Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TOP cele mai URATE masini
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2, 3
Atar
Peug907 are forma de pantof
nici 407 nu imi place prea mult
Enache26949
Inca odata se potriveste expresia:

"cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii"

:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
adrian-382
QUOTE
"cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii"

Asa e...
Topul funtie si de masinile pe care mi le-as permite:
1.LOGAN
2.SWIFT(cred ca e deja scos)
3.OPEL Corsa
4.Clio Bicorp
5.Skoda Octavia
Emil32797
Hai ca e prea mult... inteleg ca Logan e doar o masina romaneasc, chiar daca e multa influenta Renault, dar ca sa zici ca Solenza e mai frumoasa decat ea, ridica multe semne de intrebare asupra unora dintre cei care posteaza aici...

Le-am vazut una langa alta, din toate pozitiile si remarca de mai sus e cel putin ridicola... solenza pe langa logan e cam ce e tico pe langa cielo, cel putin....

Parerea mea...


:bounce:
Nazareno Gabrielli
Primul loc detasat: Renault Clio Symbol. Cel mai urat spate.
Enache26949
QUOTE(Andrei Suzuki)
Si tot la categoria cutii intra si Opel Agila (asa se scrie nu?) care e identica identica cu Suzuki WagonR





Eu am o AGILA 1.2 din 2002 nou noutza.

Care a incadrat AGILA in topul masinilor urate cred vorbeste gratis.

Masina e o bijuterie.

Atâta timp cat o firme ca OPEL si SUZUKI au realizat un model identic aproape in totalitate, nu are rost sa mai comentam.

Nu este decât pură invidie.

Sunt persoane care vorbesc fara sa se documenteze .....

:smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056
James Kilowatt
Amice, e vorba doar de o parere personala, legata de estetica, si fiecare are dreptul la una. E topul masinilor urate, nu proaste. Fiecare are dreptul sa aprecieze asta cu vrea.... asa ca nu-i nevoie sa te enervezi
Costel
QUOTE(Emil32797)
Hai ca e prea mult... inteleg ca Logan e doar o masina romaneasc, chiar daca e multa influenta Renault, dar ca sa zici ca Solenza e mai frumoasa decat ea, ridica multe semne de intrebare asupra unora dintre cei care posteaza aici...

Le-am vazut una langa alta, din toate pozitiile si remarca de mai sus e cel putin ridicola... solenza pe langa logan e cam ce e tico pe langa cielo, cel putin....

Parerea mea...


:bounce:



Tehnologie 100% Renault

"Logan a fost conceput la Technocentre (Centrul Mondial de Inginerie Renault, langa Paris), de catre inginerii Renault. In plus, Logan a fost proiectat pe ultimul tip de platforma renault." (citat de pe situl www.dacia.ro)
Parerea mea: masina mai urata ca Logan fabricata in 2004 n-am vazut, iar despre acei ingineri care au proiectato tind sa cred ca sunt studenti care siau dat vreun proiect de diploma sau mai stiu eu ce.
Iulian HondaFan
Logan a fost proiectata sa fie ieftina. s-a dorit sa nu aiba sticla ondulata f. mult pt. ca aceea e mai scumpa decat cea mai plata de aceea designul a fost limitat in optiuni.

pt. modus, facut pe aceeasi platforma nu se poate spune ca designerii nu si-au dat silinta.

proiectul Logan inseamna ca Renault s-a scobit de ce a avut prin ograda ca sa faca o masina ieftina dar cu un raport pret calitate bun. ce a iesit imi spuneti voi.
Andrei Suzuki
QUOTE(Enache26949)
QUOTE(Andrei Suzuki)
Si tot la categoria cutii intra si Opel Agila (asa se scrie nu?) care e identica identica cu Suzuki WagonR





Eu am o AGILA 1.2 din 2002 nou noutza.

Care a incadrat AGILA in topul masinilor urate cred vorbeste gratis.

Masina e o bijuterie.

Atâta timp cat o firme ca OPEL si SUZUKI au realizat un model identic aproape in totalitate, nu are rost sa mai comentam.

Nu este decât pură invidie.

Sunt persoane care vorbesc fara sa se documenteze .....

:smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056 :smt056



Si ma rog de ce nu ar trebui sa mai comentam?Ce daca au facut un model identic?Asta inseamna ca e si frumos,si bun,si ieftin,adica o bijuterie?
Iar de invidie nu stiu daca poate fi vorba,pt k puteam sa imi iau un Opel Agila in loc de Suzuki Ignis.Nu stiu exact care e pretu lui,da nu cred ca e mai scump ca Ignis.
Asa ca tu ar trebui sa te mai documentezi inainte sa vorbesti.
Vorba lu MR,fiecare isi da cu parerea aici.Daca nu iti convine ca a zis cineva despre masina ta ca e urata,imi pare rau pt tine,dar nu ar trebui sa te ataci in halu asta. Si eu am auzit de la multe persoane ca Ignis-u e urat si ca e nasol si ca e scump etc etc.Asta e,parerea lor.Sa fie sanatosi.Mie imi place si eu zic ca asta conteaza cel mai mult,ca eu am dat banu pe el,nu ei. :evil:
cucuta33496
Cea mai urata masina este cea la care contrastul dintre frumusetea masinii si uratenia soferului este maxim. Ati observat poate patroni, tigani, primari etc cu o uratenie izvorata din interiorul lor, din neuronii lor schimonositi de trufie si lipsa de omenie. Parca prezenta lor se reflecta in vopseaua metalizata a masinii si rezulta un contrast oribil.
Andrei Suzuki
Pai da,da ce vina are saraca masina ca a fost cumparata de un patron urat,sau te un rrom?am vazut si eu multe Sl-uri,Cl-uri etc cu manele date la max.Nasol..da masina tot frumoasa ramane.
Enache26949
Cred ca cineva a ramas cu sechele cand cineva i-a numit masina urâtă, si face si el la fel .

.....no more coments.......

:laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3:
Andrei Suzuki
Chiar ca no more coments.Se vede ca nu ai cu cine vorbi.Dai niste raspunsuri de parca ai fi clasa a 7-a.
In sfarsit...sa trecem mai departe. :cheers:
V l a d
enache, mai usor cu offtopicul si mai lasa emoticonurile si pentru altii, nu le folosi tu pe toate!
gabi4
LOCUL 1 Fara discutie suzuki swift. Ultima masina pe care mi-as lua-o. mai bine pe jos.

LOCUL 2 Citroen Picasso

LOCUL 3 dacia 1310 si compania
James Kilowatt
Se pare ca monovolumele in general sunt tari in topul asta. Stiu, Halba o sa sara in sus....
G e o r g e
zafira este super frumoasa ! ! !

un zafira OPC nu m-ar deranja sa-mi plimbe fundul asta mare al meu.
James Kilowatt
Io am condus o singura data monovolum (renault scenic) si nu prea mi-a placut pe autostrada... daca bate vantul din lateral ai senzatia ca te ia de pe sosea. Pacat, ca in rest mergea brici...
Plus ca estetic pe unii ii agaseaza. Nici eu nu prea le agreez... insa e adevarat ca sunt foarte practice.
Iulian HondaFan
asta e cea mai urata masina din America:

http://www.edmunds.com/new/2005/pontiac/az...av..12.Pontiac*
Andrei Suzuki
Asta nu e masina urata Iulian.E o masina hidoasa!! Chiar zici ca-i cutie. smile.gif
De interior sa nu mai zicem.Pana si loganu e mai frumos la interior. laugh.gif
Nicolae30758
atata timp cat cineva o cumpara inseamna ca nu este hidoasa. poate este ceva diferit de ce suntem noi obisnuiti sa vedem. si cum obisnuinta este a doua natura, poate ca daca ai vedea-o foarte des ar incepe sa nu ti se mai para asa urata. asa mi s-a intamplat cu maganul acela nou, taiat in spate, parca este neterminat. prima data ma intrebam cine dumnezeului o sa cumpere masina aia. acum dupa ce am vazut-o de nenumarate ori pe strazi parca nu mi se mai pare chiar asa.
James Kilowatt
Da, si la Surprize surprize daca te uiti in fiecare zi incepi sa spui ca se poate si mai rau laugh.gif
Nicolae30758
AFERIM.
Nazareno Gabrielli
Daca nu ma insel io, masina asta aduce un pic cu X5. Uitati-va la faruri si mai uitati-va la masina dintr-o parte.


