Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua imagine a forumului
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
Pages: 1, 2, 3
T u d o r
QUOTE(G e o r g e @ Oct 5 2007, 09:02 AM) *
asta am inteles si eu mike, ideea era unde naiba gasesc eu in traduceri exact linia aia ... blink.gif

nu de alta dar ... e cam greoi smile.gif


Peste tot unde apare termenul "membrii" trebuie cu un singur "i". Nu ma pricep la soft, dar ma gandesc ca exista o functie de cautare dupa text. Si replace all.
Nu va suparati ca sunt insistent, dar ma irita pe retina... biggrin.gif
admin
QUOTE( T u d o r @ Oct 8 2007, 10:53 AM) *
Peste tot unde apare termenul "membrii" trebuie cu un singur "i". Nu ma pricep la soft, dar ma gandesc ca exista o functie de cautare dupa text. Si replace all.
Nu va suparati ca sunt insistent, dar ma irita pe retina... biggrin.gif



gata, daca mai vezi greseli spune-mi:)
Legionaru'
Pe zi ce trece forumul devine din ce in ce mai frumos!
Iconitele, sau cum se numesc, de la fiecare subforum sunr de mare efect!
Inca o data BRAVO!
T u d o r
QUOTE(admin @ Oct 8 2007, 11:13 AM) *
gata, daca mai vezi greseli spune-mi:)


thanks.gif ma declar fericit. biggrin.gif
A K U
Sunt complet pierdut cu noua imagine a forumului si incerc din rasputeri sa ma acomodez wallbash.gif Sunt topicuri pe care le-am citit si continua sa-mi apara ca hot (new). La fel si dosarasele albastru aprins (topicuri care ar trebui sa-mi apara cu statusul 'citite' adica albastrul acela mai palid). Si care-i treaba cu dosarele (sau gentutzele sau ce naiba sunt chestiile alea din dreptul topicului) maron cu coltul 'ciobit'? Alea ce sunt? wacko.gif
admin
QUOTE(Dies Irae @ Oct 10 2007, 09:50 AM) *
Sunt complet pierdut cu noua imagine a forumului si incerc din rasputeri sa ma acomodez wallbash.gif Sunt topicuri pe care le-am citit si continua sa-mi apara ca hot (new). La fel si dosarasele albastru aprins (topicuri care ar trebui sa-mi apara cu statusul 'citite' adica albastrul acela mai palid). Si care-i treaba cu dosarele (sau gentutzele sau ce naiba sunt chestiile alea din dreptul topicului) maron cu coltul 'ciobit'? Alea ce sunt? wacko.gif



Alea albastre sunt pt mesaje noi..alea maro sunt pt topicuri hot, adica unde se scrie mult..daca e mai palid nu's posturi noi...poti bifa optiunea de pe prima pagina, unde se termina forumurile..marcheaza ca citite..si-ti apar toate ca ciutite..ai si delete cokies acolo, te descurci tu pana la urma:)
S O R I N
Dar la poze atasate care e treaba.Am pus 2 poze .La inceput mi a zis ca pot pune de 500k ,dupa prima,cand sa o pun pe a doua mi a zis de 200 si ceva,cand sa o pun pe a 3 a mi a zis ca mi a ramas decat 44 k....Cum pot pune poze mai mari ...macar de 100 k cum era inainte...
admin
QUOTE(S O R I N @ Oct 10 2007, 10:42 AM) *
Dar la poze atasate care e treaba.Am pus 2 poze .La inceput mi a zis ca pot pune de 500k ,dupa prima,cand sa o pun pe a doua mi a zis de 200 si ceva,cand sa o pun pe a 3 a mi a zis ca mi a ramas decat 44 k....Cum pot pune poze mai mari ...macar de 100 k cum era inainte...



