IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

SUZUKI SX4 1,6 - O mare dezamagire!

This topic is about SUZUKI SX4 1,6 - O mare dezamagire!, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> SUZUKI SX4 1,6 - O mare dezamagire!
aliodor
post Apr 29 2009, 09:36 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 29-April 09
Member No.: 119.867



Anul trecut in august, prin intermediul dealer-ului Suzuki din Cluj-Napoca am achizitionat aceasta masina pentru a o folosi in firma prin oras.
Am fost relativ multumiti de ea, mici deranjuri gen: intra greu cateodata in marsalier, nu prea ii simti cei 106 cai cat zic ca ar avea, in fine acceptabil.
In aprilie insa, cand m-am incadrat sa ies pe o strada principala, ambreajul s-a stricat lasandu-ma efectiv in mijlocul strazii!!! In orice viteza as fi bagat nu se misca, era ca si cum ar fi in punctul mort.
Am fost la reprezentanta, masina fiind in garantie si mi s-a spus ca e o problema comuna, Suzuki isi recunoaste vina si ca o sa o repare in 2-3 zile. Chiar l-am inregistrat cand ne dadea asigurari, sa nu ne preocupam, vom avea masina in cel mai scurt timp. Insa va trebui sa o ducem noi la service deoarece garantiile pentru masinile din 2008 nu prevad acest lucru. Inutile protestele noastre. Chiar daca ne-ar fi lasat in Viena masina in garantie ar fi trebuit sa o aducem pe cheltuiala noastra in Romania. Hmmm
Am reusit sa o aducem marti dimineata la service platind 60 RON la o firma de tractari. Aici am fost reasigurati ca in maxim 2-3 zile va fi gata.
Au trecut deja mai bine de 3 SAPTAMANI!!! si inca nu ne-au facut masina. Ne-am intors la reprezentanta saptamana trecuta unde si-au inventat tot felul de scuze cum ca Ungaria nu a lucrat in nu stiu ce perioada etc. Nu am fost sunati de atunci, continuam sa platim asigurare, rata la casco etc., cu masina la ei. Nici macar un telefon, de scuze cel putin, "prostilor masina voastra inca nu e gata mai asteptati o saptamana". Zero. Cine stie cat trebuie sa mai astept...

Este extraordina cum unei masini de 12.000 de km i se poate intampla asta si e si mai extraordinar cum intelege firma Suzuki sa isi fidelizeze clientii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 06:16 AM