Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pozele VOASTRE de la cursele de Formula Unu
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
f1anatic
Indianapolis 2007

Imi pare rau, va iubesc la fel de mult cum ma iubiti si voi pe mine...iar timpul meu este la fel de pretios ca al vostru. Vreti sa cititi - BINE - nu vreti...LA FEL DE BINE !

2007 was different. It was my 8th GP at Indy but different. Different because Michael wasn't there. My childhood hero, my idol...the BEST DRIVER IN THE GALAXY: Michael Schumacher retired at the end of last year. So naturally, whatever would have happened this year at Indiy, would still have left me unimpressed and ... dissapointed.

Well Ferraris suck. We all know that. And they suck cause Michael and Ross Brawn aren't there anymore. The only way Michael would not have a chance to win was when he was out of the race. With Massa finishing some 13 seconds behind over 70 laps, one would think Schumi could have shown the McLaren's home. And Raikkonen...such a dissapointment this finnish mate.

The drive to indy was fun, yet subdued. Well not really...my trusted, dependable, beautiful, obedient, sexy Baby S was there to lighten the mood . I ran my own "race", pitted twice for rest room stops and to grab a bite and to fullfill my new toxiodependence on Monster Energy Drink.

As I rolled into Speedway (Speedway Indiana is a suburb of Indianapolis) some people started making eye contact with my license plate pointing at the car. He he...It worked. I pull into the parking lot and some local blonde talent was trying to direct me to line up on the 3rd row of cars at the far end of the parking lot away from the entrance. A few sweet words and the Indianapolis babe waves me and lets me park next to the entrance. I was the 3rd car in line, ready to leave the lot. That's the only way to save time after the race is done. In the first year I came to Indy probably I didn't have enough "game" in me...we waited about 3 hours before we left the lot.



There were lkots and lots of Polish folks who probably felt cheated that Robert kubica wasn't there, driving. Not only is Kubica damn good and Polish - we got 2 million Polish in Chicago. But gone were the Colombian flags of yester-year, the jester hats, the beautiful silver flags of McLaren Mercedes. There still was a sea of red, of Michael and Ferrari items, but less so than in the previous years.

The racing was good - midfield runners put up a show. Fissichella had an agricultural experience as did Sato. Someone blew an engine. Ralfie checked out at the first corner - e didn't like the track anyways. So much for being Michael's brother. They sure do not have the same genes...even though they have the same mother and father.

Did I say it was hot ? Driving back was agonizingly slow until I hit I-65 north. On the way home a pack of 3 Corvettes drove past me like I was going in reverse. About 1 hour into the drive it started raining heavily. I blew by the pack of Corvettes like they were going in reverse. After the scheduled refueling, I joined the heavy traffic and made my way home doing team work with a Lotus Exige and an Audi A6. Always great to find traffic mates that you can rely on (complete strangers I might add) but who will instantly recognize in you a worthy road partner and ...basically we all helped each other overtake the slower drivers.

that's it really. Schumi wasn't there racing. I went there with an empty heart and I left with an even bigger void. I felt priviledged over the previous 7 years to see the greatest driver in the world, past present and future exercise his magic...and I tell you what...I was there at his first Indy victory and I was there at his last victory at the IMS. The roar of fans 150-200 thousand of them cheering Michael Schumacher to the checkered flag, whether he was just running another lap or putting the move on McLarens or Renaults - is something the Formula One world will never experience again. I was there and I know how it was and I know it will never happen again.

I miss you Michael ! - Schumi - Simply the Best !


And if I may add...rumor has it...this was also the last Indy F1 race ! Idio-clesstone and Tony George did not agree to a contract renewal. I always felt it - F1 cannot make it in the redneck world.
20krpm
induioshator, si mai ales off topic smile.gif) (ceea ce-mi aduce aminte - inca nici acum n-am scos pozele de pe stick.)

a fost si o cursa de F1 la indianapolis in weekendu ala, stiai? wink.gif
Oana
si eu care am intrat intr-un suflet sa vad poze... sad.gif iti place tie sa ne tii in suspans...
20krpm
oana, check your pm's. (adica verifica-ti mesajele personale, in traducere directa - sa nu te gindesti la altceva, c-am pus si apostrofu, sa fie suta la suta gramatical corect.)
Oana
ultima "achizitie"...



