Help - Search - Members - Calendar
Full Version: parerea mea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
wizzard
1. sunt de acord cu tine cu doua rectificari:

-ca sa poti spune ca faci parte din clasa de mijloc trebuie sa iti permiti si achizitionarea unei case (apartament sau casa la curte)
-grija zilei de maine o au cei mai multi oameni mai putin cei suficient de bogati incat sa nu se gandeasca ca maine trebuie sa mearga la serviciu; evident ca aceasta "grija" este mai apasatoare pentru cei cu venituri de 2-300 eur si mai putin apasatoare pentru cei cu peste 500eur.

2. 40eur/mp este un super pret pentru teren in Bucuresti. Fie este vorba de o superoferta fie terenul se afla intr-o zona putin cautata sau cu probleme. Consider ca 100 eur/mp este un pret modest dar mai realist pentru teren in Bucuresti (o zona bunicica). Nu ma refer la Pipera, Baneasa etc. pentru acolo preturile au luat-o in sus rau de tot. 250mp este acceptabil ca suprafata pentru a construi o casa, dar nu cred ca m-as gandi sa achizitionez mai putin de 350 mp (minim) pentru asa ceva. Oricum eu vorbeam de apartamente care sunt/ar trebui sa fie mai ieftine comparativ cu casele la curte.

3. Multumesc pentru raspuns. Eram pur si simplu curios smile.gif. Am vrut sa vad daca puteai merge mai sus in ceea ce priveste pretul masinii (spre Renault, Ford, Opel etc.). Oricum eu zic ca ai facut o alegere foarte buna cu Logan: Drum cu prioritate! si Bafta cu afacerea!.

Numai bine.
eddie
Degeaba incerci Mihai sa tragi pretul la Clio in jos,sa ajungi la Logan,ca nu tine.Renault-ul are pretul batut in cuie la Clio Prima,la care ai casetofonul si aerul gratis,nu e de ajuns?7.700 cip am spus,ala e.De ce te interesezi atat de tare de preturile de la Clio,te-ai gandit ca e mai bun decat Logan ?Ma bucur ca ai facut diferenta ! biggrin.gif
mihai38772
QUOTE(eddie33)
Degeaba incerci Mihai sa tragi pretul la Clio in jos,sa ajungi la Logan,ca nu tine.Renault-ul are pretul batut in cuie la Clio Prima,la care ai casetofonul si aerul gratis,nu e de ajuns?7.700 cip am spus,ala e.De ce te interesezi atat de tare de preturile de la Clio,te-ai gandit ca e mai bun decat Logan ?Ma bucur ca ai facut diferenta ! biggrin.gif


Nu incerc sa trag nici un pret mai jos ,nu imi place sa vorbesc nefondat
http://www.renault.ro/ro/autovehicule/car_versiuni.php?v=12

Si oricum 7700 fara taxe ,cam 9160 cu tva ,se apropie mult de 8.450 si sa tinem cont de mana de lucreu ieftina din Romania.
Dar eu nu te inteleg .Dca vorbeai de o masina scumpa era ok ,dar asa
Tu nu iti dai seama ca au aceeas clasa si cam acelas pret , acelas segment de cumparatori.Dar bineinteles Clio nu e o masina pt saraci .Hai sa fim seriosi
eddie
Eu mi-am luat cel mai dotat Clio care exista ,deci iar gresesti cand spui asa ceva....E mult mai scump decat un amarat de Logan.Nu cred ca ti-ai fi permis.Si ti-am mai spus ca e masina sotiei,eu am un Opel Zafira din 2003.Deci din nou nu stiu cine poate face o comparatie mai buna !? Toata lumea iti spune,dar tu nu intelegi,cand 2 oameni iti spun sa te duci sa te culci....te duci,dar tu nu vrei si faci valva pentru NIMIC !
Poate Clio Symbol,o fi pentru saraci,la pretul ala si la dotarile alea.Dar sa compari Clio Bicorp,e prea mult....De ce compari pretul de la o motorizare diesel de la Symbol cu pretul de la Logan,ca asta mai are mult pana va avea o motorizare diesel,care va fi de 65 c.p.,cand va renunta total la ea Clio Symbol ! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Si pentru ca nu ai fost cuminte,iti voi arata masina mea mai valoroasa decat Clio Extreme,ca sa nu o mai poti compara cu Logan-ul tau.
mihai38772
QUOTE(eddie33)
Eu mi-am luat cel mai dotat Clio care exista ,deci iar gresesti cand spui asa ceva....E mult mai scump decat un amarat de Logan.Nu cred ca ti-ai fi permis. Si pentru ca nu ai fost cuminte,iti voi arata masina mea mai valoroasa decat Clio Extreme,ca sa nu o mai poti compara cu Logan-ul tau.


