IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

SWIFT 1.3 GS MTA

This topic is about SWIFT 1.3 GS MTA, the author, hebean113598, wrote about: are cineva? doresc sa achizitionez un astfel de micut, insa nu stiu cum e cu o cutie semiautomata... ajutoor ... To read more just scroll down

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> SWIFT 1.3 GS MTA
hebean113598
post Sep 14 2007, 08:38 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 43
Joined: 9-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 113.591



are cineva?
doresc sa achizitionez un astfel de micut, insa nu stiu cum e cu o cutie semiautomata...
ajutoor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
batu113760
post Sep 19 2007, 11:06 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 11-September 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 113.753



Eu sunt posesorul unui suzuki 1.3 GS MTA,achizitionat de la dealerul din Oradea REDTOR,vreau sa spun ca sunt super incantat de masina,cutia reactioneaza foarte bine si repede si are valente sportive.Nu am decat cuvinte de lauda,sunt indragostit de masinuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mircea109037
post Sep 19 2007, 03:06 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 157
Joined: 25-June 07
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 109.030



Hmm... tu esti cam ciudat. In afara de faptul ca faci promotie din greu la cei de la Redtor (ceea ce e ok, pana la urma), ba zici ca esti indragostit de Swiftul GS pe care il ai, ba zici ca il schimbi cu un Swift Sport.... Poate o sa vad un alt post in care zici ca il schimbi cu un Ignis si apoi cu un SX4... cred ca induci lumea in eroare... Multe posturi in aceeasi zi si toate fac referire la Redtor... ciudat...


--------------------
****************************************
Suzuki Ignis 1.3 4WD GLX A/C
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Sep 19 2007, 04:35 PM
Post #4


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



Nu-i asa rau sa faci reclama unui dealer care si-a facut treaba profesionist smile.gif.
Am impresia ca ne-am invatat doar cu raul, ca lumea sa ne anunte doar daca are ceva probleme cu un dealer sau service.
Eu chiar ma bucur cand aud pe careva ca e multumit de serviciile la care a apelat. Asta inseamna normalitate.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
batu113760
post Sep 19 2007, 05:36 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 11-September 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 113.753



Da imi place mult masina mea,insa imi place si mai mult sportul,pe care insa nu mi-l permit,insa in momentul in care il voi putea lua am sa o fac.Si nu inteleg care e problema(teoria conspiratiei),suspect?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hebean113598
post Sep 19 2007, 07:53 PM
Post #6


novice
**

Group: Membri
Posts: 43
Joined: 9-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 113.591



am inteles ca din iulie toate 1.3 gs vin cu optiunile complete (aac +mp3+scaune incalzite)...deci cred ca MTA va pica..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suzuki_bs
post Sep 23 2007, 12:44 PM
Post #7


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 137
Joined: 28-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 59.633



Va exista un Swift 1.3 GS MTA la SIAB. Poti veni sa-l vezi in perioada 5-14 Octombrie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hebean113598
post Sep 23 2007, 03:45 PM
Post #8


novice
**

Group: Membri
Posts: 43
Joined: 9-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 113.591



perfect.
pana atunci ma poti lamuri cu un aspect: pe langa cutie semiautomata, exista si alte dotari pe care 1.3GS MTA le are fata de 1.3 GS?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dokken
post Oct 4 2007, 09:56 PM
Post #9


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 119
Joined: 4-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.922



Acum 2 saptamani am facut si eu comanda de un Swift 1.3 GS cu 5 usi. Initial am dorit cutie manuala, dar am ajuns sa il iau cu MTA. In 1-2 saptamani ar trebui sa fiu la volanul masinii! rolleyes.gif
Din ce am inteles, masina o sa vina sigur cu clima (AC automat), dar ca nu va avea scaunele incalzite. Ce sanse sunt totusi ca sa vina si cu scaunele?