am eu mai multe noutati de ultima data de cand am postat ceva aici, dar asta e mai speciala pentru ca am primit-o de la un anti schumy/ferrari si fan inrait mclaren...va dati seama ce i-am facut? rolleyes.gif
Oana
it's my turn...




prin fata tribunei 18 se trece cu 127km/h...

sa-mi pastrati loc ptr poze banana.gif
AZAZEL
ce tare esti!

eu ma gandeam sa merg la marele premiu al belgiei anul asta dar asta numai daca va coincide cu o plecare a mea cu jobul in belgia pt ca avionul ma rupe !
Alex-F1
Eeee te rupe......bine ca pe biata fata n-o rupe, iar pe tine da.....hai ca acuma o faci pe victima......daca vrei ceva CU ADEVARAT, o faci......exemplul clar e Oana! Bravo de 3 ori!!!! thumbsup.gif Crezi ca pe ea n-o rupe putin {mai mult} la buzunar distractia asta? Dar pasiunea e mai presus de toate.....ia zi-le Oana, distractia asta de peste 1.000 de Euro e o nimica toata la banii tai, este? ninja.gif Asa ceva.....

P.S.: Anul asta merg si io la Hungaroring pt. a treia oara!!!!!!!!!!! URA....ca am auzit ca va fi o cursa tare de tot.......la fel si cea de la Valencia......
Oana
pai eu 1.000 de euro iau la avans... normal ca nu se simte wacko.gif costa, e adevarat, dar eu aveam nevoie sa fiu prezenta la un eveniment important in f1 (cum ar fi lansarea circuitului din valencia) dupa ce am ratat sansa sa-l vad pe schumy concurand... oricum, poate reusesc macar sa-l vad live in valencia, ca si-a anuntat prezenta acolo...
deci o sa avem poze de la doua curse anul asta, cel putin din ce s-a anuntat pana acum... thumbsup.gif si poate ne organizam si noi anul viitor sa mergem impreuna pe undeva...
AZAZEL
QUOTE (oana87995 @ Jun 4 2008, 11:02 PM) *
si poate ne organizam si noi anul viitor sa mergem impreuna pe undeva...


o idee f buna.
insa trebuie sa vorbim din timp.
istanbul ar fi o idee! preturile nu sunt asa mari si biletele se vor gasi mai usor pt ca lumea nu se inghesuie.
klm
CITAT(oana87995 @ Jun 5 2008, 12:02 AM) *
pai eu 1.000 de euro iau la avans

Si nu vrei sa fii nevasta mea (sau te-a furat altcineva)? smile.gif
Oana
te-a pus azazel sa ma intrebi? teehee.gif
AZAZEL
am ras in hohote la replica asta.

oana, luni voi fi in braila cu treaba. voi sta pana miercuri.
daca ai timp, as vrea sa te cunosc ca tare imi esti draga si antipatica in acelasi timp.
klm
Azazel cu ale lui, eu cu ale mele!
Te-am cerut pentru mine, nu pentru el! biggrin.gif.
Alex-F1
QUOTE (AZAZEL @ Jun 5 2008, 07:36 AM) *
oana, luni voi fi in braila cu treaba. voi sta pana miercuri. daca ai timp, as vrea sa te cunosc ca tare imi esti draga si antipatica in acelasi timp.


