Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Asigurari la cel mai bun pret
Masini.ro Forum > Bazar > Dealeri - magazine auto
Pages: 1, 2
Broker
In atentia: Nu am stiut unde sa postez acest anunt, asa ca mi-am permis sa il postez aici. Daca veti considera ca locul lui e in alta parte, va rog sa il mutati. Multumesc!
Broker in asigurari - punem la dispozitia membrilor acestui forum:

Toata gama de asigurari
Contracte cu toate firmele de asigurari
Oferte personalizate
Livrare polite gratuit in Bucuresti
Asistenta in solutionarea eventualului dosar de dauna

Ne puteti contacta:

pe mail: office@expert-asig.ro
telefoane: 0730 735 560 sau 0743 022 552
PM aici

Va asteptam!
guerilla
ati postat bine aici.
dar ar trebui sa detaliati un pic oferta voastra.
ce ar castiga cineva ca ar lucra cu voi si nu direct cu asiguratorii? concret: polita cu X% mai ieftina decat direct la asigurator, transport gratis, evaluare, etc etc. exemplificati, ca altfel mai greu sa convingeti oamenii sa vina la voi.
ce oferiti membrilor acestui forum fata de, sa zicem, "rate card" ? concret - in servicii extra sau in discounturi.

multam
klm
Nimic, iti ofera sansa de a le plati lor comisioanele in loc de a le plati asiguratorilor biggrin.gif.
Asta nu inseamna ca e rau, inseamna doar ca mananca mai multi oameni cate o prajitura!
TIBINEL
Ma intereseaza ce produs aveti pentru asigurarea de accident in cadrul atelierelor auto,in speta la mine pentru testari DYNO unde masina poate sari de pe stand.
FAR EASTERN
Este o asigurare de raspundere civila a unitatii service... daca vrei detalii, iti trimit ceva pe mail.
TIBINEL
OK!
andal.tcm@gmail.com
Broker
Salutare tuturor !

In primul rand, scuze pentru faptul ca nu am raspuns ; am avut ceva neclaritati referitoare la aria de postare.
Va garantez insa ca nu se va mai intampla

Asa ca va invit sa apelati cu incredere la serviciile noastre de brokeraj in asigurari auto :
si ca sa raspund cuiva de mai sus care spunea ca apelarea la un broker nu are nici un avantaj "ci doar faptul ca mananca mai multi o prajitura " :
- brokerul nu este angajatul / reprezentantul societatii de asigurare ( cum e agentul de asigurari )
- este reprezentatnul clientului
- interesul unui broker este acela de a-si fideliza clientii si de a le gasi cele mai bune oferte pentru ei in fiecare an ( sau cand e nevoie ) chiar daca asta inseamna ca in fiecare an sa schimbe Asiguratorul
- niciodata un broker - cel putin unul destept - nu ii va oferi clientului varianta cea mai buna pt broker ca si comision, ci pe cea mai buna pentru client, pt ca astfel acesta va mai apela la el si la anul si ii va trimite si recomandari si pe termen lung va castiga mult mai mult din acest gen de relatie,
- un broker are toate ofertele de la toti asiguratorii , astfel ca nu mai trebuie sa alergi pe la toti ca sa vezi fiecare oferta - ti le face brokerul, comparativ si ti le trimite cu recomandarea sa ; tu, ca si client, poti tine cont de ea sau nu , dar ai scutit timp
- brokerul te asista in caz de daune in fata Asiguratorului, pt unii dintre acestia chiar Brokerul intocmind dosarul de dauna
- brokerul tine evidenta asigurarilor tale : scadente / expirari si te informeaza in timp util cu privire la asta - in felul acesta nu risti sa ramai neasigurat si sa te opreasca Politia fara RCA sau chiar sa ai un accident si sa nu fi asigurat
-brokerul se deplaseaza la tine pt incasarea ratelor
- orice alta nevoie de asigurare ai avea, nu doar de auto, brokerul poate obtine un tarif mai mic

pentru asta e bine sa apelezi la un broker !
iar eu va stau la dispozitie, cu oferte sau cu raspunsuri - preferabil cu amandoua

numai bine !


