Help - Search - Members - Calendar
Full Version: URMATOAREA MASINA, TOYOTA?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4
AMP
QUOTE (DAN @ Aug 20 2008, 12:40 PM) *
QUOTE (vio @ Aug 20 2008, 02:17 PM) *
nu se schimba ca de abia a aparut faceliftu

wrong answer vio.tongue.gif
la anul va fi inlocuita de auris verso



woot.gif Ceeeee???!!Daneeee...vorbesti serios sau e glumita?!Auris Verso?Si cum o sa arate,pacatele mele????? mellow.gif

Mariane....bey..cand mai dai de subecte d-astia p-acilea,baga si la fata linku'. wink.gif ...ca io nu prea ma dau prin ariilii astia.... rolleyes.gif

Intrebare:si cum o sa arate aia de 180 CP? confused.gif

maxic,welcome on bord!Pentru noi Verso a fost o alegere foarte buna,dupa ce vreo 3-4 luni am "lins" netul in cautare de stricaciuni patite de marcile cele mai apreciate in tara.In concluzie Toyota a fost cea care a intrunit toate pretentiile,conditiile si asteptarile noastre....si cum trebuia sa fie incapatoare,robusta si impunatoare... biggrin.gif ,alegerea s-a chemat Verso.A noastra are 129 CP,sa sti ca este sportiva,se infinge la drum si de obicei pleaca prima din intersectie....ca soferul are buba la mansarda...in fine.Consumul e maricel,deh! si motorasul e marisor,respectiv 11-12,5 l in oras si 7-8 exterior,insa am scos consum extern mediu cu ea de 6,5 l,asta vara.
Mai sunt posesori de Verso pe forum,iar unul dintre ei,acum repejor in vine in minte,este Watcher.
Scenicul tau e cam ca Verso...din cate stiu eu....cumva,parerea mea,daca ai vinde Scenicul si ti-ai cumpara Verso ar ca si cum ai lua aceeasi Marie,cu alta palarie....Sigur,pot fi si rautacioasa,insa nu vreau sa las loc de dispute. tongue.gif
Sa auzim de bine! smile.gif
StefanVVTi
Daaa!:) whistling.gif
maxic
QUOTE (AMP @ Oct 8 2008, 02:57 PM) *
QUOTE (DAN @ Aug 20 2008, 12:40 PM) *
QUOTE (vio @ Aug 20 2008, 02:17 PM) *
nu se schimba ca de abia a aparut faceliftu

wrong answer vio.tongue.gif
la anul va fi inlocuita de auris verso



woot.gif Ceeeee???!!Daneeee...vorbesti serios sau e glumita?!Auris Verso?Si cum o sa arate,pacatele mele????? mellow.gif

Mariane....bey..cand mai dai de subecte d-astia p-acilea,baga si la fata linku'. wink.gif ...ca io nu prea ma dau prin ariilii astia.... rolleyes.gif

Intrebare:si cum o sa arate aia de 180 CP? confused.gif

maxic,welcome on bord!Pentru noi Verso a fost o alegere foarte buna,dupa ce vreo 3-4 luni am "lins" netul in cautare de stricaciuni patite de marcile cele mai apreciate in tara.In concluzie Toyota a fost cea care a intrunit toate pretentiile,conditiile si asteptarile noastre....si cum trebuia sa fie incapatoare,robusta si impunatoare... biggrin.gif ,alegerea s-a chemat Verso.A noastra are 129 CP,sa sti ca este sportiva,se infinge la drum si de obicei pleaca prima din intersectie....ca soferul are buba la mansarda...in fine.Consumul e maricel,deh! si motorasul e marisor,respectiv 11-12,5 l in oras si 7-8 exterior,insa am scos consum extern mediu cu ea de 6,5 l,asta vara.
Mai sunt posesori de Verso pe forum,iar unul dintre ei,acum repejor in vine in minte,este Watcher.
Scenicul tau e cam ca Verso...din cate stiu eu....cumva,parerea mea,daca ai vinde Scenicul si ti-ai cumpara Verso ar ca si cum ai lua aceeasi Marie,cu alta palarie....Sigur,pot fi si rautacioasa,insa nu vreau sa las loc de dispute. tongue.gif
Sa auzim de bine! smile.gif

Pai da dar acu vreau sa schimb Scenicu ca e vechi si m-am gandit sa trec si eu la alta marca , sa vad si altceva in afara de Renault. Si din ce am vazut si am condus, m-au atras Versus si Mazda 6. Mai ramane sa vad cu finantarea , dar la anul schimb neaparat Scenicu. Oricum m-am gandit sa iau varianta SH, cu vreo 15000EUR gasesc o masina cam la 1 an vechime, sau poate 2.
lucian14
Normal ca as mai lua Toyota, dar nu din Romania, sa nu le bag banii in buzunar hotilor de la Inchcape... ca servisarea (reviziile) eu oricum nu o mai fac la noi de anul trecut . Garantia Toyota si customer satisfaction in tarisoara noastra de rahat, sunt bataie de joc, preturile si manopera la fel - si asta e plecata tot de la Inchcape - Toyota Romania thumbsup.gif Au prea multi clienti baietii ca sa isi mai faca griji ptr. noi bizonii ninja.gif
bebelacus
eu as mai lua. e cam devreme sa laud fiabilitatea avensisului si a aygoului; am doar 28,000 si 6,000 km cu ele. totusi, avensisul, in mod special, ma incinta la nebunie. daca viitorului avensis i-ar seta suspenisa si ar antifona-o la fel de bine as lua-o imediat. o masina mai silentioasa si mai confortabila decit avensisul e greu de gasit, chiar si in clase superioare sau in aceeasi categorie dar premium.
tot ce sper e sa mentina preturile mai jos, in special la intertinere, fata de concurenta.
hc robert75
O masina frumoasa:Toyota Venza Sportlux
FAR EASTERN
Robert, pune pozele si aici http://www.masini.ro/forum/content/Toyota/...za/#entry262121

Oricum, asta e tunata bine. Arata mai mica pentru ca suspensiile sunt mai joase.
maxic
QUOTE (bebelacus @ Oct 25 2008, 08:19 PM) *
eu as mai lua. e cam devreme sa laud fiabilitatea avensisului si a aygoului; am doar 28,000 si 6,000 km cu ele. totusi, avensisul, in mod special, ma incinta la nebunie. daca viitorului avensis i-ar seta suspenisa si ar antifona-o la fel de bine as lua-o imediat. o masina mai silentioasa si mai confortabila decit avensisul e greu de gasit, chiar si in clase superioare sau in aceeasi categorie dar premium.
tot ce sper e sa mentina preturile mai jos, in special la intertinere, fata de concurenta.


Am ramas sa aleg intre honda si toyota. Mazda a picat ca intretinerea este mult mai scumpa decat la Toyota/Honda.
Am facut drivetest cu Acord si Auris si pot sa spun ca mi-au placut amandoua, desi sunt din clase diferite. Oricum pana la anul cand o sa schomb Renaultu ma mai ganmdesc, mai citesc, mai primesc sfaturi.
hc robert75
O idee despre ce se ''poarta'' afara: http://www.autohaus-reiniger.com/tuning.htm
paul-cristian
Reactualizez subiectul, eu.....astept sa treaca criza, sa apara noul Prius si.....vreau Avensis benzinar, 1.8 sau chiar 2.0, asta in cazul in care noul Prius nu ma va da pe spate. Dar de la Toyota nu mai plec desi ma bate gandul sa o iau de afara cu cel mult 10 km la bord.
Visul meu e un Mustang din anii 70 fara pic de electronice in el dar nu am sonda in curte biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.