IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Garantia oferita de Peugeot - ce acopera ?

This topic is about Garantia oferita de Peugeot - ce acopera ?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Garantia oferita de Peugeot - ce acopera ?
Ionut-101
post Nov 30 2006, 11:20 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 25-March 03
From: Bucuresti
Member No.: 10.715



Am mai auzit de la altii ca exista companii care ofera garantie de 4 sau 5 ani, care de fapt se refereau doar la anumite parti ale motorului. Un fel de oferta cu steluta. La Peugeot, garantia este de 2 ani - ca la majoritatea companiilor. Este posibil ca o cheie care are un dispozitiv "imprumutat" ca tehnologie de la altii de ascundere a acesteia sa se strice in 3 luni ? Sa mi se confirme neoficial ca o anumita componenta din cheie este facuta dintr-un material mai slab, care cedeaza, dar sa mi se refuze inlocuirea cheii pe garantie ? Nu stiu daca mai exista un topic legat de modalitatea in care se acorda garantia (nu numai la Peugeot) dar cred ca ar trebui sa creem unul. Nu este o suma foarte mare (150 RON) cea ceruta pentru cheie, dar ma deranjeaza ideea. Platesc 15.000 euro pentru o masina si la 3 luni trebuie sa-mi cumpar o alta cheie pentru ca cea veche a fost confectionata dintr-un material prost ? Imi e teama numai de un singur lucru: cat la suta din masina este facut dupa acest principiu ? blush.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 06:43 PM