Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tuning motor Boxer DIESEL
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
Pages: 1, 2, 3
bakero
QUOTE (Zetics @ Dec 5 2009, 10:01 PM) *
Ma, va bat daca mai spuneti ca merg batraneste! ninja.gif

Am aproape 28.000 km. Nu stiu cat mai au pe ele placutele dar orisicat...


bre...e vorba de placutele moi...pe astea care le-am pus ultima oara scria "no iron" sau "no steel" ceva gen...placutele originale ma tineau pe mine 20k....
QUOTE (pista @ Dec 6 2009, 09:59 AM) *
Rugati un moderator sa mute discutia despre frane pe un topic adecvat. smile.gif


In procesul de tuning al unui,sa zicem SUBARU OUTBACK 2.0 BD,pe langa soft&stuff mai sunt si modificari ale suspensiei,ambreiaj si evident FRANE.Mai multa putere trebe' frane mai bune...care este!.deci suntem pe un topic adecvat whistling.gif biggrin.gif
pista
CITAT(bakero @ Dec 6 2009, 06:35 PM) *
CITAT(pista @ Dec 6 2009, 09:59 AM) *
Rugati un moderator sa mute discutia despre frane pe un topic adecvat. smile.gif


In procesul de tuning al unui,sa zicem SUBARU OUTBACK 2.0 BD,pe langa soft&stuff mai sunt si modificari ale suspensiei,ambreiaj si evident FRANE.Mai multa putere trebe' frane mai bune...care este!.deci suntem pe un topic adecvat whistling.gif biggrin.gif

Cine si la ce SOD a facut tuning la motor incat sa fie nevoie de frane noi ? ohmy.gif
bakero
@pista

Se poate.o crestere de putere implica automat si alte modificari cum ar fi:ambreiaj,suspensii si bineinteles frane.masina trebuie sa se opreasca thumbsup.gif
n-am zis ca daca ii faci softul si cresti puterea cu,sa zicem 20 cai trebuie sa modifici franele.dar daca bagi mai mult de 100 in plus,ar fi indicat,parerea mea sa le schimbi...macar niste discuri mai ca lumea...
mgabi
Pana la urma a ramas la nivel de zvon ... n-are nimenic ceva informatii, de pe la altii daca nu de pe la noi. de la Prodrive ceva, leak-uri ?
G e o r g e
la noi face racing code pt BD . a facut cateva masini deja.
GLC120
Cred ca dintr-un minim spirit de solidaritate, cei care nu avem NICIO problema cu Subaru BD pana acum drive.gif ar trebui sa ne incolonam frumos si sa mergem la tuning. Eu voi cere the ultimate software - 240 CP direct (ca sa fiu peste WRX si Ralliart).
Dupa tuning sper sa scot cu OBK-ul sub 20 de minute de la Sinaia-Babele, daca e uscat desigur blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.