klm
In primul rand sa nu se creada ca sunt impotriva brokerilor insa avantajele pe care le prezinti tu sunt doar cuvinte de marketing:
- brokerul reprezinta firma de brokeraj, odata semnat contractul de asigurare (cu respectarea procedurilor) raspunderea brokerului se incheie si intervine automat raspunderea partilor semnatare: client - asigurator;
- oricine are interesul sa isi creeze un portofoliu, nu este doar apanajul brokerului; asiguratorul vrea sa pastreze clientul chiar daca in fiecare an se schimba intermediarul;
- "niciodata un broker - cel putin unul destept - nu ii va oferi clientului varianta cea mai buna pt broker ca si comision, ci pe cea mai buna pentru client"; din cate stiu eu un broker este obligat prin caracterul serviciului oferit sa ofere cea mai buna solutie pentru client, in asta consta raspunderea sa, daca tu spui ca asta face "unul despetept" inseamna ca sunt altii care n-o fac deci cine/ce-mi garanteaza ca am apelat la unul desptept?!
- cati asiguratori sunt? 10-20 care conteaza pe piata. Cat timp iti ia sa trimiti un e-mail? (desi aici ai dreptate);
- cine te asista mai bine? o persoana straina firmei de asigurari sau un coleg al celor de la daune?
- felul in care se trateaza scadentele tin de fiecare firma/agent/broker in parte (inclusiv in ceea ce priveste incasarea ratelor);
- tariful depinde de numarul de clienti, un broker mic nu va obtine niciodata ceea ce obtine un inspector de asigurari;

Inca odata repet ca nu consider brokerul inutil insa el nu este decat intermediar si, ca orice intermediar, face ca pretul platit sa nu mai reflecte calitatea produsului.
Broker
QUOTE (klm @ Jul 7 2009, 09:38 AM) *
In primul rand sa nu se creada ca sunt impotriva brokerilor insa avantajele pe care le prezinti tu sunt doar cuvinte de marketing:
- brokerul reprezinta firma de brokeraj, odata semnat contractul de asigurare (cu respectarea procedurilor) raspunderea brokerului se incheie si intervine automat raspunderea partilor semnatare: client - asigurator;
- oricine are interesul sa isi creeze un portofoliu, nu este doar apanajul brokerului; asiguratorul vrea sa pastreze clientul chiar daca in fiecare an se schimba intermediarul;
- "niciodata un broker - cel putin unul destept - nu ii va oferi clientului varianta cea mai buna pt broker ca si comision, ci pe cea mai buna pentru client"; din cate stiu eu un broker este obligat prin caracterul serviciului oferit sa ofere cea mai buna solutie pentru client, in asta consta raspunderea sa, daca tu spui ca asta face "unul despetept" inseamna ca sunt altii care n-o fac deci cine/ce-mi garanteaza ca am apelat la unul desptept?!
- cati asiguratori sunt? 10-20 care conteaza pe piata. Cat timp iti ia sa trimiti un e-mail? (desi aici ai dreptate);
- cine te asista mai bine? o persoana straina firmei de asigurari sau un coleg al celor de la daune?
- felul in care se trateaza scadentele tin de fiecare firma/agent/broker in parte (inclusiv in ceea ce priveste incasarea ratelor);
- tariful depinde de numarul de clienti, un broker mic nu va obtine niciodata ceea ce obtine un inspector de asigurari;

Inca odata repet ca nu consider brokerul inutil insa el nu este decat intermediar si, ca orice intermediar, face ca pretul platit sa nu mai reflecte calitatea produsului.


Salut KIM

nu vreau sa creez o polemica pe un fals subiect, dar sunt dator cu cateva precizari :
- imi place sa cred ca tot ceea ce am spus despre noi sunt lucruri reale - chiar daca in acelasi timp"sunt cuvinte de marketing" - nu ma pot exprima in alt fel - ce sa fac ? sa incerc un limbaj extrem de simplu de teama sa nu fiu interpretat ??
- ai dreptate, dupa semnarea contractului, relatia contractuala se desfasoara intre Asigurat si Asigurator - din practica insa, iti spun ca brokerul are un cuvant de spus, daca e un broker " mare " cum ai spus tu - eu zic un broker cu o relatie buna cu Asiguratorul
- legat de brokerii"destepti/cinstiti " , am intalnit din pacate si societati de brokeraj sau si mai grav - agenti/agentii de intermediere in asigurari care se erijeaza in brokeri - care nu fac decat sa "impuste" un comision pe moment - care nu au capacitatea / dorinta de a intretine un portofoliu, care vand si asigurari si imobile si mai stiu eu ce ; ca sa nu mai zic ca sunt brokeri "mari " care nu isi asigura portofoliul
- iti expun toate astea din experienta personala, atat ca Asigurator - am lucrat in head office-ul a 3 societati - cat si din perspectiva detinerii unei societati de brokeraj - iar garantia apelarii la un broker onest nu ti-o ofera decat piata - alti clienti, nimeni altcineva, pentru ca pana la urma orice ar spune cineva poate fi interpretat ca si marketing, nu ?
- legat de cine te reprezinta mai bine / cine obtine tarife mai bune, totul e relativ ; iti spun ca pe unii asiguraori , noi cel putin, avem tarife mai bune decat are / poate avea un inspector dintr-o sucursala, iar la daune, de cand majoritatea asiguratorilor si-au facut centre specializate de dauna si daunele nu se mai instrumenteaza in sucursale, inspectorul local nu mai are ce face.
- iar prezenta brokerului nu se vede in tarif - asigurarea are acelasi pret pt client si prin broker si fara - marja de profit a asiguratorului e diferita in cazul intermedierii