Gata, aveti nelimitat acum, nu exagerati:)
Legionaru'
Domnu' admin, de ce citati postul imediat de dinainte?
Ingreunati forumul! biggrin.gif
S O R I N
QUOTE(admin @ Oct 10 2007, 10:45 AM) *
Gata, aveti nelimitat acum, nu exagerati:)


Asa mai merge,este si mult mai usor . thumbsup.gif
Baby Blues
Yupyyyyyyy! In sfarsit pot si eu sa scriu. Am schimbat browser-ul si surpriza m-a last sa scriu.. Prima data nu ma lasa sa scriu. A doua oara nu puteam sa intru pe forum. Acum pot si sa scriu. Off!nGreu cu noua imagine.
AlexTM
Trebuie sa afirm ca in continuare simt lipsa acelui link "Own posts" sau asa ceva care era in dreapa sus, si care-ti afisa subiectele in care ai postat, nu mesajele proprii (e o mare diferenta...) sad.gif

Dar acum altceva vreau sa spun: Cum se face "citat in citat"?
Daca mesajul pe care vreau sa-l citez are la rindul lui un citat inside, acesta din urma nu se pastreaza in mesajul meu. Cum se poate face sa se pastreze?

Si care este rolul butonului "Quote" de sub fiecare mesaj? Se schimba din + in - dar n-am vazut alt efect.
admin
QUOTE(AlexTM @ Oct 14 2007, 07:35 AM) *
Trebuie sa afirm ca in continuare simt lipsa acelui link "Own posts" sau asa ceva care era in dreapa sus, si care-ti afisa subiectele in care ai postat, nu mesajele proprii (e o mare diferenta...) sad.gif

Dar acum altceva vreau sa spun: Cum se face "citat in citat"?
Daca mesajul pe care vreau sa-l citez are la rindul lui un citat inside, acesta din urma nu se pastreaza in mesajul meu. Cum se poate face sa se pastreze?

Si care este rolul butonului "Quote" de sub fiecare mesaj? Se schimba din + in - dar n-am vazut alt efect.



Poti da quote la mai multe mesaje..apesi pe buton in dreptu posturilor respective si apoi pe add reply..si poti da replica la 10 mesaje:)

In fiecare subiect in dreapta sus ai OPTIONS, de unde poti solicita notificari prin mp sau email cand s-a postat ceva nou, mai exista si asistentul meu, in bara de sus care te duce la ultimile tale postari, implicit ultimile subiecte in care ai postat.
AlexTM
OK, m-am prins ce semnifica acel "Quote" in dreptul fiecarui mesaj. Mersi.

DAR, ca sa construiesc un mesaj ca urmatorul:
QUOTE(admin @ Oct 14 2007, 01:37 PM) *
QUOTE(AlexTM @ Oct 14 2007, 07:35 AM) *
...
Dar acum altceva vreau sa spun: Cum se face "citat in citat"?
...

Poti da quote la mai multe mesaje..apesi pe buton in dreptu posturilor respective si apoi pe add reply..si poti da replica la 10 mesaje:)

Nu se poate printr-un un simplu quote pe mesajul tau, pentru ca ceea ce scrisesem eu (si era DEJA citat in mesajul tau) nu a mai aparut. A trebui sa merg sa-l pescuiesc din mesajul meu original.

Legat de cealalta chestie cu "own post", forget it ... Stiu de facilitatile pe care le insiri, dar nu o inlocuieste nici una. Noi sa fim sanatosi.
A K U
QUOTE(admin @ Oct 10 2007, 03:25 AM) *
poti bifa optiunea de pe prima pagina, unde se termina forumurile..marcheaza ca citite..si-ti apar toate ca ciutite..ai si delete cokies acolo, te descurci tu pana la urma:)

ermm.gif ma poate ajuta cineva, cum, de unde rezolv cu 'mark as read' ca m-am saturat sa intru pe topicuri pe care nu s-a mai postat nici un reply, dar ele imi apar cu albastru? Eventual o imagine, ceva. Nu gasesc locul ala unde se termina forumurile blink.gif
admin
Click to view attachment ete..
A K U
Ah, adminule, n-avea gura sa strige nemernicul wallbash.gif Mare boier, thx pentru intelegere. Dedicatie melodia pe care o ascult in momentul asta: Roadhouse Blues-The Doors cool.gif
Baby Blues
QUOTE(admin @ Oct 1 2007, 03:32 PM) *
Vezi ca daca dai click pe numele tau si apar toate mesajele pe care le-ai postat, poti intra usor de acolo. Forumul asta e plin de optiuni noi, totul e sa le descoperi:)

