IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Crestere performante 1,6 mpi-posibila?

This topic is about Crestere performante 1,6 mpi-posibila?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Crestere performante 1,6 mpi-posibila?
florin g
post Oct 16 2007, 03:47 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 15-October 07
Member No.: 115.110



Sa incep cu inceputul, sunt nou pe acest forum, am incercat cu functia search si nu am gasit in topicurile anterioare: se poate face chip tuning la motorul 1,6 mpi de pe skoda octavia? Nu pot sa zic ca nu sunt multumit de performantele lui, dar parca ar fi loc de un pic mai bine mai ales in ce priveste cuplul la turatii moderate (sub 3500). Ma poate ajuta cineva cu informatii despre acest aspect? Se poate face in Bucuresti? Cam cat costa? Se pierde garantia la masina? Se merita? Va multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
T u d o r
post Oct 17 2007, 08:39 AM
Post #2


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Pai din cate am citit eu, la 1.6 hdi ajungi pe la 136 cai si vreo 300 si ceva Nm cuplu. E o diferenta, practic te duci la performantele motorului 2.0 hdi. Intrebarea era daca nu fortezi prea tare cutia si ambreiajul, pentru ca e o crestere simtitoare fata de stock.
Si din ce ziceau oamenii pe forumul marcii, se simt caii aia in plus, unde mai pui ca unii au semnalat si o scadere a consumului. smile.gif


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 04:04 AM