Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua imagine a forumului
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
Pages: 1, 2, 3
air_wolf
arata bine forumul. mai greu de descifrat mesajele noi dar e ok. felicitari biggrin.gif
Legionaru'
Si mie imi place! Mai sunt mici retusuri de facut dar arata bine!
Felicitari!
admin
Tx, mai e de lucru, n-am terminat inca:)
Hoinar
Seamana prea mult cu vwforum.
Admin, lucrezi part-time la ambele? smile.gif
admin
Nu e la fel, ala e IPB standard, asta e IPB complicat laugh.gif
Oana
QUOTE(admin @ Sep 30 2007, 10:37 PM) *
Tx, mai e de lucru, n-am terminat inca:)

sa ai spor...dar sper sa rezolvi si problema cu pozele...
mike.omega
Mi-am permis sa modific putin titlul topicului in ideea ca cine vede vreo problema pe undeva sau vrea sa-si aduca contributia cu vreo idee sa scrie aici smile.gif
R o b e r t
e putin mai incurcat forumul... mie imi place phpBB mai mult dar... nu-s eu admin.
vezi ca ai pus emblema de la SAAB la Subaru.
si ma mai uit dupa bube
Paul46623
Mie nu-mi apar emoticonurile. Imi apar doar denumirile lor. Si cei care scriu cu litere romanesti au mesajele facute varza.
air_wolf
logarea nu mai e cu @masini.ro la coada. sint mai putine emoticoane.
Luka
Atunci cand sunt intr-o anume arie, de exemplu ''Masini.ro Forum > Masini.ro > Totul despre masina mea'', daca incerc sa merg direct pe cea din mijloc (in cazul asta ''Masini.ro'') nu ma lasa. Primesc o eroare si nu merge decat sa o accesez pe prima (in cazul de fata ''Masini.ro Forum'').
Dan52141
vreau sa vad toate topicurile in care eu am dat un reply ... la versiunea veche era de mare ajutor ... aici vad ca poti sa vezi doar topicurile la care ai subscris sad.gif
AlexTM
Exact. Inainte era un link "Own messages" sau asa ceva. Era primul lucru ce-l foloseam cand intram pe forum.
Se poate re-activa?

Ca remarca generala, mi se pare mai complicat, asa ca prima impresia: era mai bine inainte
mike.omega
Butonul "View New Posts" (undeva in dreapta sus) nu satisface dorinta voastra?!
AlexTM
Nu, pentru ca le afiseaza pe TOATE cele noi.
Dupa o pauza de 2-3 zile afiseaza miliarde de postari in subiecte pe unde n-am dat in viata mea (OK, e o invitatie spre noi orizonturi smile.gif )

PS: am eu impresia sau noul look intotdeauna citeaza (quote) din mesajul precedent?
mike.omega
Pai cine te pune sa le deschizi pe toate?! smile.gif
Dupa 2-3 zile or sa apara 3-4 pagini cu topice unde s-a postat si tu deschizi doar ce-ti place wink.gif
admin
QUOTE(GhitaTM @ Oct 1 2007, 02:20 PM) *
Exact. Inainte era un link "Own messages" sau asa ceva. Era primul lucru ce-l foloseam cand intram pe forum.
Se poate re-activa?

Ca remarca generala, mi se pare mai complicat, asa ca prima impresia: era mai bine inainte




Vezi ca daca dai click pe numele tau si apar toate mesajele pe care le-ai postat, poti intra usor de acolo. Forumul asta e plin de optiuni noi, totul e sa le descoperi:)
Mariustom
Eu, deocamdată, am rămas woot.gif

Încă ... testez thumbsup.gif

Bravo, tot ce-i mai bun merită felicitat. banana.gif thanks.gif

Doar că, m-aţi lăsat "în ceaţă" 3,5 zile. Am suferit răău mad.gif
Dar acum, bunny.gif
Hoinar
Eu mi-am upload-at un avatar pe server (gif, 20KB, 88*95 pixeli) si nu-l vad alaturi de nume.
Am facut eu ceva gresit sau e o problema cu avatarul?
mike.omega
Nu pot sa zic decat ca asa e! Am incercat si eu mai devreme sa-mi schimb avatarul si nu poate sa deschida linkul unde uploadeaza pozele smile.gif
Trimit mai departe problema unsure.gif
22nst
nu se pot rezolva problemele cu diacriticele din mesajele anterioare?
Skywalker
Mai sa-mi prind urechile in noua fata, seamana cu cea de la Astra Club = complicata oarecum
madalina
QUOTE(GhitaTM @ Oct 1 2007, 02:38 PM) *
Nu, pentru ca le afiseaza pe TOATE cele noi.
Dupa o pauza de 2-3 zile afiseaza miliarde de postari in subiecte pe unde n-am dat in viata mea (OK, e o invitatie spre noi orizonturi smile.gif )

PS: am eu impresia sau noul look intotdeauna citeaza (quote) din mesajul precedent?


