IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ce parere aveti de volvo s60 r(0-100km in 5,7 secunde)

This topic is about Ce parere aveti de volvo s60 r(0-100km in 5,7 secunde), the author, sing, wrote about: Parerea mea este ca volvo este o supermasina....s60 si s80 sunt niste masini exceptinale si extrem de elegante(aviz amatorilor care spuneau ca volvo e ... To read more just scroll down

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti de volvo s60 r(0-100km in 5,7 secunde)
sing
post Oct 1 2003, 08:17 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 1-October 03
From: Bucuresti
Member No.: 16.706



Parerea mea este ca volvo este o supermasina....s60 si s80 sunt niste masini exceptinale si extrem de elegante(aviz amatorilor care spuneau ca volvo este doar pt cei de pste 40 ani).Arata super si sincer in loc de audi sau bmw as incerca un volvo....mi se par mai aparte...plus ca bmw si audi au cam totzi mitocanii.Noile modele sunt aspiratoare de femei plus ca sunt superaccesorizate si extrem de robuste..Si sincer comparatia cu alfa romeo este inutila.....

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-01 02:19 ]

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-01 02:20 ]

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-01 02:21 ]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iulian8
post Oct 1 2003, 02:35 PM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 264
Joined: 21-September 03
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 16.356



dar care e parerea ta despre noul BMW 645 ? in caz ca nu l-ai vazut dute pe www.bmw.com
motorul e V8, valvetronic, 4,4 litri, 333 CP, 0-100 km/h 5,6 sec.cutie de viteze in 6 trepte in 3 variante: manual, automatic si secvential.Pe langa aspectul super al masinii , mai contine si o multime de solutii inovative, nu le enumar acum, se pot vedea pe site. Si oricum este imbucurator ca a reanviat seria 6 care din 89 a incetat productia. orice comparatie cu volvo este de prisos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iulian8
post Oct 1 2003, 02:37 PM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 264
Joined: 21-September 03
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 16.356



as vrea sa fiu asa de ''mitocan'' sa am un bmw 645....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paul2
post Oct 1 2003, 03:57 PM
Post #4


sofer
***

Group: Membri
Posts: 59
Joined: 14-August 03
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 15.145



zice omu ceva cu "cei care au BMW is mitocani ". Este un adevar in aceasta afrimatie, dar sa nu uitam: BMW=Brings Me Women.
Nici pe departe un volvo nu se poate compara cu un bmw. Volvo este net superior.. nu din toate punctele de vedere dar din cele mai importante DA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Oct 1 2003, 03:57 PM
Post #5


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 438
Joined: 29-March 03
From: Constanta
Member No.: 10.894



Iulian nu inteleg ce faci!
Sing spunea, si bine spune , despre volvo S60 si S80 care sunt sedan-uri!
Si tu vii si intrebi de 645ci????
Vezi ca e si la siab expus
Si daca tot te intereseaza parerile noastre despre aces model te rog deschide o discutie numai despre 645ci!


--------------------
Just Me & MySelf! (Cont scos din functiune)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anubis
post Oct 1 2003, 04:00 PM
Post #6


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 111
Joined: 30-September 03
From: Bucuresti
Member No.: 16.674



Volvo este o marca care intotdeauna s-a respectat si eu personal am respectat-o.

Nu am condus inca un S60 dar am condus un S40 1,9D si un XC 70 AWD pe benzina. La banii respectivi Volvo nu este batut de nici o marca (exceptand marcile japoneze)

Referitor la BMW seria 6 am fost la SIAB si am vazut 645 Ci-ul expus. Este o masina de vis dar care are pretul ei. Oricum probabil majoritatea dintre noi nu vor conduce niciodata o asemenea masina. Pana la un eventual drive-test e greu de spus ceva....in afara de ceea ce declara BMW-ul....

Inca ceva...daca iti plac masinile suedeze si ai bani da dat incearca un Saab 9-3 sau 9-5 Aero (eu am mers cu un 9-5 Aero in Anglia 5 zile si este o masina de vis....)

