Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mitsubishi Lancer
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Henry90720
Marius, cati km ai facut cu Lancer-ul si ce consum are acum (urban, extraurban)?
Ce puncte forte i-ai descoperit intre timp si ce nemultumiri ai?
Marius43590
daca citesti cu atentie descoperi acest thread descoperi.

am ramas cu vibratiile din zona volanului pe drum piatra cubica si prin fata palatului cotroceni.

sper luna decembrie sa se repare si asta... totusi o sa caut si un loc in afara romaniei sa depun plangere, ca problema asta dureaza de prea mult timp.

pana acum am facut 15.000 km.

consum ca la carte daca la volan e sotia, carte + 30% daca sunt eu la volan.
Henry90720
Auzisem lucruri bune despre cei de la service-ul M Car ...
Pana la urma, cum ai de gand sa rezolvi problema zgomotului/vibratiilor la volan?
Marius43590
hai sa zic faza tare....

ma duc la M Car cu acel zgomot. vine un mester, ii arat ce are, in 200 m de condus ii si demonstrez, coboara din masina, mergem si facem intrarea in service cu diagnosticul zgomot bla bla din zona bordului.

Vine alt mester sa faca si el un test, si sa repare. pleaca singur de data asta cu masina si se intoarce dupa cateva minute ca nu are nimic. Ma urc si eu in masina, si intradevar nu se mai reproducea. plec cu buzele unflate, rezolutia de fixare ca nu mai apare acel zgomot. peste 2 zile trec iar prin fata la cotroceni, iar imi apare vibratia.

si uite asa tot fac ping - pong cu cei de la M Car de un an. Faza tare e ca nici nu pot sa fac scandal, ca nu au facut intrare in service de fiecare data. din pacate masina nu ramane blocata in trafic, ca sa ii pun si pe ei la cheltuiala.

alta faza tare, e ca s-au gandit sa ia atitudine la problema cu becurile dupa ce am ajuns de 2 ori in service pe platforma. Tehnic, masina nu avea nimic, doar ca bateria era moarta.

alta faza tare: ieri am ajuns sa schimb o lampa de ceata gasita sparta in parcare. Un tip mai nou, nu dau nume, s-a gasit tare destept sa incerce sa ma puna pe drumuri. Mai mult decat atat, cand am inceput sa ma enervez, a zis ca il cheama pe patron daca nu sunt multumit. Am vorbit cu unul din baietii mai vechi, si ne-am inteles.

NU degeaba romanii zic:
* Nu haina face pe om.
Henry90720
Din cate am inteles, foarte multi dintre posesorii de Lancer au problema asta cu zgomotul/vibratiile la volan.
Nu inteleg cum cei de la service-uri nu reusesc sa rezolve. Doar nu este vorba despre un avion!
In cazul tau, Marius, mecanicul care a auzit zgomotul...chiar nu are o idee?
Henry90720
Am pus o foto cu noul Lancer, ce se va lansa in ianuarie 2007.
Henry90720
Si...inca una... band.gif
iulian92690
Salutare , observ ca mai multi au problemele astea cu vibratiile la bord insa nu inteleg de ce atat de multa nepasare din partea firmei ce se ocupa cu serviceul cred ca e o problema cu ele din constructie .In acest caz ar trebui remediata si data o solutie ceva sa stie omul nu? Tind sa cred ca nivelul de pregatire este mai bun serviceurile Dacia , macar aia stiu din ce e compusa masina si cam ce ar avea dar astia habar nu au , eu nu stiu care sunt criterii pe care sunt angajati . Mi-au zis ca e un surub din bord insa eu nu cred asta si de aceea nici nu am mers sa-l desfaca , si plus vazand cam cum sta treaba pe acolo nu sunt prea sigur daca mai stiu sa puna toate suruburile inapoi blink.gif .Om mai vedea mai astept sa vad ce mai ziceti voi ce solutii v-au mai dat alti "mecanici" ca astia pe care i-am vz eu m-au lamurit , de fapt ei nici nu mai auzise-ra de asa ceva insa asta nu e o scuza , te interesezi nu? daca ai macar un minim de respect pt clientul tau.In sa asta e tare greu...slaru sa mearga ca in rest totu-i ca la carte!
Marius43590
eu as zice ca toti care au probleme asemanatoare sa anunte aici.

