Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Garantia oferita de Peugeot - ce acopera ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot
Ionut-101
Am mai auzit de la altii ca exista companii care ofera garantie de 4 sau 5 ani, care de fapt se refereau doar la anumite parti ale motorului. Un fel de oferta cu steluta. La Peugeot, garantia este de 2 ani - ca la majoritatea companiilor. Este posibil ca o cheie care are un dispozitiv "imprumutat" ca tehnologie de la altii de ascundere a acesteia sa se strice in 3 luni ? Sa mi se confirme neoficial ca o anumita componenta din cheie este facuta dintr-un material mai slab, care cedeaza, dar sa mi se refuze inlocuirea cheii pe garantie ? Nu stiu daca mai exista un topic legat de modalitatea in care se acorda garantia (nu numai la Peugeot) dar cred ca ar trebui sa creem unul. Nu este o suma foarte mare (150 RON) cea ceruta pentru cheie, dar ma deranjeaza ideea. Platesc 15.000 euro pentru o masina si la 3 luni trebuie sa-mi cumpar o alta cheie pentru ca cea veche a fost confectionata dintr-un material prost ? Imi e teama numai de un singur lucru: cat la suta din masina este facut dupa acest principiu ? blush.gif
Costanza86138
colegu, imi pare rau sa te informez, dar baietii de la Peugeot sunt cei mai ************* la garantie! Sunt posesor de Peugeot si am avut de furca cu ei si stiu ce vorbesc! cauta-ma cu un PM si mai vorbim! Nu stiu daca am voie sa postez link catre un forum specializat asa ca da un PM si vorbim!
ionut83652
eo nu inteleg de ce va puneti voi atata baza in garantia asta
garantia :sa nu iti crape motoru sa nuti cada cuitia de viteza pe strada sa nuti zboare aripile in mers .asta acopera garantia ca in rest orice se strica e din vina ta ca in cazut tau cheia o trimiti la verificat si iti spun ca ai scapato jos(chiar dac stii ca nu sa intamplat asa ceva)deci nu mai puneti baza pe garantie
eu personal la masinile noi fac maxim 2 revizii la reprezentanta sa vad dac nu crapa motoru si nu cade cutia de viteza ca in rest la cat costa reviziile mai bine ie4s dac mai schimb eo cate o piesa din banii mei !
ca dac se rupe o planetar spun ca ai facut curse daca cade caseta de directie spun ca ai tras prea tare de volan si tot asa .A si era sa uit mai ai garantie pentru castofon si gemuyrile elctrice (dac ai)
la noi baetii de la service cand se duc la scolarizare nu invata sa repare masini ci cum sa abureasca clientul ca defectiunea e din vina lui! deci nu va mai bateti capu cu dintastea ca suntem in romania!
florin55503
perfect de acord cu ionut. stiu persoane cu experienta de zeci de ani in condus, carora le=a cazut ambreiajul la masina noua in 500 de km si conform serviceului tot vina soferului e.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.