--------------------
2007 Suzuki Swift 1.3 GS MTA Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hebean113598
post Oct 5 2007, 08:29 PM
Post #10


novice
**

Group: Membri
Posts: 43
Joined: 9-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 113.591



QUOTE(Dokken @ Oct 4 2007, 03:56 PM) *
Acum 2 saptamani am facut si eu comanda de un Swift 1.3 GS cu 5 usi. Initial am dorit cutie manuala, dar am ajuns sa il iau cu MTA. In 1-2 saptamani ar trebui sa fiu la volanul masinii! rolleyes.gif
Din ce am inteles, masina o sa vina sigur cu clima (AC automat), dar ca nu va avea scaunele incalzite. Ce sanse sunt totusi ca sa vina si cu scaunele?


ce??
pe mine m-au asigurat ca modelele 1.3 GS MTA au toate dotarile, inclusiv AAC si scaune incalzite! Curios. Oricum cei de la BS Motors mi-au spus ca scaunele incalzite pot sa le faca si ei, insa era altceva sa vina din fabrica.
Sa ne ti la curent cu privire la cutia semiautomata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trixi114679
post Oct 5 2007, 09:13 PM
Post #11


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 181
Joined: 24-September 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 114.672



blink.gif eu NU am vazut GS fara scaune incalzite...
in legatura cu aerul conditionat pot sa zic k sunt zvonuri ...singura problema e k fabrica din ungaria a avut f multe swifturi fabricate,si in mod evident se vind alea prima oara...
eu umblu des in ungaria la service si ink nu am vazut model cu clima,doar butonasul ala AC kre am si eu...

This post has been edited by trixi114679: Oct 5 2007, 09:23 PM


--------------------
Warning!I have an attitude,and I know how to use it!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dokken
post Oct 7 2007, 01:42 PM
Post #12


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 119
Joined: 4-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.922



Mi s-a spuns ca, in cazul in care, un client face o comanda, iar masina este deja in stoc (iesita din fabrica - in zona libera sau in alta parte), dealerul poate sa faca o verificare asupra caracteristicilor sale. Astfel, in cazul masinii mele, aparea "Aer conditionat automat", dar NU si "Scaune incalzite".
Comanda am facut-o la B&S Motors din Tunari, la dna. Paula Iliescu - care a fost foarte draguta. Tot dumneaei mi-a spus ca intr-adevar, in ultima perioada, toate GS-urile au venit cu scaunele incalzite, dar ca, cel mai probabil masina mea nu va avea aceasta dotare, pentru ca daca o avea, aparea in sistem. In schimb, am fost "asigurat" verbal ca va avea AC automat/clima..


--------------------
2007 Suzuki Swift 1.3 GS MTA Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trixi114679
post Oct 7 2007, 08:21 PM
Post #13


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 181
Joined: 24-September 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 114.672



pana c nu ajunge la tine si imi zici k nu are ,eu am sa sper wink.gif
iar daca te-a asigurat k e clima si nu va fi sa nu te lasi..fa scandal..sa obtii macar ink ceva gratis biggrin.gif wink.gif


--------------------
Warning!I have an attitude,and I know how to use it!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dokken
post Oct 7 2007, 10:39 PM
Post #14


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 119
Joined: 4-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.922



QUOTE(trixi114679 @ Oct 7 2007, 09:21 PM) *
pana c nu ajunge la tine si imi zici k nu are ,eu am sa sper wink.gif
iar daca te-a asigurat k e clima si nu va fi sa nu te lasi..fa scandal..sa obtii macar ink ceva gratis biggrin.gif wink.gif


Am obtinut sistemul de alarma si vopseaua metalizata.

Apoi, pe langa Contract, am mai primit si o Anexa ce cuprinde datele despre masina (tip motor, serie sasiu, toate dotarile, etc), iar in acea lista, la dotari, este specificat "Aer conditionat automat". In cazul in care nu o sa fie asa, normal ca o sa fac scandal pentru ca am specificat in mod clar ca vreau un model cu AC automat..


--------------------
2007 Suzuki Swift 1.3 GS MTA Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hebean113598
post Oct 8 2007, 08:37 PM
Post #15


novice
**

Group: Membri
Posts: 43
Joined: 9-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 113.591



am fost la SIAB si am vazut masina pe care doresc sa o comand. Cei de acolo mi-au spus ca au fost ceva probleme pe linia de productie si nu sunt pe stoc modele 1.3 GS MTA insa in 2 saptamani vor fi disponibile.
Sper sa aibe toate dotarile.
Sunt foarte curios cum este cutia semiautomata. Sper sa nu fie cu probleme aavand in vedere cu nu am vazut multe pareri (de fapt nici una) despre ea. voi stiti ceva??

legat de SIAB, mi-a atras atentia si noua Mazda 2...
acum stau in cumpana, mai ales ca cei de la B&S nu mi-au dat nici un fel de reducere...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trixi114679
post Oct 9 2007, 09:00 AM
Post #16