Asta gandesti tu si iar te inseli ,ca de obicei, de unde sti tu ca nu imi permit o uratenie de masina cum e Clio Bicorp
MI-am cumparat apartament si acum vreau sa-mi iau teren de casa.Care e problema ta ca nu vreu sa bag multi bani intr-o masina care-si pierde pretul atunci cand o cumperi???
Cat costa Opel-ul tau in Germania la mana a doua???

Pe de alta parte ,masina diesel e o masina pt saraci ,asta daca cumva nu stiai.Consuma putin ,exact ce-ti trebuie tie
mihai38772
QUOTE(eddie33)
Eu mi-am luat cel mai dotat Clio care exista ,deci iar gresesti cand spui asa ceva....


iar ai spus o minciuna
cel mai dotat Clio care exista este Renault Clio Sport care cu tot cu tva este 19.236 euro (un pret mult prea mare pt tine )
http://www.renault.ro/ro/autovehicule/car_versiuni.php?v=1
eddie
Sorry,dar nu mai avem ce discuta,tu sa fii sanatos iti doresc,ca ai nevoie ! :bash: Opelul a fost de nou fabricatie 09.2003 si e luat de la DiBas.Cand ai firma si esti patron,dar vinzi 2 acadele,5 tigari si o napolitana,nu te poti compara cu altii care castiga salarii mai mari decat firma ta si platesc si impozite la stat,nu ca firma ta....Logan=frigiderul Fram=Frankenstein....iar tu LASA-NE.LASA-NE ! Te pricepi la masini ca baba la avioane.....Fiindca ma respect,chiar nu mai continuu discutia cu unul care vrea ca faca din kkt bici, are probleme cu argumentale,invidios si rauvoitor ! :ban: definitiv pentru tine !
mihai38772
Prietene

Cu jignirile tu ai inceput
Eu vand utilaje pt constructii
Se vede ca ai o mentalitate de angajat ,comunista,trebuia sa-mi dau seama
Sincer si eu am obosit sa ma contrazic cu tine si oricum nu intelegi nimic
Andrei Suzuki
Mihai,incepi sa aberezi.Fara suparare,dar cum poti sa spui ca Bicorpu e o uratenie de masina?Stiu ca gusturile nu se discuta,dar..totusi.O uratenie e Symbolu,Loganu..etc.Nu ma intelege gresit,imi place Loganu,multi prieteni au Logan,dar sa compari loganu cu cu bicorpu si sa zici ca bicorpu e oribil...Mda.In sfarsit...
"Masina diesel e masina pt saraci".Yeah right.Daia majoritatea Pasaturilor,a Audi-urilor,a Skodelor sunt diesel.A avut omu bani sa-si cumpere super masina,dar si-a luat-o diesel,ca n-avea bani de benzina.Nu prea e fondata afirmatia ta.
VECTOR
"Sincer si eu am obosit sa ma contrazic cu tine si oricum nu intelegi nimic"

mihaie tu te contrazici cu toti cei de pe forum de vreo 2 luni de zile nu doar cu eddie. te-am inteles ca ti-ai luat logan si ca esti foarte mandru de supermasina ta ,dar daca tot ti l-ai luat du-te si mai scoate-l si pe el la plimbare si mai lasa-ne si pe noi.chiar asa nu mai ai alta ocupatie decat sa ne spui noua cate in luna si in stele. nu vezi ca 90% din cei de aici nu sunt de acord cu tine. chiar suntem nebuni toti?

si eu mi-am luat matiz si sunt foarte multumit de el ,dar nu incerc sa conving pe nimeni ca matizu' meu e mai bun ca un mini cooper.
hai sa fim seriosi...
ncristi
Toata lumea a tabarat pe mihai...

