IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Romania vs. Canada

This topic is about Romania vs. Canada, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Romania vs. Canada
Geamanu
post Jun 28 2004, 03:52 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 21-April 04
From: Campia Turzii (Cluj)
Member No.: 24.083



salut tuturor!
sunt cam de 1 saptamana in canada (emigrant ca tot omu), si am urmarit destul de mult masinile din trafic.
Prima impresie , imediat ce am iesit din aeroport, si am intrat in parcarea din aeroport (Ottawa), a fost de masini luxoase. Am vazut vreo 2 Porsche 911 carrera 4s, audi a8, a6, corvette o grama, mustanguri. Era asa cum imi imaginasem, toata lumea cu masini super.
dar dupa o saptamana, in care am mers mult cu autobuzul si cu masina, am constatat ca nu e chiar asa. adica, intr-o saptamana, am vazut un singur e-classe, passaturi vreo doua, cred ca un bora, un singur s, si vreo doua corvette. si chestia e ca mi-am luat chirie in zona destul de misto.
concluzia e urmatoarea: canadienii privesc (majoritatea) latura practica a masinii. pe civant, in romania, passatu si a6 la tot pasu, aici mai rar.
cei pasionati de masini, p-aici, isi cumpara ceva celica sau civi ce cativa ani, si o tuneaza, si scapa mai ieftin.
cam atat vroiam sa zic,
numai bine,
Sergiu

p.s. eu imi iau un for countour din 96 cu motor de 2 in 4 cilindri, cu toate ca in tara am avut audi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 8th May 2024 - 09:59 AM