Daca day reply la post iti citeaza automat - poti sterge tu. Daca dai add reply de jos nu mai citeaza.

Deoarece eu stau foarte prost cu timpul, dar vreau s afiu de ajutor aici, va rog atunci cand aveti o problema legata de un topic, dati report si se rezolva.

Multumesc frumos pentru intelegere
cod
Ma puteti ajuta si pe mine sa uploadez un avatar? Se pare ca nu reusesc sub nici o forma (sau dimensiune).
admin
Avatarele merg puse pe server, am pus eu unul acum.

- la poza se lucreaza acum

- cu diacriticele nu ma prind care e faza, vad ca in mesajele noi apar bine, probabil s-a intamplat ceva la import
Arheopterix
Au disparut pozele.....
Tiberiu61940
QUOTE(admin @ Oct 2 2007, 11:12 AM) *
Avatarele merg puse pe server, am pus eu unul acum.

- la poza se lucreaza acum

- cu diacriticele nu ma prind care e faza, vad ca in mesajele noi apar bine, probabil s-a intamplat ceva la import

Pai pune encodingul corect si o sa mearga...
Dan52141
QUOTE(admin @ Oct 1 2007, 03:32 PM) *
Vezi ca daca dai click pe numele tau si apar toate mesajele pe care le-ai postat, poti intra usor de acolo. Forumul asta e plin de optiuni noi, totul e sa le descoperi:)


La vechea versiune intram si vedeam o pagina cu titlurile tuturo topicurilor in care eu am postat ceva si de asemeni vedeam si cand au fost actualizate (data) ultima data si de catre cine ... foarte logic si simplu.
Era primul lucru pe care il faceam cand intram pe acest forum, sa vad cine a mai raspuns in acele topicuri si cand au fost actualizate ultima data, acum este f complicat sa faci lucrul asta.
Alte features sunt intradevar interesante, multe lucruri noi
mike.omega
Anunt pentru toti cei care nu se pot loga:
Luati legatura cu mine pe mail (mike_omega1987 2 yahoo.com) ca sa putem rezolva problema wink.gif

Multumesc
Oana
QUOTE(mike.omega @ Oct 2 2007, 03:59 PM) *
mike_omega1987 2 yahoo.com

extrem de off topic...1987 are legatura cu anul nasterii? whistling.gif
guerilla
daca zic da, are vreo importanta in ceea ce priveste obiectivitatea de care a dat mike dovada pana acum? ermm.gif
Oana
in nici un caz...tocmai asta a fost socul....adica un minor de 20 de ani (daca i-a implinit si pe aia) sa fie in stare sa poarte discutiile pe care le-a purtat el e nu mai rar, ci super extra extrem de rar...are o bere de la mine la siab...de fapt nu, ca e cu masina....un suc... beer.gif
guerilla
gandeste-te ca mike e aici din 2003 biggrin.gif
Oana
QUOTE(guerilla @ Oct 2 2007, 09:58 PM) *
gandeste-te ca mike e aici din 2003 biggrin.gif

ohmy.gif mike e real? l-a vazut/atins cineva vreodata? unsure.gif
Andrei Suzuki
Da,eu. Vroiam sa-i si trag odata una,cand omu vredea ca am chef de alergat,cand eu doar vroiam sa vin cu masina langa el sa ii zic ceva. smile.gif))
ValiR
Schimbarea in sine e de obicei un lucru bun.
Totusi eu prefer vechiul aspect al forumului, nu stiu de ce dar imi parea mai compact si mai citibil ca sa spun asa.
Desigur, ma voi obisnui si cu aspectul nou, dar parca prea multa grafica...si spatiu ocupat de ea.
Functia quick edit insa era necesara si e un lucru bun smile.gif

Oricum, succes in continuare!
DRAGOS
Intrebare: acu pe ce criterii se acorda status-ul? ca eu vad ca sunt advanced member cu 220 de mesaje ca si George care are 7000 biggrin.gif

Totally off topic: Mike avea cand a venit pe forum fix cat am eu acu tongue.gif
Hoinar
Fratilor, voi ati vazut ce albastru e site-ul masini.ro? ohmy.gif wacko.gif confused.gif
Bai baieti, fara suparare....da' mai incalziti un pic site-u' ala... ca ma dor ochii dupa 10 min de umblat dupa noutati biggrin.gif.

