Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Golf4 1.6 cutie automata
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
dementhor
As vrea sa aflu niste parerei despre o astfel de masina.Despre cutie automata in special.Se merita sa cumpar o astfel de masina second -hand?Sunt mai sensibile decat cele cu,cutie manuala?
DORU
Info mai detaliate iti va putea oferi colegul Getodac, care conduce una de ceva timp !

In privinta mentenantei cutiei de viteza automata, este necesar schimbul cel putin al uleiului de cutie la fiecare 60.000km sau 2 ani.
Nu stiu exact producatorul CVA de pe Golf mk4, insa daca cutia are si filtru, ar trebui schimbat macar la 5 ani, ma gandesc, cu toate ca manopera poate fi laborioasa. Insa este necesar.

In rest nu cred sa fie probleme de fiabilitate cu aceasta cutie, este probabil identica cu cea de pe Skoda Octavia 1U si eu nu am auzit de probleme tehnice la ea.
emilia87
Masinile ce detin cutie automata nu prea ma incanta, deoarece eu simt nevoia sa "mestec in benzina".. In schimb, este foarte utila in oras.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.