Numai bine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mishi
post Oct 2 2003, 11:33 PM
Post #7


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 13-September 03
From: Lipova (Arad)
Member No.: 16.078



vai, vai ! va certati pt. niste masini ce nu le aveti ! Tu, cel cu S60R, cumpara-ti masina daca poti si atunci mai discutam.

Salut tuturor

un mitocan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin2
post Oct 3 2003, 01:12 AM
Post #8


novice
**

Group: Membri
Posts: 32
Joined: 28-November 02
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 8.118



Pt tipul obsedat de 645 Ci - omule, nu poti sa compari masinile astea doua pt ca fac parte din clase diferite si pentru ca motorul de pe BMW este mult mai mare decat asta de pe S60R. In ca nu am condus un S60, sper sa am ocazia, insa am citit niste teste si am vazut masina; nu mi-a placut ca nu e prea individualizata de restul gamei -spre deosebire de S4, de exemplu - apoi ca motorul e el foarte suparat, insa nu e cu mult mai puternic decat alte turbo de la Volvo; in rest - ce pot sa zic - am o parere f buna despre S60.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laurentiu_007
post Oct 3 2003, 04:26 PM
Post #9


Lau
******

Group: Membri
Posts: 586
Joined: 14-January 03
From: Timisoara
Member No.: 9.065



Fratilor am fost si eu la SIAB si am vazut BMW-ul ala coupe.Doamne cat de ingrozitor arata!!!!!!Ca sa nu mai zic si de Seria 5 Nici beat nu mi-as lua asa ceva.Volvo si jag sunt marcile mele "de suflet", asa ca eu zic ca nu mai are rost sa mai zic ceva la rubrica asta din forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kozma
post Oct 3 2003, 05:24 PM
Post #10


novice
**

Group: Membri
Posts: 26
Joined: 18-March 03
From: Baia Mare (Maramures)
Member No.: 10.462



da...mai ales ca s-a lansat jaguar x-type 2.0 diesel sport!(sint un dieselist convins-e o parere personala)cu motorizare la origine peugeot!si...are tractiune integrala de serie!si.....spre surprinderea mea,costa cam cit un passat tdi 4 motion!undeva la 28 000 de euro!e adevarat ca cip!nu cred ca e chiar avion pretul...totusi vorbim de un jaguar!recunosc ca inca nu ma tine bugetul,dar in 2-3 ani.....s-ar putea!si.....e altceva fata de un passat sau mondeo sau mai stiu eu ce alta marca care o vezi non stop pe drumuri!dar....e o parere personala!nu oblig pe nimeni sa subscrie.....!pur si simplu imi place forma masinii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kozma
post Oct 3 2003, 05:24 PM
Post #11


novice
**

Group: Membri
Posts: 26
Joined: 18-March 03
From: Baia Mare (Maramures)
Member No.: 10.462



da...mai ales ca s-a lansat jaguar x-type 2.0 diesel sport!(sint un dieselist convins-e o parere personala)cu motorizare la origine peugeot!si...are tractiune integrala de serie!si.....spre surprinderea mea,costa cam cit un passat tdi 4 motion!undeva la 28 000 de euro!e adevarat ca cip!nu cred ca e chiar avion pretul...totusi vorbim de un jaguar!recunosc ca inca nu ma tine bugetul,dar in 2-3 ani.....s-ar putea!si.....e altceva fata de un passat sau mondeo sau mai stiu eu ce alta marca care o vezi non stop pe drumuri!dar....e o parere personala!nu oblig pe nimeni sa subscrie.....!pur si simplu imi place forma masinii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Oct 5 2003, 01:36 PM
Post #12


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 438
Joined: 29-March 03
From: Constanta
Member No.: 10.894



Mai fani jaguar hai sa va fac putin off-topic
Motorul diesel de pe x-type este TDCI in colaborare cu ceva ingineri din grupul PSA.
Vedeti link pt x-type break: http://www.imakenews.com/autospies/e_artic...0.cfm?x=a2cN43R,a17VBB19


