Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Asigurari la cel mai bun pret
Masini.ro Forum > Bazar > Dealeri - magazine auto
Pages: 1, 2
RUE
eee, acum o fi frumos (dar mai lung) si pe ruta drobeta - calafat - vidin...
Broker
Pentru cel mai bun pret la CASCO sau RCA:
Trimiteti-mi un PM aici, un e-mail sau dati-mi un telefon si va ofer cel mai bun pret pe care il poti gasi in piata + o reducere din parte mea.

Va astept!

*daca imi trimiteti mail sau ma sunati, spuneti va rog ca sunteti membru masini.ro


Sfat: aveti grija ca mai sus asiguratori care nu au Macedonia pe cartea verde. Mai bine intrebati unde este valabila cartea verde la emiterea politei, daca stiti ca vreti sa iesiti cu masina din tara.
Broker
Bine v-am regasit!

Va doresc toate cele bune in noul an!
Broker
Dupa cum probabil stiti deja, de la 01.ianuarie.2010 s-a trecut la emiterea online a politelor RCA.
Incepand cu acesta data nu se mai emit polite RCA scrise de mana. Toate politele, indiferent de asigurator trebuie sa fie printate dintr-o aplicatie online.
Asadar, mare atentie la "tepe". Politele RCA emise incepand cu 01.ianuarie si scrise de mana nu sunt valabile.

Va astept cu preturi bune si polite emise online!

Toate cele bune!
Broker
Tarife RCA excelente pentru persoane juridice (autoturisme)
Ex: cilindree intre 1601 si 1800 = 603lei /12 luni

Pentru oferte am nevoie de doar de capacitatea cilindrica.

Va astept!
Broker
Reduceri mari la RCA'uri pana la 31.ianuarie.2010
Ex: Cilindree intre 1400 - 1600 = 196 lei / 6 luni.


Pentru o oferta corecta trimiteti-mi un pm cu urmatoarele date:

Nume prenume sau Denumire firma
CNP sau CUI
Adresa(doar localitatea unde este imatriculata)
Marca auto
Serie sasiu
Cilindree
Daune inregistrate in 2009 (0,1,2....)

Va astept cu cele mai bune oferte de RCA (PF si PJ)!
bogcot76
Intrebare:

Aveti idee de ce exista aceste diferente sensibil de mari ale preturilor RCA pentru aceeasi masina la diversi asiguratori? Totusi care e smecheria?
FAR EASTERN
Cum spuneam, gandestete ca vrei sa cumperi cartofi din piata...
Hoinar
QUOTE (FAR EASTERN @ Jan 14 2010, 07:49 PM) *
Cum spuneam, gandestete ca vrei sa cumperi cartofi din piata...

Pentru altul poate... ca doar eu nu folosesc direct RCA-ul.
Doar in cazul in care cartofii is stricati exista riscul cand undeva, candva...sa ma trezesc cu ei in cap smile.gif.
Pentru asta merita plata la dublu pentru un asigurator scump -> Generali, Tiriac, fata de unul ieftin - Euroins...etc ?

Intreb si eu...ca am asigurarea la Generali, si parca n-as mai da atatia bani la reinnoire. Eu anul trecut am platit 7 mil si ceva pt un an. La tarifele noi cred ca e undeva pe la 11 mil. Cam mult, nu? Asta tinand cont ca serviciul e al meu doar indirect..

PS: broker, scuze ca m-am bagat in topicul tau smile.gif
Broker
Nici o problema Hoinar - atat timp cat se vorbeste despre asigurari, sunt chiar bucuros ca mai aflu unele pareri.
Ca sa merg si eu pe aceeasi metafora, as putea spune ca exista si cartofi mai ieftini fara sa fie neaparat stricati.
Exista si asiguratori care platesc daunele la fel de bine ca Allianz si nu sunt atat de scumpi.