Uuuuuuuu......se ingroasa gluma..... huh.gif .....Oana & Azazel face to face, dar avantaj net Oana, fiind acasa!!! biggrin.gif Oana, io zic sa chemi "baietii" sa stea prin preajma, ca nu se stie.... ninja.gif Deci pana la urma a copt-o omu de-o deplasare {in interes de serviciu} pana la Braila, ca sa-si intalneasca febletea!!! wub.gif tongue.gif Parca vad ca s-a dat peste cap ca sa nu rateze deplasarea asta, de s-or fi intrebat si colegii "da oare de ce tine asta mortis sa mearga chiar el la Braila?" laugh.gif Oana, fiindca omu e mai amarat saracu, io zic sa fii o doamna si sa-i faci tu cadou biletul de avion macar dus pana in Belgia..... woot.gif Azazel, io te asigur ca dupa ce-o vei fi cunoscut pe Oana, nu-ti va mai fi antipatica, doar draga.... smile.gif
mike.omega
Si pozele VOASTRE de la cursele de F1 unde sunt?! huh.gif
Alex-F1
Na acuma Mike nu fi si tu asa rigid.....o sa vina si pozele......acuma se pregateste terenu..... whistling.gif
20krpm
anul asta, la ora asta, deja as fi fost in avion spre indy. imi promisesem sa nu mai merg doar pentru simbata si duminica, ci sa includ si antrenamentele de vineri. dar deocamdata mai mult de un cui in care sa-mi pun pofta n-am. asa ca o sa insir aici un omagiu cursei care n-a mai fost sa fie.

faimoasa pagoda de la indy. simbata, inainte de antrenamentele de dimineata, cu un pic de ceata.
Click to view attachment
alex wurtz, favoritul meu de anul trecut.
Click to view attachment
si scott speed, catre care s-a indreptat patriotismul local.
Click to view attachment
tribunele de la indy. o simpla fotografie nu le da dreptate. saptamina trecuta comentatorul de pe speed amintea in treacat ca ovalul de la indianapolis are suprafata mai mare decit tot statul monaco.
Click to view attachment
nevasta-mea, incercind sa-l corupa pe papa ferrari.
Click to view attachment
20krpm
kangoroo tv. un divais mititel, conectat la tot ce vrei, $100 pe weekend ca sa-l inchiriezi (parca), dar intr-adevar te face sa nu pierzi cursa. (pentru ca de fapt, paradoxal, fiind acolo, ai toate sansele sa nu vezi mai nimic din cursa.) afara de feed-ul televiziunii, kangoroo iti da in timp real clasamentele, timpii pe tura si partiali, distantele intre masini, reluari, si poti sa selectezi in orice clipa camera din oricare masina pe care vrei s-o vezi.
Click to view attachment
jenson button
Click to view attachment
zice-se ca aici a inceput dihonia dintre alonso si hamilton: masinile stacked-up la iesirea in ultima runda de calificari.
Click to view attachment
seara prin oras... o cutie postala...
Click to view attachment
... un bar (au niste fripturi de vita care pina si mie-mi plac)
Click to view attachment
20krpm
cladirea primariei din indianapolis (nimic neobisnuit, dar rar vezi cladiri cu iz clasic pe-aici pe coasta de vest...)
Click to view attachment
si monumentul falic din mijlocul orasului
Click to view attachment
noi, in dimineata cursei
Click to view attachment
si acum poze de pe grid: vettel si mario thiessen
Click to view attachment
vettel (mi-am adus aminte ca am si zoom la aparat)
Click to view attachment
20krpm
jean todt si felipe massa (era o inghesuiala la facut poze la ferrari-uri ceva de speriat...)
Click to view attachment
dave coulthard (racneam "david!! david!!", se uita spre mine, imi face cu mina, si io iara uit sa pun zoom-ul la aparat...)
Click to view attachment
nick heidfeld. la cit le pasa americanilor de f1, eu eram singurul care ii stia pe soferi, ii strigam si ei se intorceau spre mine surprinsi, abia pe urma se prideau si ceilalti despre ce e vorba
Click to view attachment
poza facuta de nevasta-mea cu louise pe linia de start, cind toate becurile rosii erau aprinse (evident, eu ma lasasem de multa vreme de facut poze...)
Click to view attachment
rumeinienz (cred ca s-or fi intrebat ce m-a apucat sa le fac poza...)
Click to view attachment
20krpm
spre sfirsitul cursei am crezut ca ne vom putea muta pe partea cealalta a pistei, chiar linga podiumul de premiere. am traversat in fuga (e un tunel pe sub pista... noooo... ce credeati?...) dar o buna bucata de tribune fusese intre timp rezervata pentru fotografi acreditati. bummer...
Click to view attachment
stilpul care indica ordinea masinilor in cursa, la final
Click to view attachment
... o zi obositoare...
Click to view attachment
motiv pentru care a trebuit sa-mi recapat cit de repede...?
Click to view attachment
Oana
si ti-a luat un an sa le postezi?
foarte misto... sper totusi sa reapara indy in campionat, de anul viitor...
20krpm
tony george, proprietarul IMS (indianapolis motor speedway) a declarat public ca vrea sa reinceapa discutiile cu ernie becclestone, si ca l-a sunat de citeva ori si ca i-a trimis email-uri, dar ca n-a primit nici un raspuns. pentru el e destul de important sa stie cit mai repede daca becclestone isi aduce circul incoace anu viitor sau nu, pentru ca trebuie sa-si rezerve pashunea. intre timp, copilul favorit al lui becclestone e asia - se concentreaza pe india, singapore, china samd. rolleyes.gif banu-i ban, 'tu-i mama lui.
Alex-F1
Deci.....Hungaroring 2008, ziua cursei... thumbsup.gif