in final..., e un bussines ; tine de fiecare dintre noi cum stim sa il facem si implicit cum ne tratatm potentialii/actualii clienti
imi place sa cred - si pana acum nu am fost contraczis - ca suntem un broker onest
ca sa va dovedesc, ce putem face ?
incercati-ne !

Numai bine !
klm
CITAT(Broker @ Jul 7 2009, 11:32 AM) *
Salut KIM

Fac ce fac si mai castig un miel (toate litere din pseudonim sunt mici wink.gif).
CITAT(Broker @ Jul 7 2009, 11:32 AM) *
in final..., e un bussines ; tine de fiecare dintre noi cum stim sa il facem si implicit cum ne tratatm potentialii/actualii clienti
[...]
incercati-ne !

Numai bine !

Perfect de acord cu tine aici, e bine ca piata si clientii au de unde alege insa da-mi voie sa fiu sceptic in ceea ce priveste restul, ca sa dau doar un exemplu: un broker care vinde RCA-uri in supermarketuri (unul din cei mai importanti din Romania dar nu singurul) mie personal nu-mi ofera nicio garantie (nu e nicio ironie pentru ca nu cunosc numele firmei tale).
Inca un aspect: nu agentul/brokerul sau oferta de pret vind asigurari wink.gif.
Multa bafta si tie smile.gif!
Broker
Afisez aici cele mai bune tarifele RCA valabile pana la 15.07 pentru proprietarii persoane fizice de autoturisme.

capacitate cilindrica:
sub 1200 cmc - 146 / 314
intre 1200cmc - 1400 cmc - 151 / 325
intre 1400cmc - 1600 cmc - 176 / 380
intre 1600cmc - 1800 cmc - 200 / 440
intre 1800cmc - 2000 cmc - 250 / 545
peste - 2000 cmc - 310 / 679

Daca gasiti in piata un tarif mai mic (dovedit), eu va pot inapoia diferenta de pret.

De asemenea, va astept cu cele mai bune oferte de CASCO.

Ne deplasam noi la dumneavoastra pentru livrarea politei.
klm
Tarife valabile pentru B/IF:

1200-1399: 142.8/312.8
1400-1599: 175.4/384.1
(restul la cerere)

Deci nu le aveti pe cele mai mici.
Broker
QUOTE (klm @ Jul 13 2009, 02:55 PM) *
Tarife valabile pentru B/IF:

1200-1399: 142.8/312.8
1400-1599: 175.4/384.1
(restul la cerere)

Deci nu le aveti pe cele mai mici.


Salut

1. FALS ! aceste tarife sunt valabile pt Bucuresti /Ilfov doar pt persoanele care au varsata intre 61 si 65 de ani si care au DACIA / FIAT /DAEWOO /AUDI - CATI DINTRE CEI DE PE FORUM SE INCADREAZA IN ACESTA CATEGORIE ?
2. GRESIT ! cele mai mici tarife, daca vrei ,sunt cele pt varsta intre 31-40 de ani si anume :
1200-1399 cmc = 135.66 ron / 297.16 ron
1400-1599 cmc = 166.63 ron / 364.89 ron
Dar ATENTIE : doar pt Bucuresti/ILfov si doar pt marcile auto amintite mai sus, doar varsta 31-40
pt restul de masini/conducatori/ in varianta standard, cele mai mici tarife raman cele afisate

Ofertele noatre sunt insa personalizate - atunci cand trimitem un tarif unei persoane / in baza unei solicitari cu siguranta aplicam toate reducerile posibile !


CONCLUZIA : FII CORECT , nu recurge la metode ieftine de atragere de clienti; Crezi ca noi nu puteam afisa aceste preturi ? Si apoi ce facem ? le spunem clientilor ca "DA, este atat de ieftin, dar nu pt dvs ?? "
SI INCA CEVA : ce vrei sa dovedesti cu asta ??? sau si tu intemediezi asigurari si te-ai gandit ca putin atac la concurenta nu strica ?
Am crezut ca esti mai serios !



