IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Informatii despre dealerii / service-urile Skoda

This topic is about Informatii despre dealerii / service-urile Skoda, the author, carmen112903, wrote about: Stai linistit Bogdan ca si mie mi-au zis ca vine pe 11 iulie si a sosit in Romania pe 1.08, iar pe mine m-au anuntat pe 24.08... Si dupa toate telef.d ... To read more just scroll down

19 Pages V  « < 15 16 17 18 19 >  
Reply to this topicStart new topic
> Informatii despre dealerii / service-urile Skoda
carmen112903
post Aug 29 2007, 08:55 AM
Post #321


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 28-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.896



Stai linistit Bogdan ca si mie mi-au zis ca vine pe 11 iulie si a sosit in Romania pe 1.08, iar pe mine m-au anuntat pe 24.08...
Si dupa toate telef.date si raspunsuri de genul "' firma e acoperita"" uite ce am patzit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan111675
post Aug 29 2007, 09:02 AM
Post #322


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 17
Joined: 7-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 111.668



eu am dat comanda la avia motors, aflasem ca cei de la porsh nu prea sunt seriosi. mie, cei de la avia, mi-au scris in contract ca-mi vine in noiembrie, acum mi-au spus ca au confirmare din cehia ca vine la inceputul lui octombrie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen112903
post Aug 29 2007, 10:06 AM
Post #323


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 28-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.896



Ma bucur pt.tine.Sper sa fie asa. La Posche e mare bataie de joc..Sunt lingusitori la inceput si dupa aceea te trateaza cu indiferenta.
De aceea vreau sa stiu ce pot sa le fac, pana a ajunge la tribunal.
Sa tratezi un client cu atata detasare si dupa ce asteapta atat pt.o masina si cand, in sfarsit vine, sa o gaseasca zgariata...
Mi se pare prea mult.
Oricat de tolerant ai fi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen112903
post Aug 29 2007, 11:02 AM
Post #324


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 28-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.896



Scuzati ca insist, dar chiar am nevoie de un sfat. Mai pun intrebarea inca odata: a avut cineva probleme la momentul "livrarea masina"???????
Adica zgarieturi....
Am nevoie de sfaturi: cum trebuie sa procedez, ce trebuie sa cer ca daune morale. Stiu ca pot sa fac asta....
VA ROG SA AJUTATI O FEMEIE AFLATA IN IMPAS!!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Radu97668
post Aug 29 2007, 02:35 PM
Post #325


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 186
Joined: 25-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 97.661



inca o bila neagra pt avia. explicatia aici: http://masini.ro/forum/viewtopic.php?t=17465


--------------------
Skoda Octavia Elegance 1.9TDI 110CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Aug 29 2007, 03:11 PM
Post #326


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



QUOTE(carmen112903)
Scuzati ca insist, dar chiar am nevoie de un sfat. Mai pun intrebarea inca odata: a avut cineva probleme la momentul "livrarea masina"???????
Adica zgarieturi....
Am nevoie de sfaturi: cum trebuie sa procedez, ce trebuie sa cer ca daune morale. Stiu ca pot sa fac asta....


Masina a venit zgariata de la transport. Este asigurata de PoRo, deci si reparatia se face tot de catre ei, pe cheltuiala lor. Daca tu ti-ai vazut masina zgariata in parcare, poti vb cu cons vanzari sa-ti faca discount o alarma sau altceva. Dar in rest nu poti face nimic...decat s-o refuzi, daca chair atat de tare e avariata la transport, ceea ce nu pare adevarat in cazul tau.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen112903
post Aug 30 2007, 09:04 AM
Post #327


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 28-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.896



MUltumesc Doru.
Am fost s-o ridic si mi-a facut discount montarea radio-cd....sipachetul inclus de scuze blush.gif
Bun si atat.
Avaria nu era mare dar destul de vizibila.
Oricum multumesc pentru informatii.
DEzamagirea ramane oricum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Aug 30 2007, 10:15 AM
Post #328


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Daca te mai pot ajuta si cu altceva, sau cu alta ocazie, da-mi de stire. Numai bine si s-o stapanesti sanatoasa ! biggrin.gif


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen112903
post Aug 30 2007, 11:50 AM
Post #329


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 28-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.896



Multumesc mult!
In mod sigur o sa mai am nevoie de sfaturi din experientele altora...si voi apela.
Multumesc inca odata. :wave:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Aug 30 2007, 11:53 AM
Post #330


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Cu placere ! arigato.gif


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin112704
post Sep 25 2007, 11:30 PM
Post #331


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 25-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.697



