar si stie cum sa faca masina "pe placul lui", cum sa conduca... A devenit o legenda.
f1anatic
Felicitari lui Fernando Alonso pt. al 2-lea titlu mondial.

Ultimul abandon pe motive la motor al lui Schumacher - acum 6 sezoane in Franta 2000.

It's been fun...and all good things come to an end much sooner than expected.
ncristi
Frumoasa cursa, imi pare rau de shumi dar astazi am devenit un om foarte religios :angel:
a3des
Si totusi exista dreptate in lumea asta.

f1 puteai sa-mi dai un reply la pm cat de cat.
Cristi2
Michael Schumacher (DNF):
"We are a great team. Our guys are the best and I have a great affection for everyone at Ferrari and am always more than satisfied in the way we work. Incidents like today's can happen and they are part of racing. You win together but you also lose together. Today we did our best, I was leading the race and then my engine broke. That's the simplest way to sum it up. That is Formula One. We can be proud of what we have achieved since Canada: we were twenty five points behind and no one could have thought we would be back in the fight for the championship, but we did it. Now we are nine points behind in the Constructors' classification and we will do all we can to win this title in Brazil. As for the Drivers,' it is lost. I don't want to head off for a race, hoping that my rival has to retire. That is not the way in which I want to win the title."

da, cata dreptate. saracul Alonso, si anul trecut a fost lovit de ghinioane.
mare campion.
Alless86081
Nu am vazut cursa, dar ma uit la reluare pe RTL... Mai are o sansa Schumacher sa castige;)

Daca in cursa urmnatoare castiga si Alonso abandoneaza, atunci va fi egalitate de puncte, dar cum scorul este 7-7 la curse castiagte, daca Schumi o castiga pe cea din Brazilea, scorul va fi
egalitate, 8-7... Interesant campionatul asta.
Oana
QUOTE(Alless86081)
Nu am vazut cursa, dar ma uit la reluare pe RTL... Mai are o sansa Schumacher sa castige;)

teoretic mai are o sansa, dar practic nu...sa fim seriosi, slabe sanse ca alonso sa nu ia macar un punct...nici masinile renault nu cedeaza cu una cu doua...
cat despre declaratia lui schumacher, inca o data a dat dovada de un caracter de invidiat :"I don't want to head off for a race, hoping that my rival has to retire. That is not the way in which I want to win the title."
Alless86081
Mda, nu stiu ce sa zic.... Schumacher nu este preferatul meu ca si carcater wink.gif
a3des
Sa lasam caracterul acestui om in pace, o declaratie de presa e o declaratie de presa.
Oricum o sa fie o cursa de infarct pentru multi. In China Renault a fost echipa favorita si a dat-o in bara, in Japonia Ferrari a maturat cu toti pe jos si au dat-o in bara. Desi pe ploaie Bridgestone nu are nici o sansa in fata Michelin-ului, totusi ploaia este singura sansa ca MS sa poata intoarce soarta acestui campionat, pentru ca pe ploaie orice se poate intampla.
Mai avem de asteptat acum mai putin de 2 saptamani sa vedem cine e mai bun anul acesta.
Oana
QUOTE(a3des)
Oricum o sa fie o cursa de infarct pentru multi.


o sa ma aprovizionez din timp cu niste calmante...
si indiferent de cine va castiga, urmariti-l pe schumacher pentru ca va fi ultima data cand il veti vedea facand ceea ce stia cel mai bine...
Alex-F1
biggrin.gif ....cursa asta chiar ca mi-a placut....chiar m-au intrebat unii: "te trezesti asa de dimineata pt. cursa", iar eu am raspuns: "normal ca ma trezesc, ca poate, poate il vad pe Schumi out of the race".....si iata ca asa a fost.... arigato.gif sunt convins ca pt. Schumi, Ferrari si fanii lor a fost un moment cat se poate de neplacut, dar trebuia sa se intample si chestia asta, ca tare de mult n-am mai vazut un blow engine la Schumi....numa bine o venit faza asta, la fix....dupa atata noroc, era si cazul sa mai vina si-un ghinion... biggrin.gif
In Brazilia, chiar daca Schumi va castiga, Fernando are nevoie doar de un loc 8 pt. a deveni a doua oara campion mondial, asa ca va fi o cursa tare, cu maxima incordare, tensionata si memorabila in acelasi timp....sper sa se joace cu cartile pe fata, fara manarii sau mai stiu io ce alte faze de alea care-ti lasa un gust amar....fair play, that's all we want... Hai sa facem niste culmi despre cursa din Brazilia biggrin.gif ....dupa mine, stiti care-ar fi culmea ultimei curse? Sa aiba Alonso un blow engine, iar Schumi sa castige!!!! blink.gif Nooo waaaayyyy....Doamneeee feresteeeeeee...... :pray: :minigun: Vorbeamos... :wave:
James Kilowatt
Acuma nu ca o fi Schumi ingerul ingerilor, insa tot nu pot pricepe cum poate tine cineva cu Alo... cred ca e cel mai ofticat si mai constipat pilot din F1. Daca nu tii cu schumi inteleg sa tii cu Kimi, cu Massa, cu oricine altcineva, insa cu alo ma depaseste......
_Theo_
QUOTE(MR28673)
Acuma nu ca o fi Schumi ingerul ingerilor, insa tot nu pot pricepe cum poate tine cineva cu Alo... cred ca e cel mai ofticat si mai constipat pilot din F1. Daca nu tii cu schumi inteleg sa tii cu Kimi, cu Massa, cu oricine altcineva, insa cu alo ma depaseste......

