Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intilnirea posesorilor de Toyota
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3
Bogdan67993
Salve.
Desi propunerea a fost discutata initial in topicul de aici, cred ca nu strica un thread dedicat.
Ca sa nu mai lungesc vorba, mi-ar face placere - si sint sigur ca nu numai mie - sa avem un Toyo-gathering. Deocamdata nu am idee ce data ar convine majoritatii (si nici locatie, dar presupun ca Bucuresti), asa ca nu voi propune una. Din punct de vedere personal, un weekend ma coafeaza cel mai bine, asa ca vagul meu vot se duce la o simbata sau duminica - oricare.
guerilla
pai asa zic si eu ca in week-end e cel mai bine.
dar, locatia bucuresti? depinde foarte multi cati din provincie ar fi tentati sa vina la o intalnire. pentru ca daca "fortele" sunt comparabile atunci ar trebui sa facem intalneala undeva mai pe la mijloc, iar asa cum spunea cineva, pitestiul e confortabil. dar nu si daca suntem 20 din bucuresti si 3 din provincie blush.gif sau depinde, cu ce ne asteapta cei 3 biggrin.gif
_Constantin_
Asa guerilla imi place spiritul tau practic blush.gif sa vedem cati ne strangem si care e procentul de provinciali.
S O R I N
Prezent.
Bogdan67993
133 Views și doar 4 înscrieri. Hmmm, căldură mare, monșer. blush.gif
guerilla
timiditatea bat-o vina
plus lipsa de incredere,
plus lipsa de chef,
plus lipsa dorinta de implicare,
plus ....

e mai misto cand cineva iti pune pe tava totul, eventual si informatii, eventual si discounturi...
BogdanS
Na, ca să nu vă credeți persecutați: eu nu pot să vin fiindcă am copil mic și n-am ce să caut în week-end pe coclauri. :-)
guerilla
sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii smile.gif
tu esti scuzat biggrin.gif momentan. ca poate facem gradinita toyota si atunci n-ai pe unde sa te mai fofilezi laugh.gif
Lexy
Ma bate gandul sa vin...nu de altceva da poate va ciordesc un capac de la roata(de fapt mai multe sa am de rezerva laugh.gif ..si va rog frumos fara mustati din alea..nu ma puneti sa car si foarfeca cu mine)
laur6
pai duminica asta se pune de o intalnire. nu e de toyote, dar cu cat mai multe, cu atat mai bine! asa ca daca puteti si aveti si chef, de ce nu veniti sa ne vedem la stadion pe 08.10.'06?
guerilla
bineinteles ca ne vedem si duminica. dar aia e intalnire Masini.ro . adicatelea nu conteaza ce masina conduci.
noi vorbim insa acum de o adunatura de toyote in acelasi loc. cadru organizat, alea alea.
ma gandesc sa va fac si o surpriza cu ocazia asta. dar depinde cati de multi sunt doritori de asa ceva. pentru ca daca ne adunam doar 10 e pacat sa pun multa lume pe drum.
laur6
ok. inteleg, dar, te rog, ai putina rabdare, ca am masina in service si la cum se misca astia precum ochii mortului nu mai sper s-o scot nici intr-o luna de acum incolo. cum pun mana pe ea, corespund la orice intalnire de toyotisti in principiu. (depinde de program)
BogdanS
QUOTE(laur6)
e ce nu veniti sa ne vedem la stadion pe 08.10.'06?


Care stadion? La ce oră? Unde anume? Dă și tu un link, ceva... (Eu tot n-o s-ajung, însă dacă tot vorbiți de asta, lăsați detalii, că altfel chiar nu vine nimeni.)
Ioan76853
daca tot suntem la capitolul scuze bag si eu una. Din pacate in meseria mea acum e perioada de foc ziua pe santier, seara, sambata si duminica situatii de plata si oferte. Prin ianuarie-martie cand voi privi absent clanta usii neatinsa de nici un potential client, raspund prezent la orice invitatie smile.gif)
guerilla
QUOTE(Bogdan72011)
QUOTE(laur6)
e ce nu veniti sa ne vedem la stadion pe 08.10.'06?


Care stadion? La ce oră? Unde anume? Dă și tu un link, ceva... (Eu tot n-o s-ajung, însă dacă tot vorbiți de asta, lăsați detalii, că altfel chiar nu vine nimeni.)