daca suntem mai multi, poate le facem o vizita intr-un weekend, sa vedem atunci cum suntem fiecare in parte singurii si unicii.
Henry90720
Ptr Iulian: In afara de problema asta, cum merge masina?
Henry90720
Ptr Catalin78: Ai vreo informatie despre noul Lancer? Cand va incepe vanzarea lui in Romania?
Adrian89067
Problema vibratiilor care apar in sistemul de directie al vehiculelor nu trebuie vazuta ca o problema de constructie. Drumurile din Romania sunt de cele mai multe ori intr-o stare foarte proasta si asta conduce la uzarea prematura a sistemelor si chiar la manifestari anormale, care sa spunem nu pot fi reproduse pentru autovehiculele care circula in alte tari. Unii producatori chiar prevad vehiculele destinate europei de est cu echipari speciale ca sa reziste la "hartoapele" de pe aici. Cine poate fi considerat vinovat pentru situatia asta? In nici un caz clientul care nu se poate bucura de produsul cumparat dar nici producatorul care nu are nici o raspundere pentru rularea in conditii grele. De asemenea pentru mecanici este greu sa puna un diagnostic pentru un zgomot care se manifesta in anumite conditii si de cele mai multe ori este particularizat pe o masina. Practic pierzi timpul, nu inveti nimic si nu poti face o regula pentru ca peste o zi iti vine alta masina care are zgomot in alta zona etc etc etc. Asta e Romania cu drumurile ei. sad.gif
iulian92690
Ptr Henry : in rest masina e super tare masina e super sport daca o calci iti da senzatii tari si ca confosrt e tare.
Marius43590
daca si drumul de la cotroceni spre eroilor e prost, inseamna ca ....
Henry90720
Iulian, uita asa ma faci sa merg la dealer si sa comand un Lancer! biggrin.gif
iulian92690
dA hENRY , NU CRED CA O SA REGRETI , SI EU ERAM SCEPTIC INSA AM AJUNS LA CONCLUZIA CA E O MASINA F BUNA CU EXCEPTIA SERVICIILOR OFERITE DE UNITAEA SERVICE. sTIIN CUM SE ZICE E O MASINA CARE NU TE LASA , MAI SUNT UNII CARE CAND LE DAI UN FLESH LA DEPASIRI TE CAM INJURA INSA DUPA AIA : :wave: iNSA IN CONDITIILE STEA NU VEI OTINE NICIODATA CONSUMUL DAT DE CARTE biggrin.gif . cIAO
iulian92690
dA hENRY , NU CRED CA O SA REGRETI , SI EU ERAM SCEPTIC INSA AM AJUNS LA CONCLUZIA CA E O MASINA F BUNA CU EXCEPTIA SERVICIILOR OFERITE DE UNITAEA SERVICE. sTIIN CUM SE ZICE E O MASINA CARE NU TE LASA , MAI SUNT UNII CARE CAND LE DAI UN FLESH LA DEPASIRI TE CAM INJURA INSA DUPA AIA : :wave: iNSA IN CONDITIILE STEA NU VEI OTINE NICIODATA CONSUMUL DAT DE CARTE biggrin.gif . cIAO
Henry90720
Interesant este faptul ca posesorii de Lancer, atatia cati sunt si cati intra pe forum, nu prea se plang de fiabilitatea masinii, cu exceptia problemei legate de zgomotele/vibratiile in volan sau alte chestiuni nesemnificative.
Ramane, totusi, intrebarea: de ce nu s-a vandut bine masina asta in Romania?
Andrei Suzuki
Ca romanu e mort dupa TDI. laugh.gif
Henry90720
S-ar putea ca asta sa fie cauza principala, Andrei.
La care se adauga si slaba promovare a masinii, cred eu.
iulian92690
Un motiv pt care nu s-a vandut este cred eu si pretul care a fost destul de ridicat pana acum .
Marius43590
masina asta nu e vanduta asa de bine pt ca nu e nemteasca si pt ca nu e asa de "ieftina" ca cele frantuzesti.

chiar ieri am vb cu un tip care s-a ocupat cu asa ceva. zicea ca nu ii mai trebuie sa aduca masini japoneze in tara, decat pe comanda (de abia si-a scos banii de mici din targ :angel: ).