FAR EASTERN
ASIGURA-TI linistea cu un RCA de calitate! biggrin.gif zic unii...
Broker
Si daca totusi cauti cele mai mici preturi, cu siguranta le vei gasi la mine (cel putin deocamdata)
Exemplu:
Autoturism/Cilindree intre 1401 si 1600/Persoana fizica/Bucuresti
pret RCA: 196lei/ 6luni sau 377lei/ 12luni

Autoturism/Cilindree intre 1401 si 1600/Persoana juridica/Bucuresti
pret RCA: 326lei/ 6luni sau 657lei/ 12luni

Va astept cu cele mai mici preturi de RCA indiferent de capaciatatea cilindrica.

Pentru alte oferte va stau la dispozitie.
Broker
Casco fara fransiza - la preturi excelente!

Pentru oferte am nevoie de urmatoarele date:

Despre autoturism:
Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea)
Data obtinerii permisului auto (pt PF)
FAR EASTERN
Huh?!?!?!? Inteleg sa se solicite CNP pentru RCA, ca esti cautat intr-o baza dedate nationala, dar pentru CASCO???? Nu e suficienta varsta???
klm
CITAT(Hoinar @ Jan 14 2010, 09:00 PM) *
Pentru altul poate... ca doar eu nu folosesc direct RCA-ul.

Ba chiar tu o folosesti.
O sa iti pun o intrebare la care trebuie sa-ti raspunzi singur:
Ai cumpara ceva ce tu insuti n-ai folosi niciodata (altfel spus: in cazul unui nedorit accident, ti-ar conveni sa beneficiezi de o asigurare proasta la o firma care nu te dezdauneaza)?

FE, si pt Casco e necesar CNP-ul: e posibil ca persoana respectiva sa fi avut tzanshpe daune cu o masina luata in leasing (in urma cu 1-2 luni am avut un caz concret pe care, cu putina imaginatie, l-am dibuit, stii bine ca programul nostru informatic iti spune multe daca stii unde si cum sa cauti wink.gif).
22nst
KLM, chiar nu conteaza... atat timp cant au fost autorizati de CSA sunt ok!
Si spune-mi, ai da 1300 lei pe un RCA la Groupama sau 500 lei pe unul la Euroins?
Mai bine fac altceva cu banii aia.
FAR EASTERN
QUOTE (22nst @ Feb 11 2010, 10:05 AM) *
KLM, chiar nu conteaza... atat timp cant au fost autorizati de CSA sunt ok!
Si spune-mi, ai da 1300 lei pe un RCA la Groupama sau 500 lei pe unul la Euroins?
Mai bine fac altceva cu banii aia.


La Groupama m-as mai gandi, dar la Euroins, NEVER!

@KLM, eu stiu ce zici tu, dar NC v 3.6, chiar daca are rubrica, nu este definitoriu pentru stabilirea primei. Sper sa nu ofertam/emitem, pe viitor, si CASCO, in limba bilgara... confused.gif
22nst
Pai nu ziceam sa dai 1300 la Euroins...
Ce ai face tu in cazul meu?
Atat ma costa rcaul.
klm
CITAT(22nst @ Feb 11 2010, 11:05 AM) *
KLM, chiar nu conteaza... atat timp cant au fost autorizati de CSA sunt ok!
Si spune-mi, ai da 1300 lei pe un RCA la Groupama sau 500 lei pe unul la Euroins?
Mai bine fac altceva cu banii aia.

