IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Va rog sfaturi achizitie Fabia sh.

This topic is about Va rog sfaturi achizitie Fabia sh., the author, COSMIN74662, wrote about: Salut, la toata lumea In primul rand sunt nou pe forum si va cer ajutor celor care aveti cunostinte despre acest model. M-am hotarat sa imi cumpar ace ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Va rog sfaturi achizitie Fabia sh.
COSMIN74662
post Mar 9 2007, 04:01 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 21
Joined: 26-April 06
From: Orastie (Hunedoara)
Member No.: 74.655



Salut, la toata lumea
In primul rand sunt nou pe forum si va cer ajutor celor care aveti cunostinte despre acest model.
M-am hotarat sa imi cumpar aceasta masina varianta combi. M-am uitat pe www.aaauto.cz si as vrea sa o aduc din cehia. Suma disponibila cu tot cu taxe 7500-7800 euro.Voi ce ziceti?

Din motorizarile pe benzina care este cea mai buna alegere, care e cel mai fiabil si mai usor de intretinut:1,2/64cp, 1,4/68cp, 1,4 16v/75cp? Stiu ca motorul 1,4 16v/75cp are distributia pe curea si nu pe lant conteaza asta foarte mult?

Aleg benzina pt ca taxa de inmatriculare e mai mica si intretinerea motorului mai redusa comparativ cu diesel-ul.
Motoarele pe benzina Euro 4 in ce an au aparut sau unde pot afla? Cum imi dau seama cand vad un anunt unde nu precizeaza si norma de poluare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Mar 9 2007, 04:22 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Recomand sa alegi intre 1.2HTP 64CP si 1.4 16v 75/100CP.
Din CIV si talon afli exact ce norma poluare respecta. La cehi tb sa intrebi !
Eu mi-am adus in 2001 o Octavia din Cehia-Praga. Urmareste anunturile din ziare, ai sanse mai mari !

Las posesorii de Fabia sa-si expuna parerile indreptatite despre model !


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kun95299
post Mar 9 2007, 04:57 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 155
Joined: 20-December 06
From: Cluj Napoca
Member No.: 95.292



1,4/68cp e ok, dar la o diferenta de 3-500 Euro mai bine i-ti iei 1.4 16V 100cp . Acuma depinde si ce vrei, cel mai bine te duci si faci un test drive sa vezi care-ti place mai mult.
Eu am luat Skoda Fabia Sedan (din 2003)SH in 2005 mai cu 7000 Euro, avea la bord 62000Km si intr-o stare ff. buna. Inainte sa-l cumpar a fost verificat la sange la Skoda Compexit (proprietarul se gandea sa-l vanda inapoi la Skoda). De atunci n-am avut probleme deosebite cu el smile.gif doar chestii de intretinere (schimb ulei, filtre, placute frane,...chestii care se uzeaza)
Daca nu esti o fire sportiva atunci ia-ti 1.4/68cp cu cat mai multe optiuni biggrin.gif


--------------------
[Skoda Fabia Sedan, 2003, 1.4 MPI]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
COSMIN74662
post Mar 9 2007, 05:07 PM
Post #4


novice
**

Group: Membri
Posts: 21
Joined: 26-April 06
From: Orastie (Hunedoara)
Member No.: 74.655



Stiti ceva de acesta firma www.aaauto.cz sunt seriosi (km reali)?
Cum vi se par preturile? Credeti ca gasesc la noi la aceeasi bani?
Stiti cumva din ce an motorul 1,4/68cp e Euro 4? Sau exista vreo lista pe net cu masinile euro 4?
Mersi de sfaturi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Has
post Mar 11 2007, 12:47 AM
Post #5


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 19
Joined: 30-November 99
Member No.: 916



Se plangeau multi de firma aaa din Bucuresti care este o reprezentanta a aaa cehia. Au masini dubioase cu km nu chiar reali , preturi mari, iar daca vrei sa vinzi o masina la ei ofera cu mult sub pretul de piata.
Singurul avantaj ca pot recupera TVA pe o firma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
F L O R i N
post Mar 11 2007, 01:15 AM
Post #6


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 242
Joined: 10-August 06
From: Ploiesti (Prahova)
Member No.: 84.377



Si eu am auzit acelasi lucru ca si Has despre aceasta firma si sincer as avea retineri in a achizitiona o masina de la ei.


--------------------
Octavia 2 Elegance-1.9 TDI 105CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 08:44 AM