referitor la fiabilitate recunosc: e la fel ca in prima zi. acel zgomot il am de cand am primit masina. Iar eu sunt printre cei care menajeaza masina doar atat cat sa nu pun in pericol ceilalti participanti in trafic (adica mai bine dau intr-o groapa, decat sa il imping pe altul in stalp - lucru destul de frecvent pe la noi, fara jignire preponderent de cei cu logan sau clio).
Henry90720
Ptr Marius: Nu inteleg cum nu reusesc cei de la service sa rezolve problema cu zgomotul ala!
Daca ai incerca sa rezolvi aceasta problema la un service din afara tarii (de ex: Germania, Austria, Ungaria, etc.), ar trebui sa suporti costurile de service, urmand ca cei din Romania sa-ti deconteze cheltuielile, sau nu ar trebui sa platesti nimic service-ului de "afara"?
Ma gandesc ca ar trebui sa iei in calcul si varianta asta, ptr ca nu e normal ca masina, in garantie fiind, sa nu fie reparata intrucat niste asa-zisi mecanici habar nu au de meserie.
Mircea94069
Salutare! Am devenit si fericitul posesor al unui Lancer 1.6 16V. De fapt, maine ( luni ) merg sa il ridic. Am observat ca multi dintre voi se plang de calitatea service-ului. Eu sunt in Varsovia acum, si dealerul mi-a spus ca indiferent unde sunt in Europa pot merge la orice service autorizat cu garantia. Deci, de ce nu trageti o fuga pina in Ungaria la un service?

In rest, sper sa ne bucuram toti de masinile noastre si sa nu avem incidente!

Noroc.
Henry90720
Mircea, sa ne dai mai multe detalii despre Lancer, dupa ce intri in posesia masini, ok?
Si...s-o stapanesti sanatos!
biggrin.gif
Marius43590
Se pare ca astazi am localizat ceva...

s-au introdus niste buretzei pe la indicatoarele de bord. ramane de vazut daca asta fixeaza complet problema. La rece se parea ca atenueaza zgomotul.
Bogdan90772
Pentru Henry,

Tu zici ca un posesor de Lancer care prezinta diverse zgomote la rulare sa mearga in alta tara pentru diagnosticare si reparatie...super treaba, daca vrei sa faci o excursie si sa mai vezi cum este sa mergi pe drumuri ca lumea. Problema trebuie privita si sub alt aspect: pe la vecinii nostri nu prea gasesti drumuri de o calitate asa de "buna" ':evil:' care sa-i ajute pe acei mecanici sa gaseasca greierashii si diversele zgomote produse la rulare. Nu ai drum "made in Romania" ...nu ai zgomote "made in Romania"...deci nici cel mai bun mecanic nu va gasi unzgomot produs de conditii de rulare specifice!
In alta ordine de idei trebuie sa vezi si ceea ce a spus la un moment dat Adrian:....[Problema vibratiilor care apar in sistemul de directie al vehiculelor nu trebuie vazuta ca o problema de constructie. Drumurile din Romania sunt de cele mai multe ori intr-o stare foarte proasta si asta conduce la uzarea prematura a sistemelor si chiar la manifestari anormale, care sa spunem nu pot fi reproduse pentru autovehiculele care circula in alte tari. Unii producatori chiar prevad vehiculele destinate europei de est cu echipari speciale ca sa reziste la "hartoapele" de pe aici. Cine poate fi considerat vinovat pentru situatia asta? In nici un caz clientul care nu se poate bucura de produsul cumparat dar nici producatorul care nu are nici o raspundere pentru rularea in conditii grele. De asemenea pentru mecanici este greu sa puna un diagnostic pentru un zgomot care se manifesta in anumite conditii si de cele mai multe ori este particularizat pe o masina. Practic pierzi timpul, nu inveti nimic si nu poti face o regula pentru ca peste o zi iti vine alta masina care are zgomot in alta zona etc etc etc. Asta e Romania cu drumurile ei. sad].
Deocamdata Mitsubishi Motors nu produce vehicule "numai pentru Romania"...adica prevazute din constructii a fi un fel de tancuri. La urma urmei este Lancer-ul este un model foarte bun prin prisma oferta/pret din toate punctele de vedere. Parerea mea biggrin.gif
Henry90720
Multumesc, Bogdan, pentru parerea exprimata.
Si pentru ca, dupa cate se pare, esti destul de informat cand vine vorba despre...Mitsubishi...stii cate ceva despre noul Lancer? biggrin.gif
iulian92690
Salutare , e adevarat a aparut si o vibratie usoara la plasticul de la indicatoarele de la bord ,insa m-am obisnuit cu ideea iar cauzele pot fi multiple insa sunt curios totusi la masinile nemtesti rulate in tara apar aceleasi zgomote chiar nu m-am interesat ;daca nu; inseamna ca ei sunt mai buni ;daca nu; inseamna ca drumurile "made in Romania" sunt cauza arigato.gif Posesorii mai vechi ce mai zic mai au alte probleme ?Ca sa stiu la ce sa ma astept. Iar in ceea ce priveste serviceul la un an dupa cumparare indiferent daca ai facut sau nu 15000 de km nu mi se pare iar corect ! Sa ne auzim de bine!
Marius43590
pt bogdan:
daca imi cumpar o paine ma astept sa nu aiba cozi de soricei, doar pentru ca asa este faina in romania