Eu nu l-am auzita sa spuna ca logan e cea mai tare masina--pe de alta parte se vede un curent complet defavorabil impotriva loganului--eu nu-l inteleg...

Ar fi fost poate mai bine ca la Pitesti sa fi venit in locul lui renault un investitor mult mai puternic (brazilian sau costarican poate) sa faca si la dacia ce s-a facut la aro...

La aro treburile vad ca merg f bine--nimeni nu este contrariat de ce se intampla acolo--sau poate ca acolo a venit genul de investitor care se doreste sa vina la noi....
eddie
QUOTE(mihai38772)
QUOTE(eddie33)
Eu mi-am luat cel mai dotat Clio care exista ,deci iar gresesti cand spui asa ceva....


iar ai spus o minciuna
cel mai dotat Clio care exista este Renault Clio Sport care cu tot cu tva este 19.236 euro (un pret mult prea mare pt tine )
http://www.renault.ro/ro/autovehicule/car_versiuni.php?v=1

Parerea ta iti apartine.Dar esti prost informat.Eu am spus cel mai dotat Clio Bicorp,nu simbol,nu sport,nu sportR6.Iar cel mai scump si mai dotat,citeste si te cruceste !
http://www.renault.es/RenaultSITe/puma/ES/...gcfkmdfkjdflo.0
mihai38772
Este Clio Bicorp Sport
Uita-te mai bine
Cred ca tu esti prost informat
VECTOR
cristi,nu ai dreptate. nu este un curent total defavorabil loganului. cred ca toata lumea de aici este mandra ca dacia a inceput sa evolueze si ca a reusit sa scoata o masina competitiva.curentul care s-a format aici incearca doar sa gaseasca calea de mijloc intre ce spune mihai despre logan si ceea ce poate cu adevarat un logan.
greseala pe care o face mihai in tot "curentul "asta este ca incerca sa-si impuna convingerile chiar cu riscul de a spune si multe aberatii cu care chiar nu poate fi cineva de acord.
Andrei Suzuki
QUOTE(mihai38772)
iar ai spus o minciuna
cel mai dotat Clio care exista este Renault Clio Sport care cu tot cu tva este 19.236 euro (un pret mult prea mare pt tine )
http://www.renault.ro/ro/autovehicule/car_versiuni.php?v=1


Mihai,aici nu apare Clio Sport.E un Clio 1.4 16v de 12.600 euro.
adrian-382
Daca tot am avut rabdarea sa citesc topicul,ma gandesc sa si raspund:
-clasa de mijloc in Ro va fi formata cat de curand din cei care platesc si impozitele corect - dupa 2007 va fi sigur mai greu cu micile sau marile smecherii.
-Mihai mai exista un aspect pe care nu-l iei in considerare : cat esti dispus sa astepti pentru masina pe care ti-o doresti.Romanul nu are o gandire pe termen lung.Daca s-ar putea astazi sa le aibe pe toate bine ar fi.Subiectul topicului se incadreaza in fabula cu vulpea si strugurii (nu ajung la ei deci sunt acrii).
-In cealalta extrema sunt oricum topicurile ,unde realitatea se confunda cu NFS Underground si nu se discuta de fapt nimic.
Oricum:
'cea mai buna masina e masina noua' (Ford a zis asta) iar lucrurile sunt simple ca la orice marfa - dai 8000 de euro pe Logan - exact de atatia bani ai masina (nu e nici zgarcenie ,nici chilipir) ,vrei mai multa masina (performante,calitate,imagine) dai mai mult ! Restul e marketing.
mihai38772
Andrei - http://www.renault.ro/ro/autovehicule/car_versiuni.php?v=1
era vorba de Clio Bicorp Sport

Adrian - Logan nu este masina visurilor mele .Este o masina de tranzitie pe care o am acum . Mie chiar nu-mi place Clio ,si la banii care ii dai pe Bicorp iti iei Octavia Tour.Dar oricum aici s-a pus problema complet gresit .De la discutiile despre Logan (care parerea mea este o masina buna ),din placerea contazicerii ,s-a tras concluzia ca ca nu-mi permit o masina mai buna ca sustin aceasta parere.Si nu inteleg inca ceva : de ce nu poate sa nu-mi placa Clio si mai ales Clio Bicorp ????