No offense intended.
madalina
QUOTE(Dan52141 @ Oct 2 2007, 01:38 PM) *
La vechea versiune intram si vedeam o pagina cu titlurile tuturo topicurilor in care eu am postat ceva si de asemeni vedeam si cand au fost actualizate (data) ultima data si de catre cine ... foarte logic si simplu.
Era primul lucru pe care il faceam cand intram pe acest forum, sa vad cine a mai raspuns in acele topicuri si cand au fost actualizate ultima data, acum este f complicat sa faci lucrul asta.
Alte features sunt intradevar interesante, multe lucruri noi


Dai un click pe numele userului tau si de acolo find member's posts si gasesti toate subiectele in care ai postat. Toate functiile de acolo exista si aici, doar ca ai mult mia multe optiuni acum.
mike.omega
@Oana, Andrei, Guerilla: DA, pe 13 aug, na! c-am zis-o si pe asta teehee.gif Subiect incheiat, sau daca vreti vorbim in privat smile.gif

@Hoinar: pe masini.ro scrie frumos ca e varianta 5.0 beta whistling.gif
AlexTM
QUOTE(madalina @ Oct 3 2007, 03:23 AM) *
Dai un click pe numele userului tau si de acolo find member's posts si gasesti toate subiectele in care ai postat. Toate functiile de acolo exista si aici, doar ca ai mult mia multe optiuni acum.

Nu e acelasi lucru. Dai click pe numele tau si si vezi toate mesajele, asta exista si inainte.

Dar NU e acelasi lucru cu cel explicat mai sus si scris si de mine cu citeva mesaje mai inainte (la care am primit acelasi raspuns...)
guerilla
alex, functie similara exista si aici si se cheama subscriptie. asa ca daca te intereseaza un anumit topic, subscrii la el si vezi cand si ce a mai postat.
din punctul nostru de vedere, ipb - desi e mai stufos - e mult mai facil de administrat din punctul de vedere al pastrarii curateniei si ordinii in discutii. se pot face subforumuri, se pot face subarii, se pot gestiona grupurile mai bine. e un mare pas inainte. ca orice lucru nou, dureaza pana este pus la punct si pana ce ne obisnuim cu totii cu interfata. dar veti vedea ca progresul obtinut va merita timpul asta.
AlexTM
OK, OK.
Si zici ca are si functia asta:

QUOTE(guerilla @ Oct 3 2007, 08:50 AM) *
...se pot face subarii...
rolleyes.gif
Beton. Nu putem, la modul general, sa-i "facem" pe toti cei cu japoneze? biggrin.gif biggrin.gif
G e o r g e
aveti acum la dispozitie si limba romana pentru interfata forumului.
T u d o r
Am si eu o problema biggrin.gif

Din eroare, jos unde scrie cati vizitatori citsc un topic, apare scris "x" membrii.. Se poate doar cu un "i"? Nu e grav, dar corect e cu un singur "i". smile.gif
G e o r g e
detaliiiiiiiiiiii ...


















in plus nu stiu unde este linia respectiva tradusa , in ce fereastra smile.gif ca sa o pot modifica
mike.omega
Eu cred ca foloseste skin-ul in lb romana si se refera la asta smile.gif
G e o r g e
asta am inteles si eu mike, ideea era unde naiba gasesc eu in traduceri exact linia aia ... blink.gif

nu de alta dar ... e cam greoi smile.gif
ValiR
Nu imi dau seama de ce in sectiunea Totul despre masina mea nu se incarca "emoticoanele" smile.gif
Si nici pozele in general daca am vazut eu bine.
admin
QUOTE(ValiR @ Oct 6 2007, 10:52 AM) *
Nu imi dau seama de ce in sectiunea Totul despre masina mea nu se incarca "emoticoanele" smile.gif
Si nici pozele in general daca am vazut eu bine.



pozele lipsesc momentan, o sa incerc sa le bag..anumite emoticoane sunt lipsa la apel, o sa le bag si pe alea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.