Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Va rog sfaturi achizitie Fabia sh.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
COSMIN74662
Salut, la toata lumea
In primul rand sunt nou pe forum si va cer ajutor celor care aveti cunostinte despre acest model.
M-am hotarat sa imi cumpar aceasta masina varianta combi. M-am uitat pe www.aaauto.cz si as vrea sa o aduc din cehia. Suma disponibila cu tot cu taxe 7500-7800 euro.Voi ce ziceti?

Din motorizarile pe benzina care este cea mai buna alegere, care e cel mai fiabil si mai usor de intretinut:1,2/64cp, 1,4/68cp, 1,4 16v/75cp? Stiu ca motorul 1,4 16v/75cp are distributia pe curea si nu pe lant conteaza asta foarte mult?

Aleg benzina pt ca taxa de inmatriculare e mai mica si intretinerea motorului mai redusa comparativ cu diesel-ul.
Motoarele pe benzina Euro 4 in ce an au aparut sau unde pot afla? Cum imi dau seama cand vad un anunt unde nu precizeaza si norma de poluare?
DORU
Recomand sa alegi intre 1.2HTP 64CP si 1.4 16v 75/100CP.
Din CIV si talon afli exact ce norma poluare respecta. La cehi tb sa intrebi !
Eu mi-am adus in 2001 o Octavia din Cehia-Praga. Urmareste anunturile din ziare, ai sanse mai mari !

Las posesorii de Fabia sa-si expuna parerile indreptatite despre model !
Kun95299
1,4/68cp e ok, dar la o diferenta de 3-500 Euro mai bine i-ti iei 1.4 16V 100cp . Acuma depinde si ce vrei, cel mai bine te duci si faci un test drive sa vezi care-ti place mai mult.
Eu am luat Skoda Fabia Sedan (din 2003)SH in 2005 mai cu 7000 Euro, avea la bord 62000Km si intr-o stare ff. buna. Inainte sa-l cumpar a fost verificat la sange la Skoda Compexit (proprietarul se gandea sa-l vanda inapoi la Skoda). De atunci n-am avut probleme deosebite cu el smile.gif doar chestii de intretinere (schimb ulei, filtre, placute frane,...chestii care se uzeaza)
Daca nu esti o fire sportiva atunci ia-ti 1.4/68cp cu cat mai multe optiuni biggrin.gif
COSMIN74662
Stiti ceva de acesta firma www.aaauto.cz sunt seriosi (km reali)?
Cum vi se par preturile? Credeti ca gasesc la noi la aceeasi bani?
Stiti cumva din ce an motorul 1,4/68cp e Euro 4? Sau exista vreo lista pe net cu masinile euro 4?
Mersi de sfaturi.
Has
Se plangeau multi de firma aaa din Bucuresti care este o reprezentanta a aaa cehia. Au masini dubioase cu km nu chiar reali , preturi mari, iar daca vrei sa vinzi o masina la ei ofera cu mult sub pretul de piata.
Singurul avantaj ca pot recupera TVA pe o firma.
F L O R i N
Si eu am auzit acelasi lucru ca si Has despre aceasta firma si sincer as avea retineri in a achizitiona o masina de la ei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.