IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cat ati stat cu masina in service ?

This topic is about Cat ati stat cu masina in service ?, the author, alexvi, wrote about: Am fost azi sa-mi las masina la service. Aveam programare facuta. Dupa ce s-a uitat la masina, mi-a spus ca v-a fi gata miercuri. Inca nu stia sa-mi s ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cat ati stat cu masina in service ?
alexvi
post Dec 3 2007, 03:42 PM
Post #21


novice
**

Group: Membri
Posts: 35
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.870



Am fost azi sa-mi las masina la service. Aveam programare facuta. Dupa ce s-a uitat la masina, mi-a spus ca v-a fi gata miercuri. Inca nu stia sa-mi spuna daca o sa fie gata dimineata sau dupa amiaza. Am mai aflat o treaba interesanta. Cei de la BS citesc totusi acest forum. M-a intrebat acel domn care mi-a preluat masina daca eu sunt acela care a scris pe forum ca am programare la service pe data .. bla bla. Am fost placut surprins sa aflu ca isi mai arunca un ochi si pe aici. Ramane de vazut daca vor lua in considerare ceva din ce este scris pe acest forum.


--------------------
Suzuki Swift 1.5 GS Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dokken
post Dec 3 2007, 06:50 PM
Post #22


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 119
Joined: 4-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.922



QUOTE(alexvi @ Dec 3 2007, 03:42 PM) *
Am fost azi sa-mi las masina la service. Aveam programare facuta. Dupa ce s-a uitat la masina, mi-a spus ca v-a fi gata miercuri. Inca nu stia sa-mi spuna daca o sa fie gata dimineata sau dupa amiaza. Am mai aflat o treaba interesanta. Cei de la BS citesc totusi acest forum. M-a intrebat acel domn care mi-a preluat masina daca eu sunt acela care a scris pe forum ca am programare la service pe data .. bla bla. Am fost placut surprins sa aflu ca isi mai arunca un ochi si pe aici. Ramane de vazut daca vor lua in considerare ceva din ce este scris pe acest forum.


Felicitari ca in cazul tau totul a mers ok. Pana acum si mie mi-a placut modul in care am fost tratat, incepand de la prima intrare pe poarta lor. Totusi, astazi am ramas putin dezamagit. Tin minte ca si in ziua in care am fost cu masina in service pentru programare, precum si astazi, am fost intrebat daca numarul de telefon din baza lor de date mai este valabil. Daca tot au numerele de telefon ale clientilor, puteau sa le si foloseasca pentru a anunta eventualele probleme/intarzieri/etc. Eu astazi am pierdut o jumatate din zi degeaba si nu ma plateste nimeni pentru timp pierdut! Deasemenea, intarzierea asta imi da peste cap toate planurile pentru urmatoarele 2 saptamani.

Cand am fost cu masina pentru programare, a venit cu mine si prietena mea, fiind interesata de un SX4. Si ei i-a placut modul in care a fost tratata, informatiile oferite, disponibilitatea pentru un test drive, etc. Astazi dupa ce i-am povestit intamplarea prin care am trecut este putin in dubiu daca sa mearga mai departe sa cumpere un SX4 sau nu..


--------------------
2007 Suzuki Swift 1.3 GS MTA Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexvi
post Dec 3 2007, 07:15 PM
Post #23


novice
**

Group: Membri
Posts: 35
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.870



QUOTE(Dokken @ Dec 3 2007, 04:50 PM) *
Felicitari ca in cazul tau totul a mers ok. Pana acum si mie mi-a placut modul in care am fost tratat, incepand de la prima intrare pe poarta lor. Totusi, astazi am ramas putin dezamagit. Tin minte ca si in ziua in care am fost cu masina in service pentru programare, precum si astazi, am fost intrebat daca numarul de telefon din baza lor de date mai este valabil. Daca tot au numerele de telefon ale clientilor, puteau sa le si foloseasca pentru a anunta eventualele probleme/intarzieri/etc. Eu astazi am pierdut o jumatate din zi degeaba si nu ma plateste nimeni pentru timp pierdut! Deasemenea, intarzierea asta imi da peste cap toate planurile pentru urmatoarele 2 saptamani.