klm
M-ai facut sa rad asa ca e normal sa iti raspund:
1. N-am vandut si nici nu am de gand (nici nu am dreptul) sa vand asigurari pe acest forum, poti intreba pe oricine; am dat sfaturi si unul din aceste sfaturi a facut ca un membru (daca vrei iti dau nick-ul pe privat si il intrebi direct) sa isi faca asigurarea la alta firma; mai mult, daca ii intrebi pe membrii foarte activi (cei care mi-au vazut activitatea de cand m-am inregistrat) cum se numeste firma la care lucrez 99% n-o sa stie sa-ti raspunda.
2. Iau doar 2 citate:
"atunci cand trimitem un tarif unei persoane / in baza unei solicitari cu siguranta aplicam toate reducerile posibile!"
"Afisez aici cele mai bune tarifele RCA valabile pana la 15.07 pentru proprietarii persoane fizice de autoturisme. "
Pai cum se face ca ofertele tale sunt pentru persoane fizice dar nu spui nimic de varsta sau orasul de rezidenta in primul mesaj?
Imi pare rau insa nu eu dau dovada de lipsa de profesionalism.
Ca sa merg mai departe si sa iti arat ca nu am ales cele mai mici tarife iti afisez tarifele pentru judetele AB, AR, BZ, CL, CS, CV, DB, GJ, GR, HD, HR, IL, OT, SV, TL si TR:

1200-1399: 121.3/271.5
1400-1599: 149.1/333.7

Deci care dintre noi nu este corect?

Chiar voiam sa mai spun ceva: un broker nu are cele mai bune oferte ci are cele mai bune oferte ale asiguratorilor cu care are contract de colaborare; adica daca lucrezi/iei comision de la cei mai scumpi asiguratori tu nu vei oferi cea mai buna oferta de pe piata ci doar cea mai buna oferta pe care ai primit-o de la partenerii tai.
Inca odata, ca sa nu uiti: eu nu vand asigurari pe forum (nu sunt autorizat s-o fac nici in cadrul firmei deci nu mi-as permite s-o fac pe forum) ci ii ajut pe altii sa aleaga ce este mai potrivit pentru ei.

Si ca sa incheiem orice polemica pe acest subiect, te rog sa-mi faci o oferta pentru un RCA la Audi A4, 1789 cmc, locuiesc in Galati si am 27 de ani, am permis de 2 ani si niciun accident.
Broker
QUOTE (klm @ Jul 13 2009, 04:18 PM) *
M-ai facut sa rad asa ca e normal sa iti raspund:
1. N-am vandut si nici nu am de gand (nici nu am dreptul) sa vand asigurari pe acest forum, poti intreba pe oricine; am dat sfaturi si unul din aceste sfaturi a facut ca un membru (daca vrei iti dau nick-ul pe privat si il intrebi direct) sa isi faca asigurarea la alta firma; mai mult, daca ii intrebi pe membrii foarte activi (cei care mi-au vazut activitatea de cand m-am inregistrat) cum se numeste firma la care lucrez 99% n-o sa stie sa-ti raspunda.
2. Iau doar 2 citate:
"atunci cand trimitem un tarif unei persoane / in baza unei solicitari cu siguranta aplicam toate reducerile posibile!"
"Afisez aici cele mai bune tarifele RCA valabile pana la 15.07 pentru proprietarii persoane fizice de autoturisme. "
Pai cum se face ca ofertele tale sunt pentru persoane fizice dar nu spui nimic de varsta sau orasul de rezidenta in primul mesaj?
Imi pare rau insa nu eu dau dovada de lipsa de profesionalism.
Ca sa merg mai departe si sa iti arat ca nu am ales cele mai mici tarife iti afisez tarifele pentru judetele AB, AR, BZ, CL, CS, CV, DB, GJ, GR, HD, HR, IL, OT, SV, TL si TR:

1200-1399: 121.3/271.5
1400-1599: 149.1/333.7

Deci care dintre noi nu este corect?

Chiar voiam sa mai spun ceva: un broker nu are cele mai bune oferte ci are cele mai bune oferte ale asiguratorilor cu care are contract de colaborare; adica daca lucrezi/iei comision de la cei mai scumpi asiguratori tu nu vei oferi cea mai buna oferta de pe piata ci doar cea mai buna oferta pe care ai primit-o de la partenerii tai.
Inca odata, ca sa nu uiti: eu nu vand asigurari pe forum (nu sunt autorizat s-o fac nici in cadrul firmei deci nu mi-as permite s-o fac pe forum) ci ii ajut pe altii sa aleaga ce este mai potrivit pentru ei.

Si ca sa incheiem orice polemica pe acest subiect, te rog sa-mi faci o oferta pentru un RCA la Audi A4, 1789 cmc, locuiesc in Galati si am 27 de ani, am permis de 2 ani si niciun accident.