Hai sa-ti raspund folosind o povestioara: In urma cu ceva vreme vine in firma un domnisor sa discute cu dep juridic, dlui era de la dep jur al Carpatica Asig, incerca dlui sa explice ca, in cazul unei daune, din calculele lor trebuiau, de fapt, sa plateasca jumatate din suma calculata de noi (calculele noastre facute pentru RCA). Rezultatul a fost ca dupa jumatate de an au platit cat le-am cerut.
Pagubitul ar fi asteptat jumatate de an ca sa isi repare masina? Nu, dupa 15 zile de la emiterea facturii l-ar fi dat in judecata pe... (nu, nu pe asigurator) pe vinovat, adica pe tine ala care a platit "doar" 500 lei.
Deci la sfarsitul anului care plateste mai putin: ala cu 1.300 sau ala cu 500?!
CITAT(FAR EASTERN @ Feb 11 2010, 12:58 PM) *
@KLM, eu stiu ce zici tu, dar NC v 3.6, chiar daca are rubrica, nu este definitoriu pentru stabilirea primei. Sper sa nu ofertam/emitem, pe viitor, si CASCO, in limba bilgara... confused.gif

Vorbeam de umblatul prin bazele de date, acum inca e parfum insa daca ajungem sa emitem in bg poate veni unul cu 10 daune ca tot nu-l gasesti la cat de prost e facut rahatul ala bgaresc.
Broker
Cele mai ieftine tarife RCA le gasesti aici:
Exemplu:
PF/Autoturism/1596cmc/Bucuresti
204lei/6luni
386lei/12luni

Pentru oferte corecte de RCA am nevoie de:
CNP'ul proprietar
Serie sasiu
Cilindree
Marca auto
Adresa

Va asteptam!
Broker
Info RCA: Pana la data de 15.05.2010 gasiti aici cele mai mici preturi pentru asigurarile RCA
*garantam cel mai mic pret prin acordarea unor reduceri din cel mai mic pret gasit pe piata (dovedibil). Acestea pot fi intre 10 si 50 de lei / polita, in functie de capacitatea cilindrica a masinii.

Info CASCO: Oferte de casco fara fransiza la cele mai bune preturi (colaboram cu aproximativ toti asiguratorii din Romania)
*oferte de la societatile cu decontare directa cu service'urile dorite de voi

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

Broker
In luna iulie va garantam cele mai mici preturi la asigurarile RCA.

Pentru proprietarii de autoturisme, (persoane fizice), cu capacitate cilindrica a autoturismului de peste 1600cmc - bonusul este de minim 10lei pentru politele pe 6luni si 25lei pentru politele pe 12luni.

Pentru proprietarii de autoturisme, (persoane juridice), indiferent de capacitatea cilindrica a autoturismului - bonusul este de minim 10lei pentru politele pe 6luni si 25lei pentru politele pe 12luni.

Pentru oferte corecte, va rugam sa ne trimiteti urmatoarele date:
CNP/CUI proprietar
Adresa (doar localitatea)
Marca auto
Cilindree
Serie sasiu
Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru imatriculare)

Intrebati, comparati, apoi alegeti!
Broker
Incepand din 19.07.2010 si pana la sfarsitul lunii august.2010 - oferim tuturor celor care incheie o polita casco prin noi (la oricare asigurator), o polita de asigurare obligatorie a locuintei GRATUITA.
*in cazul in care proprietarul autovehicului asigurat nu este si proprietarul locuintei, se poate asigura o alta locuinta (a unei rude sau a unui prieten)

Preturi excelente: intrebati, comparati, apoi alegeti!

Pentru detalii ne puteti contacta pe forum sau la unul dintre numerele de telefon de mai jos.
solmar
Am trimis un e-mail acum vreo 3 saptamani sa cer o cotatie Casco/RCA pentru LRD4. Am si acum un loc gol pastrat in inbox pentru cand mi-or raspunde! Nu mai stiu ce reclama/oferta era dar bine ca nu m-am bazat pe asa ceva.
Broker
Sunteti sigur ca ati trimis la adresa corecta? Ar putea exista si posibilitatea ca mailul sa fie trimis catre o adresa gresita sau chiar sa nu ajunga.
Daca chiar s-a intamplat asta, ar fi vorba doar despre o greseala si in nici un caz despre o regula. Mai mult de atat, in acest topic am lasat si numerele de telefon pentru contact. Ne puteati atrage atentia asupra acestui fapt si remediam greseala facuta imediat.