Vector - daca tu ai aceleas pareri cu eddie asta e treaba ta ,eu am o parere foarte buna despre Logan si o sustin in continuare.Chiar pot sa zic ca am incredere in fiabilitatea lui , dar asta nu inseamna ca daca voi aveti o parere contrarie eu trebuie sa o accept si sa mi-o insusesc

Imi pare rau ca de Cristi care scrie mai rar ,dar are o parere foarte echilibrata si sunt intru-totul deacord cu el
adrian-382
Mihai,Clio nu-mi place nici mie - la clasa ei ca design prefer 206 ,ca imagine si calitate Polo , ca fiabilitate Yaris.Pe mine ma intriga cumva faptul ca francezii au facut niste studii de piata pentru Logan ,in Ro,de unde au tras concluzia asta ca tot ce conteaza pentru romanul simplu este spatiu mare la o masina ,in care sa-i incapa marfa de la tara.Eu ma simpt aici ofensat si nu vreau sa intru in statistica lor. Restul ,ca e o etapa in evolutia producatorului Dacia, e ok,totul e sa nu ramana si la acest model tot 30 ani ca la vechea Dacie.Numai bine !
mihai38772
Adrian - nu cred ca este vorba doar de Romania .Este drept ca aici a fost un boom in vanzarile de Logan ,dar sa nu uitam ca o sa se produca in 5 tari din lume .
Parerea mea este ca exista un segment de piate neacoperit pana acum de celelalte firme producatoare de masini .Logan a iesit masina anului in Cehia (parca). Cred ca este vorba de majoritatea statelor in curs de dezvoltare.
ncristi
QUOTE
Cred ca este vorba de majoritatea statelor in curs de dezvoltare


Subscriu si as adauga ca este vorba si de tari mai dezvoltate chear daca grosul vanzarilor o sa ramana tot in tari ca romania, rusia, iran etc...
Andrei Suzuki
QUOTE(mihai38772)
Andrei - http://www.renault.ro/ro/autovehicule/car_versiuni.php?v=1
era vorba de Clio Bicorp Sport


Nu mai inteleg nimic.Ce Clio Sport?CE imi arati tu acolo e un clio 1.4 16v.In sfarsit...nu mai conteaza acum.
Iulian HondaFan
poti selecta clio sport de la acea pagina...

ce e mai bun clio sau logan? asta e un fel de oul sau gaina?

daca vrei spatiu si nu te intereseaza restul iei Logan. daca vrei o masina mai reusita in ansamblu si iti permiti diferenta de bani iei Clio 16v sau cu DCI-ul de 80CP. ceva componente sunt oricum comune. in esenta Logan e un Clio mai umflat umplut cu componentele si motoarele cele mai ieftine pe care Renault le-a putut gasi si pt. care nu e nevoie de tehnologie prea complexa sa fie asamblat.

eu zic sa-l lasam pe Mihai in pace vreo 2-3 ani si pe urma sa-l intrebam sa vedem ce parere mai are despre Logan. acuma i se pare ca e cea mai buna afacere la capitolul masini noi din ultimul secol... hard to argue with that...
eddie
Aici este pretul de la un Clio Sport v6,care e mult peste Clio Sport .Acesta e cel mai scump model de Clio.Si l-au facut francezii aia fara portbagaj.....or fi uitat?! Ce zici Iulian de pret,ca doar cu tine mai vorbesc...?!

http://www.renault.es/RenaultSITe/puma/ES/...gcfkmdfkjdflo.0
Andrei Suzuki
Mie nu-mi merge site-u ala...
Iulian HondaFan
QUOTE(eddie33)
Aici este pretul de la un Clio Sport v6,care e mult peste Clio Sport .Acesta e cel mai scump model de Clio.Si l-au facut francezii aia fara portbagaj.....or fi uitat?! Ce zici Iulian de pret...