QUOTE(Marius-Iulian)
asta e cea mai urata masina din America:

http://www.edmunds.com/new/2005/pontiac/az...av..12.Pontiac*
Andrei Suzuki
QUOTE(Nicolae30758)
atata timp cat cineva o cumpara inseamna ca nu este hidoasa. poate este ceva diferit de ce suntem noi obisnuiti sa vedem.


Nicolae,asta e parerea mea.Poate altcuiva ii place,dar mie mi se pare urata.
Iulian HondaFan
QUOTE(Nicolae30758)
atata timp cat cineva o cumpara inseamna ca nu este hidoasa.


Aztek-ul la 27000 buc vandute pe an e departe de a fi un best-seller. spre ex. Ford Explorer 373.000buc anul trecut, pana si Hyundai Santa Fe s-a vandut in 100.000 buc pe an... intotdeauna vei gasi pe cineva sa cumpere o masina, dar...
Anca33882
[color=red][/color]

Citind toate raspunsurile, se presupune ca toate masinile inventate sunt urate. Este normal ca nimeni sa nu accepta sa auda ca exact marca de masina pe care o detine este intr-un top auto de uratenie.
Cum ar fi sa spun eu ca masina mea e cea mai urata din lume. :albino:
Ei bine, masina mea e cea mai urata :cheers: AM UN TRABANT din 79, anul nasterii mele URAAA
AM CASTIGAT? SUNT IN TOP? :joker:
James Kilowatt
Era vorba de masini contemporane... asta la inceputul discutiei smile.gif Daca luam in considerare si masinile vechi, atunci Citroen 2CV bate trabantul... De fapt toate citroenurile vechi mi se pare de o uratenie de exceptie laugh.gif
Enache26949
QUOTE(Anca33882)
[color=red][/color]
Citind toate raspunsurile, se presupune ca toate masinile inventate sunt urate. Este normal ca nimeni sa nu accepta sa auda ca exact marca de masina pe care o detine este intr-un top auto de uratenie.



Cred Anca33882 are deplina dreptate. E deajuns sa nu auzi de o anumita marca de masina , darămite să o și ai , si gata ! e cea mai urata.

Cred ca pentru oricine masina proprie e cea mai frumoasa.

Sentimentul acesta cu "urâțenia" se defineste alfel .... știți voi ..... :evil: :evil: :evil: ......


Cu respect.
James Kilowatt
Hai ca nu-i asa... eu nu-s de acord cu voi smile.gif
As cumpara de exemplu suzuki Ignis ca e practica, 4x4 si diesel furat de la Fiat de ultim racnet, insa asta nu inseamna ca o si consider frumoasa, ci dimpotriva laugh.gif Nici jeansii nu-i consider eleganti dar totusi ii port si ma simt bine in ei laugh.gif
Pentru mine frumoase sunt coupeurile, desi nu ma gandesc sa-mi iau vreuna prea curand.....
Andrei Suzuki
De acord cu MR.Eu nu am vazut in acest topic pe cineva sa spuna de o masina pe care nimeni (sau majoritatea) nu o stie.Masinile despre care s-a vorbit pana acum sunt mai mult decat cunoscute.
Si nu cred ca pt oricine masina pe care o are e cea mai frumoasa.Mie imi place masina mea,dar nu e cea mai frumoasa.Mai frumos eu un Megane,un C sau un seria 3.In masina ta (zic eu) te simti cel mai bine pt ca...e a ta.