Cand am fost cu masina pentru programare, a venit cu mine si prietena mea, fiind interesata de un SX4. Si ei i-a placut modul in care a fost tratata, informatiile oferite, disponibilitatea pentru un test drive, etc. Astazi dupa ce i-am povestit intamplarea prin care am trecut este putin in dubiu daca sa mearga mai departe sa cumpere un SX4 sau nu..


Iti inteleg nemultumirea si iti dau dreptate. Nu este normal sa faci un drum pana la service si sa aflii ca nu ti-au venit piesele. Nu este chiar asa usor de ajuns la ei. Poate ca ar fi trebuit sa intrebi inainte la un telefon sa-ti spuna sigur daca ti-au venit piesele comandate pentru a nu mai bate un drum inutil. Poate ca ar fi normal ca pentru cazuri de genul asta sa-ti dea masina la schimb. Nu stiu ce sa zic. Cert este ca nu este placut.

Daca ii place masina aia eu cred ca ar trebui sa mearga mai deprate. Nu cred ca e o alegere proasta. Eu sunt convins ca se poate si mai rau. Sunt sigur ca sunt service-uri in care esti tratat si mai rau. Plus ca daca iti iei o masina noua nu trebuie sa te gandesti ca o lovesti, dar ce e drept trebuie sa ai si asta in vedere. Daca nu o lovesti tu au altii grija asta sad.gif


--------------------
Suzuki Swift 1.5 GS Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dokken
post Dec 3 2007, 08:32 PM
Post #24


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 119
Joined: 4-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.922



QUOTE(alexvi @ Dec 3 2007, 07:15 PM) *
Poate ca ar fi trebuit sa intrebi inainte la un telefon sa-ti spuna sigur daca ti-au venit piesele comandate pentru a nu mai bate un drum inutil.


Dar am sunat la ei, la sfarsitul saptamanii trecute, Joi in jurul orelor 15:00 si mi s-a spus ca pot sa aduc masina. Iar astazi nu am avut cand sa sun, deoarece am plecat de acasa la 8 fara un sfert in speranta sa ajung la 9:30. In realitate am ajuns putin dupa acea ora datorita traficului infernal din Bucuresti, cat si de pe soseaua de centura.

Iar acum mi se parea normal sa mi se spuna ca urmeaza sa fiu sunat in momentul in care primesc piesele, si nu sa mi se dea un numar de telefon impreuna alaturi de indemnul de a suna eu pe joi-vineri ca sa vad cum sta treaba...


--------------------
2007 Suzuki Swift 1.3 GS MTA Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexvi
post Dec 3 2007, 08:46 PM
Post #25


novice
**

Group: Membri
Posts: 35
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.870



QUOTE(Dokken @ Dec 3 2007, 06:32 PM) *
In realitate am ajuns putin dupa acea ora datorita traficului infernal din Bucuresti, cat si de pe soseaua de centura.


Din motivul asta spuneam si eu ca nu e simplu sa ajungi la ei. Azi am fost si eu. Cam pe la aceeasi ora. E foarte posibil sa fi fost impreuna pe acolo cam pe la aceeasi ora.smile.gif

QUOTE
Iar acum mi se parea normal sa mi se spuna ca urmeaza sa fiu sunat in momentul in care primesc piesele, si nu sa mi se dea un numar de telefon impreuna alaturi de indemnul de a suna eu pe joi-vineri ca sa vad cum sta treaba...


Fiecare vede "normalitatea" altfel. Nu am cum sa te contrazic si nici nu le iau apararea celor de la BS. Ar fi culmea. In romanica inca nu merg lucrurile asa cum ar trebui. Este revoltator sa spui astfel de lucruri, dar asta e adevarul. Inca noi mai avem de asteptat pana sa se puna lucurile la locul lor.



--------------------
Suzuki Swift 1.5 GS Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexvi
post Dec 5 2007, 01:38 PM
Post #26


novice
**

Group: Membri
Posts: 35
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.870



In urma discutiilor telefonice avute cu ei, aseara si azi pe la 12, trebuia sa ma duc sa-mi ridic masina pe la ora 16. Primesc telefon de la service. Masina nu e gata. Miine pe la ora 11. Una dintre intrebarile mele catre cel de la BS, care mi-a spus ca citesc si ei forumul, a fost: "Acum daca am scris pe forum mai am sanse sa-mi iau masina miercuri?" Se para ca am primit raspunsul.



--------------------
Suzuki Swift 1.5 GS Sunlight Copper Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 7th May 2024 - 11:17 AM