OK, nu o sa iti raspund, ca sa nu creem o polemica aici - dupa cum vad ca preferi
Daca vrei insa, putem continua conversatia pe privat - numai ca eu deocamdata nu am acest drept aici din cate stiu
Si nu din spirit de contradictie ci pentru ca vad ca lucrurile nu sunt intelese asa cum ar trebui sa fie

Ca sa iti raspund la solicitare "RCA la Audi A4, 1789 cmc, locuiesc in Galati si am 27 de ani, am permis de 2 ani si niciun accident."

12 luni = 440 ron
6 luni = 200 ron
Cu conditia intrarii in valabilitate pana in 15.07.09. inclusiv
Daca e OK, astept talonul + CI-ul pe fax/mail in vederea emiterii politei

Numai bine !
PS : ar trebui sa raspunzi si celor care nu te fac sa razi ; asa e normal !

klm
CITAT(Broker @ Jul 13 2009, 04:45 PM) *
"RCA la Audi A4, 1789 cmc, locuiesc in Galati si am 27 de ani, am permis de 2 ani si niciun accident."

12 luni = 440 ron
6 luni = 200 ron

Spune-mi, te rog, (intr-un mesaj privat) numele asiguratorului la care ai face asigurarea.
andrei5130
Salut, ma intereseaza o polita Full CASCO(inclusiv vandalism si in spatiul UE) si RCA la Omniasig pentru un Opel Vectre din 2005, varianta full cu piele, motor 2,0d

Astept raspuns
multam
Broker
QUOTE (andrei5130 @ Jul 14 2009, 01:35 PM) *
Salut, ma intereseaza o polita Full CASCO(inclusiv vandalism si in spatiul UE) si RCA la Omniasig pentru un Opel Vectre din 2005, varianta full cu piele, motor 2,0d

Astept raspuns
multam


Salut
vrei numai la OMniasig ?
te intreb pt ca au destul de scump RCA, iar la Casco tocmai au introdus un nou sistem de fransize ; ai ajunge la 25 % fransiza
oricum, pt calcul la Omniasig am nevoie de inca cateva date despre masina
daca vrei sa iti calculez si alte variante - la alti asiguratori adica - am nevoie si de date despre proprietar ( cele de mai jos )

date despre proprietar :
1. inmatriculat persoana fizica / juridica
2. in ambele variante am nevoie de nume si CNP / denumire si CUI
3. judetul/localitatea de inmatriculare

date despre auto:
1. benzina / motorina
2. putere in kw
3. sedan/ break / hayon
4. alarma / GPS

AStept raspunsul tau
NUmai bine !

andrei5130

1. inmatriculat persoana fizica / juridica - PERSOANA FIZICA
2. in ambele variante am nevoie de nume si CNP / cu astea ai PM
3. judetul/localitatea de inmatriculare -BUCURESTI

date despre auto:

1. benzina / motorina - DISEL
2. putere in kw - 110KW
3. sedan/ break / hayon - BREAK
4. alarma / GPS - alarma si sistem de navigatie al masinii


Broker
QUOTE (andrei5130 @ Jul 14 2009, 03:48 PM) *
1. inmatriculat persoana fizica / juridica - PERSOANA FIZICA
2. in ambele variante am nevoie de nume si CNP / cu astea ai PM
3. judetul/localitatea de inmatriculare -BUCURESTI

date despre auto:

1. benzina / motorina - DISEL
2. putere in kw - 110KW
3. sedan/ break / hayon - BREAK
4. alarma / GPS - alarma si sistem de navigatie al masinii


Salut
ti-am calculat casco si RCA de la :OMNIASIG /ALLIANZ/ GENERALI / BCR / ARDAF - variante cu si/sau fara fransize la avarii partiale
am insa nevoie de un mail la care sa iti trimit ofertele, asa ca da-mi o adresa te rog
multumesc
andrei5130
Am trimis detali pe PM, multumesc
Broker
QUOTE (andrei5130 @ Jul 15 2009, 12:16 PM) *
Am trimis detali pe PM, multumesc


Salut

am trimis ofertele pe gmail
daca sunt intrebari nu ezita sa ma contactezi
Broker
Va aduc la cunostinta noile tarifele RCA, modificate din data de 16.07.2009 si valabile pana la data de 15.08.2009.
Mai jos aveti cele mai mici tarife pe care le puteti gasi in piata in functie de capacitatea cilindrica:

Capacitate cilindrica - 6 luni / 12 luni
sub 1200 cmc - 150 / 323
intre 1200cmc - 1400 cmc - 156 / 340
intre 1400cmc - 1600 cmc - 183 / 394
intre 1600cmc - 1800 cmc - 211 / 455
intre 1800cmc - 2000 cmc - 262 / 564
peste - 2000 cmc - 324 / 702

In functie de varsta proprietarului, marca masinii si judetul de imatriculare, tarifele se mai pot reduce.
Ex: Persoana fizica de 32 ani, Dacia, Bucuresti - capacitatea cilindrica intre 1400cmc si 1600cmc tariful este 175 lei / 372 lei

Ne deplasam noi la dumneavoastra pentru livrarea politei oriunde in Bucuresti sau zone limitrofe.
klm
CITAT(Broker @ Jul 13 2009, 05:45 PM) *
Ca sa iti raspund la solicitare "RCA la Audi A4, 1789 cmc, locuiesc in Galati si am 27 de ani, am permis de 2 ani si niciun accident."