INTALNIRE BUCURESTI, DUMINICA ASTA
Bogdan54824
Dacă o să am carnet la momentul respectiv, cu cea mai mare plăcere.
Toyxen
am o scuza de vreo 700 de km. Ii buna? smile.gif

m-as fi bagat la o distanta mai mititica.
BogdanS
offtopic.gif

QUOTE(Toyxen)
am o scuza de vreo 700 de km. Ii buna? smile.gif


Apăi după mine nu-i. La ce ți-ai luat mașină dacă n-o conduci tocma' de dragu' ei? Glumesc, evident.
vio
lalalalllai llaiiiiiii band.gif band.gif band.gif ............. perty cu bere fara alcool :bandit: nou speed record 1,4 corolla 210 la ora biggrin.gif si inca se mai ducea dar a aparut brusc o localitate ce sa ii faci


io zic ca ar fi mai benefic daca ar fi decat toyotisti parerea mea moncher ... asa ne amestecam si nu prea e bine . deja am vazut ceva nationalitati conlocuitoare la bordul unor LC uri si LEXUS ......


apropo de 700 km , eu cand am luat LC ul tocmai pt dist lungi cum a venit cum am plecat in austria la un concert aici aproape biggrin.gif
Watcher
Ca idee m-ar interesa sa particip, partial pt k sunt curios sa il cunosc pe Guerilla, dar nu pot sa spun decat foarte aproape de data respectiva (oricare ar fi ea) daca sunt liber sau nu.
Legionaru'
Iau eu mata de coada!
Locatia: Pitesti
Data : Sambata 14.10.2006
Ora : ne punem de acord
vio
vai de matza aia smile.gif)) o sa fie franjuri smile.gif))
S O R I N
Acum sa va vad. blush.gif
romb
daca ramane intalnirea de la Pitesti vin si eu sa ne mai vedem desi nu am Toyota , da cred ca faceti o exceptie ... biggrin.gif
Bogdan54824
Pitești? a walk in the park!
Chiar am negociat cu nevastă-mea și mă aduce ea, dar nu pot weekend-ul viitor.
Alexandru83741
Cred ca locatia din Pitesti este ok dar daca sunt mai multi din Bucuresti poate o facem aici. blink.gif
vio
pai clar ca din buc sunt cei mai multi zic eu . ar fi misto undeva neutru ...
Legionaru'
Ce ziceti pana nu se pronunta mai multi schimbam sambata cu duminica 15.10.2006?
Hai mai baieti, toti se intalnesc, VW, Skoda si noi ce facem? :argue:
_Constantin_
I'm there. Vad eu cum fac rost de bani de benzina. Dati si voi o bere si-o tigara.
romb
duminica pe 15 voi fi la pitesti la prietenul nostru SORIN !

Craiova are prezenta full pana acum , eu , constantin si legionaru' venim sigur ... asteptam si capitala in numar cat mai mare biggrin.gif
romb
o bere fara alcool costache , ca doar nu vrei sa incalci legea ! biggrin.gif
guerilla
bai nu se poate pe 15. este prea din scurt. vom fi maxim 7-8 daca vreti intalnirea asa repede.
Legionaru'
Pentru inceput cred ca este destul de bine!
M A R I U S
Da' pe noi astia din Bacau,Iasi( cam putini,ce-i drept) ne-ati uitat de v-ati hotarat tocmai la Pitesti?Un Brasov nu v-ar surade? :angel:
Legionaru'
Eu zic prima data sa ne intalnim pe zone, sa ne cunoastem mai bine,si apoi sa punem de o intalnire la nivel national ,Brasov sau o statiune montana, unde sa stam 2 zile,sa ne simtim bine cu toate cele! beer.gif
M A R I U S
pt moldoveni( si nu numai) o intalnire la Iasi?Cam pe 14-15...nici un amator?
_Constantin_
Bai baieti daca e de stat peste noapte ne gazduieste SORIN, ca eu vreau sa vin cu 2 damijeni de zaibar, niste praz cu mamaliga rece, o ceapa sparta la fata loculuii si poate vin si ardelenii cu 1 metru de slanina si niste palinca si o punem de o nunta. Moldovenii sa vina cu ceva dulce( un vin poate biggrin.gif).