doar pentru tine: sa stii ca drumuri ca cel de la cotroceni la eroilor sunt peste tot in lume. totodata sa stii ca aceste tipuri de vibratii apar si la case mai mari, la anumite modele. din pacate am observat ca numai la modele mai noi.

poti sa spui tu cat vrei ca optimizarea costurilor are si urmari. nu ma convingi. ceea ce cumpar trebuie sa fie la fel cu e in specificatii.

nu te jignesc, dar asta e o gandire tipic romaneasca.
Valentin93349
Salut.
Am citit tot ce s-a scris aici despre el.
Am fost la dealer .. l-am vazut .. e frumos .. chiar f. frumos insa ...
am si eu cateva intrebari pt. cei care au/avut Mitsubishi Lancer:

Ce v-a determinat sa cumparati masina asta ?

La ce ati renuntat in momentul cand v-ati decis sa cumparati Lancer ?(adica aveati ca varianta Opel Astra/Clio/Logan/Skoda Fabia, VW Golf/Polo) .. ca pret vreau sa zic si totusi ati ales Mitzubishi Lancer). Nush daca Golfu intra in categoria asta ...

Considerati o problema ca la revanzare(eventuala), se pare ca Lancer nu e chiar atat de cautat precum alte marci ?

Ce ati luat in considerare cand ati ales motorizarea 1.6 sau 2.0 ?
Henry90720
Sunt de acord cu Marius in ceea ce priveste calitatea turismelor. Eu, ca si cumparator, vreau sa beneficiez de o masina fiabila, care sa nu imi creeze probleme deloc in primii 2-3 ani si, apoi, eventual doar probleme minore, in urmatorii 3-4 ani.
O masina nu poate fi comparata cu un prajitor de paine care intr-un an se defecteaza si...la gunoi cu el. Insa ramai cu o senzatie amara daca masina are probleme (uneori aproape nerozolvabile, cum am citit pe aici) inca de noua.
Problema service-urilor ar trebui sa ii preocupe mai mult pe producatori, intrucat in Romania serviciile post-vanzare sunt execrabile. De asemenea, ar trebui sa nu toleram comportamentul celor ce reprezinta marca si sa nu le acceptam mizeriile doar pentru ca suntem romani (adica fraieri, in conceptia majoritatii acestora).
In ceea ce priveste criteriile pentru care alegi un Mitsubishi Lancer...cred ca aici intervine subiectivismul.
Poate fi importanta marca sau tara de provenienta a ei (sunt fani masini germane, fani masini japoneze si chiar fani masini frantuzesti, desi asta suna ca o gluma), apoi designul, confortul, consumul, etc.
In opinia mea....Lancerul are avantajul producatorului (japonez), al calitatii destul de bune a fabricatiei, a garantiei totale de 3 ani si a design-ului destul de placut.
Apreciez ca motorizarea de 1.6 este una mai linistita si mai potrivita pentru oras....avand un consum mai redus si performante acceptabile.
Motorizarea de 2.0 este destul de gurmanda, dar ofera alte satisfactii soferului.
Astea fiind spuse, nu e de preferat sa iesi din banalitatea oferita de VW, Skoda, Opel, etc. ....si sa incerci ceva mai rar pe la noi prin tara, chiar cu "riscul" obtinerii unui pret mai mic (decat cel obtinut pentru marcile enumerate enumerate) la revanzare?
Mircea94069
Imi cer scuze ca am lipsit, dar nu m-am mai dat jos din masina. Ce pot sa spun e ... ca e SUPER!!! Normal ... e prea noua sa imi pot da cu parerea despre fiabilitate. Primul lucru care ma deranjeaza putin este ca parca e putin cam zgomotos motorul cand trag de el putin. Sau poate m-am obisnuit eu cu alt tip de motor.