Oricum deocamdata sunt in ceata vis-a-vis de topicurile unde am sris si unde nu , unde au aparut posturi noi si unde nu, etc, etc. Culorile nu le deosebesc si nu stiu ce inseamana fiecare , cu toate ca omul a explicat. Probabil pana ne vom obisnui. Fata de ce ai scris mai sus as vrea lamuriri suplimentare. Daca apas pe numele meu sus stanga, imi apar topicurile unde am scris si de acolo intru unde vreau. Bun! dar cum stiu unde am scris ceva eu si unde s-a raspuns sau s-a sris pe acel topic? trebuie sa le caut pe fiecare pe rand, sau tre' sa tin minte? nu era mai bine inainte cand iti apareau numai topicurile inrosite pe care ai scris? Sau exista vreo smecherie pe care eu nu am descoperit-o inca? Multumesc!
PS: Oricum pt forumul asta mi-am schimbat browser-ul cu toate ca pana acum nu stiam ce e ala ( nu ce inseamna in enleza) blush.gif
G e o r g e
folosesti functia "view new posts"

http://www.masini.ro/forum/index.php?act=S...amp;CODE=getnew
G e o r g e
uite ...
NGZ
Nu inteleg ce v-a determinat sa modificati siteul. S-a ajuns la asa o amestecare ciudata a wordurilor englezesti cu cuvinte romanesti !
Nu ma considerati nationalist, dar mi se pare nepotrivit sa citesti de exemplu in topicul "Consum de combustibil" the last post by .... . Suna aiurea.
admin
QUOTE(NGZ @ Oct 18 2007, 09:31 PM) *
Nu inteleg ce v-a determinat sa modificati siteul. S-a ajuns la asa o amestecare ciudata a wordurilor englezesti cu cuvinte romanesti !
Nu ma considerati nationalist, dar mi se pare nepotrivit sa citesti de exemplu in topicul "Consum de combustibil" the last post by .... . Suna aiurea.



Vezi ca ai si limba romana, o poti selecta de pe prima pagina, jos...
Baby Blues
Multumesc domle! O sa mai caut si singur dar oricum mi se pare cam complicat . Formatul este frumos dar parca este cel mai complicat forum pe care il cunosc. Poate suna a critica dar nu vreau sa fie asa ci doar un mijloc de a ajuta. parerea mea este ca un forum ar trebui sa fie doar un fel de pagina usor de folosit pentru a schimba pareri si informatii. Pana la urma continutul conteaza. Ma gandesc ca un nou forumist cu informatii minime dar suficiente pentru a folosi un calculator si o pagina de net se va gasi in dificultate . Oricum raman la parerea ca totusi continutul conteaza iar continutul este bun.
NGZ
QUOTE(admin @ Oct 18 2007, 10:26 PM) *
Vezi ca ai si limba romana, o poti selecta de pe prima pagina, jos...


Multumesc !
admin
QUOTE(stefan_adrian @ Oct 18 2007, 11:57 PM) *
Multumesc domle! O sa mai caut si singur dar oricum mi se pare cam complicat . Formatul este frumos dar parca este cel mai complicat forum pe care il cunosc. Poate suna a critica dar nu vreau sa fie asa ci doar un mijloc de a ajuta. parerea mea este ca un forum ar trebui sa fie doar un fel de pagina usor de folosit pentru a schimba pareri si informatii. Pana la urma continutul conteaza. Ma gandesc ca un nou forumist cu informatii minime dar suficiente pentru a folosi un calculator si o pagina de net se va gasi in dificultate . Oricum raman la parerea ca totusi continutul conteaza iar continutul este bun.



