IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Green Education Project

This topic is about Green Education Project, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Green Education Project
george3
post Aug 10 2011, 07:18 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 152
Joined: 30-October 02
From: Rasnov
Member No.: 7.500



Salutare,
Un prieten de-al meu a initiat un proiect personal pe care incerc si eu sa il promovez cum pot.
Imi cer scuze anticipat daca nu este locul potrivit pentru asta aici.
O sa dau copy/paste la postul lui de pe alt forum, deoarce el nu are cont aici.

QUOTE
Salutare,

Ma gandesc ca este o oportunitate buna sa fac aici cunoscut un proiect personal numit GREEN EDUCATION PROJECT, poate pe anumiti membri ai forumului ii intereseaza sau doresc sa participe.

Green Education Project, este un proiect personal ce are ca scop crearea unui laborator de informatica intr-o scoala dintr-un sat in provincia Karnakata, India. Se doreste utilizarea a 12 calculatoare, moderne (pentium4) ce provin din procese de modernizare ale marilor companii pentru a utila laboratorul si preveni astfel ca aceste calculatoare sa ajunga doar gunoi electronic. Se va face un training unui profesor tanar din scoala pentru a putea da clasele de informatica singur fara ajutor din exterior. Este un proiect mic, ce necesita un buget redus de doar 2000EUR - dar care poate avea un efect benefic incuranjand micutii scolari sa continue studiile si sa faca astfel scoala mai atractiva.

Daca cineva doreste mai multe informatii despre proiect sau doreste sa contribuie cu o suma de bani, indiferent de cantitate, o poate face pe website-ul www.GreenEducationProject.org

Va multumesc si va doresc asfalt uscat,

Stefan aka Inger´Albastru


Daca doriti sa il contactati o puteti face la adresa :
greeneducationproject@gmail.com
Multumesc!


--------------------
Scuze daca s-a mai discutat!

'09 Skoda Octavia Tour (BFQ) - 1.6 MPI + GPL - "Pamela"
'86 VW Passat Mk2, 1.3l - Furia roșie (in conservare)
'94 Suzuki VX800 - Camiloiu'
'08 Canyon Nerve ES 7.0 - Biþa de coclauri
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:44 AM