Aici vedere spre sicana din locul de unde am stat noi....
Alex-F1
Parada pilotilor de F1....
Alex-F1
Dupa gard, tribunele Silver din fata sicanei....acolo am stat in 2002..... whistling.gif
Alex-F1
Si cateva shot-uri in fata noastra, pe portiunea de accelerare de dupa sicana, viteza ~ 125 km/h....
Alex-F1
Si relaxarea bine-meritata dupa 6 ore petrecute in soare..... thumbsup.gif ....pe culoarele din mijloc, eu si prietenul meu woot.gif
Alex-F1
Aquapark-ul e asezat pe 4 nivele.....aici o vedere inspre circuit de la al 3-lea nivel....se observa bine curba aceea larga la dreapta dinaintea sicanei.....in planul indepartat, tribunele oficiale (acoperite) de la linia start/finish.... Deci linistit puteam sa vad cursa si de pe tobogane biggrin.gif
Alex-F1
O vedere aeriana superba a ceea ce zic ei ca ar fi "Hungary's largest water amusement park".....asa o fi.....oricum THIS IS THE PLACE TO BE.....intrarea e 24 Euro/pers. pt. toata ziua sau 17 Euro/pers. daca vii dupa ora 15....fair enough sa zicem.... ninja.gif
Alex-F1
Si ultima poza de la fata locului (~ ora 21 ora Romaniei), chiar de la locul unde am parcat masina....cu 4 ore inainte acolo era full de masini, una-ntr-alta......in fata in departare e autostrada spre Budapesta, in stanga e circuitul, iar in dreapta e Aquarena.....noapte buna wherever you are..... thumbsup.gif
Oana
unde verde la valencia...


prima poza... nu e vreun personaj important, nici o poza reusita, dar e prima poza


iar el e massa... ala pe care il tot pun eu pe 1 in concursul de pronosticuri...




fisichella... tare bine mai seama force india cu mc laren... cel putin in soarele ala imi dadeam seama ca nu e mc laren de abia dupa ce ma uitat la casa pilotului


cam asa arata, in toata splendoarea ei, sicana care le-a dat batai de cap cam tuturor pilotilor azi... au scapat cu obrazul curat massa, button (de altfel, cel care mi-a facut o impresie buna azi... are un stil de pilotaj tare interesant... lin, curat, nu bruscheaza masina) si vettel si probabil mai sunt cativa, dar nu am putut sa le tin evidenta la toti...


kimi... care la fiecare tura mi se parea ca franeaza mult prea tarziu...


iceman, iceman... era o adevarata placere sa vezi o pata de culoare rosie intr-o mare de oameni albastrii... cu atat mai mult nu-i suport acum cu cat am realizat ca niciun spaniol nu vorbeste engleza... frate, astia pe ce planeta s-au nascut? ca degeaba inteleg eu spaniola daca tot ceea ce stiu este no hablo espaniol si no tengo dinero


kubica...
Oana
de la tribuna unde stau am vedere la linia de start, aproximativ jumatate din ea, si la intrarea in pit, paralela cu linia de start...


se aduceau la boze cauciucurile si ce mai e nevoie ptr sesiunea de calificari...


medical car... in aceeasi zona, dar in alt moment


si cateva din iesirile pe care am apucat sa le si pozez...






inca o poza cu kimi, ca are multi sustinatori pe forumul asta...


heidfeld...


rosberg...


si eroul local...