Forumistii noi trebuie sa invete, nimeni nu se naste invatat. Forumul asta ofera cam toate facilitatile disponibile la ora actuala, totusi exista carcotasi care vor mai mult. Esti primul care ar vrea mai putin whistling.gif

News

-am atasat pozele vechi
-am redeschis aria de combat
Mariustom
De ce când intru prima oară pe forum, acesta nu e actualizat tot timpul, trebuie să-i dau un refresh pt a-mi arăta ultimele postări din arii ?
La fel și cu userii înregistrați și prezenți ? Ca să nu le zic membri ?
AlexTM
QUOTE(admin @ Oct 19 2007, 11:38 AM) *
Esti primul care ar vrea mai putin whistling.gif
[b]
Mai pune unul. PREZENT!
Mie-mi lipseste link-ul ala "own topics" care nu a fost inlocuit de nimic (stiu ca sunt alte alternative, own posts, new posts, bla bla... ala era un simplu click)

Iar ca si puncte pozitive ... inca mai caut.
Baby Blues
Mda parca mai respiram cu aria de "combat" si am mai uitat de suparari. biggrin.gif Nu vreau neaparat mai putin ci doar mai simplu. Imi ia destul sa caut si sa citesc in fiecare zi forumul. Am mai spus si repet fara sa critic ci doar dand sugestii, sperand ca sunt si in asentimentul altora (nu neaparat cei mai multi) , ca nu trebuia sa fie forumul care ofera cel mai mult prin format ci doar sa fie cat mai util prin informatie. Util este iar intodeauna utilul nu prea merge decat daca este foarte usor de "manuit" ( ca sa folosesc un termen din mestesugarie. biggrin.gif
PS : O repet fara sa vreau sa fiu carcotas cum subtil am inteles ca sunt. biggrin.gif
Andrei Suzuki
Sunt probleme cu mesajele private? I-am trimis vreo 2 mesaje lui James Kilowatu,si nu cred ca le-a primit. Iar mie nu imi apar la sent messages.

EDIT: se pare ca merg mesajele.Dar totusi,la sent nu e salvat nimic.
admin
QUOTE(Andrei Suzuki @ Oct 19 2007, 10:04 PM) *
Sunt probleme cu mesajele private? I-am trimis vreo 2 mesaje lui James Kilowatu,si nu cred ca le-a primit. Iar mie nu imi apar la sent messages.

EDIT: se pare ca merg mesajele.Dar totusi,la sent nu e salvat nimic.



Se trimite cand se logheaza destinataru..si de salvat salveaza daca ceri asta, parca e ceva de bifat acolo.
admin
QUOTE(AlexTM @ Oct 22 2007, 10:26 AM) *
Era o usoara gluma da' n-am vrut sa pun mutre ca suntem in zona de batalie si aici nu se glumeste, nu? devil.gif
Hai afara, daca esti tare, sa ... ne-mpacam smile.gif

PS: Aloo admini, uite un exemplu unde aveam nevoie de QUOTE IN QUOTE. Am citat mesajul lui Mariustom si a disparut textul meu vechi, desi voiam sa-l tin! Problema semnalata de mine si in sectiunea aia unde cereati opinii despre noua imagine.




Vezi ca in pagina precedenta Marius face chestia asta, am mai explicat odata cum se face in sectiunea "aia"...asa ca incearca sa fii baiat mare si descurcaret, ne bazam pe tine thumbsup.gif
Mariustom
Admin-ule, greșești de data asta. (Și așa suntem în Combat tongue.gif)
AlexTM zice bine: atunci când citezi un mesaj ce are un citat în el, în mesajul tău rămâne doar mesajul citat, fără citatul din el. Deci, nu se încarcă și citatul în citat ci doar mesajul scris de respectivul.