Daca puteti face dovada trimiterii acelui mail la adresa noastra de mail (este suficient si prin screen din outbox), va fac o reducere de 5% din fiecare polita (casco si rca) pentru a ma revansa.
solmar
Era o adresa pe gmail.com. O sa caut emailul sa vad exact adresa. Este foarte posibil sa nu fie oferta dvs (sunt cateva pe forum) caz in care imi cer scuze. Acum insa e mult prea tarziu, asigurarile sunt incheiate de aproape o saptamana.
Broker
Daca era o adresa pe gmail.com sigur nu era a noastra.
Poate pe viitor cand veti mai avea nevoie de oferte de asigurari, veti avea in vedere si datele noastre de contact.
Sigur va pot oferi cotatii foarte bune atat la casco cat si la rca - in cel mult 24 de ore.
Merita sa incercati macar pentru a face o comparatie, astfel stiti daca faceti cea mai buna alegere.

Va astept la urmatoarea rata de casco si/sau la expirarea rca'ului.

Numai bine!
solmar
Va datorez scuze. M-a luat gura pe dinainte. Era o adresa cu rca.rapid... cand de fapt ar trebui sa fie rca.lent, domol... orice numai rapid nu.
Broker
Oferte de Casco in orice varianta - la preturi excelente!
- cu sau fara fransize la furt si dauna totala
- cu sau fara fransize la avarie partiala
- variante de plata intre 1 si 12 rate.
- cu sau fara clauze suplimentare (furtul/ pierderea cheilor, patrundere in locuri inundabile, vandalism, masina la schimb)

Pentru oferte avem nevoie de urmatoarele date:

Despre autoturism:

Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea)
Data obtinerii permisului auto (pt PF)
Broker
Pana la sfarsitul lunii octombrie gasiti aici cele mai mici preturi la RCA'uri:

Pentru a fi siguri ca vom gasi cel mai mic pret, avem nevoie de urmatoarele date:
CNP/CUI proprietar
Adresa (doar localitatea)
Marca auto
Cilindree
Serie sasiu
Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru imatriculare)

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

0730 735 560 sau 0743 022 552
office@expert-asig.ro
Broker
Reduceri pentru persoane juridice!
Putem acorda reduceri mari la politele RCA pentru autoturismele imatriculate pe firma.

Pentru a fi siguri ca vom gasi cel mai mic pret, avem nevoie de urmatoarele date:

CNP/CUI proprietar
Adresa (doar localitatea)
Marca auto
Cilindree
Serie sasiu
Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru imatriculare)

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!
Broker
Daca aveti nevoie de oferte de CASCO sau RCA, dati-mi cateva date despre masina si proprietar, iar eu am sa va trimit in cel mai scurt timp posibil, o oferta de la minim 8 societati de asigurari.

Pt oferte de RCA am nevoie de:
CNP/CUI proprietar
Adresa (doar localitatea)
Cilindree
Serie sasiu
Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru inmatriculare)

Pt oferte de CASCO am nevoie de:
Despre autoturism:
Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu
Valoare de nou (daca nu este mai veche de 2 ani si exista factura)

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea de imatriculare a masinii)
Data ob. permisului (pt PF)

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!
Broker
Sunt deja asiguratori care au inceput campania RCA de iarna. Prin urmare exista ceva reduceri pe care au inceput sa le acorde.

Pentru a gasi cel mai mic RCA, trimiteti-ne pe forum sau intr-un PM urmatoarele date si va trimitem cele mai mici 3 preturi din acest moment:

CNP/ CUI
Nr Inmatriculare
Serie sasiu
Cilindree


Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!
Broker
Cele mai bune preturi de RCA le gasiti acum aici!