12 luni = 440 ron
6 luni = 200 ron

Se pare ca mi-ai oferit cel mai mic tarif de pe piata.
Intamplator toti 3 asiguratorii al caror client nu as fi niciodata (printre care ti-am zis ca e si cel pe care mi l-ai spus pe privat) au preturi cu ~30% mai mici decat media pietei? (nu astept un raspuns, ne pastram in limitele conduitei profesionale normale smile.gif).
Multa bafta si cat mai multi clienti multumiti!
FAR EASTERN
Broker, ar fi interesant de vazut o oferta "recomandata", cu argumente.
Altfel, e foarte usor sa vinzi cel mai ieftin produs, chiar daca e de o calitate indoielnica... Dar daca asta se cauta... SUCCES!
Broker
QUOTE (FAR EASTERN @ Jul 18 2009, 09:33 AM) *
Broker, ar fi interesant de vazut o oferta "recomandata", cu argumente.
Altfel, e foarte usor sa vinzi cel mai ieftin produs, chiar daca e de o calitate indoielnica... Dar daca asta se cauta... SUCCES!


Salut

in toate cazurile de asigurari facultative in care trimitem mai multe oferte - pt acelasi obiect asigurat adica, de la mai multi asiguratori - recomandam potentialului client una/doua si oferim si argumentele necesare
decizia insa apartine asiguratului

legat de oferta concreta data lui klm > retineti ca :
1. era vorba despre un RCA
2. piata de RCA este dominata in proportie de 99.99% de criteriul "cel mai ieftin e cel mai bun " , datorita faptului ca despagubirile vizeaza prejudiciul cauzat tertilor si nu tie ca asigurat
3. s-a dorit de catre solicitant - vezi toate mesajele anterioare/s-a plecat de la o discutie privind cele mai mici tarife din piata - un RCA ieftin si atat
4. noi nu vindem RCA - RCA-ul se vinde singur datorita faptului ca e obligatoriu prin efectul legii - pt acest tip de asigurare punem insa la dispozitia solicitantilor polite de la toate companiile de asiugurari - cu tarife mai mari sau mai mici - ma repet insa, majoritatea solicita cel mai mic tarf, nu cel mai serios asigurator ( si cine este in masura sa stabilesca cine este acel asigurator ? )

numai bine si te astept cu o cerere de oferta pe care sa ti-o si argumnetez
FAR EASTERN
Pai tocmai asta era ideea, sa incercati sa-i vindeti clientului cea mai BUNA asigurare RCA, nu cea mai ieftina. Normal ca stiu ce se cauta. Dar mai stiu ceva: castigul e mai mare daca vinzi polite mai scumpe si, daca se dovedeste ca sunt si bune, atunci "rulajul" o sa se transfere de la politele mai ieftine catre cele mai bune. Si eu zic ca toata lumea ar avea de castigat.

Cat despre seriozitatea asiguratorului... ar trebui sa aveti contracte cu cei mai seriosi, pentru ca seriozitatea lor se transfera si asupra voastra. Parerea mea. smile.gif

Broker
QUOTE (FAR EASTERN @ Jul 20 2009, 12:08 PM) *
Pai tocmai asta era ideea, sa incercati sa-i vindeti clientului cea mai BUNA asigurare RCA, nu cea mai ieftina. Normal ca stiu ce se cauta. Dar mai stiu ceva: castigul e mai mare daca vinzi polite mai scumpe si, daca se dovedeste ca sunt si bune, atunci "rulajul" o sa se transfere de la politele mai ieftine catre cele mai bune. Si eu zic ca toata lumea ar avea de castigat.

Cat despre seriozitatea asiguratorului... ar trebui sa aveti contracte cu cei mai seriosi, pentru ca seriozitatea lor se transfera si asupra voastra. Parerea mea. smile.gif



Inteleg ce-mi spui si ai dreptate in principiu, dar nu pot sa afisez aici preturile de la o societate anume - pe care noi o consideram serioasa - s-ar ajunge la alte discutii.
Dar avem contracte cu toate societatiile de asigurari si putem pune la dispozitie tarifele acestora oricui solicita acest lucru.
Incercam prin prezenta pe acest forum sa venim in sprijinul posesorilor de autovehicule, oferindu-le rapid o oferta comparata de CASCO si RCA in functie de calitate/pret.