subscriu ;;) no offence dar alonso va face mult mai multe magarii ca Schumi...daca ajunge atat de departe ca Schumi
Valentin50014
Ce bine le zici MR biggrin.gif
Cu Alonsito tin toti posesorii de Reno + toti cei care il urasc pe Schumi. E simplu. Noroc cu motorul lui Ferrari ca iar am fi asistat la acuze puerile...
ncristi
QUOTE
Cu Alonsito tin toti posesorii de Reno


Da eu tin cu renault si implicit cu alonso...am tinut cu renault de cand am inceput sa ma uit la F1 si mai tin cu renault si din cauza faptului ca este o marca care produce masini pt mase.

Ferrari produce masini pt o ata categorie de oameni...staruri halwyoodiene constipate si tembele, fotbalisti imbecili etc...niciodata nu mi-a placut echipa asta plus ca italienii nu sunt natia mea prefereata smile.gif

Iar Alonso ete un mare pilot...
James Kilowatt
Du-te vre-un an in Franta si italienii or sa ti se para simpatici rau biggrin.gif Crezi ca degeabaa nu voteaza nimeni cu ei la Eurovision? biggrin.gif
Alex-F1
QUOTE(MR28673)
Acuma nu ca o fi Schumi ingerul ingerilor, insa tot nu pot pricepe cum poate tine cineva cu Alo... cred ca e cel mai ofticat si mai constipat pilot din F1. Daca nu tii cu schumi inteleg sa tii cu Kimi, cu Massa, cu oricine altcineva, insa cu alo ma depaseste......


Man, sper ca nu te refereai la mine cand ai scris randurile de mai sus! Io am declarat de mult ca preferatul meu e Kimi, dar acuma, cum el a iesit {din nou :evil: ) din lupta pt. titlu, dintre Schumi si Alonso, te-ai prins ca tin cu Alonso, ca doar nu-s cazut in cap sa tin cu neamtu'.... biggrin.gif Si de la anu' tot cu Kimi voi tine, chiar daca va fi la Ferrari....voi tine cu el ca pilot, dar ca echipa voi tine tot cu McLaren... :angel:
CCI
A zis cineva bine pe aici, Alonso e mare pilot si el, insa mi se pare si mai ahtiat dupa victorie decat Schumi. Plus, cred ca a facut o mare prostie plecand de la Renault. Asta iar arata ceva despre el, sa pleci de la echipa care te-a ridicat unde esti fara sa incerci sa negociezi cu ei inainte .... Bine, si Schumi a facut cam la fel in 95.
Oana
din punctul meu de vedere diferentza dintre alonso si schumi este ca primul e pilot de succes, iar al doilea de valoare...
a3des
Si Kimi pilot-ghinionist.
gabriel cretu
din auzite ...... Schumi nu va mai lua startul in Brazilia.......asa ca s-ar putea ca asta sa fi fost ultima cursa,bine daca nu cumva e obligat de contract,dar asa am auzit si daca ne aducem aminte comportamentul lui de la boxe...pare sa fie adevarat.....EXCELENTA COMPORTARE.....asta pt cei care nu vad cu ochi buni "comportamentul" lui.....nu stiu cata lume s-ar fi dus la mecanici,ingineri,cine mai era pe acolo sa le spuna o vorba buna ,dupa ce a pierdut titlul din cauza lor....e drept ca a si castigat curse cu ajutorul lor dar acum a pierdut titlul,si iata caracterul........
Valentin50014
Cred ca ideea asta (cu absenta din Brazilia) s-a raspandit datorita unei greseli de traducere a declaratiei sale. A spus ca, din punctul sau de vedere, campionatul la draivari este incheiat. Nu doreste sa lupte sperand ca celuilalt sa-i sara motorul. La constructori lupta continua, iar Schumi va contribui la aducerea titlului la Maranello

Pe langa pierderea titlului de catre Schumi, ceea ce ma oftica cel mai mult e faptul ca Alonsita nu a castigat titlul cu o etapa mai devreme. Asta ar fi trebuit sa fie ziua numai a lui Schumi...
gabriel cretu
cred ca si la constructori e transata.......cat poate sa insemne un abandon intr-un asemenea moment.....ambele titluri ratate....sper sa ma insel dar au pierdut si titlul la constructori......offf si nu suport Renaultul asta .....as prefera orice alta marca sa iasa campioana.....
Valentin50014
Daca Ferrari castiga locurile 1 si 2, iar Renault castiga doar 9 puncte (locurile 4 si 5), aia mai buni castiga campionatul biggrin.gif
gabriel cretu
eu parca as incerca o "ghidusie"...... biggrin.gif sigur nu Massa vs Alonso,dar asa prin interpusi , prin echipele satelit.......... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.