Pana la sfarsitul anului, pentru toti membrii masini.ro, oferim reduceri din pretul de RCA standard al asiguratorilor astfel:
Pentru polite cu valoare:
mai mica de 150lei - reducere 5lei
intre 151lei - 250lei - reducere 10lei
intre 251lei - 350lei - reducere 15lei
intre 351lei - 450lei - reducere 20lei
intre 451lei - 550lei - reducere 25lei
intre 551lei - 650lei - reducere 30lei
intre 651lei - 750lei - reducere 35lei
intre 751lei - 850lei - reducere 45lei
intre 851lei - 950lei - reducere 55lei
intre 951lei - 1050lei - reducere 65lei
mai mare de 1051lei - reducerea este negociabila.

Se pot obtine reduceri suplimentare, daca se solicita incheierea/livrarea a minim 2 polite de catre aceeasi persoana (proprietarii pot fi diferiti).
*livrarea politelor este gratuita pentru Bucuresti.
**pentru alte localitati livrarea se face prin curier si costa 10lei.


Pentru oferte avem nevoie de urmatoarele date:
CNP/CUI
Nr inmatriculare
Serie de sasiu (nr identificare)
Cilindree (pentru autoturisme)
Masa total autorizata (pentru autoutilitare)
Broker
Va astept in continuare cu oferte foarte bune pentru orice tip de asigurare (CASCO/ RCA/ LOCUINTE/ MEDICALE/ etc), de la ce asigurator doriti (ALLIANZ/ GENERALI/ GROUPAMA/ ARDAF/ BCR/ OMNIASIG/ ASTRA/ UNIQA/ ASITO KAPITAL/ CREDIT EUROPE/ ASIROM/ EUROINS, etc)

Pentru oferte imi puteti trimite datele pe mail, pm, fax sau telefon, iar eu revin cu oferta in cel mai scurt timp posibil!

Toate cele bune!

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!
Broker
Oferte de Casco in orice varianta - la preturi excelente!
- cu sau fara fransize la furt si dauna totala
- cu sau fara fransize la avarie partiala
- variante de plata intre 1 si 12 rate.
- cu sau fara clauze suplimentare (furtul/ pierderea cheilor, patrundere in locuri inundabile, vandalism, masina la schimb)

Pentru oferte avem nevoie de urmatoarele date:

Despre autoturism:
Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea)
Data obtinerii permisului auto (pt PF)

Broker
Cele mai mici preturi de rca le gasiti acum aici!
Pentru a gasi intr-adevar cel mai mic pret pentru o polita rca avem nevoie de urmatoarele date:
CNP/CUI proprietar
Adresa (doar localitatea)
Cilindree
Serie sasiu
Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru inmatriculare)

Se pot obtine reduceri suplimentare fata de cel mai mic pret gasit, daca se solicita incheierea/livrarea a minim 2 polite de catre aceeasi persoana (proprietarii pot fi diferiti).
*livrarea politelor este gratuita pentru Bucuresti.
**livrarea politelor in alte localitati este gratuita doar daca polita costa mai mult de 20lei. Pentru cele sub aceasta suma, livrarea costa 10lei, iar plata se face la curier.
Broker
Cele mai bune oferte de CASCO (conditii vs pret) le gasiti acum aici!

- comparam ofertele asiguratorilor, ajutandu-va sa alegeti varianta potrivita
- va punem la dispozitei cele mai bune preturi din piata (datorita reducerilor pe care le putem acorda)
- venim noi la dumneavoastra pentru a va aduce polita, pentru inspectia de risc (poze) si incasarea primelor de asigurare
- va amintim la fiecare scadenta/rata si venim noi sa o incasam, astfel incat nu exista riscul ca polita sa expire fara voia voastra
- ne ocupam de reemiterea politei in cele mai bune conditii - reduceri pentru cei ce nu au inregistrat daune si gasirea de noi solutii pentru ceilalti
- asistenta in solutionarea dosarelor de dauna - pentru cateva socieatati, chiar deschiderea dosarului de dauna.