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 181
Joined: 24-September 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 114.672



eu in locul tau as face o comparatie la piese d skimb..service...dar tu stii cel mai bine c doresti d la masina ta...
ptr mine d ex a fost deosebit d important k piesele sa fie la preturi acceptabile,si accesibile f usor,ptr k fac f multi km...si daca raportul cp/kg nu ar fi fost atat d promitator,niciodata nu m-as fi bagat la o masina sub 100 d cai...
fiecare trebuie sa se gindeasca f bine la c se asteapta d la masina,si in functia asta sa isi aleaga masina...si daca ar fi un pik mai scump..sau mai putin la moda...wink.gif


--------------------
Warning!I have an attitude,and I know how to use it!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tengeu
post Oct 9 2007, 10:11 AM
Post #17


sofer
***

Group: Membri
Posts: 82
Joined: 4-October 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 114.907



@hebean: mie nu-mi place sa ma targuiesc cu dealerul dar am cerut oferte de la mai multi dealeri (chiar si de la marci diferite) si am ales ce mi-a placut mai mult. Cam asta e maximum ce am putut eu sa negociez. Nu cumpar 10 masini pe luna ca sa conteze 250,-Eur reducere pe bucata. Ma intereseaza mai mult un dealer cooperant pe care sa nu il aduc in situatia de a spune: "pai ti-am dat reducere, ce ma tot intrebi cand e livrarea, de ce are 30km la bord, etc". Desigur ca am ales dealerul care a oferit cel mai mult (reducere, timp de livrare, servicii post livrare) pentru masina care mi-a placut mai mult. E si Mazda 2 o optiune, fa un drivetest si vezi cum te potrivesti cu ea.

This post has been edited by Tengeu: Oct 9 2007, 10:11 AM


--------------------
Swift 1.5GS 5u Grey
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hebean113598
post Oct 16 2007, 11:39 AM
Post #18


novice
**

Group: Membri
Posts: 43
Joined: 9-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 113.591



gata.
m-am decis.
va fi 1.3 GS MTA 5drs. Din pacate dealerul B&S mi-a oferit un discount prea mic pentru modelul asta si in plus mi se par destul de nepregatiti. nu cunosc bine produsele (accesoriile, cutia de viteze MTA). sunt destul de dezamagit..parca nu vor sa vanda. Cred ca o sa ma orientez spre un dealer din provincie, daca obtin un pret mai bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dokken
post Oct 16 2007, 12:14 PM
Post #19


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 119
Joined: 4-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.922



QUOTE(hebean113598 @ Oct 16 2007, 12:39 PM) *
gata.
m-am decis.
va fi 1.3 GS MTA 5drs. Din pacate dealerul B&S mi-a oferit un discount prea mic pentru modelul asta si in plus mi se par destul de nepregatiti. nu cunosc bine produsele (accesoriile, cutia de viteze MTA). sunt destul de dezamagit..parca nu vor sa vanda. Cred ca o sa ma orientez spre un dealer din provincie, daca obtin un pret mai bun.


Unde ai fost? In Stefan cel Mare sau Tunari? Si ce discount ti s-a oferit?


--------------------
2007 Suzuki Swift 1.3 GS MTA Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hebean113598
post Oct 16 2007, 12:29 PM
Post #20


novice
**

Group: Membri
Posts: 43
Joined: 9-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 113.591



QUOTE(Dokken @ Oct 16 2007, 06:14 AM) *
Unde ai fost? In Stefan cel Mare sau Tunari? Si ce discount ti s-a oferit?


i-am contactat pe mail si mi-a raspuns Razvan D din Tunari. Am facut drivetest in Tunari, Razvan nu era, doar Paula, iar ea mi-a spus ca sunt "acontat" lui Razvan. I-am contactat si la SIAB, insa singurul discout (pana acum) a fost vopseaua metalizata si, poate Alarma sau cotiera....
Preturile pentru diverse accesorii nu mi s-au oferit..nu inteleg ce poate fi atat de complicat. De ex pe siteul suzuki.uk preturile sunt afisate online.
nu au putut sa-mi dea informatii daca alarma (eu am cerut sa fie instalata din ungaria) merge cu sistemul keyless go. Sincer, ceea ce m-a facut sa aleg Swift-ul in defavoarea Mazdei 2 este tocmai aceasta facilitate, iar dace ei imi pun o alarma obosita cu telecomanda separata nu am facut nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 11:13 AM