In final, inca ma consider un om fericit cu masinuta mea, chiar si miorlaitoare asa cum e ea.

Inca ceva ... daca are careva un manual de utilizare in romana sau engleza il rog sa ma ajute! Eu il am numai pe asta in poloneza si nu prea inteleg multe din el.
Valentin93349
Mircea, ai Lancer 1.6 ? Te intreb relativ la "miorlaiala" de care amintesti.

Si apropo .. cum sta Mitsubishi la revizii/consumabile ... (daca se poate cu cifre) smile.gif ca nu m-a dus capu sa intreb cand am fost la showroom ... era prea frumusel Lanceru expus ...
Marius43590
Mircea, pe mine ma innebuneste acest zgomot (in sensul bun). Cand "ma joc" ori dau muzica la maxim (de obicei coloanele sonore din nfs), ori o opresc sa aud mai bine.

Valentin, eu am ales 1.6 din criterii materiale si confort. Cand l-am luat eu, erau comandate pt primul transport numai 3 de 2 l. Mai mult decat atat, pe asta l-am luat fara sa il vad - si aici ma refer la consola de pe mijloc.
Mircea94069
Valentin, da, e 1.6. Miorlaiala aia e misto, dubios ca se aude in habitat, nu in afara. Prima revizie e dupa 15000 Km, cam asta e tot ce iti pot spune momentan.

Si eu am ales 1.6 tot pentru conform. Nu de alta, dar 2.0 e prea sport pentru gustul meu. Ce iti pot spune, e ca pentru primii 1500 km mi-au recomandat sa nu depasesc 4000 rpm, iar in treapta a 5-a aveam 140 km/h cu 3300-3400 rpm.

Treaptele 1 si 3 par un pic cam scurte, dar a 2-a duce foarte mult, la fel si a 4-a sa nu mai zic de a 5-a.

Recomandat masina ... face toti banii.
Istvan94346
Saptamana viitoare (foarte probabil luni) o sa devin fericitul (sper) proprietar al unui Mitsubishi Lancer 2.0 SAM. band.gif
O sa revin cu detalii, dupa ce am primit masina.
Marius43590
revin cu vibratia care intra in rezonanta si era cam nasol:

luni am avut interventia. pana astazi, adica joi, nu am mai avut probleme. mai exact, acele vibratii evident ca nu au disparut, dar nu intra in rezonanta - fiind atenuate de buretei, si de aici acel sentiment de confort. Mai multa galagie fac sticlele dde suc - mai ales daca sunt goale, precum si ustensilele de picnic din portbagaj (umbrela de soare, undita, ...).

desi e bine, multumit o sa ma declar dupa anul nou.
Rembrandt92440
Noroc oameni buni!Si eu am un Lancer de 1,6 am mai scris o data ...sunt f multumit de el..insa si mie mi-a aparut vibratia in volan...pe drumuri cubice si din cate vad ca scrieti aici parca mi-a cam frica sa ma plang la un service...ideea spusa de marius daca nu ma insel...cu unde-s multi multi puterea creste..sa dam buzna peste ei cu aceiasi problema nu e rea...poate reusim sa intram in atentia cuiva..care sa ne zica exact de ce exista "bataia" in volan..si cu atat mai importnat s-o rezolve..precizez ca in aceiasi strada unde am auzit "bataia"...in aceiasi curba am mai trecut si cu alte masini noi!nothin' happened!deci...ceva e..si trebuie stiut ce.
In rest..sfatuiesc pe cei ce vor s-o cumpere s-o faca...eu de cand am luat-o numai pe drumuri am tinut-o(nu ca are mult..o luna si!)si sunt f multumit de ea..am obtinut si consumul ca la carte la drum lung intre bucuresti si brasov,fara sa ma dau ;la ea(max 4mii rpm).
mai vreau sa intreb posesorii de lancer daca si-au procurat scutul ala din plastic de undeva(pretul ma interereseaza)..pt ca nu am garaj si vine iarna!eu cred ca are o importanta majora.Si a doua:si-a ionizat cineva geamurile?cam cat costa! :brave: :brave: :brave: :brave: :brave:
Marius43590
deh, uite ca suntem 2. se mai inscrie cineva ???