Pentru oferte ne puteti trimite o copie dupa talon si buletin pe mail la office@expert-asig.ro sau fax 021 315 26 30
Sau sa ne scrieti aici sau pe pm urmatoarele date:

Despre autoturism:
Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu (nr identificare)

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea de imatriculare a masinii)
Data ob. permisului (pt PF)
Broker
Oferte de Casco in orice varianta - la preturi imbatabile!
- cu sau fara fransize la furt si dauna totala
- cu sau fara fransize la avarie partiala
- variante de plata intre 1 si 12 rate.

Pentru oferte avem nevoie sa ne trimiteti o copie dupa talon pe mail la office@expert-asig.ro sau pe fax la 021 315 26 30 sau ai pe forum completati urmatoarele date:

Despre autoturism:
Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea)
Data obtinerii permisului auto (pt PF)
xanaxer
XVII84введBettXVIIGeorРазмСафьШарбПравАверNanoRondфотоXVIIBookВилькиноJohnBlooописЕрлыСтреVictBraz
АртиTescNivePatrсертчитаРокоShamДлугСодеГрюнShifStepRexoMythBrilSham(194AlanKamiAhavМороSexyCLAMписа
VoguUnitVogusilvlounOverчитасборВладСандНепоSerggunmМенжYibaCircКашкГусебольFeelWhenOlatMomeJame(Май
MervSwarНикоJeweзолоКараHexeSwarPVERJPANZoneМехиSeikZoneсереNasoZoneЭхервозрIrisПятаСодеИллюAlfrинст
PaulAnthКеннЧечеМогиМурыСемеFridОсмаШилоRobeокрукнигШрайRichссыллентHeinSUPEнадоRagoMielMichThesМахо
бизнSwar19175605ExotКитаГаджEF-3ARAGJanuклейпривIrelValiМалавереотлирабоToweпазлWINDwwwrVIIIBoomRedm
LighсертгрампришInteЛитРDeatBreaЛитРКиреЛитРTresисслЯновKlauЗогрЛипаCompWillRameСодеКолгИллюПоляBest
NeedтеатDaviпучиникоКлимфильJobiЛитвWilhКожиувлехудоБолуСониБорзРадыКоне49-6ДениTonyКазаприрКрисНефе
Туль133-КолоШалаЛьвоSUPESUPESUPEЛениФормвнимCampпереФедеФедеFionДомоПритЛагуДороtuchkasUsinNapa


Влад87.1введBettJaroYerbAlexсемеНям-MARVАникNanoсклаЗиммБритWillСайгНикуVictKompописрисуВГМаVictBraz
WhatTescAlodOreaсертГорбРокоPlanФадеКобыКаргPalmExclRexoMythPaleShamчетыОрсаKeraAhavKLEOEURHGeorБоки
GrimJeanVogugunmWalkSympавгусборМилоиздаХлобNikigunmНатуДетсXVIIПетрИсаеHeinFrouTakiConcBlakRevoСоде
HiggSwarиллюRussзолоСолоRomeSwarчистJPANZoneпамяRondZoneсереNasoZoneMurpПушкIrisJaneСодеXVIIКорчManl
HansBernТамаспецгувнЛагуДобрJohnUmbeLindТоршдругнадпScotНеноссылхороклеймесяFenoRagoMielAlexgoodRobe
PureSwar83565605TropпредOlme1774ARAGLuxuзавоМКБ-CeltValiExteLycaотлиОчинязыкпаззWindSaleXVIIBoomRedm
BookAntoгрампришЛитРOlymSophBleeJameПопоЛитвOleoисслстенопубПампДюбуТанеWillНай-Стру(ШкоВолкИванBest
постИвчеЛещиАндадублКочуМаскMalyМухиMichвозригруКруппазлDownмусуЗимиРоньдрузФениKurtобставтодопоНефе
допоLoveпсихВараКузнмесямесямесяHearФормНянкExecгероавтоОрехКузнЛариПритMeasЛогиtuchkasDaniwwwn
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.