Oana
am vrut sa merg da vad podul, dar mi-am dat seama ca e imposibil de mers pe jos pana acolo... se vede in dreapta


in dreapta tribunei... am vazut o gramada de poze pe net facut dintr-un unghi din care se vedea si vaporasul asta, dar si o masina mica in "fundal"...


intresanta meserie au...


pregatit de interventie...


elena, daca mai esti printre noi... el este bruno senna... si a avut o zi proasta azi...


si un mic accident in gp2... nu stiu despre ce e vorba, am vazut doar masina carata


si gata, ca mi-e somn... impresii, pe foarte scurt... e mult mai tare decat mi-am imaginat ca o sa fie... acolo ajungi sa indragesti mai mult sportul in sine decat o echipa anume... si incepi sa indragesti pana si force india (mai putin renault, in cazul meu)... si e foarte cald si sper sa nu fac insolatie...

news alert... aici ploua de vreo ora... se anunta o cursa interesanta...
Elena A.
Sunt aici ninja.gif
Oana
si ptr ca am revenit acasa, sa continuam cu pozele...

a treia sesiune de antrenamente am vazut-o dintr-o alta tribuna... in dimineata aia cautam tribuna 7, de unde trebuia sa iau o minunatie de aparat care mi-a facut viata mai usoara la calificari si in cursa (kangaroo tv - va povestesc mai incolo despre el) si am nimerit dintr-o mare greseala la una din intrarile in parcarea principala, pe unde veneau pilotii... urmeaza si poze cu ei, dar incerc sa postez intr-o oarecare ordine, ca sa nu ametesc... dar pentru ca am intarziat mult prea mult acolo, astepand sa vina schumy, evident, m-am trezit la tribuna 7 cu doar 20 de minute inainte de ultima sesiune de antrenamente... teoretic, in tribuna aia nu aveam ce cauta, intrucat aveam bilet in alta parte, dar ptr ca kangaroo aveau stand in zona aia, m-au lasat sa intru... ca un om de buna credinta, ar fi trebuit sa-mi iau aparatul si sa ies, dar vazand ca nu mai am timp suficient ca sa ajung la tribuna mea, m-am facut si eu mica si m-am pierdut in multime... si m-am urcat pe un pod, deasupra pistei, care facea legatura cu o tribuna de pe partea cealalta, si am vazut masinile trecand pe sub mine cu 270 km/h...

pe scarile podului... in drepta, tribuna 7


la viteza aia trebuia sa fac cate 3 poze deodata ca sa iasa macar una clara... bourdais


glock...



nakajima... omul care i-a facut pe spanioli sa dea banii degeaba pe biletul la cursa...


webber...


barrichello...


massa...


kimi...


si o frantura video...
http://www.youtube.com/watch?v=fTPa3r9R8pM
Oana
calificari... sambata a fost innorat, tempereturi numai bune de stat cateva ore in tribune, dupa ce vineri am baut apa cat nu am baut toata vara asta si m-am bronzat ca tractoristii...

sutil... sunt curioasa cat au cotizat aia care au vazut cursa din si de pe cladirile din imagine...


trulli...


coulthard... la prima si ultima cursa in valencia


kovalainen...


ultima strigare...


bravo massa pentru primul pole position din istoria circuitului de la valencia... in brate este kangaroo-ul de care va ziceam mai sus, un dispozitiv ce se inchiria si care avea: 8 TV channels including live in-car camera feeds, Team radio, including driver-to-pit conversations, Multi-lingual audio commentaries, Audio and video replay, Official race timing and scoring; leaderboard, pit and sector times... si altele


se pleca acasa... n-am mai vazut atata lume niciodata... au fost peste 100.000 de spectatori


Oana
cursa...
in asteptarea paradei pilotilor... ce mi s-a parut foarte interesant e ca dupa parada au intrat pe circuit safety car-ul, madical car si au oprit unde erau comisarii de cursa, s-au dat jos din masini si au dat noroc cu ei...


si pilotii... cei mai multi erau cu spatele...




tribuna 18... am nimerit intr-un coltisor ferrari


primul tur...










alonso nu a mai ajuns pana la noi...