totusi poti incerca si tu varianta cu buretei. daca te duci la M Car (langa romexpo) ar trebui sa isi aminteasca de solutia cu buretei.
Henry90720
Probabil ca in momentul in care o sa devin posesor de Lancer, o sa ma alatur voua, celor nemultutmiti de zgomote/vibratii in volan.
Ptr Marius: daca ai timp, poate ne intalnim sa ma "lamuresti" in privinta acelui zgomot. Nu de alta, dar as vrea sa trec cat mai curand pe la dealer...pentru factura pro-forma. biggrin.gif
Marius43590
henry trimite mp. si putem discuta pe yahoo, sau chiar altfel. Anyway, maine dimineata am avion, si ma intorc pe 17 - deci am putea vorbi astazi sau incepand cu data de 18, daca o sa fiu in stare.

ca sa speed things, iti trimit mp cu datele mele.
Henry90720
Se pare ca noul Lancer, care va fi lansat la Detroit in ianuarie, va fi vandut in Europa incepand cu semestrul II al lui 2007. Probabil in Romania va ajunge in toamna viitoare.
Curios, totusi, cum dealerii din Romania nu au habar de aparitia noului Lancer, sau, probabil, vor sa lichideze stocul ... blush.gif
Istvan94346
De o saptamana (11.dec.) sunt posesor al unui Lancer 2.0, varianta SAM.
- am facut 1150 km
- consum pana la prima realimentare: 9.5, la a doua: 9.4 (cam 75% am mers in afara orasului)
- pana acum n-am fortat prea tare, max. 4000 rpm (asta inseamna cca. 140 kmh in a 5.)
- prima impresie: FOARTE stabil in viraje
- daca ai adormit, si esti depasit de cineva intr-o linie dreapta (Passat tdi, megane, etc), in prima curba o sa ramana cu gura cascata.
- trebuie avut grija mare la gropi (anvelopele sunt de 195/50 (!) R16)

- nu gasesc anvelope de iarna nicaieri sad.gif
Henry90720
Pentru anvelope de iarna incearca
http://www.depozituldeanvelope.eu/browse/p...log_id=190|sf=1

Au Pirelli Winter 210 Snowsport 195/50R16 la 624,80 RON/bucata.
Istvan94346
Am incercat la Pneurom, si mi-au dat un pret asemanator pt. Pirelli, dar pretul e fara TVA si fara ecovaloare. Cu alte cuvinte, 4 buc. ar costa cca. 3100 RON...
Am gasit Bridgestone Blizzak in Ungaria cu aprox. 1600 RON.
Henry90720
Masina nu a vanit echipata cu cauciucuri all season?
Eu cred ca nu merita pentru cateva luni de iarna, in care cine stie cate zile va fi carosabilul mai alunecaos, sa cumperi cauciucuri de iarna.
Istvan94346
Masina a venit echipata cu anvelope de vara Yokohama.
Mi-am luat deja Bridgestone-urile de iarna, cred ca sunt situatii (chiar daca sunt putine) in care cauciucurile de iarna merita investitia facuta.
De ex: de revelion as fi vrut sa ma duc in Austria, dar se pare ca nu primesc numerele definitive pana vineri, asa ca nu ma duc cu Mitsu in Austria sad.gif
Henry90720
Te va astepta cu "bujiile incinse" sa vii din Austria! smile.gif
ionut83652
fratilor am avut ocazia sa ma trag zilele trcute cu unu cu motor de 2.0 supraalim adus de prin sua (30-3si ceva cp habar nam)dar pot spune ca nu mia batut inima cat am mers cu el si nici nam respirat frate cand cupleaza turbina am crezut ca decoeaza mai ceva adrenalina ca la zboru cu avionu o stabilitate si o aceleratie la care nu mai conteaza daca cade bordu sau scrtie toata la ce stie sa faca motoru la masina ai e senzationala chiar nu mai conteaza aspectu si alte aspecte mithubishi lancer e chiar masina de curse si din cate am inteles la acelasi motor de 2.0 l mai exista 1-2 variante de putere una chiar care ajunge la 400 cp cred ca daca asa merge cu una de aia fac infarct! bicycle.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.