Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TOP cele mai URATE masini
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2, 3
cristian35887
locul 3 :dacia logan
locul 2 :fiat multipla
locul 1 :renault clio sedan
James Kilowatt
Lancia Ypsilon merita sa fie nominalizata? Interiorul e foarte rafinat, insa exteriorul e cel putin ...exotic laugh.gif
Vasile26083
Mie Ypsilon mi se chiar frumoasa pt clasa ei.
Vasile26083
Spune-mi tu una de clasa mini mai frumoasa decat ea.
Vasile26083
!!!
James Kilowatt
E clar ca e deosebita. Sunt curios cati o considera frumoasa si cati urata.
Vasile26083
Spune-mi un singur model urat de Lancia.
madalina
Asta din fotografie ar fi foarte frumoasa...pana ajungi sa vezi farurile si devine hidoasa.
Vasile26083
Daca masina asta ti se pare hidoasa atunci nu mai am c esa comentez...
Vasile26083
Poate tie ti pare mai frumoasa toyota decat...
Vasile26083
Poate tie iti place mai mult un A6 sau un Passat. Dar preferata mea este
Vasile26083
Cand vei intelege ce inseamna stil si eleganta probabil ca vei aprecia si tu o astfel de masina:
James Kilowatt
Nu va enervati! Cum spuneam, totul este subiectiv si parerea fiecaruia este corecta! Insa totusi Multipla de exeplu o vad urata multi... se pare ca totusi exista si aspecte comune in aprecierea urateniei smile.gif
Vasile26083
Mi se pare aproape o blasfemie sa pui diesel pe asa ceva, chiar si un multijet in V6.
Vasile26083
Nu m-am enervat. Am explicat doar niste lucruri...
James Kilowatt
Da' ce are multijetul V6? Are 300CP... Exista maserattiuri mai slabe de atat.
Vasile26083
E diesel totusi. Miros specific, fum negru la acceleratii etc
James Kilowatt
Mercedes, BMW, mai nou Jaguar au facut compromisul asta... poate asta e tendinta laugh.gif Si n-are nici unul inca un diesel la nivelul de silentiozitate al multijetului.
Vasile26083
Din modelele scrise de tine doar Jaguar S-type se poate compara la design cu Thesis. Mercedes si Bmw sunt mult in urma dupa parerea mea.
Pt mine Mercedes si BMW nu reprezinta un etalon in materie de masini. Am condus asa ceva si nu m-a impresionat chiar deloc.
James Kilowatt
Nu e un topic versus. Voaiam doar sa spun ca multe din marcile de lux nu au nimic impotriva dieselului, iar multijetul V6 e un diesel de exceptie care nu are nici un motiv sa fie respins...
mititelu31003
Poate ca toate au ceva urat dar nu suport Tico si urasc Dacia Logan
TheCube
Iata in sfarsit un raspuns cinstit. Omului nu-i plac Tico si Dacia Logan. Dar nu a spus ca-s cele mai urate masini. Nici nu are cum. Or fi ele urate, dar nu sunt cele mai urate, cu siguranta.
Insa cei care au facut topuri cu masini ca Logan, Clio, Citroen Picasso, Opel Corsa si Skoda Octavia, cu siguranta nu au avut in minte doar criteriul estetic, ci mai ales cine-stie-ce frustrari si neimpliniri. Probabil ca unii se plimba cu Dacia lu' bunicu sau cu tramvaiul... Recunosc, nu-mi prea place Logan, dar nu are cum sa fie cea mai urata masina; am un clio bicorp si mie-mi place (eu l-am ales si nu mi l-a facut nimeni cadou laugh.gif ), iar Citroen Picasso si Skoda Octavia sunt doua masini pe care le apreciez destul de mult, inclusiv pe criterii estetice.
Da, si e normal ca m-am ofticat cand am vazut ca masinuta mea (pe care o iubesc mult :bounce: ) apare de cateva ori in topuri :shock: Si, drept razbunare, o sa trec si eu: Peugeot 407, BMW serie 1, si toate masinile pe care nu mi le pot permite! :evil:
laugh.gif laugh.gif
Mihai35439
[quote="TheCube"]Iata in sfarsit un raspuns cinstit. Omului nu-i plac Tico si Dacia Logan. Dar nu a spus ca-s cele mai urate masini. Nici nu are cum. Or fi ele urate, dar nu sunt cele mai urate, cu siguranta.
Insa cei care au facut topuri cu masini ca Logan, Clio, Citroen Picasso, Opel Corsa si Skoda Octavia, cu siguranta nu au avut in minte doar criteriul estetic, ci mai ales cine-stie-ce frustrari si neimpliniri. Probabil ca unii se plimba cu Dacia lu' bunicu sau cu tramvaiul...