--------------------
Just Me & MySelf! (Cont scos din functiune)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G e o r g e
post Oct 6 2003, 05:00 AM
Post #13


workaholic * * * * * *
******

Group: Moderator
Posts: 11.052
Joined: 4-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.854



adica ford in combinatie cu peugeot/citroen?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iulian8
post Oct 6 2003, 05:11 PM
Post #14


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 264
Joined: 21-September 03
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 16.356



Laurentiu , esti ''tare''. Ai reusit sa ma faci sa rad. E bine pt tine ca ai reusit si tu in sfarsit sa ajungi la un salon auto, e totusi un prim pas. E bine si ca ai 2 marci de suflet sau cel putin ca ai auzit de ele. Poate ca in curand cand vederea ti se va clarifica vei auzi si de alte marci si modele si vei reusi sa spui cate ceva la unele rubrici din forum, bafta.

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-07 13:35 ]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Oct 6 2003, 08:59 PM
Post #15


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 438
Joined: 29-March 03
From: Constanta
Member No.: 10.894



Cam asa ceva George
Iulian lasa si tu oamenii sa viseze!


--------------------
Just Me & MySelf! (Cont scos din functiune)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragos4
post Oct 7 2003, 03:49 AM
Post #16


sofer
***

Group: Membri
Posts: 65
Joined: 13-April 03
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 11.479



uite asa te iei de oameni ma.. carcotas... omul poate tocmai venise de la salon si era entuziasmat, impresionat de ce a putut sa vada acolo, ca probabil este de vazut, si a vrut sa impartaseaca entuziasmul cu cineva.... de ce trebuie sa il jignesti pentru asta? la c te-a deranjat ca a spus ca a fost la slonul auto si el, si ca i-a placut sau nu i-a placut ce a vazut acolo...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laurentiu_007
post Oct 7 2003, 05:50 PM
Post #17


Lau
******

Group: Membri
Posts: 586
Joined: 14-January 03
From: Timisoara
Member No.: 9.065



Iuliane ai o problema de comportament!!!

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-07 13:36 ]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Oct 7 2003, 09:41 PM
Post #18


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 438
Joined: 29-March 03
From: Constanta
Member No.: 10.894



Dragos pt cine este mesajul????


--------------------
Just Me & MySelf! (Cont scos din functiune)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iulian8
post Oct 8 2003, 03:53 AM
Post #19


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 264
Joined: 21-September 03
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 16.356



Laurentiu, scuze, am reactionat si eu cand ai zis ca BMW seria 6 arata ingrozitor, stiind ca realitatea este chiar invers mai ales ca datorita unor conjuncturi favorabile am fost la salonul de la Frankfurt si am asistat la lansarea seriei 6 in direct si pot spune ca a avut un foarte mare succes si rasunet in germania, la lansare fiind prezente mai toate televiziunile importante din germania si nu numai iar sondajele arata ca nemtii sunt super interesati de masina asta care e asteptata de f mult sa reintre pe piata, cunoscatorii stiu despre ce vorbesc. Iar despre seria 5 pot spune ca este un succes , vanzarile ridicandu-se la nivelul asteptat ceea ce se vede si pe autostrazi unde noua serie 5 este mai mult decat prezenta. Inca o data cei interesati pot vedea masinile , inclusiv tehnica folosita pe site-ul : www.bmw.com
greseala a fost a mea ca am postat o parere despre BMW, la un subiect unde se discuta despre volvo, de altfel am tot respectul pt aceasta marca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragos4
post Oct 8 2003, 04:02 AM
Post #20


sofer
***

Group: Membri
Posts: 65
Joined: 13-April 03
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 11.479



e Okay, lui Iulian ii zisesem, dar vad ca s-a linistit totul acum, s-au inteles toti cu toti.

Numa Bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:45 PM