the price is insane, man... 42700euro?!!! la atata malai aici iese de un M3!!!
eddie
Sau macar de un Subaru Impreza WRX STI......
Iulian HondaFan
WRC fully loaded e 27000$ dar dracu' asta mic de clio v6 e mai rapid, insa WRX STI tot full este 34000$ si il "smoke" fara probleme...
mihai38772
QUOTE(Andrei Suzuki)
QUOTE(mihai38772)
Andrei - http://www.renault.ro/ro/autovehicule/car_versiuni.php?v=1
era vorba de Clio Bicorp Sport


Nu mai inteleg nimic.Ce Clio Sport?CE imi arati tu acolo e un clio 1.4 16v.In sfarsit...nu mai conteaza acum.


selecteaza Clio Sport

Intr-un top realizat de revista AutoMondial ,Logan a iesit masina anului in Romania http://www.masinaanului.ro/
Clio nici macar in primii 16 nu a intntrat
Si ma intreb acum : Cine gandeste corect si cine nu ???
Chiar toata lumea e tampita si doi - trei insi de pe aici nu sunt ???
Eu zic sa va ganditi mai bine
Iulian HondaFan
who cares about AutoMondial... ce tiraj are revista asta?
mihai38772
QUOTE(Iulian HondaFan)
who cares about AutoMondial... ce tiraj are revista asta?


Oricum nu se compara cu Libertatea la tiraj
Este un sondaj indiferent cine il face
Daca nu ma insel ,AutoMondial este una din cele mai vechi publicatii auto din Romania. Au avut si publicitate la cest sondaj si pe Prima TV ,la emisiunea lor auto.
Andrei Suzuki
Ba eu cred ca Libertatea are tiraj mai mare decat AutoMondial.Si pana la urma fie ea (revista) AutoMondial,Autoshow,AutoTest etc.,tot poate fi influentata de...stim noi cine.Acum nu zic ca asta a fost cazul loganului;eu ma refeream in general..
mihai38772
Libertetea are tirajul cel mai mare din Roania
Am vrut sa spun ca AutoMondial are tiraj mai mic decat Libertatea,poate mult mai mic

Nu cred ca a fost influentat acest sondaj de nimeni.Cred ca acesta este inca un vot de incredere dat Loganului ( nimic mai mult )
wizzard
Pana la un moment dat a fost o discutie constructiva, dar a inceput sa semene a altceva... Nu vreau sa supar pe nimeni, dar ma voi retrage pentru ca nu mai pot aduce argumente: nu sunt nici pro-dacia (logan), nu sunt nici impotriva acestei masini. Cativa din cei care scriu aici vad viata in alb si negru si e pacat... Mai sunt multe alte culori si ar fi bine sa le vedem si pe acestea...

Nu suntem copii ca sa putem spune: "Jucaria mea rosie este mai rosie decat jucaria ta rosie", desi multe din posturile de pe acest topic ma fac sa ma gandesc la aceasta atitudine puerila. Repet, nu vreau sa jignesc sau sa supar pe nimeni.

Vreau insa sa va mai spun ceva... Consider ca cel mai important pentru un posesor de autovehicul este sa placa si sa fie multumit de masina pe care o are. Este foarte important ca masina respectiva sa se potriveasca din toate punctele de vedere cu cerintele/dorintele posesorului. Unii prefera spatiul interior mare, altii consumul redus, altii puterea mai mare, altii designul etc. Daca esti multumit de masina pe care o ai (nu vorbesc de 100% multumit pentru ca ar fi o situatie ideala) atunci e mai mult decat ok. Daca nu esti multumit atunci e cazul sa incerci sa achizitionezi alta masina mai aproape de ceea ce iti doresti... Daca iti permiti... Unii nu isi permit o masina deloc...