Florin e cu planul cincinal, sambata muntenia, pana la craciun toata tara. : :angel:
guerilla
bai oameni buni, putina organizare ca o dam in alte alea.
nu va grabiti ca fetele la maritis ca o sa iasa ca un copil cu 3 moase de o sa-i taiem buricu cu toporu.
hai sa vedem intai cine e dispus sa-si miste fundu la o intalnire. si apoi bagam de o locatie si de o data.
ca pana una alta suntem vreo 8 anuntati. restu pana la 80 pe unde sint?!?
cred ca saptamana asta o pun de un spam si anunt pe toata lumea.

constantine, pune zaibaru la pastrare, agata prazu in cui si stai olecuta ca mai e pana ne vedem. un picut.
voi astia din moldova (me included) aruncati-va aici cu prezenta si vedem cum ne grupam. eventual va ridica vreo masina de la iasi pe toti biggrin.gif
Lexy
Eu nu vin ca e ziua mea si am alte planuri.Data viitoare....
guerilla
QUOTE(Lexy)
Eu nu vin ca e ziua mea si am alte planuri.


dragi toyotisti e clar. mutam intalnirea la bucuresti ca sa serbam ziua lu' lexy.
nu era o invitatie?!? blush.gif
mircea89110
yooo,
vreau si eu sa admir si sa pipai alte toyo-ri, mai ales ave-ri, sa povestim una alta si sa ne cunoastem.
pentru mine pitesti-ul e orasul de unde am plecat spre bucuresti asa ca-mi convine de minune.
poate la data ar trebui sa umblam putin, yo zic sa facem un calendar de la 10.oct la 15.dec si sa bifam fiecare we-le unde putem sa fugim de acasa si sa ne vedem . apoi vedem care data are cele mai multe bife si aia ramane....
ne ajuta cineva ? blush.gif
guerilla
am auzit eu cum ca fetele sunt foarte descurcarete cu metoda asta a calendarului :angel:
MotorHead
QUOTE(guerilla)
hai sa vedem intai cine e dispus sa-si miste fundu la o intalnire. si apoi bagam de o locatie si de o data.
ca pana una alta suntem vreo 8 anuntati. restu pana la 80 pe unde sint?!?
cred ca saptamana asta o pun de un spam si anunt pe toata lumea.

da, n-ar fi rau sa dai un spam, sa se-adune mai multi

se pare ca pt. intalnirea asta trebuie alocate 2 zile (a 2-a pentru refacere tongue.gif ), eu pot sa particip doar dupa 20 noiembrie, sunt ocupat rau pana atunci
Florin67354
daca ma rugati frumos poate vin si eu sa va arat cum arata o corolla de incepator ciocanita dupa 200 de km de-a stat pe bara o luna de zile.... :bash: . Da m-ati convinge sigur daca ati aduce si un posesor de Prius pe acolo ca mi se pare interesanta masina.
Stefan40968
Ma bag si eu doar sa anuntati si voi din timp(2-3 saptamani)[color=red][/colo biggrin.gif r]
Alexandru83741
dragilor toyotisti,
pana ne hotaram noi "trece baba cu colacu" blink.gif , nevasta-mea cu ale iei colege de pe "parinti.com"( un forum de mamici cu copii mici blush.gif ), au pus-o de o intalnire cu copil cu tot, una doua adicatelea imediat si banuiesc ca stiti cine a dus-o cu masina la intalnire in herastrau? bineinteles eu ca doamna nu conduce inca biggrin.gif , asa ca hai sa vedem cine este hotarat si cine nu. In consecinta hai sa stabilim o data nici aproape dar nici departe si sa vedem cine se inscrie. eu propun de exemplu 21 oct.
ce spuneti?
guerilla
oct la mine iese din calcul. toate we sunt ocupate cu diferite activitati artistice de genul nunti, zile de nastere, intalniri de familie.
_Constantin_
Deci? Ce facem? Ne intalnim sau nu? Sa stim si noi, eu cu florin si romb am zis ca mergem oricum pana la sorin deci suntem acolo. Daca mai vrea sa vina cineva e binevenit.
Lasati mesaje pe privat daca veniti si o ora care v-ar conveni.

In principiu cercetatorii in igiena orala recomanda dupa 11 pm.
S O R I N
Baieti eu sambata pot dupa ora 13,sper sa fie bine pt voi....sa mi spune ti

cand vreti voi sa veniti...Eu va astept .

Daca mai vrea cineva, este binevenit . :wave:
Legionaru'
Sorin, am schimbat ziua! Am hotarat duminica!
Ora ramane sa o stabilim cei care venim!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.