IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Verificare remapare obd ?

This topic is about Verificare remapare obd ?, the author, denis111777, wrote about: Am luat acum 6 luni o octavia 1 model 2002, 1.9 tdi,110cp iar vechiul proprietar mi a zis ca are chip tuning prin remapare obd de la 110-la 140cp.cum ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Verificare remapare obd ?
denis111777
post Sep 12 2007, 02:32 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 8-August 07
From: Mioveni (Arges)
Member No.: 111.770



Am luat acum 6 luni o octavia 1 model 2002, 1.9 tdi,110cp iar vechiul proprietar mi a zis ca are chip tuning prin remapare obd de la 110-la 140cp.cum as putea sa verific acest lucru si sa aflu daca acest chip tuning exista?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Sep 12 2007, 04:10 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Faci un drum spre Bucuresti si iti fac eu verificarea.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kenwoodline
post Feb 24 2009, 09:31 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 18-February 09
From: Bucuresti
Member No.: 119.307



QUOTE (DORU @ Sep 12 2007, 04:10 PM) *
Faci un drum spre Bucuresti si iti fac eu verificarea.

Salutare Doru. am si eu o mica intrebare referitor la remapare. ai idee de pret si unde se face? unde am auzit eu .. este in jur de 170 200 euro. da-mi te rog un raspuns. am oct 1 alh de 90 de cai si mi-as dori sa traga un pic mai bine. multumesc frumos!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Feb 24 2009, 02:03 PM
Post #4


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Te salut !

Remaparea nu este chiar o joaca de copii, care sa-ti reuseasca in conditii SAFE indiferent de ceea ce modifici...iti trebuie o scoala si ceva talent sa scrii file bune, fara efecte secundare asupra masinii, motorului si a celorlalte componente (turbina, ambreiaj, cutie, etc).

Stiu ca in RO oferta este f mare, dar mai stiu de asemenea ca f putini fac soft DE CALITATE ! Clienti sunt si vor fi mereu din toate categoriile, mai stransi la punga, mai cu dare de mana, mai bogati, sau chiar bogati dar zgarciti !

Toti insa ar trebui sa inteleaga faptul ca SOFTURILE NU SUNT ACELEASI si ca toti le folosesc CERAND SUME DE BANI DIFERITE, ci ca PRETUL UNEI RESOFTARI REFLECTA SI CALITATEA EI !!!

Eu fac resoftare OBD, am inceput cu masinile personale, am stat 1 an sa citesc tot netul pana sa aleg cui ma adresez si nu-mi pare rau nici o clipa de decizia mea ! Masinile modificate imi stau marturie azi. Garantia este pe viata atat pt soft cat si pt manopera. Punerea softului initial este gratuita.

Pt ca nu e locul potrivit pt reclama, iti trimit mesaj privat cu detalii privind modificarile si pretul aferent lor.

Parerea mea sincera este sa strangeti bani si sa faceti modificarea acolo unde exista certitudinea unui lucru bine facut si unde cel care te serveste se poarta la fel de frumos cu tine si dupa ce ti-a luat banii. Eu sunt un astfel de fericit, de aceea si lucrez acum cu si pt acea firma tuning !

Sa auzim de bine !


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 08:28 PM