Am fost ieri la Brady sa depun actele pentru un O2 RS TDI.Am obtinut si un mic discount (500 euro si promisiunea unor senzori de parcare care vor fi montati la livrare).In general a fost o experienta multumitoare felul in care am fost tratat de catre agentul de vanzari,bine,cu mica exceptie ca nu a fost din cale afara de comunicativ (dar decat sa-mi arunce tot felul de "brizbrizuri" de vanzari mai bine sa-l intreb eu).Acum incepe asteptarea.In cateva zile sper sa obtin confirmarea leasingului si sa ma apuc sa rod unghii pana cand o ajunge.Apropo de livrare,agentul n-a vrut sa-mi zica decat ca termenul maxim e de 3 luni.Sper sa ne vedem cat mai curand sa tratam ca de la "Skodist" la "Skodist".Numai bine! drunk.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Homer
post Oct 4 2007, 01:09 PM
Post #332


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 3-October 07
Member No.: 114.868



Salutare!
Scriu pt. prima oara pe acest forum (de fapt e si primul forum pe care scriu), in consecinta imi cer scuze anticipat pt. eventualele erori. Sunt in asteptarea(cam lunga) unei Skoda Octavia Tour 1.9 TDI - leasing. Am inteles de la dealer ca se va fabrica in sapt. 48. Imi poate spune cineva cat dureaza efectiv fabricarea si cat dupa aceea pana la dealer? Si inca o problema: dealerul a ales soc.de asigurare din proprie initiativa. Cand am studiat mai atent problema am observat ca nu era cea mai buna oferta(CASCO e acceptabil dar la RCA e diferenta mare). Ei zic ca nu se mai poate schimba dar, totusi stie cineva daca exista vreo posibilitate de modificare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Oct 4 2007, 03:34 PM
Post #333


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Iti raspund eu la prima intrebare: daca e fabricata in sapt 48 si producatorul pastreaza neschimbata aceasta data, atunci o vei avea pana la Craciun la dealer. Unde ai dat comanda?


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Homer
post Oct 5 2007, 06:49 AM
Post #334


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 3-October 07
Member No.: 114.868



QUOTE(DORU @ Oct 4 2007, 04:34 PM) *
Iti raspund eu la prima intrebare: daca e fabricata in sapt 48 si producatorul pastreaza neschimbata aceasta data, atunci o vei avea pana la Craciun la dealer. Unde ai dat comanda?

Multumesc frumos Doru. Comanda este la IVAS - Galati. Ei mi-au zis ca nu se stie sigur daca o primesc pana la sf.anului. (concedii la fabrica - parca as aceva ziceau). Eu tot sper sa vina in 2007 si sa prind macar RCA-ul la tarifele din 2007 (pt. 2008 se scumpesc cu 60% !!! la asiguratorul ales de ei). Sa-i mai pistonez si sa-i intreb de sapt. de fabricatie? Ce motive ar putea schimba sapt. de fabric.?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Oct 5 2007, 08:30 AM
Post #335


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Fabrica poate schimba sapt de fabricatie fara nici o explicatie. In sensul producerii masinii mai devreme sau mai tarziu. La ce cons vanzari ai facut contractul?


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Homer
post Oct 5 2007, 08:37 AM
Post #336


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 3-October 07
Member No.: 114.868



QUOTE(DORU @ Oct 5 2007, 09:30 AM) *
Fabrica poate schimba sapt de fabricatie fara nici o explicatie. In sensul producerii masinii mai devreme sau mai tarziu. La ce cons vanzari ai facut contractul?

Vicentiu Atomulesei se numeste consultantul. Pare destul de amabil, dar nu si-a dat interesul prea tare nici atunci cand a fost vorba de factura de avans (daca nu insistam eu timpul trecea, cursul euro crestea...), nici cand a facut asigurarea (a ales-o dupa criteriile lui), si nici nu mi-a oferit vreun bonus (am citit pe forum ca se practica).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Oct 5 2007, 11:44 AM
Post #337


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Am inteles. Cere discount macar covorase de cauciuc ! Vei primi cadou un R-CD JVC 431 la promotie, din partea PoRo.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Homer
post Oct 5 2007, 12:43 PM
Post #338


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 3-October 07
Member No.: 114.868



Covorasele le-am luat ca optiuni. O sa incerc cu R-CD. Multumesc mult pt. raspunsuri. O sa revin si cu alte intrebari, dar incerc sa rasfoiesc topicele mai intai. La revedere si un week-end cat mai placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Oct 5 2007, 12:56 PM
Post #339


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



R-CD -ul il iei cadou, nu trebuie sa-l ceri explicit. Cere atunci un montaj de alarma, de ex. Negociaza dur, doar platesti 15.000 euro, banuiesc.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Homer
post Oct 5 2007, 01:00 PM
Post #340


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 3-October 07
Member No.: 114.868



Off, si alarma am luat-o ca optiune. Platesc 16042 euro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Pages V  « < 15 16 17 18 19 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 7th May 2024 - 05:50 PM