Asta am avut de spus... Asa ca posesori de masini (Logan sau orice alt model sau marca) fiti fericiti cu parterele voastre de trafic wink.gif
jkno
QUOTE(wizzard)
Pana la un moment dat a fost o discutie constructiva, dar a inceput sa semene a altceva... Nu vreau sa supar pe nimeni, dar ma voi retrage pentru ca nu mai pot aduce argumente: nu sunt nici pro-dacia (logan), nu sunt nici impotriva acestei masini. Cativa din cei care scriu aici vad viata in alb si negru si e pacat... Mai sunt multe alte culori si ar fi bine sa le vedem si pe acestea...

Nu suntem copii ca sa putem spune: "Jucaria mea rosie este mai rosie decat jucaria ta rosie", desi multe din posturile de pe acest topic ma fac sa ma gandesc la aceasta atitudine puerila. Repet, nu vreau sa jignesc sau sa supar pe nimeni.


Imi place ceea ce ai scris si acesta e motivul pentru care nici nu am mai postat aici de multa vreme. Aici nu se duc argumente, ci doar replici "intelighente" :argue:
V l a d
va rog mai usor cu insultele si reveniti la topic, daca nu se suporta consecintele
mihai38772
Parere mea este ca Logan este o masina occidentala facuta in Romania
Iulian HondaFan
eu cred ca esti subiectiv. e o masina pt. orientali facuta de o firma occidentala cu componente occidentale si mana de lucru orientala ieftine...
Watcher
Parerea mea este ca soferii de Logan ar trebui sa nu mai creada ca si-au luat Ferrari. Nu intentionam sa postez vreodata pe topicul asta, dar de doua zile tot patesc faze in trafic cu Loganuri.
Astazi m-a disperat unul care mergea in fata mea pe niste stradute si cum era o groapa incetinea pana la treapta 1, sa nu dea cu bijuteria in groapa...
Cred ca pentru foarte multi e prima masina si li se pare ca este o zeita...
mihai38772
Daca ai Trabant sau daca ai Mercedes toc cu viteza intai mergi prin gropi daca ai mila de masina .
Depinde si de cum fiecare este obisnuit sa conduca ,dar comentariul tau ,,sa nu dea cu bijuteria in groapa ,, este putin rautacios
Diferenta intre ce spun eu si Cristi si ce spuneti voi eu o vad cam asa:
noi vedem partile bune ale Loganului ,iar voi partile mai putin bune care le aduceti in comparatie cu masini de doua ori mai scumpe .

Eu am mers cu multe masini si stiu sa fac diferenta de finete intre ele .Este adevarat ca logan este nu ajunge la luxul pe care Opel,WV si alte marci ti-l ofera.In aceasta privinta Loganul este o masina ,,butucanoasa,,dar daca o comparam cu ce a fost odata Dacia pot spune ca s-au facut mai multi pasi in fata.Consumul este multumitor pt o masina pe benzina ,motorul este bun (invechit thenic poate dar cu performante certe ),tabla nu mai este facuta in Romania cu garantie 6 ani,bucsaria este Renault si design-ul ok pt spatiul care ti-l ofera.

Eu tind sa cred ca este o masina fiabila, spatioasa,cu un pret bun si cea de 7.200 cu dotarile necesare pentru un minim confort
Watcher
Tu ai dreptate ca sunt pasi inainte fata de vechile Dacii,dar nu asta era problema mea. Nu vorbeam de gropi in care cobori si iesi prin partea cealalata sau santuri transversale, etc ci de simple gropi ca pe toate stradutele. In tot cercul meu de cunostinte nimeni nu abordeaza gropitele alea cu a I-a , nici cu A4, nici cu Passat, nici nu Megane, nici cu Astra, nici cu DSN nici cu berlina.
Trec in fiecare zi pe strada respectiva si nimeni nu incetineste absurd. Numai domnul cu Loganul de care iti vorbeam. O prietena s-a atins cu o tipa cu Logan in benzinarie- cu efecte minore - zgarietura pe bara de protectie, nu pe vopsea si dooamnele respective se purtau exact de parca ar fi avut Maybach...

