IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ecartamentul,egal fatza-spate sau nu ?

This topic is about Ecartamentul,egal fatza-spate sau nu ?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Ecartamentul,egal fatza-spate sau nu ?
cezar62399
post Jan 29 2006, 05:06 AM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 30-November 05
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 62.392



Pregatindu-ma temeinic la capitolul teoretic pt a-mi cumpara o noua masina,si analizand la maxim masina de acum+sute de pagini de web am ajuns la aceasta intrebare ,in care va solicit atentia : Cum ar trebui sa fie ecartamentul fatza fatza de cel spate,sa zicem de clasa compacta ?E bine ca cele doua ecartamente sa fie egale?(ex:Opel Astra H -1488mm) sau ca cel din fatza sa fie mai mare si cel spate mai mic ?(ex:Toyota Corolla ,fatza 1480mm / spate 1460mm).Ma intereseaza parerile tuturor dar rog in special pe cunoscatori in domeniu Auto sa-mi raspunda.Va multumesc !


--------------------
....In love with the efort
In bed with results....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Alex-F1
post Jan 31 2006, 08:03 PM
Post #2


THE GODFATHER
******

Group: Membri
Posts: 3.845
Joined: 8-August 04
From: Timisoara
Member No.: 30.528



Da' chiar asa, de ce te intereseaza asa mult ecartamentele fata/spate? :scratchchin: E o simpla masina de strada si banuiesc ca o vei folosi ca atare......doar nu vrei sa mergi la curse cu ea, asa ca nu e cazul sa despici firul in patru....parerea mea! Oricum diferentele sunt nesemnificative (cativa mm), deci nu are rost sa-ti faci probleme in privinta asta! Cel mai important e sa fii un bun sofer in trafic, deci, in pregatirea ta temeinica pt. "marele moment", io as zice sa-ti indrepti mai bine atentia asupra acestui aspect, nu asupra catorva mm, pe care oricum nu-i vei simti in timpul mersului cu masina! Succes!

Vorbeamos
ALEX


--------------------
VW Passat 1.9 TDI sedan 155 CP / 378 Nm pe dyno

>>> RACING IS IN MY BLOOD <<< (dar nu cu Passat-ul)

"Cei cu adevarat cunoscatori, nu vor putea uita faptul ca, masinile bune, fiabile si mai ales corecte fata de client, la banii platiti pt. ele, nu se mai fac din 2004 la 95% din brandurile lumii" (by DORU, 2009)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 08:49 PM