Pt RCA am considerat (datorita majoritati cererilor de acest gen) ca este mai bine sa afisam cel mai mic tarif din acest moment.
Cu cea mai mare placere putem intocmi RCA'uri la orice societate se doreste, cu atat mai mult la cele cu tarif mai mare smile.gif

Pt CASCO, in schimb, in toate cazurile venim cu cele mai bune oferte in functie in primul rand de calitate si mai apoi de pret.

Numai bine!


Broker
CASCO fara fransiza - pentru masina ta!

Pentru oferte, trimiteti un mail pe adresa office@expert-asig.ro sau PM aici pe forum, cu urmatoarele date:
  • Marca/tip/model/variata
  • Nr usi/an de fabricatie
  • Cilindree/Putere
  • Serie sasiu
  • Valoare de nou (daca nu este mai veche de 3 ani si exista factura)

si daca se poate:
  • CNP
  • Adresa (doar localitatea de imatriculare a masinii)
Broker
OFERTA VERII !

casco FARA FRANSIZA la avarii partiale CU 10 % REDUCERE fata de pretul de lista + VANDALISM inclus

in continuare 5 % reducere la RCA pe 12 luni

pt oferte astept PM / mail / telefon : 0726 69 12 06

numai bine !
FAR EASTERN
Broker, acu' nu ca vreu sa fiu rau... dar la ce asigurator nu poti face CASCO fara fransiza... contra cost?
Broker
QUOTE (FAR EASTERN @ Aug 3 2009, 07:42 PM) *
Broker, acu' nu ca vreu sa fiu rau... dar la ce asigurator nu poti face CASCO fara fransiza... contra cost?


Salut
nu esti rau

exemplu : BCR ASIGURARI, am solicitat recent un casco fara fransiza la avarii partiale, pt un client cu 15 auto la ei si raspunul :" nu facem derogari"
asa ca am redirectionat clientul catre un alt asigurator

mai sunt si altii care NU ACCEPTA fara fransiza, dar asta mi-a venit in minte acum, dar : OMNIASIG, ASTRA, , mai sunt

numai bine !
Broker
[size="3"]OPORTUNITATE : CASCO in 10 RATE !
+ VANDALIM
+ FARA FRANSIZE la avarii partiale ![/size]


Numai bine !
Broker
NOU!

Pentru persoane fizice cu masini in leasing - avem tarife la RCA de persoane fizice!
Broker
Asa cum probabil ati aflat deja tarifele RCA au suferit noi majorari.

Mai jos am afisat tarifele RCA in functie de capacitatea cilindrica, tip proprietar, varsta si marca de masina

pana la 1200cmc = 162 lei/6luni si 259 lei/12luni
intre 1201cmc - 1400cmc = 157 lei/6luni si 362 lei/12luni
intre 1401cmc - 1600cmc = 193 lei/6luni si 326 lei/12luni
intre 1601cmc - 1800cmc = 222 lei/6luni si 460 lei/12luni
intre 1801cmc - 2000cmc = 231 lei/6luni si 480 lei/12luni
intre 2001cmc - 2500cmc = 305 lei/6luni si 633 lei/12luni
peste 2500cmc = 258 lei/6luni si 537 lei/12luni

*tarifele de mai sus sunt valabile pentru proprietarii persoane fizice de autoturisme DACIA, DAEWOO, FIAT sau AUDI, cu varsta cuprinsa intre 31 si 40 ani

pana la 1200cmc = 162 lei/6luni si 323 lei/12luni
intre 1201cmc - 1400cmc = 170 lei/6luni si 338 lei/12luni
intre 1401cmc - 1600cmc = 220 lei/6luni si 437 lei/12luni
intre 1601cmc - 1800cmc = 248 lei/6luni si 509 lei/12luni
intre 1801cmc - 2000cmc = 292 lei/6luni si 573 lei/12luni
intre 2001cmc - 2500cmc = 366 lei/6luni si 718 lei/12luni
peste 2500cmc = 366 lei/6luni si 718 lei/12luni

*aceste tarife sunt valabile pentru toate celelalte persoane fizice care nu se incadreza in categoriile de mai sus. (Ex: PF/OPEL/26ani)

Broker
Daca aveti nevoie de vreo oferta am nevoie de urmatoarele date:

Pt RCA:
Proprietar: PF / PJ
Capacitate Cilindrica
Marca masinii
Varsta (daca este PF)
Localitatea de imatriculare

Pt Casco:
Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Serie sasiu (sunt 2-3 asiguratori care solicita si seria de sasiu pentru oferte)
Valoare de nou (daca nu este mai veche de 2 ani si exista factura)

si daca se poate:
CNP (sunt 2-3 asiguratori care solicita si CNP'ul pentru oferte)
Adresa (doar localitatea de imatriculare a masinii)
Broker
Costeen,

Vin eu maine pana in ora 12:00 sa iti aduc politele si sa facem poze la masina.
Ti-am raspuns si pe PM - detaliat.