Exact la asta ma gandeam si eu. Citroen Picasso de exemplu, e chiar o masina frumoasa, si nu e doar parerea mea. Personal,Logan nu-mi place, dar e departe de a fi printre cele mai urate masini. Ma rog asa ies frustrarile la iveala. Mai copii uitati-va si voi pe site-uri cu ugly cars sa vedeti cam despre ce e vorba. Totusi Fiat Multipla este una dintre cele mai urate masini, nu pot sa ma abtin! tongue.gif
James Kilowatt
Eu nu cred ca cineva care nominalizeaza citroen picasso e frustrat ca n-o are el. Daca ar fi sa nominalizam dupa frustrari ar conduce in top Porsche, Ferrari, Lamborghini....
HalbaSus
in momentul in care un constructor hotaraste sa faca o masina care sa arate "altfel" isi asuma un risc enorm, poate sa fie ceva super-reusit sau poate sa fie monstruozitate... sau poate sa fie cate un pic din ambele in functie de cine priveste, dupa parerea mea personala, subiectiva citroen picasso si renault megane hatchback sunt niste masini extrem de urate... mai ales renault-ul care arata de parca cineva ar fi uitat sa termine proiectul de design... dar sunt constient ca exista oameni care adora designul acelor masini (chiar si eu am prieteni care sustin ca e extrem de frumoasa, desi nu ii inteleg)... cat despre dacia logan, da, si asta e o masina urata, mai ales spatele, ca sa citez o revista auto: "are spatele proiectat de parca inginerii ar fi bagat un frigider in portbagaj si ar fi trasat conturul masinii in jurul frigiderului.
James Kilowatt
Clar... aici eu nu te contrazic. Mie-mi place firma Fiat chiar daca am nominalizat multipla ca fiind cea mai urata masina laugh.gif, tocmai pentru faptul ca sunt mai tupeisti si tehnic si artistic. Stilo cu 3 usi mi se pare cea mai frumoasa de la clasa ei.....

Imi place designul indraznet, chiar daca mi se pare urat. Insa Citroen Picasso de exemplu mi se pare uratica (strict personal) fara sa fie macar originala. Nu e nici prima nici ultima din seria monovolumelor.... Pe deasupra are si faima ca e proasta caroseria, ca rugineste tabla in jurul balamalelor de la portbagaj, ca e facuta la misto... asa ca poate sunt subiectiv in aprecieri.

In ceea ce priveste loganul abia astept sa-l vad si eu... in decembrie laugh.gif Daca intr-adevar au proiectat porbagajul cum spui tu ar putea sa fie un mare succes laugh.gif
Marius11
Am stat langa un Logan minute in sir si m-am tot minunat de aspectul hidos pe care-l are, mai ales la portbagaj, parca-i un frigider, ca sa nu mai zic de aspectul de cutie de chibrituri... privit din fata
Pe langa Logan, un Suzuki Swift, pe care-l critica multi la aspect, e o bijuterie, singurul lucru pe care il pot reprosa e spatele care se termina cam brusc, dar e ceva mai reusit decat Tico sau Matiz
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.