IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

fiat marea 1.9 jtd

This topic is about fiat marea 1.9 jtd, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> fiat marea 1.9 jtd
dan76375
post May 14 2006, 09:22 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 13-May 06
From: Galati (Galati)
Member No.: 76.368



Am gasit un Fiat Marea 1.9 jtd din 2001.As vrea sa-mi spuneti si mie cate ceva despre masina asta, cat este de fiabila, costuri de intretinere....treburi d'astea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
robert
post May 17 2006, 01:49 PM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 377
Joined: 30-November 04
From: Bucuresti
Member No.: 36.557



QUOTE(Razvan63327)
Asta e o parere de om care a vazut numai masini plistisitoare nemtesti. La Marea poti sa zici de plastice care cam fac zgomot in gropile din Ro dar nu deranjant. Amortizoarele tin min 160 mii Km chiar si in tara asta mizerabila si la motor e nr. 1. Nu vad ce e asa scumpa intretinerea la fiat ? Marea a fost facuta foarte putin timp tocmai pt ca, concura cu Lancia Lybra. Probabil cel mai stabil break.


Este o parere de om care vede, prin natura job-ului, foarte multe modele de masini si conduce destul de des unele la care nici nu visezi, fie germane, italiene,japoneze sau americane.Nu stiu cate modele de italiene ai condus Razvane, dar am impresia ca doar un Punto cu motor de 1.2. Mai citeste, mai invata,mai condu, si vb.Imi dau si eu cu parerea fara a avea pretentia cam dreptate.Ideile trebuie sa fie diverse, nu?
Sigur e doar o parere, argumentele fiind mai mult sau mai putin subiective.Tinand cont ca in 1994 aveam in familie un Fiat Croma 2.5 TD 115cp, nu sunt impotriva masinilor italiene.Despre Marea am scris ce am vazut cu ochii mei si ce am auzit de la oameni care au avut modelul, sau care lucreaza prin service la Fiat.Era doar o parere, iar daca ne dam in cap de fiecare data...Marea nu avea cum sa concureze cu Lancia, fiind segmente de public total diferite.Asa cum Logan nu concureaza cu Megane.Cam greu sa intelegi, dar poate incerci.


--------------------
Passat 1.9 TDI 130CP 2005
Passat 2.0 TDI 140CP 2006
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 11:13 AM