Oana
primul fastest lap al lui massa... in turul 5


ambulanta iesea de la boxe, dupa ce kimi si-a accidentat mecanicul...


si au mai ramas 2 ture pana la victorie... si in acest fel massa si-a sarbatorit cel de-al 100 gp in f1


dupa cursa, masina lui sutil era adusa la boxe


toate celelalte masini se retrageau din jurul pistei, dupa o cursa fara incidente majore...


urmeaza pozele cu pilotii... maine...
Oana
si ultima serie de poze... oricum vad ca nu va plac, de nu ziceti nimic (bine, adevarul e ca sunteti invidiosi) tongue.gif

sambata dimineatza... fisichella


jean todt...


in aceeasi dimineatza i-am mai vazut pe briatore, vettel, massa si kimi, doar ca pe primii doi i-am observat prea tarziu si nu am apucat sa-i pozez, iar pozele cu ultimii doi au iesit nasol... noroc ca i-am prins duminica... si mai este acest personaj, care ne-a facut cu mana, dar nu-mi mai aduc aminte cine e si nici nu-mi dau seama din poza... poate aveti voi vreo idee


sambata seara, in fata hotelului unde erau cazati... heidfeld, dupa ce mi-a dat autograf... pe kubica, desi venisera cu aceeasi masina, nu am apucat sa-l pozez ca a taiat-o in hotel ca vantul si ca gandul...


pe kimi iar nu l-am prins bine, dar macar am fost singura care a luat autograf de la el... cadou ptr alex, ca pe mine nu ma pasioneaza...


de la stanga la dreapta... kimi, heidfeld


duminica, inaintea cursei... ei, de data asta mi-a iesit


si massa...


si au mai trecut webber, piquet si barrichello... dar prea repede... si cu asta cred ca am terminat pozele...

ar mai fi o filmare de la calificari http://www.youtube.com/watch?v=P3c_-1nzscw si una din cursa http://www.youtube.com/watch?v=Zxu0CvCu5Gw

si asta http://sport.hotnews.ro/stiri-motor-408303...on-valencia.htm
e o fraza neterminata, aia cu coulthard & co, ce nu au reusit sa treaca de q3... acum nu stiu daca, de emotie, eu am uitat sa o mai termin sau ei au gresit la copy/paste... si mai apare cate un "m" din cand in cand in plus, din cauza tastaturii mele... dar astea sunt detalii... important e ca am facut-o si pe asta - bine, rau, nu stiu, dar cred ca as comenta totusi mai bine decat miki o cursa de f1...

si sa ne auzim la anu'
Alex-F1
Nu am timp acum sa scriu mai mult, asa ca deocamdata nu pot sa spun decat WELL DONE OANA, GOOD JOB !!!!!!!! thumbsup.gif
FAR EASTERN
Chiar faine pozele!
Nu zicea nimeni nimic pentru ca lumea admira...........si admira............ si de fapt despre asta e topicul, ca ma plictisisiem la un moment dat de atata vorbaraie. Dar asa e cand esti "atins"...


Faina pasiune si meserie ai, Oana! thumbsup.gif And you, guys. dry.gif

tzigaie
In speranta ca se mai uita cineva la acest topic am sa postez si eu niste poze de la Istanbul Park 2009. Am deja biletele pt Hockenheimring 2010. Revin cu poze de acolo la sfarsitul lui iulie:))Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Oana
in primul rand bine ai venit printre fanii f1 de pe masini.ro. multumim pentru poze si le asteptam cu interes si pe cele din germania.
spune-ne cum a fost la cursa? e prima pe care o vezi live?
tzigaie
QUOTE (Oana @ Mar 17 2010, 11:49 AM) *
in primul rand bine ai venit printre fanii f1 de pe masini.ro. multumim pentru poze si le asteptam cu interes si pe cele din germania.
spune-ne cum a fost la cursa? e prima pe care o vezi live?

