IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Opinii AUDI SECOND HAND

This topic is about Opinii AUDI SECOND HAND, the author, H.Afr, wrote about: Salut,sunt incepator,vreau o masina,problema-i ca nu pot sa am o masina tractiune in fata, sau spate,obligatoriu 4x4,stau intr-o regiune de munte din ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Opinii AUDI SECOND HAND
H.Afr
post Dec 28 2014, 03:03 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 28-December 14
Member No.: 145.563



Salut,sunt incepator,vreau o masina,problema-i ca nu pot sa am o masina tractiune in fata, sau spate,obligatoriu 4x4,stau intr-o regiune de munte din franta unde ninge foarte mult,si mai urc si cobor cu masina,o sa am nevoie de 4 x 4 obligatoriu
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-...0000&noec=1


Am gasit masina asta,ma pot duce pana in germania sa o iau,acuma intrebarea,mea ,se merita sa schimb piesele in caz ca se strica?adica ,nu costa mult?

Masina are full service,merg la un mecanic din germania cu ea mai intai sa o verifice calumea,nu o cumpar eu asa.In total 1600 euro(transport+ mecanic) + 600 euro imatricularea si inregistrarea.

total 2200 euro,se merita?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Dec 28 2014, 04:39 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Daca adancimea de omat e mai mare decat garda la sol a masinii, ce speri de la 4 roti ce se invart fara autoblocant puntea fata fiind suspendata ?

Modelul e OK, mai ramane sa fie si in toate mintile ei.
La acei bani as arunca o privire si la Octavia 4x4 TDI, intrucat suspensia fata e mai simpla si costa mai putin ca mentenanta.

Totusi, sugerez un 4x4 gen Daihatsu Terios model Euro 3 sau Honda HR-V thumbsup.gif
Daca circuli mult si vrei Diesel musai, atunci Grand Vitara 2.0TD cu motor Peugeot de 109CP e alegerea ideala.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 13th May 2024 - 06:49 PM