Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Prius
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4
connectorxp
Conform unui raport APIA , in anul 2008 , s-au vandut 68 de Prius-uri , ceva mai multe decat in 2007 , aceasta suma reprezinta 0,02 % din totalul vanzarilor pe acel an .

Iar cea mai vanduta masina Toyota a fost Yaris cu un total de 2.332 bucati .
FAR EASTERN
Ha, anul trecut, prin vara, incerca sa-mi povesteasca un tip de la Toyota, membru pe club-toyota, ca se vandusera deja vreo 200 de Prius in Ro. Eu i-am spus ca stiam de vreo 30. Se pare ca nu prea stia care-i realitatea... dry.gif

FAR EASTERN
Tot ma gandesc sa schimb stergatoarele..., continui cu alte ghiduri practice.
cristi98
QUOTE (FAR EASTERN @ Jan 27 2009, 05:19 PM) *
Tot ma gandesc sa schimb stergatoarele

65 cm la sofer
40 cm la pasager
FAR EASTERN
Da, am masurat si eu, merci. smile.gif Dar e bine de stiut... pentru cine n-are ruleta. biggrin.gif
FAR EASTERN
"Noua generatie Prius este tot mai ceruta pe piata japoneza. Constructorul nipon a crescut productia pana la 50.000 de unitati pe luna la situl Tsutsumi din Japonia, unde este asamblat cel mai bine vandut hibrid din lume. Uzina functioneaza acum aproape de capacitatea maxima si are un ritm crescut cu 50% fata de previziunile din cadrul companiei.

Toyota Prius a depasit inca de luna trecuta Honda Insight in topul vanzarilor din Tara Soarelui Rasare si isi va pastra cu siguranta postura de lider, urmand sa fie onorate cele aproximativ 140.000 de comenzi. Luna precedenta a consemnat si debutul vanzarilor in SUA pentru noua generatie Toyota Prius, dar americanii nu au asaltat showroom-urile niponilor.

Inca nu se cunoaste data exacta cand situl din Tupelo, Mississippi construit special de Toyota pentru productia de hibride va incepe sa scoata pe poarta primele exemplare. Momentan, vanzarile generatiei anterioare sunt in scadere pe piata americana fata de aceeasi perioada a anului trecut". @masini.ro wink.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.