IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Golf4 1.6 cutie automata

This topic is about Golf4 1.6 cutie automata, the author, dementhor, wrote about: As vrea sa aflu niste parerei despre o astfel de masina.Despre cutie automata in special.Se merita sa cumpar o astfel de masina second -hand?Sunt mai ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Golf4 1.6 cutie automata
dementhor
post Jul 28 2012, 03:41 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 18-June 12
Member No.: 138.610



As vrea sa aflu niste parerei despre o astfel de masina.Despre cutie automata in special.Se merita sa cumpar o astfel de masina second -hand?Sunt mai sensibile decat cele cu,cutie manuala?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Jul 28 2012, 05:32 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Info mai detaliate iti va putea oferi colegul Getodac, care conduce una de ceva timp !

In privinta mentenantei cutiei de viteza automata, este necesar schimbul cel putin al uleiului de cutie la fiecare 60.000km sau 2 ani.
Nu stiu exact producatorul CVA de pe Golf mk4, insa daca cutia are si filtru, ar trebui schimbat macar la 5 ani, ma gandesc, cu toate ca manopera poate fi laborioasa. Insa este necesar.

In rest nu cred sa fie probleme de fiabilitate cu aceasta cutie, este probabil identica cu cea de pe Skoda Octavia 1U si eu nu am auzit de probleme tehnice la ea.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilia87
post Aug 27 2012, 04:59 PM
Post #3


novice
**

Group: Membri
Posts: 24
Joined: 13-June 12
Member No.: 138.564



Masinile ce detin cutie automata nu prea ma incanta, deoarece eu simt nevoia sa "mestec in benzina".. In schimb, este foarte utila in oras.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 12:51 AM