Eu spun ca e o tendinta de deificare a Loganului, crd ca l-ar lua in casa daca ar incapea pe trepte biggrin.gif:D
mihai38772
Aha
Numai cei cu Logan da !!! ???
Sunt o categorie aparte sa inteleg
ncristi
Azi am condus pt prima data un logan (de mers am mai mers dar azi am fost la volan cativa kM-vro 3-4) -- 1.6 al unui coleg.
Cine nega progresele uriase -spun eu- facute de dacia inseamna ca are rea vointa. Masina este manevrabila, imi plac suspensiile - putin cam lenta insa chear daca are 90cp (este posibil sa para asa si din cauza fatului ca era noua-are 2 zile ), pedala de ambreiaj putin cam moale pt gustul meu (mai moale ca la clio symbol dupa parerea mea), loc la greu si in spate si in fata,
franele bune (f asemanatoare cu cele de la clio symbol ).

Una peste alta mie masina mi-a placut si cred ca motivul pt care se vand in halul asta este intemeiat.
mihai38772
Cristi - cred ca ti-ai dat seama acum ca toate afirmatiile mele sunt complet intemeiate si ca majoritatea persoanelor care nu vad bine Loganul nici nu au urcat in el

Atunci cand a aparut ,sincer ,nu credeam ca sa-l cumpar ,dar cand am facut un test-drive am ramas asa cum ai ramas tu azi , placut impresionat si tinand seama ca vroiam sa-mi cumpar Accent ( care are un volum interior mult mai mic ),mi-am dat seama ca Loganul era perfect pentru nevoie mele
Andrei Suzuki
MIhai,nici nu iti imaginezi cat ma bucur ca ai specificat "pt nevoile mele".Daca nu bagai si partea asta iesea iar o cearta de... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
mihai38772
Dar nu este normal sa-ti iei o masina sa-ti satisfaca nevoile de viata si confort , in care sa te simti bine cand conduci ???

De aceea este o gama variata de masini si fiecare ataca un target de cumparatori.

Dar ceea ce observ la multi dintre voi este o ura care nu stiu pe ce baza e fondata ,vis-a-vis de Logan . Nu vreti sa recunoasteti ca in Romania se face o masina buna cu dotari la nivel occidental
ncristi
QUOTE
Cristi - cred ca ti-ai dat seama acum ca toate afirmatiile mele sunt complet intemeiate si ca majoritatea persoanelor care nu vad bine Loganul nici nu au urcat in el


Sunt de acord cu tine---iar logan este o masina buna.

Daca-si demonstreaza fiabilitatea in timp atunci loganul ar putea fi masina perfecta a acestor meleaguri.
mihai38772
Cristi - spune-mi si mie ce poate sa cada la aceasta masina ? ( bucseria , motorul ,tabla )
Si asta la un lot largit de masini ,nu la una a unuia care o rupe in drumuri pietruite,sau in borduri ,sau o buseste etc

Parerea ta chiar conteaza
Iulian HondaFan
de unde sa stie Cristi... o sa afli in 6luni 1an... sper insa ca nu pe masina ta...
ncristi
Teoretic probleme nu ar trebui sa aiba tinand seama ca majoritatea componentelor se cunosc f bine si au mers si merg fara probleme (vezi solenta). Daca vrei ia un taxi si intreaba cum se comporta solenta-eu pana acum nu am intalnit om nemultumit de masina asta chear daca stiu ca primele au avut ceva probleme cu discul de ambreiaj.

Eu am mers cu logan care avea peste 20000kM si se comporta foarte bine.

Daca o sa aiba probleme astea or sa fie minore (si tipice renault biggrin.gif ) adica: celebrii "greierasi", surprize cu vrun surub nestrans prin bord etc ...in nici un caz cutii busite sau motoare care sa pape ulei (ca la firme mult mai pretentioase)....
mihai38772
QUOTE(Iulian HondaFan)
de unde sa stie Cristi... o sa afli in 6luni 1an... sper insa ca nu pe masina ta...


De aici sa inteleg ca am sa aflu peste 6 luni sau un an ca nu e fiabila.Aha

Nu stiu ce o sa va faceti voi cand se va demonstra in timp ca Logan este o masina fiabila ,voi care nu ii dati nici o sansa din start.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.