da. cursa de la istanbul a fost prima pe care am vazut-o live. urmeaza hockenheimring, si cine stie pe viitor... Oricum dupa cursa de la istanbul mi-am propus ca in fiecare an sa ajung la un mare premiu. visez la un Spa in 2011:)) Cursa a fost interesanta, bilete relativ ieftine, nu foarte multa lume, e cunoscut faptul ca turcii duc lipsa de spectatorii, stiu ca au fost vreo 30.000. Un circuit nou modern, organizare buna, caldura mare, cozi infernale spre Istanbul dupa cursa. In rest ce sa zic... suparat ca Alonso nu a terminat in puncte:)) Astept cu nerabdare Hockenheim, mai ales ca anul asta avem masina si speram la titlu:). Cred ca va fi o fiesta totala in Germania cu revenirea lui Schumacher, majoritatea biletelor sunt sold-out deja.
f1anatic
Montreal to Chicago coming from the F1 race
We discussed Schumacher, F1 race in Montreal, F1 in USA, F1 in general, about him (academy, his son Conor) about me. I will just leave you with 2 pictures of the many taken. He sat across the aisle from me too. Autograph included on a Subaru picture no less.
Very nice guy. Hats down to an Irish Gentleman: Derek Daly. Pix taken by his son Conor.
http://www.derekdaly.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Derek_Daly
[OK...nu este cel mai faimos ex pilot de F1 dar a fost pilot F1 timp de 4 ani si a fost/este comentator la canalul de televiziune SPEED channel care prezinta F1 in USA. Super baiat de treaba. Nu reproduc ce am discutat de el, ca sa nu se interpreteza ca o rubrica de stiri. Am fost invitat sa particip, ca spectator, o cursa de Formula Mazda in care participa baiatul sau Conor la Chicago. Nu pot spune asta pe site-ul Subaru - de unde am reprodus partea in Engleza, ca sa nu ma trezesc cu alti 10 iindivizi interesati. Acum sa fim sinceri...de cite ori ai ocazia sa vorbesti cu un fost pilot, timp de vreo 20 min, fara sa fii intrerupt de nimeni, liber, si pe atitea subiecte ? In aeroport la Montreal l-au recunoscut mai multi, dar doar eu am zburat cu el la Chicago]

Poze mai pun si miine ca de-abia am venit.
f1anatic
Thank you Oana.

Am fost foarte bucuros la start cu Schumi ajungind eventual pe 3 - dupa care bucuria s-a dus dupa ce a facut pana...ce l-a trimis la boxe si i-a stricat strategia si apoi spre sfirsit cind se chinuia pe cauciucurile "soft". Locul unde s-a busit cu Sutil a fost chiar in fata mea - dar deh cum era sa ma bucur.

Nu mi-e clar unde este Mercedes in momentul de fata; nu pot spune ca este a 3-a echipa cel putin nu in mod consistent. Ferrari a fost azi la acelasi nivel cu McLaren si Red Bull dar in Turcia nu le-a mers bine. Nici Rosberg nu a mers prea bine, dovada ca Merc nu este o masina consistenta pe toate circuitele. Sper totusi spre sfirsitul anului sa invinga si ei (Schumi) dar speranta moare incet. Red Bull si McLaren sint fiabile si nu se va intimpla.

Caldura mare, preturi mari. Seara inainte de cursa am fost in Down Town Montreal unde tot centrul era o petrecere masiva cu strazi blocate concerte, parada de masini exotice etc. Acum citiva ani am reusit sa ma opresc la o intersectie pe unde traversau Grid Girls - nu am avut acelasi noroc in 2010 ca in 2002.

Revederea lui Schumi...o parte din mine refuza sa se bucure deplin pt ca il vad ... asa departe de o sansa de a invinge. Pe de alta parte...conduce bine, stind intre curba 6-7 as putea spune clar ca are un stil diferit de condus - schimba vitezele un pic mai tirziu ca ceilalti (bazat be zgomotul esapamentului). Masinile de F1 - ca veni vorba, nu mai au acelasi miros de gaze nearse ca pe vremuri la Indianapolis (V10, 3L) si nici atit de zgomotoase.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.