Adică, concret: A scrie un mesaj, B citează mesajul lui A și-și scrie mesajul propriu, iar când C citează mesajul lui B (ce are citatul lui A în el) și își scrie textul, mesajul lui C va conține (pe lângă mesajul propriu) mesajul lui B ca citat dar în acest citat nu se regăsește citatul lui A.

Ce am făcut eu în pagina precedentă era o înșiruire de citate, nu citat în citat. Pe formatul vechi se putea face acest lucru.

Nu știu dacă m-am făcut înțeles, dar am încercat biggrin.gif
DORU
Do you like cucumbers? Cavad ca ati alunecat spre altele...in loc de Combat, pactizati intre voi ! miner.gif
Daniumfcv
Treceam azi in revista marcile de masini, preturile , noutatile si asa mai departe si am realizat ca "masini.ro" le are pe toate.

Felicitari tuturor implicati in creeare si mentinerea acestui site.Ati facut o treaba excelenta.Nici nu ai nevoie sa accesezi fiecare site oficial in parte pentru ca ai aici tot ce vrei.. Pot sa va laud ca am gasit chiar ofertele clare de publicitate de la BMW Buy Back.. lucru pe care l-am tot cautat chiar la ei pe site.. ca nu se omoara nici unul sa imi raspunda la mail.

Intr-un cuvant.. Bravo.

Ps : imaginea noua este mult mai reusita..trecand peste 1 2 3 bug-uri mici .. este mult la lejer de folosit


Numai bine,
AlexTM
Da, pactizam, dar nu ca sa culegem floricele pe cimpii, ci sa ne batem cu altii. Deci se pune.
Marius are dreptate. Si, prin tranzitivitate, si eu devil.gif

QUOTE IN QUOTE. Adica, citat IN citat, quote INSIDE quote, un citat care este INAUNTRUL unui alt citat, to put a quote INSIDE an already existing quote.

Am semnalat si aici:
http://www.masini.ro/forum/index.php?showt...st&p=238162
am asamblat si un exemplu concret.

Aaa, nu mai stiu daca am zis, e vorba de a pune un citat INAUNTRUL unui citat. Deci sa citez pe cineva care la rindul lui a citat si el pe altcineva.


Stiu ca se poate face manual, nu va obositi sa-mi raspundeti. ASA AM FACUT in exemplul dat mai sus, care, repet, se afla la urmatorul link:
http://www.masini.ro/forum/index.php?showt...st&p=238162


Nu stiu daca am fost clar. Sa reiau?
Reiau. Deci, nu merge functia urmatoare:
Daca un mesaj are deja un citat, eu, cind il citez pe respectivul, NU O SA MAI AM citatul care era in mesajul pe care eu l-am citat.
Dispare citatul din mesajul citat de mine. QUOTE IN QUOTE ... cum se face?

Nu e vorba de a insira mai multe citate. Asta merge, e misto, iata o functie care nu cred ca exista inainte. E super, nu cred ca am folosit-o vreodata. Dar, ma rog, e ceva nou.
mike.omega
Multumim, ti-am mutat postul in topicul care se cuvine wink.gif
admin
QUOTE(AlexTM @ Oct 22 2007, 06:57 PM) *
Da, pactizam, dar nu ca sa culegem floricele pe cimpii, ci sa ne batem cu altii. Deci se pune.
Marius are dreptate. Si, prin tranzitivitate, si eu devil.gif

QUOTE IN QUOTE. Adica, citat IN citat, quote INSIDE quote, un citat care este INAUNTRUL unui alt citat, to put a quote INSIDE an already existing quote.

Am semnalat si aici:
http://www.masini.ro/forum/index.php?showt...st&p=238162
am asamblat si un exemplu concret.

