IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Timonerie Opel Corsa

This topic is about Timonerie Opel Corsa, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Timonerie Opel Corsa
Sebastian39516
post Sep 30 2005, 02:59 AM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 156
Joined: 30-January 05
From: Bucuresti
Member No.: 39.509



Stiu ca s-a mai discutat acest subiect insa vreau sa le aduc in vedere posesorilor de Opel Corsa care au sau vor avea necazuri cu timoneria, ca doar e a doua problema clasica a acestei masini, urmatoarea chestiune: daca veti ajunge in situatia in care timoneria a cedat, inainte de a cumpara piesa intrebati ce model vi se aduce, adica la fel ca cea de pe masina, cu elemente din plastic sau versiunea imbunatatita, din metal. Eu tocmai am cumparat toata timoneria, 3 milioane doar si am 2 ani garantie, si pot sa spun ca modelul asta, fabricat dupa 2002, inspira mult mai multa rezistenta fata de componenta inca existenta pe masina. Toate elementele sunt din metal iar partile care suporta miscari de rotatie sau laterale sunt ca niste mici capete de bara, fortele de frecare fiind mult reduse. Oricum, sistemul este mult mai bine conceput. Deci nu uitati sa solicitati acest model, in cazul in care "se ofera" vreun magazin sa va aduca "exact ce ai pe masina, domnule!".

P.S. Nu are legatura cu topicul dar trebuie sa o zic, pt alti eventuali interesati de chestiune: bucsa aia de dacie cu care mi-am reparat caseta de directie rezista cu succes. Am aproape 10000 Km prin gropile patriei si nu troncane nimic...


--------------------
Opel Corsa 1.3 CDTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th May 2024 - 08:27 PM