p.s. MR Ignis 4x4 Diesel nu este.Doar 4x4 cu motor 1.5 pe benzina.
Mihai34444
Chiar nu-mi place de nici o culoare dacia logan. Pentru dotarile ei are un pret destul de bun. Costa putin pentru dotarile care le are pentru ca e urata. Alte masini urate, opel agila, skoda felicia, golf 5 nu se compara cu golf 4, fiat multipla, in general alea facute din topor. Daca sunt urate nu inseamna neaparat k sunt proaste. Dar de observat e ca in general masinile considerate urate sunt oarecum ieftine. stie cineva o masina urata care sa coste peste 20000E :?:
iuliana34566
am vrut sa imi iau un logan, ce bine ca nu am luat-o.la inceput mi s-a parut asa si asa,dar cand am vazut-o pe strada :scratch: (oare cine a proiectat-oooooooooooooo)cutie de chibritui .
a si ca nr doi in top break-uri,orice marca.
chiar daca gusturile nu se discuta eu zic ca totusi confortul si calitatea conteaza si nu ai cum sa ai confort intr-o cutie (logan).
James Kilowatt
QUOTE(Andrei Suzuki)
p.s. MR Ignis 4x4 Diesel nu este.Doar 4x4 cu motor 1.5 pe benzina.


Am auzit ca cica ar vrea sa-l scoata, insa nu mi-e clar cand si daca e acelasi motor diesel.
In 2005 e anuntat Panda diesel 4x4 laugh.gif
Vasile26083
MR, deja este si pe piata romaneasca Panda cu motorul diesel multijet 1,3 http://www.fiatpanda.ro
http://www.autoitalia.ro/noutati1.htm

Panda a castigat titlul de masina anului in europa anul trecut cu Mutijetul de 1,3, deci nu mai trebuie sa astepti pana in 2005
James Kilowatt
Stiu, ma refeream la versiunea 4x4, asta inca nu s-a scos.... Versiunea de care spui tu e cu tractiune pe fata. laugh.gif Si a fost masina anului in Europa inca inainte de a fi pus multijetul, din cate stiu....
Vasile26083
Panda a luat titlul fiind echipata cu multijetul de 1,3
http://www.caroftheyear.org/pages/Coty04.htm
James Kilowatt
Titlul fusese acordat la sf anului 2003. Multijetul abia fusese lansat pe Fiat Ideea ( intamplator eram la Roma cand s-a intamplat, era de Craciun) si a fost pus si pe Punto si abia mai tarziu pe Panda, o versiune de-tunata a lui. Cand a inceput comercializarea versiunii multijet deja Panda avea titlul.
Vasile26083
Vezi la http://www.caroftheyear.org/pages/Voting04.htm ce a votat fiecare ziarist. E logic ca ei au votat inainte de a se decerna premiul.
Vezi in linkul dat ce a declarat fiecare ziarist. De ex Monsenergue (France) sau Hyan (Czech Rep.).
Ei lauda multijetul de 1,3 si daca il lauda inseamna ca l-au testat. Logic, nu?
Sigina34633
Parerea unei tipe:

3.Golf III
2.Renault Clio
1.Fiat Multipla :smt019
James Kilowatt
dintre vechituri as mai nominaliza citroen ax, mitsubishi colt, nissan micra, vw polo inainte de 94.....
mircea9
1.DACIA LOGAN

2.fiat multipla
3.renault clio
James Kilowatt
Apropo.... Ford Fusion merge sau nu nominalizata pe aici?
Iulian HondaFan
Pontiac Aztek concureaza serios la titlul de cea mai urata masina. smile.gif

pana si GM recunoaste asta pt. ca a hotarat sa ingroape modelul care va fi scos din productie anul viitor si inlocuit cu Pontiac Torrent care arata total diferit :blackeye: .
Liviu-98
Parerea mea:
Cea mai urata: Dacia Logan :shock:
Locul II: Fiat Seicento
Locul III: Fiat Multipla
adelin35583
fiat multipla
TheCube
Propun inchiderea acestui topic. Nu foloseste la nimic si contine o groaza de aberatii. Tema este muuuult prea subiectiva si e aiurea sa vezi ca masini medii ca frumusete sau uratenie ocupa locuri fruntase in aceste topiri. Sunt multi care au alcatuit topul pe baza cu totul altor criterii decat ratiunea sau gustul.
James Kilowatt
Insa cum ramane de libertatea de expresie? :colors: Eu am deschis topicul... smile.gif Si precizez ca totul este o chestie de gust si nu o judecata de valoare laugh.gif deci? laugh.gif
Aberatii sunt la toate topicurile... Aici macar asta e transparent smile.gif
ovidiu35793
La ce reclama i-a facut si cat tam-tam Dacia Logan ca design exterior arata ca naiba :albino:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.