Aaa, nu mai stiu daca am zis, e vorba de a pune un citat INAUNTRUL unui citat. Deci sa citez pe cineva care la rindul lui a citat si el pe altcineva.
Stiu ca se poate face manual, nu va obositi sa-mi raspundeti. ASA AM FACUT in exemplul dat mai sus, care, repet, se afla la urmatorul link:
http://www.masini.ro/forum/index.php?showt...st&p=238162
Nu stiu daca am fost clar. Sa reiau?
Reiau. Deci, nu merge functia urmatoare:
Daca un mesaj are deja un citat, eu, cind il citez pe respectivul, NU O SA MAI AM citatul care era in mesajul pe care eu l-am citat.
Dispare citatul din mesajul citat de mine. QUOTE IN QUOTE ... cum se face?

Nu e vorba de a insira mai multe citate. Asta merge, e misto, iata o functie care nu cred ca exista inainte. E super, nu cred ca am folosit-o vreodata. Dar, ma rog, e ceva nou.



A fost odata ca'n povesti, bla bla quote
admin
QUOTE(AlexTM @ Oct 22 2007, 06:57 PM) *
Da, pactizam, dar nu ca sa culegem floricele pe cimpii, ci sa ne batem cu altii. Deci se pune.
Marius are dreptate. Si, prin tranzitivitate, si eu devil.gif

QUOTE IN QUOTE. Adica, citat IN citat, quote INSIDE quote, un citat care este INAUNTRUL unui alt citat, to put a quote INSIDE an already existing quote.

Am semnalat si aici:
http://www.masini.ro/forum/index.php?showt...st&p=238162
am asamblat si un exemplu concret.

Aaa, nu mai stiu daca am zis, e vorba de a pune un citat INAUNTRUL unui citat. Deci sa citez pe cineva care la rindul lui a citat si el pe altcineva.
Stiu ca se poate face manual, nu va obositi sa-mi raspundeti. ASA AM FACUT in exemplul dat mai sus, care, repet, se afla la urmatorul link:
http://www.masini.ro/forum/index.php?showt...st&p=238162
Nu stiu daca am fost clar. Sa reiau?
Reiau. Deci, nu merge functia urmatoare:
Daca un mesaj are deja un citat, eu, cind il citez pe respectivul, NU O SA MAI AM citatul care era in mesajul pe care eu l-am citat.
Dispare citatul din mesajul citat de mine. QUOTE IN QUOTE ... cum se face?

Nu e vorba de a insira mai multe citate. Asta merge, e misto, iata o functie care nu cred ca exista inainte. E super, nu cred ca am folosit-o vreodata. Dar, ma rog, e ceva nou.



QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 01:47 PM) *
A fost odata ca'n povesti, bla bla quote



quote in quote
admin
QUOTE(AlexTM @ Oct 22 2007, 10:26 AM) *
Era o usoara gluma da' n-am vrut sa pun mutre ca suntem in zona de batalie si aici nu se glumeste, nu? devil.gif
Hai afara, daca esti tare, sa ... ne-mpacam smile.gif

PS: Aloo admini, uite un exemplu unde aveam nevoie de QUOTE IN QUOTE. Am citat mesajul lui Mariustom si a disparut textul meu vechi, desi voiam sa-l tin! Problema semnalata de mine si in sectiunea aia unde cereati opinii despre noua imagine.



QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 01:47 PM) *
A fost odata ca'n povesti, bla bla quote



QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 01:50 PM) *
quote in quote
admin
Deci se poate da nu va zic cum laugh.gif
guerilla
QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 01:50 PM) *
quote in quote


nu merge. am dat quote la mesaju tau si ciuciu. primu quote nu apare.
admin
QUOTE(guerilla @ Oct 23 2007, 01:54 PM) *
nu merge. am dat quote la mesaju tau si ciuciu. primu quote nu apare.



Te duci pe mesaju respectiv, apesi pe quote +, apoi pe mesajul meu , quote + si apoi add reply....
admin
QUOTE(guerilla @ Oct 23 2007, 01:54 PM) *
nu merge. am dat quote la mesaju tau si ciuciu. primu quote nu apare.



QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 01:59 PM) *
Te duci pe mesaju respectiv, apesi pe quote +, apoi pe mesajul meu , quote + si apoi add reply....



merge
NGZ
QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 02:00 PM) *
merge



Admin, nu ar fi mai corect sa purtati discutiile astea pe "Admin www.masini.ro " ?. Acolo ar fi o probabilitate mai mare sa fie vazute si de alti forumisti interesati in acest sens. Pe topicul "Dictatura pe fata" cred ca ar fi ultimul loc pe care ar fi cautate astfel de informatii. Parerea mea...
admin
QUOTE(NGZ @ Oct 23 2007, 02:22 PM) *
Admin, nu ar fi mai corect sa purtati discutiile astea pe "Admin www.masini.ro " ?. Acolo ar fi o probabilitate mai mare sa fie vazute si de alti forumisti interesati in acest sens. Pe topicul "Dictatura pe fata" cred ca ar fi ultimul loc pe care ar fi cautate astfel de informatii. Parerea mea...



Stiu..dupa ce vede Alex le mut:)
Mariustom
Admine, dar persiști în greșeală biggrin.gif
Ce ai zis tu aici:
QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 01:59 PM) *
Te duci pe mesaju respectiv, apesi pe quote +, apoi pe mesajul meu , quote + si apoi add reply....

înseamnă înșiruire de citate, nu citarea unui mesaj cu citat.

Cred că exemplul descris de mine ar trebui să-l înțelegi rolleyes.gif whistling.gif

Din câte văd, Guerilla s-a prins de figură wink.gif
AlexTM
Am vazut mesajele, se pot muta in alta parte (numa' sa spuneti unde).

Marius, exemplul, dat de tine? wink.gif
Pai eu la ce-mi racesc gura (tastatura)? Pentru numele lui Dumnezeu, nu stiu cum sa explic mai bine. Am scris cu litere mari, e adevarat ca doar CAPITALS, nu asa QUOTE IN QUOTE.

IN, nu LINGA.
INAUNTRU. INSIDE. DEDANT. Ma rog, n-o sa ma mai lungesc.
Am dat si un exemplu. N-am facut o figura sa incercuiesc, ca mi-a fost lene, recunosc sad.gif
Dar am crezut ca am explicat destul de bine. M-am inselat.

Ma duc sa ma sinucid, sunt un neinteles pe lumea asta, ce rost mai are sa traiesc? Sa va uitati la stirile de la ora 5.
NGZ
Domnilor administratori si moderatori, nu ar fi mai corect sa purtati discutiile despre utilizarea noului forum pe "Admin www.masini.ro " ?. Acolo ar fi o probabilitate mai mare sa fie vazute si de alti forumisti interesati in acest sens. Pe topicul "Dictatura pe fata" avem alta treaba. Parerea mea...
Mariustom
QUOTE(AlexTM @ Oct 23 2007, 07:03 PM) *
Marius, exemplul, dat de tine? wink.gif
Pai eu la ce-mi racesc gura (tastatura)? Pentru numele lui Dumnezeu, nu stiu cum sa explic mai bine. Am scris cu litere mari, e adevarat ca doar CAPITALS, nu asa QUOTE IN QUOTE.


Dar ce pălăria mea am făcut aici ???
QUOTE(Mariustom @ Oct 22 2007, 02:33 PM) *
Adică, concret: A scrie un mesaj, B citează mesajul lui A și-și scrie mesajul propriu, iar când C citează mesajul lui B (ce are citatul lui A în el) și își scrie textul, mesajul lui C va conține (pe lângă mesajul propriu) mesajul lui B ca citat dar în acest citat nu se regăsește citatul lui A.

Ce am făcut eu în pagina precedentă era o înșiruire de citate, nu citat în citat. Pe formatul vechi se putea face acest lucru.


Și lasă, nu te sinucide, că am început să mă obișnuiesc cu tine laugh.gif
mike.omega
Este foarte simplu. Daca dai click pe qoute la fiecare post in parte, ele vor apare la un loc.
Daca dai qoute la un post care deja contine un citat, citatul rescpectiv nu se transmite.

Admin, se poate rezolva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.