Numai bine!
Broker
Pana pe 15 octombrie, putem acorda reduceri la politele RCA Ardaf de 10% pt politele pe 12 luni si 5% pt politele pe 6 luni.

Va asteptam!
Broker


Cel mai bun pret pe care il avem la RCA pentru un autoturism cu motor de 1.8 - pentru persoana fizica:

260 lei / 6 luni
530 lei / 12 luni
Broker
Tarif RCA valabil pana la data de 15.11.2009 pentru:
Autoturism intre 1801 si 2000 cmc

310 lei / 6 luni
600 lei / 12 luni

Numai bine!
Broker
Daca aveti nevoie de oferte de CASCO sau RCA, dati-mi cateva date despre masina si proprietar, iar eu am sa va trimit in cel mai scurt timp posibil, o oferta de la minim 6 societati de asigurari.

Pt oferte de RCA am nevoie doar de marca/cilindree/varsta(pt PF)/localitatea de imatriculare

Pt CASCO
Despre autoturism:

Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu
Valoare de nou (daca nu este mai veche de 2 ani si exista factura)

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea de imatriculare a masinii)

Datele de contact le gasiti mai jos.
Broker
Tarife promotionale la RCA'uri pana pe 15.nov.2009.

Pt oferte de RCA am nevoie doar de marca/cilindree/varsta(pt PF)/localitatea de imatriculare.

Trimiteti-mi detaliile si va trimit cel mai mic pret pe care il puteti gasi.
dandr69
Salut,
Doar vreau sa va sfatuiesc sa evitati Omniasig, o companie care doar face probleme clientilor, iar orice intelegere "de comun acord" se transforma intr-o teapa de zile mari. Probabil fiindca sunt actionari Asirom, veti pati la fel si acolo. Eu am avut si CASCO si RCA la Omniasig si regret din plin acest lucru.
Am adunat la un loc mai multe resurse legata de fraudele acestei companii de asigurari.
Despre Omniasig >>
Broker
Casco fara fransiza - la preturi bune!

Pentru oferte am nevoie de urmatoarele date:

Despre autoturism:
Marca/tip/model/variata
Nr usi/an de fabricatie
Cilindree/Putere
Combustibil
Serie sasiu
Valoare de nou (daca nu este mai veche de 2 ani si exista factura)

Despre proprietar:
Nume prenume / Denumire(pt firme)
CNP sau CUI
Adresa (doar localitatea de imatriculare a masinii)
Broker
Va astept in continuare cu oferte foarte bune pentru orice tip de asigurare (CASCO/RCA/LOCUINTE/MEDICALE/etc), de la ce asigurator doriti (ALLIANZ/ GENERALI/ GROUPAMA/ ARDAF/ BCR/ OMNIASIG/ ASTRA/ UNIQA/ ASITO KAPITAL/ CREDIT EUROPE/ ASIROM/etc)

Pentru oferte imi puteti trimite datele pe mail, pm, fax sau telefon, iar eu revin cu oferta cat se poate de repede.


Toate cele bune!
AZAZEL
m-a ajutat omul si l-am foit de nu s-a vazut. a fost ok si mi-a raspuns la toate intrebarile. ba mai mult s-a si deplasat in locatia unde aveam eu masina pt ca nu aveam timp sa merg eu la el.
mi-am facut rca si casco la focus.
la 14.600 valoarea asigurata am platiti 666 euro la bcr asigurari cu fransiza de 20% pt dauna totala si furt si 100 euro pt dauna partiala.

btw , pretul a fost mai bun decat as fi obtinut direct la bcr asigurari. sper sa nu fi taiat ceva si sa ma trezesc cu o surpriza in sensul ca in "X" situatie nu voi fi despagubit.
FAR EASTERN
Ma bucur pentru tine. Sper ca ai citi cu atentie contractul(casco).
Broker



Multumesc pentru apreciere AZAZEL.

RUE
am facut rca la euroins cu discount 15%. pe un an la logan 1.4 mpi in oras mare ™ am platit 357 ron.
am vazut apoi ca nu are macedonia si poate mergeam la mare pe acolo spre grecia.
FAR EASTERN
Cum spuneam, e ca la piata: primesti pentru cat platesti :\
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.